Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do telefonu i laptopa + słuchawki


as_50

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! :)

przymierzam się do małych zakupów, poczytałam trochę forum, ale nadal nie potrafię nic wybrać ;) 

Potrzebuję DAC/AMP, którego będę mogła podłączyć zarówno do telefonu jak i do laptopa. Muzyki słucham głównie ze Spotify. Zakupić chcę również słuchawki nauszne/wokółuszne. 

Obecnie korzystam tylko z Aune e1. 

Słucham prawie wszystkiego - rock, metal, alternatywa, klasyka, muzyka instrumentalna i akustyczna. 

Jeżeli chodzi o budżet to załóżmy na początek 1k. Znajdzie się coś? 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Dragonfly Red lub Cobalt (do Red musiałbyś dokupić też Dragontail - przejściówkę do telefonu, w Cobalcie jest w zestawie)? Choć kwestia co za nauszniki chcesz tam kupić, bo wiadomo, że taka mała ważka nie wszystko uciągnie.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, as_50 napisał:

Właśnie zastanawiałam się nad tym dragonfly red. Tylko jakie słuchawki do tego wziąć? Co się będzie dobrze zgrywać?

Lubię dźwięk dosyć czysty, przestrzenny, z ciepłym dosyć mocnym dołem. 

 

 

Super, że napisałaś. Możesz dodać jeszcze warunki odsłuchu, by będzie to dom czy potrzebujesz czegoś zamniętego o mobilnego. 

 

Jeśli warunki domowe i nie będziesz latać po mieście, nie potrzebujesz izolacji to:

 

Fidelio X2, które masz teraz na amazonie za 99 ejro idealnie się wpisują w opisanu przez Ciebie profil.

 

Poleciłbym też poszukać promki czy też rabatu na Takstar HF-580, które też spełniają kryteria brzmieniowe choć w innym wydaniu, ale komfort i ergonomia z racji wagi i długiego nieodpinanego kabla mogą Cię zniechęcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast Qudelixa ja proponuję Fiio BTR5. Wykonanie o niebo lepsze, dźwiękowo teź lepiej i większa moc na wyjściu zbalansowanym. A aplikacja to wodotryski w większości, w BTR bez aplikacji ze względu na ekran obsłużysz większość potrzebnych rzeczy. Reszta w Fiio Control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast DF można pomyśleć o Lotoo PAW S1. Sam poleciłbym Sonata HD Pro z super pomiarami i niższą ceną. Dźwięk neutralny czysty, więc mniejsze dylematy co do zgrania. Z X2 i HF580 na pewno.

 

Adapter BT ma przewagę pod względem ergonomii i funkcjonalności. IMO ES100 Q5K i BTR5 grają w jednej lidze, kwestia zgrania i preferencji. Wszystkie sprawiają wrażenie wystarczająco solidnych jeśli nie rzucać nimi o ścianę. ;)

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Jaro54 napisał:

Wykonanie o niebo lepsze, dźwiękowo teź lepiej i większa moc na wyjściu zbalansowanym.

 

Na 3,5mm to raczej lepiej nie będzie, co warto mieć na uwadze, bo przeciętny user podpina słuchawki zapewne pod 3.5mm, a nie wyjście zbalansowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC/AMP będzie wykorzystywany z laptopem i telefonem. Główna konfiguracja stacjonarna, w domu: laptop/telefon + DAC/AMP + słuchawki nauszne (te które wspólnie wybierzemy 😉). Sporadycznie przewiduję wykorzystywanie DACa z telefonem i Aune E1. Fajnie jeżeli będzie kompaktowy i mobilny, ale nie jest to warunek konieczny.

 

Odnośnie słuchawek - jak pisałam wcześniej lubię przestrzeń, lubię dobrze słyszeć poszczególne instrumenty i lubię wyrazisty, mocny bas. 

Ostatnio miałam do czynienia tylko z MUSICAL FIDELITY MF-100, dźwięk mi się podoba, ale brakuje mi tam dołów. 

W zasadzie nigdy nie miałam okazji posłuchać słuchawek otwartych/półotwartych, może właśnie tego potrzebuję 🤨

 

A co myślicie o Beyerdynamic DT770/ DT880/ DT990 pro? Jak wypadają względem Waszych propozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast Qudelixa ja proponuję Fiio BTR5. Wykonanie o niebo lepsze, dźwiękowo teź lepiej i większa moc na wyjściu zbalansowanym. A aplikacja to wodotryski w większości, w BTR bez aplikacji ze względu na ekran obsłużysz większość potrzebnych rzeczy. Reszta w Fiio Control


5K na zbalansowany ma 240mW, Fiio chyba tak samo?

Co do wykonania to jeden woli szkło z wyglądem bardziej premium, a drugi plastik z dwu krotnie niższą wagą

Aplikacja jest rzeczą ważną według mnie ponieważ można ustawić żeby grało według wymaganych preferencji, BTR5 daleko w tyle za 5K w tym względzie.

Żywotność baterii też lepsza w 5K

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego nie masz  oczywiście z rzeczy użytecznych, nie wodotrysków w 5K czego nie w BTR5 nawet bez aplikacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, as_50 napisał:

DAC/AMP będzie wykorzystywany z laptopem i telefonem. Główna konfiguracja stacjonarna, w domu: laptop/telefon + DAC/AMP + słuchawki nauszne (te które wspólnie wybierzemy 😉). Sporadycznie przewiduję wykorzystywanie DACa z telefonem i Aune E1. Fajnie jeżeli będzie kompaktowy i mobilny, ale nie jest to warunek konieczny.

 

Odnośnie słuchawek - jak pisałam wcześniej lubię przestrzeń, lubię dobrze słyszeć poszczególne instrumenty i lubię wyrazisty, mocny bas. 

Ostatnio miałam do czynienia tylko z MUSICAL FIDELITY MF-100, dźwięk mi się podoba, ale brakuje mi tam dołów. 

W zasadzie nigdy nie miałam okazji posłuchać słuchawek otwartych/półotwartych, może właśnie tego potrzebuję 🤨

 

A co myślicie o Beyerdynamic DT770/ DT880/ DT990 pro? Jak wypadają względem Waszych propozycji?

 

 

DT770 zamknięte grające Vką. To dobre słuchawki godne polecenia, ale obecnie niczym szczególnym się nie wyróżniają, a konkurencja spora. Po za tym stawiają bardziej na ten niższy bas. Do napędzania ich byś też czegoś potrzebowała. Teraz na allegro dostępne w fajnych cenach są MMX300 2gen. To takie chyba bardziej przyjazne DT770 z mikrofonem 

 

DT880 takie półotwarte. Też dobre, ale już z pewnością będą więcej wymagały od źródła. Z tym, że nie jestem przekonany czy profilem Ci podejda. Mogą być za lekkie w basie i za ostre w górze. Ogólnie ludzie na nich metalu słuchają (czasem się zdarza) ale one bardziej do audiofilskiego plumkania są. Można byłoby próbować je zestawić z ifi ZEN dac, gdzie powinien uspokoić górę i masz opcje podbicia basów (chyba, bo nie pamiętam) 

 

Myślę że rozsądną alternatywą były by bardziej Vkowe DT990 edition, będą mieć więcej basu większą scenę, kosztem trochę cofniętej średnicy. Też maja tą jasną beyerdynamicową górę. Lub też jest lepsza alternatywa pod Ciebie ale dostępna tylko w niemczech jeśli chodzi o oddzielne słuchawki Tygr 300R tego producenta (w Polsce tylko w mało opłacalnym zestawie powyżej budżetu) choć tutaj też mi się wydaje że mogłabyś chcieć jeszcze więcej basu.

 

Jeśli chodzi o DT990 pro to technicznie są to dobre słuchawki niektórzy je lubią, ale raczej Ci co mają pod nie odpowiedni tor często wielokrotnie droższy. Niektóre egzemplarze mogą mieć też uciążliwy pick na górze. Choć można dzisiaj myśleć o zakupie do nich specjalnych wkładek od tego producenta podobno radzących sobie z niwelowaniem tego. Ogólnie grają bardziej surowo od np. wersji edition z jeszcze większą vką, czyli taką cofniętą średnicą. Jeśli miałbym je rozważać to w ogóle bym ich nie rozważał bo fidelio X2 są w zględem nich bezpośrednim LVL UP pod każdym względem. 

 

Ja ze swojej strony polecam HF580 o ile ciężar Ci nie przeszkadza. Nie mają tyle basu co X2, ale to są słuchawki planarne ten bas ma zupełnie inną jakość, ogólnie mają ciepłe zrównoważone brzmienie. A już z sonata HD pro masz z nimi audiophile experience i uciągną niemal każdy gatunek muzyczny. W promocji mp3store były za 700zł więc domyślam się że jak do nich napiszesz to jest szansa na jakiś rabacik. Biorąc pod uwagę zestaw z sonatą to dalej bardzo opłacalny zakup IMO.

 

Myślę, że słuchawki otwarte by Ci odpowiadały z tym, że ciężko o takie do 1000zł które dodatkowo miałyby dobry obfity bas. X2 to tutaj taka perła. 

 

Łatwiej wybrać najpierw słuchawki i potem dobrać źródło. Tak mi się wydaje. Słuchawki będą najwięcej dexydować o jakości i charakterze. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MrBrainwash napisał:

 

 

DT770 zamknięte grające Vką. To dobre słuchawki godne polecenia, ale obecnie niczym szczególnym się nie wyróżniają, a konkurencja spora. Po za tym stawiają bardziej na ten niższy bas. Do napędzania ich byś też czegoś potrzebowała. Teraz na allegro dostępne w fajnych cenach są MMX300 2gen. To takie chyba bardziej przyjazne DT770 z mikrofonem 

 

DT880 takie półotwarte. Też dobre, ale już z pewnością będą więcej wymagały od źródła. Z tym, że nie jestem przekonany czy profilem Ci podejda. Mogą być za lekkie w basie i za ostre w górze. Ogólnie ludzie na nich metalu słuchają (czasem się zdarza) ale one bardziej do audiofilskiego plumkania są. Można byłoby próbować je zestawić z ifi ZEN dac, gdzie powinien uspokoić górę i masz opcje podbicia basów (chyba, bo nie pamiętam) 

 

Myślę że rozsądną alternatywą były by bardziej Vkowe DT990 edition, będą mieć więcej basu większą scenę, kosztem trochę cofniętej średnicy. Też maja tą jasną beyerdynamicową górę. Lub też jest lepsza alternatywa pod Ciebie ale dostępna tylko w niemczech jeśli chodzi o oddzielne słuchawki Tygr 300R tego producenta (w Polsce tylko w mało opłacalnym zestawie powyżej budżetu) choć tutaj też mi się wydaje że mogłabyś chcieć jeszcze więcej basu.

 

Jeśli chodzi o DT990 pro to technicznie są to dobre słuchawki niektórzy je lubią, ale raczej Ci co mają pod nie odpowiedni tor często wielokrotnie droższy. Niektóre egzemplarze mogą mieć też uciążliwy pick na górze. Choć można dzisiaj myśleć o zakupie do nich specjalnych wkładek od tego producenta podobno radzących sobie z niwelowaniem tego. Ogólnie grają bardziej surowo od np. wersji edition z jeszcze większą vką, czyli taką cofniętą średnicą. Jeśli miałbym je rozważać to w ogóle bym ich nie rozważał bo fidelio X2 są w zględem nich bezpośrednim LVL UP pod każdym względem. 

 

Ja ze swojej strony polecam HF580 o ile ciężar Ci nie przeszkadza. Nie mają tyle basu co X2, ale to są słuchawki planarne ten bas ma zupełnie inną jakość, ogólnie mają ciepłe zrównoważone brzmienie. A już z sonata HD pro masz z nimi audiophile experience i uciągną niemal każdy gatunek muzyczny. W promocji mp3store były za 700zł więc domyślam się że jak do nich napiszesz to jest szansa na jakiś rabacik. Biorąc pod uwagę zestaw z sonatą to dalej bardzo opłacalny zakup IMO.

 

Myślę, że słuchawki otwarte by Ci odpowiadały z tym, że ciężko o takie do 1000zł które dodatkowo miałyby dobry obfity bas. X2 to tutaj taka perła. 

 

Łatwiej wybrać najpierw słuchawki i potem dobrać źródło. Tak mi się wydaje. Słuchawki będą najwięcej dexydować o jakości i charakterze. 

 

 

W takim razie, z tego co piszesz, wynika, że Beyery odpadają.. nie lubię ostrej góry, w ogóle mam problem z górą, często mnie drażni. Pierwszymi słuchawkami, które nie drażnią mnie góra są właśnie Aune E1. 

 

Fidelio X2 i Takstar HF-580 to chyba jedyne propozycje jakie tu padły do tej pory, więc chyba trzeba będzie dobrać źródło pod nie 😉

 

Co jeszcze mógłbyś zaproponować w większym budżecie, powiedzmy 1,5-2k?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, as_50 napisał:

W takim razie, z tego co piszesz, wynika, że Beyery odpadają

 

Nie dyskwalifikuj słuchawek na podstawie opisów przeczytanych na forum. 

Ten sam produkt bywa opisywany skrajnie różnie. Testuj na własnych uszach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marek_m napisał:

 

Nie dyskwalifikuj słuchawek na podstawie opisów przeczytanych na forum. 

Ten sam produkt bywa opisywany skrajnie różnie. Testuj na własnych uszach.

To prawda. Liczy się też charakter tej góry. Bo góry może być dużo ale ona może być przyjazna. Jeśli jednak ktoś jest wrażliwy na góre, albo zwyczajnie nie chce zbyt jasnego brzmienia to beyerdynamic (bez modów) są dość niewpasowaną opcją. 

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/recenzja-philips-fidelio-x2/

 

https://www.amazon.it/Philips-X2HR-Risoluzione-Facilita-Adattatori/dp/B01N5VHLUG/ref=mp_s_a_1_1_sspa?dchild=1&keywords=fidelio+x2hr&qid=1605704265&sprefix=fide&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUExSldQNDVCMjNVUldXJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNzMzNzczMzg0VTcwS1Q4UVlBRCZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwMzQyNDk2MUFXUzVOTzgyWlpFQSZ3aWRnZXROYW1lPXNwX3Bob25lX3NlYXJjaF9hdGYmYWN0aW9uPWNsaWNrUmVkaXJlY3QmZG9Ob3RMb2dDbGljaz10cnVl

 

Ogólnie są to świetne słuchawki, a z tą ceną i preferencjami to już w ogóle fajnie się wpisują. 

 

Źródło do nich? One nie są wymagające pod względem mocy, ale mogą zagrać lepiej lub gorzej w zależności od zgrania i tego co chce się uzyskać. Mi graja już z neutralnym-analitycznyn DA3 bardzo fajnie, z sonatą jest podobnie. Jakbym w twoim budżenie szukał takiego uniwersalnego urzędzenia do nich to w oko wpadł mi taki HiBy R2 ale trzeba byłoby sprawdzić czy ma opcje funckjonowania jako dac usb (pewnie tak) i dowiedzieć się czy będzie się zgrywał. Reklamuje się z niezłymi opcjami equalizacji dźwięku ma autorskie PEQ więc brzmieniem mogłabyś się pobawić i coś pod siebie i muzykę dopasować. Z pierwszych relacji kolegów na forum wnioskuje że ma lagodną górę, więc jest szansa że jeszcze bardziej ułagodzi X2. Jeśli pasuje Ci mniejsza funkcjonalność to wydaje mi się że ten lotoo paw s1 będzie przynajmnie jakościowo z możliwością eq dość dobrą opcją. Tylko kwestia ile oczekujemy za jaką kasę, bo czysty dźwięk ma już sonata kilkukrotnie tańsza z aliexpress i kilka innych dzyndzli. Ciekawą opcją jest też EDA1 który ma dużo mocy i referencyjną jakość sygnału i jeśli się nie mylę to też posiada aplikacje z niezłymi opcjami dźwiękowymi

 

Takstar HF580 mają łagodną obniżoną gładką gorę same w sobie i grają ciepło. Raczej ciężko mi sobie wyobrazic aby kogoś męczyły. Neutralne źródło jest dla nich idealne IMO, wymagań mocowych nie mają (jakiś specjalnych) 

 

Lepsze inne propozycje na polskim rynku? Nie jestem obeznany w całym rynku i nic specjalnie mi do głowy nie przychodzi. Ja uważam że hifimany to dobry deal ale dla Ciebie mogłoby być za mało ciepła i za dużo góry. 

 

Mogłabyś spróbować położyc ręce na hd6xx(HD650) HD660s, ale ona będą mieć raczej słabszą scenę, będą.bardziej wymagające i nie tak ciepłe.

 

Nic innego tskie szczególnego nie przychodzi do głowy. Jeśli przyjdzid to napiszę jeszcze. 

 

Łatwo napędzalne z droższchy (ale raczej z drugiej ręki przy tej cenie) mogłyby być TH610 jeszcze do rozważenia. 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, as_50 napisał:

Hmm... nie wiem na ile miarodajne sa takie odsłuchy, ale tutaj bas aż przytłacza https://youtu.be/0k1loBdx5XI?t=398

 

 

Za to Fidelio.. baardzo przyjemne https://youtu.be/59YWOIXKS24

 

 

 

Słuchane na neutralnych słuchawkach i czystym źródle to tonalnie coś Ci powie. Natomiast tak jak te słuchawki grają na żywo... zapomnij. 

 

A słuchane na żywo powiedzmy na czystym źródle to różnice będziesz miała takie, że:

 

X2 masz całościowo bardziej neutralne i w zasadzie neutralne brzmienie, takie czyste, szczegółowe + jednak górkę na basie mają dobrze słyszalną  i iskierkę na wysokich, bas ma mocniejsze dynamiczne kopnięcie, choć też może sprawiać wrażenie boomy. X2 są trochę na basie spowolnione ale bardzo szybkie jak na dynamiki w rzeście pasma, więc dynamika i czystość separacja są bardzo dobre, ale na dole pozostawiony jsst taki wybrzmiewający w stylu oomph dół pasma .

 

Jeśli porównywać do takich sensków to można powiedzidc że graja bardziej efekciarsko mocniej rysując dźwięki. Bardziej przestrzennie je rozstasiając. Ma to swoje zalety (taka elekronika) ale jak np. porównasz sobie to do senków to trochę smaczków takich niuansików między głównymi nutami tak dobrze się nie wyczuje, to nie będzie takie naturalne. Nie jest to wada, mało słuchawek je pokazuje (ja ****ie ten efekt na senkach słyszałem). Więc normalny użytkownik będzie wniebowzięty, ale taki audiofil przyzwyczajony do sennheiserów może zakręcić nosem. Sam nie słucham na X2, a wcześniej D600 u mnie leżały i się kurzyły nie dlatego, że źle grają, SQ oceniam bardzo wysoko, efektowność grania też jest przyjemna, tylko ja właśnie wolę takie 'audiofilskie zniuansowane plumkanie'.

 

Dobrze wychwyciłaś balans tonalny na HF580. One do studia mają zakaz zbliżania się xD Są ciepłe i barwne. Tylko trzeba wziąć dwie rzeczy pod uwagę. To jest konstrukcja planarna są to słuchawki bardzo szybkie w całym paśmie. Jeszcze szybsze od X2, które i tak już są bardzo dobre. Co to oznacza? No m basie to chyba najlepiej wytłumaczyć. Tonalnej proporcji będzie go więcej, ale jego dyscyplina i kultura pracy jest sporo lepsza. Jest dociążony, zwięzły, nierozdmuchany tak jak w X2. Poszczególne dźwięki wyraźniej akcentuje, kiedy w nagraniu znika to znika. Dlatego nie dominuje on tak nad muzyką jak to jest w przypadku X2. Drugą rzecz jaką trzeba wziąć pod uwagę to źródło do którego podłączamy. Co prawda X2 nadają się pod neuralne źródła, ale dostaniesz dźwięk wtedy po prostu czysty taki jak powinien być, bez niczego specjalnego. Natomiast jak podłączysz HF580 to dostaniesz - specjalny, urokliwy klimat. Dla mnie osobiście taka różnica jak słuchać muzyki w miejskim amfiteatrze, a z drugiej strony w klimatycznej wytlumionej filharmonii z przyciemnionymi światłami wieczorną porą. Inna ranga doświadczenia. ;) tutaj jest kwestia preferencji. Bo niektórzy za bardziej naturalne uważają brzmienie dynamików, a inni planarnych. Dla mnie oba można uznać za nturalne, ale w zupełbie innym znaczeniu i kontekście. Wracając do szybkości, to first impression jest takie że X2 robią wrażenie dość efektownych, a HF580 takich zwyczajnych... ale to właśnie kwestia osłuchania. Bo ta szybkość daje takie zniuansowanie poszczególnych dźwięków tylko trzeba się w to słuchać, im dłużej słuchasz tym więcej słyszysz i większe to wrażenie robi, dźwięk ma naturalną dynamikę na wysokim poziomie. W X2 masz na odwróć. Dźwięki od kopa Ci wirują jakby miały ADHD, lecz z czasem dostrzegasz, że nie jest to tak spójne i zniuansowane jak mogłoby być, a szkielet sam - struktura dźwięku nie są aż tak ciekawe. Oczywiście hiperbolizuje i wyolbrzymiam w całym tym opisie. ;) w każdym razie X2 dają bardzo dobry consumer friendly experience, a HF580 grają bardziej na bogato, choć jednocześnie nie tak skocznie dając wytrawne audiophile experience. Obie pary tworzą własne alternatywne światy z jednej strony przypisane "skole grania dynamików", z makro dynamiką, przysłowiowym "jebnięciem" i przekazem łatwym w odbiorze, czystym pasującym do wszystkiego brzmieniem, porowatością (wypełnienie powietrzem), a drugiej "planarnej szkole grania" z szybkością i kontrolą dźwięku, nasyceniem i spójnością, magiczną atmosferą (nawet na neutralnym źródle), gladkością brzmienia, ogólnym spokojem, ale który potrafi wciągać.  Są też chyba bardziej szczegółowe, ale mniej analityczne (jeśli to m jakiś sens).

 

Teraz tylko jakie kto ma preferencje i budżet. ;)

 

Ps. Srry pisane na komórce później sformatuje i dokonam korekty. 

A co do źródeł to PAW S1 właśnie w komisie się pojawił

 

A ten ten drugi GO1000 też godny uwagi (o ile się oczekuję takiego cieplejszego dźwięku) 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszaliście mi w głowie, szczególnie @MrBrainwash (nick zobowiązuje;) ) 

Trochę poczytałam, posłuchałam.. chyba najbardziej skłaniam się ku Fidelio x2, ale nadal zastanawiam się nad  Beyerami.. coś mnie do nich ciągnie.  A co myślicie o DT1990 Pro? I pytanie.. czy jakiś DAC/AMP jest w stanie napędzić słuchawki 250Ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz sobie pozwolić na droższy zakup, to od siebie polecam Ibasso SR2. Nie potrzebują mocnego sprzętu, jedynie synergicznego sonicznie. Na Twoim miejscu wziąłbym SR2 i do tego ze dwa trzy dac/ampy, i na spokojnie w domu sprawdził najlepsze połączenie, a te, które odpadły po prostu zwrócił.;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 13:41, as_50 napisał:

W takim razie, z tego co piszesz, wynika, że Beyery odpadają.. nie lubię ostrej góry, w ogóle mam problem z górą, często mnie drażni. Pierwszymi słuchawkami, które nie drażnią mnie góra są właśnie Aune E1. 

Mam bajery t90 i dt880 góra jest w nich świetna. Natomiast góra w e1 mnie irytuje swoją jakoscią, szpilki takie. Audio 😙

Takstary hf580 wcale mało góry nie mają, ale ona łagodna jest, przynajmniej dla mnie.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, as_50 napisał:

Namieszaliście mi w głowie, szczególnie @MrBrainwash (nick zobowiązuje;) ) 

Trochę poczytałam, posłuchałam.. chyba najbardziej skłaniam się ku Fidelio x2, ale nadal zastanawiam się nad  Beyerami.. coś mnie do nich ciągnie.  A co myślicie o DT1990 Pro? I pytanie.. czy jakiś DAC/AMP jest w stanie napędzić słuchawki 250Ohm?

Świat dzieli się na dwa typy ludzi, tych których góra beyerów denerwuje i drażni oraz tych dla których jest akceptowalna, a nawet przyjemna. I podtyp - których denerwuje wybiórczo. Jeśli jesteś w stanie przeżyć ich peak, albo sprawę rozwiązać modem/eq to bejery są jak najbardziej ok. Niektórzy uważają DT1990pro za najlepsze wszechstronne słuchawki, a inni uważają je jedynie za dobre słuchawki do studia do prześwietlania wad nagrań. 

 

Ja mam rodzeństwo ich czyli amiron home które są strojone pod ładodniejsze, cieplejsze brzmienie z większą bardziej oddaloną sceną i jestem zadowolony. Jest duża szansa że DT1990 by mi podeszły, ale jest też ryzyko że o ile góry w amironach jest dla mnie w sam raz i ogólnie nie traktuję ich jako słuchawek HiFi tylko jako umilacze, co potrafią mnie naładować przekazem to DT1990 mogłyby się okazać nie tylke co gorsze co niewystarczająco muzyczne, gdzie peak na górze przy mniejszej ilości basu na dole mógłby już doskwierać. Nie jest to przesądzone, bo sama góra w DT1990 nie ma jednej górki, którą mają amirony i spotyka się relacje że niby ta w amironach jest bardziej męcząca nawet. Opinie są podzielone. W każdym razie warto byłoby odsłuchać.

 

Skoro rozważasz DT1990 to możesz też rozważyć Hifiman Sundara z łagodniejszą górą, bardziej muzycznym przekazem (choć mniejszą ilością basu) i otwartą sceną. 

 

Amiron home szczególnie mi się spodobały ze względu na to, że okazały się bardzo łatwe w napędzeniu. Choć lepiej zasilone zagrają z lepszą kontrolą. Podejrzewam że podobnie jest z DT1990 pro

 

No i racja SR2 w wyższym budżecie też są opcją.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bob2000 napisał:

Mam bajery t90 i dt880 góra jest w nich świetna. Natomiast góra w e1 mnie irytuje swoją jakoscią, szpilki takie. Audio 😙

Takstary hf580 wcale mało góry nie mają, ale ona łagodna jest, przynajmniej dla mnie.

 

Podejrzewam, że masz tipsy źle dobrane, ewentualnie coś ze źródłem nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności