Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do telefonu i laptopa + słuchawki


as_50

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kłują, ale grają szpilkowato, taki odpowiednik CAL! Jakaś taka forma wychudzenia. Dla mnie to taka oszukana góra/środek - sztuczna. W pierwszym momencie wydaje się dobrze, ale już po chwili zaczyna drażnić. Możliwe, że mój słuch nie jest kompatybilny z e1 i CAL!. Teoretycznie e1 powinny moim zdaniem grać przyzwoicie na oryginalnych tipsach, ale tak nie jest. Dopiero na niewyszukanych zamiennikach jest lepiej. Jeżeli kiedyś kupię jakieś bardziej uznane tipsy to oczywiście posłucham, o ile jeszcze będę je mieć. A specjalnie dla nich nic kupować nie będę, bo po prostu w nie nie wierzę. Mam inne doki, które sprawują się dobrze, a i tak używam je od święta, bo dla mnie to tylko dodatek.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sundara czy SR2. SR2 czy Sundara.. 🙄

Podobają mi się jedne i drugie. Z tego co poczytałam to nieźle grają. O SR2 jest trochę mało informacji, jednak nie ukrywam, że zachęcają tym kuferkiem, dodatkowymi padami i chyba lepszy przewód mają. Macie jakąś doświadczenia z nimi? Jak wypadają w porównaniu? 

 

I gdybym miała napędzić któreś z nich, to jaki DAC/AMP polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, as_50 napisał:

Sundara czy SR2. SR2 czy Sundara.. 🙄

Podobają mi się jedne i drugie. Z tego co poczytałam to nieźle grają. O SR2 jest trochę mało informacji, jednak nie ukrywam, że zachęcają tym kuferkiem, dodatkowymi padami i chyba lepszy przewód mają. Macie jakąś doświadczenia z nimi? Jak wypadają w porównaniu? 

 

I gdybym miała napędzić któreś z nich, to jaki DAC/AMP polecacie?

 

 

Nie znam żadnych. Ale Sundary mi się kojarzą z HiFi a SR2 z efektem "wow". Sam był miał problem wybrać. Jestem jednak przekonany jednak, że obydwie słuchawkk są dobrą opcją i nie można pójść źle jako tako. Pewnie jak zwykle dałbym zadecydować cenie i okazji jaka się trafi - takie 'amor fati' ;)

 

 

Jako źródło to nie wiem, różnie można kombinować (sam nie jestem zbytnio wybredny, jeśli gra czysto i nie psuje bdzmienia słuchawek to jest ok). Tak ktoś mówił mając kilka słuchawek posłuchać sobie kilka referencyjnych dziurek i sprawdzić ile z tego słyszymy i co nam odpowiada, zostawić sobie jedno reszte oddać. 

 

[ Jako ciekawoskę pokażę Ci coś gdybyś nie chciała się ograniczać https://m.euro.com.pl/ipod-odtwarzacze-mp3-mp4/astell-kern-kann-cube.bhtml + raty zero procent :P ]

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, neonlight napisał:

SR2 i XD-05Plus = 😎👍

XD-05Plus w Polsce chyba słabo dostępny :(

 

10 godzin temu, MrBrainwash napisał:

 

[ Jako ciekawoskę pokażę Ci coś gdybyś nie chciała się ograniczać https://m.euro.com.pl/ipod-odtwarzacze-mp3-mp4/astell-kern-kann-cube.bhtml + raty zero procent :P ]

 

 

Nie kuś 😉 

Niestety jak już kupuję sprzęt to musi to być dobre i czasami mogę przymknąć oko na koszty, jednak tym razem muszę się ograniczyć. A jest tyyyle fajnego sprzętu i tak ciężko coś wybrać :< a nie ukrywam, że kupuję też oczami 😉

 

Jeszcze wpadły mi w oko amiron home 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, as_50 napisał:

wpadły mi w oko amiron home

 

Ja swoje oddałem ponieważ marnie trzymały się na głowie - bardzo słaby docisk, w konsekwencji muszle nie przylegały dokładnie do powierzchni twarzy. Gwałtowny ruch głową i się przemieszczały. To jak grały mi odpowiadało, ale poczytaj o nich na forum. Opinie są różne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej głowie nie było problemów z Aminorami, wygodne bardzo słuchawki. 

 

Brzmienie oczywiście nie każdemu podejdzie, dość zrównoważone, ale ocieplone i rozjaśnione. Mają świetną trochę oddaloną scenę i obrazowanie 3D. Bardzo dobra szczególowość i separacja dźwięków. Nie atakują słuchacza, są dość zrelaksowane w przekazie. Mnie góra nie męczy tylko ładuje energią. Jest relaks, ale i ożywczość jakby się było na koncercie. 

 

Tylko właśnie nabyłem je sporo taniej niż wyjściowa cena. Tej pełnej bym raczej z nie dał. Jestem w stanie dopłacić ekstra kasę za takie specjalne efekty jakie dają, ale nie, aż tyle. Podobnie jak pewien kolega z forum mówił mi, że kupił HD800S nie dlatego że uważa je za lepsze od innych dużo tańszych słuchawek, ale tylko one mają taką scenę jaką chce. Jak ktoś może sobie pozwolić to czemu nie. Ja mam podobnie z Amironami. Takie HE-4XX mają dużo lepszą opłacalność w kategorii cena-osiągi. Za trochę "lepsze" granie w Amironach musiałem zapłacić 2x tyle co za hifimany... ale cóż takie hobby 🤷‍♂️

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaryzykuję Sundary.. tylko trochę obawiam się ich góry, czy nie będzie za ostra 🙄

 

i kwestia dac/ampa.. podobno Sundary lubią dużo V na wyjściu, czy znacie jakieś konkretne kompaktowe dac/ampy, które je napędzą? Jak na razie widziałam kilka głosów za Fiio K5pro. Czy coś jeszcze by się nadało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soprany można pewnie będzie w nich na różny sposób wyequalizować podobnie bas.

 

To po kupieniu sundara jaki budżet Ci zostaje? 

 

Mi w oko wpadł taki dac/amp

https://www.audiophonics.fr/en/dac-with-volume/loxjie-d30-ak4493eq-dac-headphone-amplifier-xmos-32bit-768khz-dsd512-p-14816.html

 

Tu jego recenzja:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/loxjie-d30-dac-and-headphone-amplifier-review.16679/

 

W Polsce taki analogiczny do niego sprzęt to DX3pro v2. 

 

Można też wziąć topping L30, a za DAC do niego może już robić dobrze mierzacy się dongiel. 

 

Choć jak nie planujesz rozszerzać kolekcji to Sundara nie powinny sprawiać dużych problemów z napędzeniem i ten wymieniany już tutaj S1 po balancie pewnie robiłby już robotę od razu miałabyś coś mobilnego i z EQ wbudowanym (gdyby był potrzebny) 

 

Nie wiem jak Sundara, ale ja HE-4xx mogę już z ES100 i to po wyjściu niezbalansowanym słuchać z przyjemnością. Mogłoby być fajne zgranie Sundara z qudelix'em 5k po balansie, domyślam się. Nie gra tak czysto i z taką kontrolą jak wzmacniacz THX, ale za to ma charakter fajny i też cieszy, a funkcjonalność i minimalizm nie do przebicia. 

 

Screenshot_20201122-162359_Chrome.jpg

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, as_50 napisał:

Chyba zaryzykuję Sundary.. tylko trochę obawiam się ich góry, czy nie będzie za ostra 🙄

 

i kwestia dac/ampa.. podobno Sundary lubią dużo V na wyjściu, czy znacie jakieś konkretne kompaktowe dac/ampy, które je napędzą? Jak na razie widziałam kilka głosów za Fiio K5pro. Czy coś jeszcze by się nadało? 

Z tego, co czytałem, to Sundary nie mają mocnego basu i mogą być męczące, ze względu na ich techniczny charakter, nie mają też nic wspólnego z Twoimi E1, więc wybór trochę bez sensu, patrząc na wymagania. SR2 to wyższa klasa dźwięku i przyjazna, uniwersalna sygnatura, do tego lepsza jakość wykonania i łatwość wysterowania. 

 

Z wspomnianym Xduoo tworzą kapitalną synergię, można zakończyć poszukiwania na tym zestawie, imo. ;)

 

Oczywiście, ostatecznie wybór należy do Ciebie, więc.. . ✌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

To po kupieniu sundara jaki budżet Ci zostaje? 

 

Załóżmy, że chcę się zmieścić w 2500 ze wszystkim. 

 

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Mi w oko wpadł taki dac/amp

https://www.audiophonics.fr/en/dac-with-volume/loxjie-d30-ak4493eq-dac-headphone-amplifier-xmos-32bit-768khz-dsd512-p-14816.html

 

Tu jego recenzja:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/loxjie-d30-dac-and-headphone-amplifier-review.16679/

 

W Polsce taki analogiczny do niego sprzęt to DX3pro v2. 

 

Można też wziąć topping L30, a za DAC do niego może już robić dobrze mierzacy się dongiel. 

 

Niezbyt mobilne  urządzenia, ale do przemyślania.. 

 

Natomiast czy S1 i Qudelix 5K dadzą radę z tymi słuchawkami? Byłoby to fajne rozwiązanie. 

 

30 minut temu, neonlight napisał:

Z tego, co czytałem, to Sundary nie mają mocnego basu i mogą być męczące, ze względu na ich techniczny charakter, nie mają też nic wspólnego z Twoimi E1, więc wybór trochę bez sensu, patrząc na wymagania. SR2 to wyższa klasa dźwięku i przyjazna, uniwersalna sygnatura, do tego lepsza jakość wykonania i łatwość wysterowania. 

 

Z wspomnianym Xduoo tworzą kapitalną synergię, można zakończyć poszukiwania na tym zestawie, imo. ;)

 

Oczywiście, ostatecznie wybór należy do Ciebie, więc.. . ✌

 

Fakt, po niektórych odsłuchach mam wrażenie, że Sundara są trochę stłumione (?) a średnica cofnięta. Ale przyznam, że intrygują mnie, ciekawa jestem jak brzmią słuchawki planarne. Ale SR2 też cały czas siedzą mi w głowie.. 

1 minutę temu, deftones9 napisał:

nie bierz sundar bo sie zanudzisz dziewczyno.I jeszcze bas... daruj sobie hifimany, zaoszczędzisz sobie zawodu.

 

Też byś podstawił na SR2 czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20201122-183908_Chrome.jpgScreenshot_20201122-184220_Chrome.jpg

 

To są dwie różne sygnatury brzmieniowe. W Hifimanach będziesz mieć liniowy bas, a w ibasso podbity. Myślę że jak sparujesz SR2 z neutralnym źródłem to będziesz miała przyjemne ciepłe brzmienie. W Sundara może zabraknąć Ci ciepła i basu do rockowych kawałków i uderzenia jeśli m tobą zatrząść. Dynamiki też mają przeważnie silniejszy ten punch z natury. Ciekawi mnie tylko jak z jakością, czy ten bas nie stanie się z czasem męczący i nudny?  

 

Jeśli będziesz chciała później spróbować neutralnego grania to zawsze to możesz zrobić próbując niższego modslu hifimana(+foamy dla obniżenia wysokich) 

 

Screenshot_20201122-184428_Chrome.jpg

 

A tutaj masz FR Amironów dla porównania 

Screenshot_20201122-184840_Chrome.jpg

 

Tygry jak gładko wypadają ;)

 

Screenshot_20201122-185252_Chrome.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/20/2020 at 2:04 AM, neonlight said:

Kurczę, ja też nie przypominam sobie, żeby coś kłuło, było wychudzone, czy sztuczne. 🤐 Obstawiam złe dopasowanie tipsów i brak pełnego seel'a.

 

E1 z jasnym źródłem kłują strasznie. HTC 10 - niby muzyczny telefon i w ogóle - przy ustawieniu Hi-Res kuł strasznie. Na szczęście zanim pozbyłem się słuchawek zmieniłem telefon na DAPa dx160 i teraz grają bardzo przyzwoicie ,choć z tą "oszukaną górą/środkiem" coś jest na rzeczy 😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałabyś sprytne neutralne źródło to tu masz dobrą ofertę 

 

 

Tylko musiałabyś od razu pójść w balans czyli doliczyć kabelek do słuchawek. 

 

Jeśli się nie mylę to do tego urządzenia też jest aplikacja z dobrym EQ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem chwili kupiłam SR2 a do nich qudelix 5k. 

i cóż... wielkiego wow nie było. Jestem zawiedziona. Zero basu. Góra potrafiła czasami zakłuć. Jest lepiej z basem po włączeniu eq, ale to nadal nie jest to.. 

Jutro zrobię drugie podejście.

Nie wiem czy tak bardzo przyzwyczaiłam się do dźwięku aune e1 czy grają one tak dobrze, ale właśnie czegoś takiego oczekiwałabym w słuchawkach nausznych. 

A może źle wybrałam źródło.. 🙄 bo podłączyłam też e1 pod qudelixa i dźwięk był gorszy niż na samych słuchawkach bez ulepszaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, as_50 napisał:

Pod wpływem chwili kupiłam SR2 a do nich qudelix 5k. 

i cóż... wielkiego wow nie było. Jestem zawiedziona. Zero basu. Góra potrafiła czasami zakłuć. Jest lepiej z basem po włączeniu eq, ale to nadal nie jest to.. 

Jutro zrobię drugie podejście.

Nie wiem czy tak bardzo przyzwyczaiłam się do dźwięku aune e1 czy grają one tak dobrze, ale właśnie czegoś takiego oczekiwałabym w słuchawkach nausznych. 

A może źle wybrałam źródło.. 🙄 bo podłączyłam też e1 pod qudelixa i dźwięk był gorszy niż na samych słuchawkach bez ulepszaczy.

SR2 słuchałem z mocnej stacjonarki i Xduoo XD-05Plus, w obu przypadkach dźwięk był bardzo dobrze dociążony i brak w nim jakiejkolwiek ostrości. Stawiam na mizerną jakość tego kundeliksa i zbyt małą moc do, bądź co bądź, łatwych do wysterowania SR2. ;)

 

Macie te swoje wynalazki BT,  wielkości pudełka zapałek. 😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności