Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki dokanałowe do 300-500 zł z odpinanym kablem głównie do muzyki elektronicznej


lukaszz85

Pytanie

Witam Forumowiczów!
Poszukuję słuchawek dokanałowych, najlepiej z odpinanym kablem- nauczka po poprzednich Ostry KC06A, które uwielbiam, ale co i rusz przerywają i trzeba je znowu naprawiać.

Chciałbym korzystać ze słuchawek także na siłowni, dlatego zależy mi na dobrym osadzeniu w uchu i wytrzymałym, odpinanym kablu. Podoba mi się też opcja możliwości podpięcia kabla bluetooth. Czy takie rozwiązanie zdaje egzamin i czy częste przepinanie kabla nie spowoduje wyrobienia wejść w słuchawkach, tak że potem będą się na przykład przypadkowo wypinać? Przy takim rozwiązaniu na treningi zabierał bym kabel BT, a normalnie korzystał ze zwykłego. 
 

Źródło z którego będę korzystać, to głównie telefon LG V30, którego kupiłem właśnie ze względu na dobre recenzje pod względem dźwięku. Z Ostry-mi spisywał się świetnie.
Gatunki muzyczne- głównie muzyka elektroniczna techno, progressive house, minimal, chilout, trip hop, ale dodam, że chciałbym dobrego zbalansowania, aby gdy najdzie mnie ochota na rock, muzykę z większą ilością instrumentów, wokalu, to żeby nie czuć się zawiedzionym. Lubię także separację instrumentów i wrażenie rozbudowanej sceny.


Budżet to najlepiej około 300 zł, ale rozważę droższe. 
Z droższych przemknęły mi Fiio F9; Sahling Me100, Mee Audio Pinnacle p2;  MEE Audio M6 Pro 2nd Gen.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze!

Edytowane przez lukaszz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
5 godzin temu, neonlight napisał:

Tak jest, krótka tulejka w FH5 to wymusiła. ;)

Ja generalnie nie mam problemu z wypadaniem słuchawek czy traceniem izolacji przy rozmiarze M.

 

Czyli dochodzę do tego, że chyba muszę te CP100 wypróbować. Na zagranicznych forach narzekają na nie, że słuchawki stają się "too bassy", czyli chyba coś dla mnie :)Myślałem jeszcze o Symbio W, czyli połączenia pianki i silikonu, bo też polecają to rozwiązanie, gdy basu za mało. No i ktoś pisał, że w Spiral Dotach brzmią super te słuchawki, ale pewnie nie pod kątem basowym. Próbowałeś może którychś z powyższych?
 

Edytowane przez lukaszz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakupiłem w końcu Spinfit CP145 rozmiar M i L, po to aby porównać, w których wygodniej. Na razie bardzo polubiłem się z nakładkami Balanced rozmiar L, są jakby ciut mniejsze od L Bass. Wrażenia odsłuchowe niesamowite, no i mega seal, w ogóle też nie męczą. W bassowych miałem trochę wrażenie jakby bass-u było więcej, ale też  średnica stawała się wyraźniejsza, dawałem głośniej, bo chciałem więcej bass-u i już wtedy średnica była za głośna, szczególnie jeśli chodzi o wokale. W końcówkach ballanced dół i średnica są bardziej wyrównane. Zacząłem ostatnio odsłuchy ambitnej muzyki elektronicznej, jak na przykład Isolee, Underworld i wrażenia były niesamowite. Głębia i szerokość sceny mnie zdumiały. Nawet z góry dochodziły jakieś dźwięki i wszystko było wyraźnie zarysowane, nic na siebie nie nachodziło. Odkrywam po prostu niektóre utwory na nowo i słyszę rzeczywisty przekaz artystów :)
Ciekawy jestem czy Spinfit-y coś wniosą, ale jest już i tak perfekcyjnie!

 

Dziękuję za pomoc jeszcze raz Panowie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to się nacieszylem, prawa sluchawka umarla. Kabel jest ok, czy ktos ma pomysl co sie moglo stac i czy da sie to naprawic? Odpinanie i wpinanie nic nie daje, podlaczenie lewej sluchawki na prawą wtyczkę pokazuje, ze kabel dziala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, kupowalem z tej oferty na forum i juz bylo po gwarancji. Zaniosę dziś do speca co mi słuchawki Ostry naprawiał. Ale serce się kraje, jak okaze się, ze cos powaznego i nie do naprawienia- prawie 5 stowek w plecy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, JanSobWwa napisał:

Mam na sprzedaż. Napisz jbc

Kolega już przerabiał z niezbyt fortunnym skutkiem używane. Ciekawe że chcesz sprzedać słuchawki które dziś kilku osobom polecałeś? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Kolega już przerabiał z niezbyt fortunnym skutkiem używane. Ciekawe że chcesz sprzedać słuchawki które dziś kilku osobom polecałeś? :(

Moje są z 31.12.20 na gwarancji. Polecam je bo sam długo ich szukałem i jestem z nich zadowolony. Kupiłem wzmacniacz i zbieram na sony z7 :) dlatego próbuję sprzedać. A to, że fiio jest świetnym produktem chyba nie podlega dyskusji i żaden wstyd go polecać. 

Świat nie jest taki zły :)

Edytowane przez JanSobWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jednym z wielu. Największą wadą jest krótka tulejka która wielu osobom sprawia problem. Podobnie jak w Blon BL03. Podobne, a może lepsze dźwiękowo, oczywiście kwestia gustu, są Pinnacle P1 i nie mają problemów z ergonomią. Za to potrzebują dość silnego źródła, by pokazać na co je stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Jaro54 napisał:

Kolega już przerabiał z niezbyt fortunnym skutkiem używane. Ciekawe że chcesz sprzedać słuchawki które dziś kilku osobom polecałeś? :(

 

Nie żeby coś, ale też co chwilę nawołujesz do swojego wątku sprzedażowego z Pinnacle ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, Dirian napisał:

 

Nie żeby coś, ale też co chwilę nawołujesz do swojego wątku sprzedażowego z Pinnacle ;) 

Nie sprzedaje tych co polecam, te na sprzedaż to druga sztuka. W przeciwieństwie do kolegi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za ofertę, ale wszystko skończylo się szczesliwie, wymione zostało złącze mmcx, ktore bylo uszkodzone mechanicznie. Naprawiłem u tego samego chłopaka, co naprawił niedawno moje doki Ostry. Już osobie od której kupowalem przerywał prawy kanał, ale pisał, że to wina kabla i dał mi dodatkowo kabel zbalansowany Fiio, a tu jednak gniazdo okazało się trefne. Naprawa 150 zł, ale warto było. Dziś testowałem słuchawki ze Spin Fit Cp145, rozmiar L najlepiej mi pasuje, seal wprost idealny i pięknie to razem gra!

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, lukaszz85 napisał:

Dzieki za ofertę, ale wszystko skończylo się szczesliwie, wymione zostało złącze mmcx, ktore bylo uszkodzone mechanicznie. Naprawiłem u tego samego chłopaka, co naprawił niedawno moje doki Ostry. Już osobie od której kupowalem przerywał prawy kanał, ale pisał, że to wina kabla i dał mi dodatkowo kabel zbalansowany Fiio, a tu jednak gniazdo okazało się trefne. Naprawa 150 zł, ale warto było. Dziś testowałem słuchawki ze Spin Fit Cp145, rozmiar L najlepiej mi pasuje, seal wprost idealny i pięknie to razem gra!

Pozdrowienia!

Na jakim trybie słuchasz na V30 , na low gain czy high gain ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, Robert73 napisał:

Na jakim trybie słuchasz na V30 , na low gain czy high gain ? 

Ostatnio korzystałem z innych doków (Ostry Kc06a) i adaptera Dune- 50ohm i po podłączeniu w Hi-Fi status miałem, że jest podłączone profesjonalne urządzenie, ale głośniej wcale to nie grało- słuchałem z vol. co najmniej na 50.
Jak stosowałem patent z połączniem styków na jack-u 3,5mm np. za pomocą klucza (opierasz jack-a na kluczu i wpinasz w telefon), to te same słuchawki grały zdecydowanie głośniej, na pewno głośniej niż z tym adapterem i już na vol. 30 słuchało się idealnie.

FH5 słucham natomiast na przejściówce ze zbalansowanego 4.4 na 3.5mm i jak podłączę najpierw samą przejściówkę, a potem wepnę słuchawki, to hi fi status pokazuje, że podłączone jest urządzenie Aux i słychac lekkie podbicie, ale nawet jak podepnę zwyczajnie, to jestem zadowolony i słucham vol 40-50/75 max.

Ktoś wie może dlaczego nie uruchamia się pełna moc DAC-a z tą przejściówką 50ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności