Jump to content

DAC/AMP do telefonu i laptopa + słuchawki

Recommended Posts

Ciężko powiedzieć. Ja słuchałem qudelixa z Amironami i nie pamiętam aby to było basowe objawienie, ale nie słyszałem niczego niepokojącego czego bym po słuchawkach się nie spodziewał. IMO pod względem balansu tonalnego źródło to kosmetyka. Bardziej bym stawiał na to że to coś nie tak ze słuchawkami albo zwyczajne przejście z doków gdzie jest pewnie to ciśnienke i punch basu na słuchawki otwarte gdzid dźwięk oddycha a bas jest bardziej punktowy. 

Qudelixa polecałem do sundara, normalnie to takie ciepłe granie więc do planarów z ich szybkością i slam-em by bardzo pasowało, ale do takich ocieplonych HD58x to już tak średnio, nie to że źle ale można lepiej, jednak nie mówię tu o ilości i jakości basu a o ogólnej klarowności. 

Edited by MrBrainwash
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie dyskwalifikuj słuchawek na podstawie opisów przeczytanych na forum.  Ten sam produkt bywa opisywany skrajnie różnie. Testuj na własnych uszach.

Zamiast DF można pomyśleć o Lotoo PAW S1. Sam poleciłbym Sonata HD Pro z super pomiarami i niższą ceną. Dźwięk neutralny czysty, więc mniejsze dylematy co do zgrania. Z X2 i HF580 na pewno.  

Na 3,5mm to raczej lepiej nie będzie, co warto mieć na uwadze, bo przeciętny user podpina słuchawki zapewne pod 3.5mm, a nie wyjście zbalansowane.

Posted Images

Jutro jeszcze je potestuję. Może już z pominięciem qudelixa. 

Ogólnie słuchawki nie grają źle, bo środek i górę mają całkiem przyjemną, ale te doły.. płasko, jakby ich w ogóle nie było. 

Gdyby były ciut cieplejsze i miały więcej basu.. byłoby idealnie ;) 

Godzinę temu, as_50 napisał:

Gdyby były ciut cieplejsze i miały więcej basu.. byłoby idealnie ;) 

No ale te słuchawki tak grają, mają dużo niskiego i głębokiego basu, tylko musisz je wpiąć w coś pełnoprawnego, a nie w piździka BT, bo to się kompletnie mija z celem, w ten sposób ograniczasz możliwości SR2, zaufaj mi. 😉                       

@MrBrainwash Niewystarczające wysterowanie ma wpływ na całokształt brzmienia danych słuchawek, ale pierwsze i najbardziej widoczne jest to w przypadku basu, który jest słaby, brak mu wypełnienia i szybkości ataku. 

Reszta pasma robi się ostra, nerwowa i również brakuje jej wypełnienia, płynności. Nie zgodzę się z tym, że dobór źródła to kosmetyka, bo każdy sprzęt gra po swojemu, mniej lub bardziej i często ma spory wpływ na balans tonalny słuchawek, czy kolumn.

Skoro "Qudelix to takie ciepłe granie", to albo inaczej interpretujemy temperaturę barwową, albo SR2 naszej koleżanki, grają inaczej od sztuki odsłuchiwanej przeze mnie, lub są uszkodzone, lub coś nie tegez z Qudelix'em, innej opcji nie ma. ;)

Edited by neonlight

image.png

@neonlight bez przesadyzmu ;) Qudelix połyka Ether CX na balansie i HD650 na SE. Nie wiem co prócz innego zgrania i być może minimalnie lepszej kontroli miałby zrobić im wzmacniacz? 

Je praktycznie wszystko napędzi, chyba nawet pralka
image.png

11 minut temu, MrBrainwash napisał:

image.png

@neonlight bez przesadyzmu ;) Qudelix połyka Ether CX na balansie i HD650 na SE. Nie wiem co prócz innego zgrania i być może minimalnie lepszej kontroli miałby zrobić im wzmacniacz? 

W życiu nie uwierzę, że HD650 są wysterowane z 50mw, takie bajki to w czasopismach z kolorowymi obrazkami. 😆

Z balansu 210mw jestem w stanie w to uwierzyć, ale nie z 50mw, proszę Cię. 

Żadne słuchawki z wyższej półki, nie będą wysterowane na 100% z dongla USB, nawet wysokoskuteczne Ultrasone, imo. 😉

Edited by neonlight
  • Haha 1

Ok. Nie ma co. To wysterowanie to czysto subiektywna ocena. Według mnie to zależy od jakości sygnału i konkretnych słuchawek/połączenia. W każdym razie z doświadczenia wiem, że nawet jeśli są róznice to nie aż tak duże. Amirony lepiej ze stacjonarki zagrają, ale na qudelixie też jest przyjemnie, a to co dodaje od siebie qudelix nawet bardziej mi odpowiada momentami.

image.png

ps. czekam aż mi wymienią na nową pare i kabelek do balansu. Wtedy aktualizuje swoją opinie ;)

Edited by MrBrainwash
Teraz, neonlight napisał:

@MrBrainwash a Amiron'y wpinasz w SE czy BAL? Bo jak w BAL to wepnij je w SE, z paluszkiem w d.... powinien je "połknąć" skoro z HD650 to robi. ✌😆 

No właśnie piszę, że po SE. Jak posłucham po BAL to aktualizuję swoją opinie. Po SE jest całkiem spoczko. 

Porównuje sobie właśnie:

D10+SP200 vs DA3-SE/BAL na HD58x

Po SE stacjonarka z sabajem gra baaardzo podobnie. Po bal to Sabaj ma lepsze wypełnienie i obszerniejszy bas, choć dla lepszej diagnozy trzeba byłoby poziomy głośności wyrównać, może okazałoby się, że też nie ma różnicy. No i zgoda te senki nie skalują najmocniej.  Ale to właśnie tym bardziej nam mówi, że to kwestia samych słuchawek, a nie mocy urządzenia. 

HE-5LE na 100% nie zostałyby napędzone przez qudelixa i DA3, ale one mają 38 om i 87,5 dB SPL  czyli wymagające prądowo i napięciowo, takich słuchawek jest mało. 

Nie jestem ekspertem ani audiofilem, ale wydaje mi się, że można spodziewać się czegoś więcej po słuchawkach za 2tys, które podobno łatwo napędzić 🤔

Przetestowałam je jeszcze z shanlingiem m0 i fiio x1 mkII, jedyne odtwarzacze jakie mam pod ręką. Dźwięk jest w porządku, ale tylko tyle. Czasami drażni mnie góra. Bas jest, ale jest go mało i nie jest tak intensywny jak bym tego chciała. Brakuje mi przestrzeni, swobody, mięsistości. 

Wypróbuję je jeszcze z innym wzmacniaczem. Niestety na chwilę obecną nie zachwycają. A może to z moim słuchem jest coś nie tak ;)

• Like 1
1 godzinę temu, as_50 napisał:

Nie jestem ekspertem ani audiofilem, ale wydaje mi się, że można spodziewać się czegoś więcej po słuchawkach za 2tys, które podobno łatwo napędzić 🤔

Przetestowałam je jeszcze z shanlingiem m0 i fiio x1 mkII, jedyne odtwarzacze jakie mam pod ręką. Dźwięk jest w porządku, ale tylko tyle. Czasami drażni mnie góra. Bas jest, ale jest go mało i nie jest tak intensywny jak bym tego chciała. Brakuje mi przestrzeni, swobody, mięsistości. 

Wypróbuję je jeszcze z innym wzmacniaczem. Niestety na chwilę obecną nie zachwycają. A może to z moim słuchem jest coś nie tak ;)

Btw. Na których padach słuchasz? 

5 godzin temu, as_50 napisał:

Owszem, tyle że do słuchawek za 2kzł raczej nie powinno się dobierać źródła typowo przenośnego, klasy podstawowej, na dodatek z symboliczną mocą i wydajnością prądową. Notorycznie jest popełniany błąd osób początkujących, polegający na parowaniu słuchawek pełnowymiarowych, z przeznaczeniem do odsłuchu w domu, ze sprzętem zminiaturyzowanym i przeznaczonym do łączenia go ze słuchawkami głównie portable, tj. dokanałówki lub nauszne. Ja to rozumiem, bo jest to podyktowane brakiem lub jeszcze niewielkim doświadczeniem i każdy z nas to przechodził. ;)

Jednak w momencie, kiedy wspomnianego doświadczenia nie posiadamy, to należałoby zaufać osobom, które mają większe obycie ze sprzętem i zastosować się do ich rad, a nie iść własną drogą i wybierać poszczególne elementy po swojemu. Po to przecież zarejestrowałaś się na tym forum i założyłaś stosowny temat. :)

SR2 jak na duże słuchawki i prezentujące wysoki poziom jakościowy, są bardzo łatwe do napędzenia, jednak należy je łączyć z urządzeniami stacjonarnymi, ewentualnie z wydajnymi prądowo portable, dlatego zaproponowałem Tobie Xduoo XD-05Plus, który posiada bardzo dużą moc, większą, niż niejedna stacjonarka i bez porównaia od Twojego Qudelix'a. Posiada również przydatną funkcję podbicia basu, która w Twoim przypadku, mogłaby rozwiązać problem z niewystarczającą jego ilością. Miałabyś tak na prawdę rozwiązanie all-in-one, czyli świetne brzmienie w "portable" i stacjonarnie. :)

Odnośnie jeszcze samego brzmienia SR2, to jest ono takie, jak już pisałem wcześniej, czyli ciepłe, z mocną podstawą basową, łagodne w górnym paśmie, a przynajmniej sztuka, którą słuchałem tak brzmiała i w pełni się zgadzam z recenzją kolegi @Spawn, a z tego, co wiem, to słuchałem dokładnie tej samej pary. Nie mniej jednak uważam, iż występują trzy powody zupełnie innego odbioru SR2 przez Ciebie, a mianowicie - problem z powtarzalnością Ibasso (co mnie bardzo by zmartwiło), brak wysterowania/synergii, ewentualnie inne oczekiwania względem ich dźwięku, zdarza się. ;)

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Właśnie, to jest bardzo dobre pytanie, ponieważ kompletnie zapomniałem o tym, że tam są dwie pary padów, przez które SR2 diametralnie inaczej brzmią i np. te analityczne sprawiają, że SR2 są dla mnie zupełnie niesłuchalne. ;)

Edited by neonlight
11 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Na tych domyślnie założonych. To chyba te mniej analityczne?

8 godzin temu, neonlight napisał:

Owszem, tyle że do słuchawek za 2kzł raczej nie powinno się dobierać źródła typowo przenośnego, klasy podstawowej, na dodatek z symboliczną mocą i wydajnością prądową. Notorycznie jest popełniany błąd osób początkujących, polegający na parowaniu słuchawek pełnowymiarowych, z przeznaczeniem do odsłuchu w domu, ze sprzętem zminiaturyzowanym i przeznaczonym do łączenia go ze słuchawkami głównie portable, tj. dokanałówki lub nauszne. Ja to rozumiem, bo jest to podyktowane brakiem lub jeszcze niewielkim doświadczeniem i każdy z nas to przechodził. ;)

Jednak w momencie, kiedy wspomnianego doświadczenia nie posiadamy, to należałoby zaufać osobom, które mają większe obycie ze sprzętem i zastosować się do ich rad, a nie iść własną drogą i wybierać poszczególne elementy po swojemu. Po to przecież zarejestrowałaś się na tym forum i założyłaś stosowny temat. :)

SR2 jak na duże słuchawki i prezentujące wysoki poziom jakościowy, są bardzo łatwe do napędzenia, jednak należy je łączyć z urządzeniami stacjonarnymi, ewentualnie z wydajnymi prądowo portable, dlatego zaproponowałem Tobie Xduoo XD-05Plus, który posiada bardzo dużą moc, większą, niż niejedna stacjonarka i bez porównaia od Twojego Qudelix'a. Posiada również przydatną funkcję podbicia basu, która w Twoim przypadku, mogłaby rozwiązać problem z niewystarczającą jego ilością. Miałabyś tak na prawdę rozwiązanie all-in-one, czyli świetne brzmienie w "portable" i stacjonarnie. :)

Są opinie właśnie m.in. jak ta, którą wyżej zacytował @MrBrainwash, że sr2 dobrze grają z czymkolwiek. I właśnie też powyższą opinię widziałam przed zakupem. 

Qudelix jest wszędzie tak zachwalany, że postanowiłam spróbować. Okazał się klapą nawet z dokami, więc może po prostu nie jest to urządzenie dla mnie. Ale trzeba testować i uczyć się na błędach ;) 

Jakie inne dac/ampy pasowałyby do sr2? 

4 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Neonlight: w pełni się zgadzam z recenzją kolegi

Recenzja kolegi:

Screenshot_20201126-031607_1.jpg

;)

Ok, małe sprostowanie, dotyczyło to samego opisu dźwięku, myślałem, że jasno wynikało to z tego, co napisałem, ale spoko, niedoprecyzowałem, mój błąd. ;)

42 minuty temu, as_50 napisał:

Jakie inne dac/ampy pasowałyby do sr2? 

Ciężko teraz cokolwiek doradzić, bo nie wiadomo, jak Twoja sztuka SR2 brzmi. 😗 Jeżeli tak, jak opisujesz, a Qudelix jakimś cudem wysterował je poprawnie, to można polecić np. ifi XDSD, ewentualnie ciut gorszy jakościowo Hip-Dac, oba mają miękkie i lekko ocieplone brzmienie oraz, skuteczne podbicie basu.

Moja rada, idź do sklepu i wepnij SR2 w "co się da", żeby nie było znowu wtopy. ;)

Edyta.

@as_50 sprawdź dokładnie, które pady masz założone, w recenzji @Spawn'a masz opisane, czym się różnią wizualnie.

Edited by neonlight
  • Like 1

@neonlight tak tylko żartuję sobie ;) Oczywiście mówiłeś tylko o brzmieniu słuchawek.

Zauważyłem, że to połączenie dostało już okejkę, więc myślę, że może to być jeden z czynników który wymieniłeś, czyli oczekiwania.

@as_50Screenshot_20201127-141730_Chrome.jpg

• Like 1