Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki dokanałowe do 300-500 zł z odpinanym kablem głównie do muzyki elektronicznej


lukaszz85

Pytanie

Witam Forumowiczów!
Poszukuję słuchawek dokanałowych, najlepiej z odpinanym kablem- nauczka po poprzednich Ostry KC06A, które uwielbiam, ale co i rusz przerywają i trzeba je znowu naprawiać.

Chciałbym korzystać ze słuchawek także na siłowni, dlatego zależy mi na dobrym osadzeniu w uchu i wytrzymałym, odpinanym kablu. Podoba mi się też opcja możliwości podpięcia kabla bluetooth. Czy takie rozwiązanie zdaje egzamin i czy częste przepinanie kabla nie spowoduje wyrobienia wejść w słuchawkach, tak że potem będą się na przykład przypadkowo wypinać? Przy takim rozwiązaniu na treningi zabierał bym kabel BT, a normalnie korzystał ze zwykłego. 
 

Źródło z którego będę korzystać, to głównie telefon LG V30, którego kupiłem właśnie ze względu na dobre recenzje pod względem dźwięku. Z Ostry-mi spisywał się świetnie.
Gatunki muzyczne- głównie muzyka elektroniczna techno, progressive house, minimal, chilout, trip hop, ale dodam, że chciałbym dobrego zbalansowania, aby gdy najdzie mnie ochota na rock, muzykę z większą ilością instrumentów, wokalu, to żeby nie czuć się zawiedzionym. Lubię także separację instrumentów i wrażenie rozbudowanej sceny.


Budżet to najlepiej około 300 zł, ale rozważę droższe. 
Z droższych przemknęły mi Fiio F9; Sahling Me100, Mee Audio Pinnacle p2;  MEE Audio M6 Pro 2nd Gen.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze!

Edytowane przez lukaszz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mee Audio M6Pro to raczej granie monitorowe, P2 i ME100 będą dobre. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i propozycje z różnych półek cenowych. Na pewno chciałbym zrobić krok naprzód w stosunku do Ostry KC06a, choć dźwięk w nich bardzo mi się podobał. Pytanie tylko czy warto inwestować w górną granicę, czy lepiej wybrać coś z poniżej wymienionych- używanych lub nowych w dolnej granicy 300zł? Doradźcie proszę.

Ibasso IT00- najtańsza z Waszych propozycji- około 300zł , czytałem o nich dobre recenzje i podobają mi się pomimo prostoty, cena też oczywiście zachęca. 
Ale patrzyłem teraz po ogłoszeniach, to za 320zł mogę kupić prawie nowe Ibasso IT01's, które bardziej mi się podobają z wyglądu i słyszałem, że mają lepszą scenę od IT00, Czy będą odpowiednie do muzyki elektronicznej? Bo słyszałem o większym nacisku położonym na górne pasma niż dolne. Niektórzy mówią nawet, że góra może drażnić.

Mee Audio Pinnacle P2 Mic widzę używane za 269 zł, czy są warte rozważenia w tej cenie? Trochę z taką masówką mi się kojarzą, dla randomowego użytkownika.
Z innych jakie jeszcze teraz rozważam, to Ikko OH1, ale w nich kabel pewnie musiałbym wymienić. Są teraz w promocji na Audeos za 499zł. Dużo dobrych recenzji zebrały, no i znalazłem podobny temat na tym forum, w których były polecane właśnie do muzyki elektronicznej.

Shanling me100- również w cenie około 500 zł. Nie ma o nich za dużo recenzji, ale podobają mi się pod względem wykonania samych słuchawek, kabla, jak i tego, że są sprzedawane w zestawie, jak słuchawki premium.
Fiio FH5 niestety na używane brak w tej chwili ofert.


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MeeAudio P2 za 280 zł z przesyłką masz moje nówki zafoliowane na bazarku, są to nówki z wymiany gwarancyjnej i mają gwarancję producenta 18 miesięcy od maja br

Warte są nawet normalnej polskiej ceny ok 400 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję, ale nie biorę ich pod uwagę ze względu na średnie recenzje zarówno pod kątem dźwięku, jak i tego, że podobno średnio się nadają na treningi, wysuwają się i trzeba je poprawiać, do tego podobno nie nosi się ich komfortowo przez długi czas. 
Jeżeli mielibyśmy się skupić na tych trzech propozycjach, to które trzymają się dobrze ucha, są wygodne i spełnią moje oczekiwania dźwiękowe?
Ibasso IT01's - 330zł (nowe na prawie pełnej gwarancji), czy nie zabraknie mi w nich basu do elektroniki w porównaniu np. z Ostry KC06a?
Ikko OH1- 500 zł 

Shanling me100- 500zł
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na stockowych tipsach tak. Jeśli użyjesz SpinFit lub Ostry nie ma problemu. I jeśli myślisz o treningach w nich to ME100 są sporo cięższe od P2, trudniej będziesz miał je utrzymać w uchu. Kto pisał takie śmieszbne rzeczy o wygodzi? Chyba nigdy nie miał ich w uszach. Rok używam i nigdy nie doświadczyłem podobnych rzeczy

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchajcie, a jak się przedstawiają Fiio FH3 (500zł używki) oraz BGVP DMG (około 400zł z Aliexpress) do moich potrzeb? Podobają mi się konstrukcyjnie i mają dobre opinie.

Może warto też inne doki wziąć pod uwagę w związku z Black Friday na Aliexpress?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
44 minuty temu, retter napisał:

Wielkie dzięki, już się odezwałem w ich sprawie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakupy zrobione! Dziękuję jeszcze raz za pomoc w wyborze i cynk o ofercie! :)

Jeszcze dwa pytania techniczne, bo podobno kabel od tych Fiio lekko przerywa przy jednej słuchawce.
 

Które rozwiązanie będzie lepsze:
- jak podłączę kabel zbalansowany 4,4mm do przejściówki 3,5mm i podłączę do LG V30? Jak dobrze rozumiem nie będzie wtedy sygnału zbalansowanego, bo źródło nie jest zbalansowane?
- czy lepiej po prostu ogarnąć sprawny kabel 3,5mm lub naprawić ten oryginalny od Fiio FH5?

 

Jaką przejściówkę ewentualnie kupić?
Czy taka przejściówka wystarczy,
https://pl.aliexpress.com/item/4001007163146.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7ac73c004VNvEG&mp=1
Czy lepiej już taką od Fiio na przykład?
https://pl.aliexpress.com/item/32969235194.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.577d53eetNNQhb&algo_pvid=2ea3f74c-9eba-4f97-aee3-fd24640feebf&algo_expid=2ea3f74c-9eba-4f97-aee3-fd24640feebf-1&btsid=2100bb4a16061471775421999eccc0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze pytanie o poradę związaną z nakładkami, myślalem o zakupie spiral dot lub spinfit. O ile w spiral dotach wystarczy wybrac rozmiar, o tyle spinfitow jest wiele rodzajow. Chodzi mi o podkreslenie bass-u. W tipsach dolaczonych do FH5 najbardziej lezą mi w rozmiarze M bassowe, idealnie zapelniaja kanal sluchowy, a w rozmiarze L juz jakby tylko częściowo wchodziły, ale wrażenia odsluchowe tez ok.

1. Czy zatem powinienem zmierzyć je i dobrać odpowiednik rozmiarowy?

2. Czy rozmiar ma znaczenie pod katem bass-u, ze na przyklad M dadza go mniej niż L?

3. Jakie najlepiej do podkreślenia dołu? Spiral Dot czy Spinfit- jaki model?

Edytowane przez lukaszz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, neonlight napisał:

Haha.. mi też po jakimś czasie go zaczęło brakować, wydawało mi się, że na początku był mocniejszy, ale to raczej zasługa SpinFit CP145, albo baniak się wygrzał.:D

Wiesz co, jak zacząłem porownywać brzmienie do Ostry KC06a, to tam przyjemniej dudni :) ale zgadzam się, że reszta jest nieporownywalna. A co powiesz na Spinfit CP100? Piszą na forum, że zwieksza dol. Tylko tam tulejka ma 3,8mm srednicy takze nie wiem czy jest kompatybilna z FH5.

15 godzin temu, retter napisał:

Tipy to już kwestia indywidualna.
Masz fh5 i chcesz wiece basu? emoji15.pngemoji15.png

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png Kabooom!
 

U mnie też podstawa to muzyka elektroniczna, więc lubię lekki subwoofer. Ty z jakich tipsów najczesciej korzystałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm.. może być problem z założeniem, bo FH5 mają duże tulejki, chociaż różnica w średnicy jest niewielka pomiędzy CP145 a CP100, ale pamiętam, że CP145 mi się często zsuwały i zostawały w uszach, więc może z kolei przy mniejszym rozmiarze, nie powinno się tak dziać, czyli na plus. Ja bym zaryzykował. 😉   

Aha.. pomyśl nad większym rozmiarem, niż zazwyczaj używasz, z FH5 i ich budową musiałem zakładać L'ki zamiast M'ek. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, neonlight napisał:

Hmm.. może być problem z założeniem, bo FH5 mają duże tulejki, chociaż różnica w średnicy jest niewielka pomiędzy CP145 a CP100, ale pamiętam, że CP145 mi się często zsuwały i zostawały w uszach, więc może z kolei przy mniejszym rozmiarze, nie powinno się tak dziać, czyli na plus. Ja bym zaryzykował. 😉   

Aha.. pomyśl nad większym rozmiarem, niż zazwyczaj używasz, z FH5 i ich budową musiałem zakładać L'ki zamiast M'ek. 😉

Dzięki za wskazówkę, właśnie nad rozmiarem się zastanawiałem. Czyli nie porównywać, że M stockowe=M Spinfit, tylko zainteresować się L. Chyba zatem te CP100 w rozmiarze L zakupię.

Dziękuję za pomoc Panowie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie nie, to nie tak, ze względu na budowę FH5, ja np. zastosowałem tipsy L zamiast M, jak zwykle miałem w zwyczaju, bez względu na to, czy stock, czy nie stock.

 

Czyli na polskie, jak pasują Ci stock M'ki, to SpinFit też bierz M. 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności