Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do telefonu i laptopa + słuchawki


as_50

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko powiedzieć. Ja słuchałem qudelixa z Amironami i nie pamiętam aby to było basowe objawienie, ale nie słyszałem niczego niepokojącego czego bym po słuchawkach się nie spodziewał. IMO pod względem balansu tonalnego źródło to kosmetyka. Bardziej bym stawiał na to że to coś nie tak ze słuchawkami albo zwyczajne przejście z doków gdzie jest pewnie to ciśnienke i punch basu na słuchawki otwarte gdzid dźwięk oddycha a bas jest bardziej punktowy. 

 

Qudelixa polecałem do sundara, normalnie to takie ciepłe granie więc do planarów z ich szybkością i slam-em by bardzo pasowało, ale do takich ocieplonych HD58x to już tak średnio, nie to że źle ale można lepiej, jednak nie mówię tu o ilości i jakości basu a o ogólnej klarowności. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, as_50 napisał:

Gdyby były ciut cieplejsze i miały więcej basu.. byłoby idealnie ;) 

No ale te słuchawki tak grają, mają dużo niskiego i głębokiego basu, tylko musisz je wpiąć w coś pełnoprawnego, a nie w piździka BT, bo to się kompletnie mija z celem, w ten sposób ograniczasz możliwości SR2, zaufaj mi. 😉                       

@MrBrainwash Niewystarczające wysterowanie ma wpływ na całokształt brzmienia danych słuchawek, ale pierwsze i najbardziej widoczne jest to w przypadku basu, który jest słaby, brak mu wypełnienia i szybkości ataku. 

 

Reszta pasma robi się ostra, nerwowa i również brakuje jej wypełnienia, płynności. Nie zgodzę się z tym, że dobór źródła to kosmetyka, bo każdy sprzęt gra po swojemu, mniej lub bardziej i często ma spory wpływ na balans tonalny słuchawek, czy kolumn.

 

Skoro "Qudelix to takie ciepłe granie", to albo inaczej interpretujemy temperaturę barwową, albo SR2 naszej koleżanki, grają inaczej od sztuki odsłuchiwanej przeze mnie, lub są uszkodzone, lub coś nie tegez z Qudelix'em, innej opcji nie ma. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

@neonlight bez przesadyzmu ;) Qudelix połyka Ether CX na balansie i HD650 na SE. Nie wiem co prócz innego zgrania i być może minimalnie lepszej kontroli miałby zrobić im wzmacniacz? 

Je praktycznie wszystko napędzi, chyba nawet pralka
image.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MrBrainwash napisał:

image.png

@neonlight bez przesadyzmu ;) Qudelix połyka Ether CX na balansie i HD650 na SE. Nie wiem co prócz innego zgrania i być może minimalnie lepszej kontroli miałby zrobić im wzmacniacz? 

W życiu nie uwierzę, że HD650 są wysterowane z 50mw, takie bajki to w czasopismach z kolorowymi obrazkami. 😆

 

Z balansu 210mw jestem w stanie w to uwierzyć, ale nie z 50mw, proszę Cię. 

 

Żadne słuchawki z wyższej półki, nie będą wysterowane na 100% z dongla USB, nawet wysokoskuteczne Ultrasone, imo. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie ma co. To wysterowanie to czysto subiektywna ocena. Według mnie to zależy od jakości sygnału i konkretnych słuchawek/połączenia. W każdym razie z doświadczenia wiem, że nawet jeśli są róznice to nie aż tak duże. Amirony lepiej ze stacjonarki zagrają, ale na qudelixie też jest przyjemnie, a to co dodaje od siebie qudelix nawet bardziej mi odpowiada momentami.

image.png

ps. czekam aż mi wymienią na nową pare i kabelek do balansu. Wtedy aktualizuje swoją opinie ;)

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

@MrBrainwash a Amiron'y wpinasz w SE czy BAL? Bo jak w BAL to wepnij je w SE, z paluszkiem w d.... powinien je "połknąć" skoro z HD650 to robi. ✌😆 


No właśnie piszę, że po SE. Jak posłucham po BAL to aktualizuję swoją opinie. Po SE jest całkiem spoczko. 

Porównuje sobie właśnie:

D10+SP200 vs DA3-SE/BAL na HD58x

Po SE stacjonarka z sabajem gra baaardzo podobnie. Po bal to Sabaj ma lepsze wypełnienie i obszerniejszy bas, choć dla lepszej diagnozy trzeba byłoby poziomy głośności wyrównać, może okazałoby się, że też nie ma różnicy. No i zgoda te senki nie skalują najmocniej.  Ale to właśnie tym bardziej nam mówi, że to kwestia samych słuchawek, a nie mocy urządzenia. 

HE-5LE na 100% nie zostałyby napędzone przez qudelixa i DA3, ale one mają 38 om i 87,5 dB SPL  czyli wymagające prądowo i napięciowo, takich słuchawek jest mało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem ani audiofilem, ale wydaje mi się, że można spodziewać się czegoś więcej po słuchawkach za 2tys, które podobno łatwo napędzić 🤔

Przetestowałam je jeszcze z shanlingiem m0 i fiio x1 mkII, jedyne odtwarzacze jakie mam pod ręką. Dźwięk jest w porządku, ale tylko tyle. Czasami drażni mnie góra. Bas jest, ale jest go mało i nie jest tak intensywny jak bym tego chciała. Brakuje mi przestrzeni, swobody, mięsistości. 

Wypróbuję je jeszcze z innym wzmacniaczem. Niestety na chwilę obecną nie zachwycają. A może to z moim słuchem jest coś nie tak ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, as_50 napisał:

Nie jestem ekspertem ani audiofilem, ale wydaje mi się, że można spodziewać się czegoś więcej po słuchawkach za 2tys, które podobno łatwo napędzić 🤔

Przetestowałam je jeszcze z shanlingiem m0 i fiio x1 mkII, jedyne odtwarzacze jakie mam pod ręką. Dźwięk jest w porządku, ale tylko tyle. Czasami drażni mnie góra. Bas jest, ale jest go mało i nie jest tak intensywny jak bym tego chciała. Brakuje mi przestrzeni, swobody, mięsistości. 

Wypróbuję je jeszcze z innym wzmacniaczem. Niestety na chwilę obecną nie zachwycają. A może to z moim słuchem jest coś nie tak ;)

Btw. Na których padach słuchasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, as_50 napisał:

Nie jestem ekspertem ani audiofilem, ale wydaje mi się, że można spodziewać się czegoś więcej po słuchawkach za 2tys, które podobno łatwo napędzić 🤔

Przetestowałam je jeszcze z shanlingiem m0 i fiio x1 mkII, jedyne odtwarzacze jakie mam pod ręką. Dźwięk jest w porządku, ale tylko tyle. Czasami drażni mnie góra. Bas jest, ale jest go mało i nie jest tak intensywny jak bym tego chciała. Brakuje mi przestrzeni, swobody, mięsistości. 

Wypróbuję je jeszcze z innym wzmacniaczem. Niestety na chwilę obecną nie zachwycają. A może to z moim słuchem jest coś nie tak ;)

Owszem, tyle że do słuchawek za 2kzł raczej nie powinno się dobierać źródła typowo przenośnego, klasy podstawowej, na dodatek z symboliczną mocą i wydajnością prądową. Notorycznie jest popełniany błąd osób początkujących, polegający na parowaniu słuchawek pełnowymiarowych, z przeznaczeniem do odsłuchu w domu, ze sprzętem zminiaturyzowanym i przeznaczonym do łączenia go ze słuchawkami głównie portable, tj. dokanałówki lub nauszne. Ja to rozumiem, bo jest to podyktowane brakiem lub jeszcze niewielkim doświadczeniem i każdy z nas to przechodził. ;)

 

Jednak w momencie, kiedy wspomnianego doświadczenia nie posiadamy, to należałoby zaufać osobom, które mają większe obycie ze sprzętem i zastosować się do ich rad, a nie iść własną drogą i wybierać poszczególne elementy po swojemu. Po to przecież zarejestrowałaś się na tym forum i założyłaś stosowny temat. :)

 

SR2 jak na duże słuchawki i prezentujące wysoki poziom jakościowy, są bardzo łatwe do napędzenia, jednak należy je łączyć z urządzeniami stacjonarnymi, ewentualnie z wydajnymi prądowo portable, dlatego zaproponowałem Tobie Xduoo XD-05Plus, który posiada bardzo dużą moc, większą, niż niejedna stacjonarka i bez porównaia od Twojego Qudelix'a. Posiada również przydatną funkcję podbicia basu, która w Twoim przypadku, mogłaby rozwiązać problem z niewystarczającą jego ilością. Miałabyś tak na prawdę rozwiązanie all-in-one, czyli świetne brzmienie w "portable" i stacjonarnie. :)

 

Odnośnie jeszcze samego brzmienia SR2, to jest ono takie, jak już pisałem wcześniej, czyli ciepłe, z mocną podstawą basową, łagodne w górnym paśmie, a przynajmniej sztuka, którą słuchałem tak brzmiała i w pełni się zgadzam z recenzją kolegi @Spawn, a z tego, co wiem, to słuchałem dokładnie tej samej pary. Nie mniej jednak uważam, iż występują trzy powody zupełnie innego odbioru SR2 przez Ciebie, a mianowicie - problem z powtarzalnością Ibasso (co mnie bardzo by zmartwiło), brak wysterowania/synergii, ewentualnie inne oczekiwania względem ich dźwięku, zdarza się. ;)

 

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Btw. Na których padach słuchasz? 

 

Właśnie, to jest bardzo dobre pytanie, ponieważ kompletnie zapomniałem o tym, że tam są dwie pary padów, przez które SR2 diametralnie inaczej brzmią i np. te analityczne sprawiają, że SR2 są dla mnie zupełnie niesłuchalne. ;)

 

 

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Btw. Na których padach słuchasz? 

Na tych domyślnie założonych. To chyba te mniej analityczne?

 

8 godzin temu, neonlight napisał:

Owszem, tyle że do słuchawek za 2kzł raczej nie powinno się dobierać źródła typowo przenośnego, klasy podstawowej, na dodatek z symboliczną mocą i wydajnością prądową. Notorycznie jest popełniany błąd osób początkujących, polegający na parowaniu słuchawek pełnowymiarowych, z przeznaczeniem do odsłuchu w domu, ze sprzętem zminiaturyzowanym i przeznaczonym do łączenia go ze słuchawkami głównie portable, tj. dokanałówki lub nauszne. Ja to rozumiem, bo jest to podyktowane brakiem lub jeszcze niewielkim doświadczeniem i każdy z nas to przechodził. ;)

 

Jednak w momencie, kiedy wspomnianego doświadczenia nie posiadamy, to należałoby zaufać osobom, które mają większe obycie ze sprzętem i zastosować się do ich rad, a nie iść własną drogą i wybierać poszczególne elementy po swojemu. Po to przecież zarejestrowałaś się na tym forum i założyłaś stosowny temat. :)

 

SR2 jak na duże słuchawki i prezentujące wysoki poziom jakościowy, są bardzo łatwe do napędzenia, jednak należy je łączyć z urządzeniami stacjonarnymi, ewentualnie z wydajnymi prądowo portable, dlatego zaproponowałem Tobie Xduoo XD-05Plus, który posiada bardzo dużą moc, większą, niż niejedna stacjonarka i bez porównaia od Twojego Qudelix'a. Posiada również przydatną funkcję podbicia basu, która w Twoim przypadku, mogłaby rozwiązać problem z niewystarczającą jego ilością. Miałabyś tak na prawdę rozwiązanie all-in-one, czyli świetne brzmienie w "portable" i stacjonarnie. :)

 

 

Są opinie właśnie m.in. jak ta, którą wyżej zacytował @MrBrainwash, że sr2 dobrze grają z czymkolwiek. I właśnie też powyższą opinię widziałam przed zakupem. 

Qudelix jest wszędzie tak zachwalany, że postanowiłam spróbować. Okazał się klapą nawet z dokami, więc może po prostu nie jest to urządzenie dla mnie. Ale trzeba testować i uczyć się na błędach ;) 

 

Jakie inne dac/ampy pasowałyby do sr2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Neonlight: w pełni się zgadzam z recenzją kolegi

 

Recenzja kolegi:

Screenshot_20201126-031607_1.jpg

 

;)

 

 

Ok, małe sprostowanie, dotyczyło to samego opisu dźwięku, myślałem, że jasno wynikało to z tego, co napisałem, ale spoko, niedoprecyzowałem, mój błąd. ;)

42 minuty temu, as_50 napisał:

Jakie inne dac/ampy pasowałyby do sr2? 

Ciężko teraz cokolwiek doradzić, bo nie wiadomo, jak Twoja sztuka SR2 brzmi. 😗 Jeżeli tak, jak opisujesz, a Qudelix jakimś cudem wysterował je poprawnie, to można polecić np. ifi XDSD, ewentualnie ciut gorszy jakościowo Hip-Dac, oba mają miękkie i lekko ocieplone brzmienie oraz, skuteczne podbicie basu.

 

Moja rada, idź do sklepu i wepnij SR2 w "co się da", żeby nie było znowu wtopy. ;)

 

Edyta.

@as_50 sprawdź dokładnie, które pady masz założone, w recenzji @Spawn'a masz opisane, czym się różnią wizualnie.

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight tak tylko żartuję sobie ;) Oczywiście mówiłeś tylko o brzmieniu słuchawek.

 

 

 Zauważyłem, że to połączenie dostało już okejkę, więc myślę, że może to być jeden z czynników który wymieniłeś, czyli oczekiwania.

 

 @as_50Screenshot_20201127-141730_Chrome.jpg

 

Btw. tak jak opisywałem (na forum w innych tematach) qudelixa tak podtrzymuję swoje zdanie.

 

Powtórzę dla potomnych ;)

 

- Zgranie ma jednak spore znaczenie w dalszym ciągu. Może zagrać przyjemnie z różnymi słuchawkami, ale że będąc delikatnie ocieplonym, rozmiękczonym to lepiej będzie grał ze słuchawkami dającymi więcej konturu i analizy, twardszego (ewentualnie podbitego) niższego basu. To tylko moja opinia, bo co się komu spodoba to niewiadomo. Q5K od siebie jesli się w niego słuchać i porównywać dodaje trochę magii na średnicy, podkreślając efekty przestrzenne - ja to tak słyszę. 

 

- W związku z powyższym i rozwijając dalej kontekst: jakość dźwięku teoretycznie może być nieznacznie gorsza od innych urządzeń, stacjonarki czy topowych dapów pod kątem czystości przekazu, kontroli basu i ogólnego napędzenia mocno wymagających słuchawek. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

 

- Jednocześnie jestem zdania, że jeśli to wszystko uwzględnimy to poradzi sobie z większością słuchawek, szczególnie tymi mniej wymagającymi i da naprawdę dobry (przyjemny) dźwięk. Bez firewerków jakie np. kiedyś dawał mi Icon HDP. Bez rozłożoności, szczegółowości i nasycenia dźwięku jakie aune S16. Mimo to jest dość ciekawie aby cieszyć i urozmaicać. Po odpowiednim dobraniu słuchawek uważam, że może zastąpić stacjonarkę (aby nie mnożyć w domu bytów pełniących tę samą funkcję - minimalizm) 

 

- Dźwięk można dość sprawnie dopasowywać sobie filtrami, które wyraźniej słychać niż w takim BTR5 i equalizerem. 

 

- Ostatecznie i tak traktuję źródło jako kosmetykę, bo większość źródeł w tym przedziale cenowym daje dość zrównoważone i czyste brzmienie.

 

- Jeśli ktoś naprawdę lubi solidną porcję basu to najlepiej pójść w słuchawki, które sie w tym specjalizują (nie wiem... np D600) i sprzęt z bass boostem, albo podbitym standardowo basem. 

 

Dodam jeszcze taką dygresję, podzielę się swoją historią. ;)

 

Gdy byłem świeżakiem w świecie słuchawek to miałem różne wyobrażenia, które dzisiaj określiłbym jako trochę nierealistyczne. Zarówno pod względem cena/jakość w tym co oferuje rynek jak i samych fizycznych możliwości słuchawek.

 

Jest duuużo faktów z którymi trzeba się oswoić, a trzeba się też osłuchać i wygrzać mózg, nauczyć się doceniać słuchawki w odpowiedniej perspektywie.

 

Tutaj posłużę się przykładem słuchawek z którymi mam doświadczebie. - Fidelio X2

 

Są to słuchawki, które na początku mojej przygody wpasowałyby się w moje gusta. Obecnie mam je jedynie jako słuchawki do łupanki, bo przeważnie tego basu mają dla mnie za dużo.

 

Z tym jest jednak pewien twist.

 

Nie na każdym połączeniu, nie na każdej muzyce i też zależy od dnia, od tego z czego się na nie przesiadam, dostaję wrażenie, żeby tego basu było jakoś szczególnie dużo. Często mi się wydaje, że jest go po prostu odpowiednia, minimalna do zaakceptowania ilość. 

 

Miałem kiedyś wyobrażenie że basu powinno być tyle co w SHP2500 albo więcej tylko, że powinien on być lepszej jakości. Tylko jak sie okazało słuchawki z wyższej półki mają oczywiście jakościowo dużo lepszy bas, ale ilościowo nie robią takiej poduchy basowej.

 

Właśnie z tego powodu czasem lubię się wracać do takich HD330 bo one mają dużo takiego przeciekającego się basu, co dodaje takiej przyjemnej głębi i eterycznej chmurki do dźwięku.

 

Nie słuchałem jeszcze jakiegoś wyższego modelu słuchawek, które to by to robiły. Na wyższej półce są inne priorytety. Domyślam się (choć to może być tylko moja fantazja), że trzeba wejść na półkę paru tysi (wielokrotności 2k), aby dostać to takie zanurzenie w dżwięku przy jakiś zboostowanych dobrych jakościowo efektach specjalnych.

 

Te słuchawki byłyby dla mnie już na opadającej krzywej zwrotów, czyli mocno nieopłacalnym miejscu dla większości audio-śmiertelników. Mało, które słuchawki dadzą takie basowe brzmienie kolumnowe.

 

Amirony dały mi w końcu taką sprawiającą frajdę przestrzeń, ale jednocześnie bas nie ma takiej siły i objętości jak w X2, zero śladu poduchy z HD330 i nie mają takiego slamu i dociążenia jak HF580. Mimo to w dalszym ciągu je doceniam. Zwyczajnie nie są do wszystkiego i każdego nie zadowolą we wszystkich kategoriach. 

 

Jeśli koleżanka ma podobnie do mnie to domyślam się, że zadowoliłoby ją granie dopiero TH900 ze źródłem odpowiednio dobranym co najmniej na półapie cenowym samych słuchawek.  ;)

 

Ja sobie znalazłem miejsce wygodne w najlepszej (w mojej ocenie) pozycji krzywej zwrotów.

 

Czyli takie HF580 + sonata hd pro za muzykalność i Q5K + Amirony za przestrzeń, radość z muzyki i relaks.

 

Gdyby to tak działało, że wywale więcej kasy i dostanę proporcjonalnie lepszy dźwięk w każdym aspekcie na raz to z miejsca bym wszystko wyprzedał i dokonał takiego zakupu.

 

Wydaje mi się, że jednak lepiej jest mieć kilka rozsądnych słuchawek sprawdzających się w różnych scenariuszach i doceniać je za to co robią fajnie.

 

SR2 i Sundara bym chętnie posłuchał, tak samo jak DT1990pro i DT1770pro. Ale są dla mnie za drogie bym był na nie napalony.

 

Dla przykładu @Kuba_622 słuchał już na tym poziomie słuchawek, a swoją miłość znalazł w tygr-ach 300R, które nie rażą go pasmem przenoszenia tak jak reszta stawki, jakościowo nie odstają jakoś mocno, a mają cechy na których mu zależało.  

 

Tak więc @as_50 masz rację trzeba popróbować. ;) I zapraszam do tematu: :ph34r:

 

❤️

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

SR2 i Sundara bym chętnie posłuchał, tak samo jak DT1990pro i DT1770pro. Ale są dla mnie za drogie bym był na nie napalony. Dla przykładu @Kuba_622 słuchaķ już na tym poziomie słuchawek, a swoją miłość znalazł w tygrach 300R, które nie rażą go pasmem przenoszenia tak jak reszta stawki, jakościowo nie odstają jakoś mocno, a mają cechy na których mu zależało.  

 

 

Cóż, chciałem sobie jakiś prezent na gwiazdkę zrobić, a już praktycznie wszystkie słuchawki w normalnych cenach znam, to kupiłem w końcu te Sundary, niedługo dam znać co o nich myślę i czy naprawdę takie dobre ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Cóż, chciałem sobie jakiś prezent na gwiazdkę zrobić, a już praktycznie wszystkie słuchawki w normalnych cenach znam, to kupiłem w końcu te Sundary, niedługo dam znać co o nich myślę i czy naprawdę takie dobre ;)

 

 

O to będzie ciekawe 👍

 

Mam nadzieję że trafi Ci się najnowasza cicha rewizja (choć rózne są opinie co do jej istnienia). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe, że SR2 mają mało basu. Coś jest nie tak z tą sztuką, sprzętęm towarzyszącym lub połączeniem. Tam bas jest bardzo mocny, głównie dlatego, że to głównie midbas czyli gra prawie zawsze. Może kabel nie dociśnięty czy coś...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 27.11.2020 o 13:46, neonlight napisał:

Ok, małe sprostowanie, dotyczyło to samego opisu dźwięku, myślałem, że jasno wynikało to z tego, co napisałem, ale spoko, niedoprecyzowałem, mój błąd. ;)

Ciężko teraz cokolwiek doradzić, bo nie wiadomo, jak Twoja sztuka SR2 brzmi. 😗 Jeżeli tak, jak opisujesz, a Qudelix jakimś cudem wysterował je poprawnie, to można polecić np. ifi XDSD, ewentualnie ciut gorszy jakościowo Hip-Dac, oba mają miękkie i lekko ocieplone brzmienie oraz, skuteczne podbicie basu.

 

Moja rada, idź do sklepu i wepnij SR2 w "co się da", żeby nie było znowu wtopy. ;)

 

Edyta.

@as_50 sprawdź dokładnie, które pady masz założone, w recenzji @Spawn'a masz opisane, czym się różnią wizualnie.

 

Posłuchane z ifi HIP dac. Jest zdecydowanie lepiej. Pojawił się bas, a po użyciu gain'a jest go mnóstwo i fajne drży ;)

Jednak nadal nie pasowała mi średnica, wokal jakby przytłumiony.. Brak wolności i przestrzeni. 

Zmieniłam pady na te bardziej analityczne (mniej większych dziurek) i muszę przyznać, że wokal na tych padach bardziej mi się podoba, nie jest już taki uwięziony. Nawet góra wydaje się być lepsza. Szkoda tylko, że doły wtedy trochę tracą. 

 

Ale nadal nie mam przekonania, czy to jest to czego szukam. Nie ma wow, nie czuje takiej przestrzeni jakiej bym oczekiwała. 

 

 

W dniu 27.11.2020 o 13:46, neonlight napisał:

Moja rada, idź do sklepu i wepnij SR2 w "co się da", żeby nie było znowu wtopy. ;)

 

 

Na pewno bym ta zrobiła gdybym tylko miała sklep z takim sprzętem "pod ręką" ;) 

 

W dniu 27.11.2020 o 14:19, MrBrainwash napisał:

 @as_50

 

Dodam jeszcze taką dygresję, podzielę się swoją historią. ;)

 

Gdy byłem świeżakiem w świecie słuchawek to miałem różne wyobrażenia, które dzisiaj określiłbym jako trochę nierealistyczne. Zarówno pod względem cena/jakość w tym co oferuje rynek jak i samych fizycznych możliwości słuchawek.

 

Jest duuużo faktów z którymi trzeba się oswoić, a trzeba się też osłuchać i wygrzać mózg, nauczyć się doceniać słuchawki w odpowiedniej perspektywie.

 

Tutaj posłużę się przykładem słuchawek z którymi mam doświadczebie. - Fidelio X2

 

Są to słuchawki, które na początku mojej przygody wpasowałyby się w moje gusta. Obecnie mam je jedynie jako słuchawki do łupanki, bo przeważnie tego basu mają dla mnie za dużo.

 

Z tym jest jednak pewien twist.

 

Nie na każdym połączeniu, nie na każdej muzyce i też zależy od dnia, od tego z czego się na nie przesiadam, dostaję wrażenie, żeby tego basu było jakoś szczególnie dużo. Często mi się wydaje, że jest go po prostu odpowiednia, minimalna do zaakceptowania ilość. 

 

Miałem kiedyś wyobrażenie że basu powinno być tyle co w SHP2500 albo więcej tylko, że powinien on być lepszej jakości. Tylko jak sie okazało słuchawki z wyższej półki mają oczywiście jakościowo dużo lepszy bas, ale ilościowo nie robią takiej poduchy basowej.

 

Właśnie z tego powodu czasem lubię się wracać do takich HD330 bo one mają dużo takiego przeciekającego się basu, co dodaje takiej przyjemnej głębi i eterycznej chmurki do dźwięku.

 

Nie słuchałem jeszcze jakiegoś wyższego modelu słuchawek, które to by to robiły. Na wyższej półce są inne priorytety. Domyślam się (choć to może być tylko moja fantazja), że trzeba wejść na półkę paru tysi (wielokrotności 2k), aby dostać to takie zanurzenie w dżwięku przy jakiś zboostowanych dobrych jakościowo efektach specjalnych.

 

Te słuchawki byłyby dla mnie już na opadającej krzywej zwrotów, czyli mocno nieopłacalnym miejscu dla większości audio-śmiertelników. Mało, które słuchawki dadzą takie basowe brzmienie kolumnowe.

 

Amirony dały mi w końcu taką sprawiającą frajdę przestrzeń, ale jednocześnie bas nie ma takiej siły i objętości jak w X2, zero śladu poduchy z HD330 i nie mają takiego slamu i dociążenia jak HF580. Mimo to w dalszym ciągu je doceniam. Zwyczajnie nie są do wszystkiego i każdego nie zadowolą we wszystkich kategoriach. 

 

Jeśli koleżanka ma podobnie do mnie to domyślam się, że zadowoliłoby ją granie dopiero TH900 ze źródłem odpowiednio dobranym co najmniej na półapie cenowym samych słuchawek.  ;)

 

Ja sobie znalazłem miejsce wygodne w najlepszej (w mojej ocenie) pozycji krzywej zwrotów.

 

Czyli takie HF580 + sonata hd pro za muzykalność i Q5K + Amirony za przestrzeń, radość z muzyki i relaks.

 

Gdyby to tak działało, że wywale więcej kasy i dostanę proporcjonalnie lepszy dźwięk w każdym aspekcie na raz to z miejsca bym wszystko wyprzedał i dokonał takiego zakupu.

 

Wydaje mi się, że jednak lepiej jest mieć kilka rozsądnych słuchawek sprawdzających się w różnych scenariuszach i doceniać je za to co robią fajnie.

 

SR2 i Sundara bym chętnie posłuchał, tak samo jak DT1990pro i DT1770pro. Ale są dla mnie za drogie bym był na nie napalony.

 

Dla przykładu @Kuba_622 słuchał już na tym poziomie słuchawek, a swoją miłość znalazł w tygr-ach 300R, które nie rażą go pasmem przenoszenia tak jak reszta stawki, jakościowo nie odstają jakoś mocno, a mają cechy na których mu zależało. 

 

 

Otóż to.. zaczęłam się zastanawiać nad tym, że może: albo moje oczekiwania są nierealne albo odbieram dźwięk zupełnie inaczej niż mi się to wydaje i źle go opisuje albo muszę dalej szukać.. 

 

Wczoraj dopadła mnie myśl, że może fidelio x2 byłyby lepszym wyborem 🙄

 

W dniu 27.11.2020 o 14:19, MrBrainwash napisał:

 

Tak więc @as_50 masz rację trzeba popróbować. ;) I zapraszam do tematu: :ph34r:

 

❤️

 

 

Poczytam! :) 

 

 

A jeszcze pytanie.. jakich zmian można by było oczekiwać w sr2 po wygrzaniu? Bo cały czas waham się czy dać im szansę czy jednak je zwrócić.

Edytowane przez as_50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, as_50 napisał:

cały czas waham się czy dać im szansę czy jednak je zwrócić.

 

Jeżeli to tych wszystkich zabiegach, nadal nie jesteś przekonana, to wątpię aby wygrzewanie wiele zmieniło.

Innymi słowy, będąc na Twoim miejscu, zwróciłbym te słuchawki i szukał dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, as_50 napisał:

  Posłuchane z ifi HIP dac. Jest zdecydowanie lepiej. Pojawił się bas, a po użyciu gain'a jest go mnóstwo i fajne drży ;)

Jednak nadal nie pasowała mi średnica, wokal jakby przytłumiony.. Brak wolności i przestrzeni. 

Zmieniłam pady na te bardziej analityczne (mniej większych dziurek) i muszę przyznać, że wokal na tych padach bardziej mi się podoba, nie jest już taki uwięziony. Nawet góra wydaje się być lepsza. Szkoda tylko, że doły wtedy trochę tracą. 

 

Ale nadal nie mam przekonania, czy to jest to czego szukam. Nie ma wow, nie czuje takiej przestrzeni jakiej bym oczekiwała. 

 

 

 

Na pewno bym ta zrobiła gdybym tylko miała sklep z takim sprzętem "pod ręką" ;) 

 

 

Otóż to.. zaczęłam się zastanawiać nad tym, że może: albo moje oczekiwania są nierealne albo odbieram dźwięk zupełnie inaczej niż mi się to wydaje i źle go opisuje albo muszę dalej szukać.. 

Łączenie ciepło grających słuchawek z ciepło grającym źródłem zazwyczaj daje efekt lekkiego przymulenia, stąd taki efekt z Hip-Dac'iem. Druga sprawa, że Hip-Dac nie gra ani na poziomie SR2, ani nie ma wybitnej sceny, detalu i swobody w dźwięku, to nie jest jeszcze klasa sprzętu stacjonarnego i nie ma się co dziwić, w tych pieniądzach. ;)

 

Kolejna sprawa, SR2 grają ciepło, a wysokie tony są lekko wycofane, przy takim strojeniu, praktycznie zawsze będzie występował efekt mgiełki na dźwięku i dobrze, bo przynajmniej można słuchać dowolnego repertuaru, bez względu na jakość realizacji - pełen relax i uniwersalność. 👍

 

Brzmienie jasne i przestrzenne, prowadzi do uwypuklenia niedoskonałości, owszem, jest efektowne, słychać więcej powietrza pomiędzy instrumentami, ale też ma to swoje złe strony np. źle zrealizowane utwory, stają się męczące, przynajmniej dla mnie. ;)

 

Mnie się wydaje, tak wnioskuję po Twoich opisach, że nie jesteś osłuchana i nie wiesz jeszcze, czego oczekujesz od dźwięku i to jest spoko, nie od razu Rzym zbudowano, wszystko z czasem. :)

 

Jeżeli masz jeszcze taką możliwość, to dokup słuchawki grające jaśniejszym dźwiękiem, będziesz miała porównanie do SR2 i sama zdecydujesz, które brzmienie Ci odpowiada.

 

Na koniec przypomnę Ci, że różnica w barwie brzmienia, zawsze prowadzi do kompromisów i nie ma na to rady, czy będą to słuchawki grające chłodno i neutralnie, czy ciepło i basowo, nawet takie, które mają płaską jak stół charakterystykę. 

 

Czemu tak się dzieje, ano dlatego, że jest bardzo duży rozstrzał pomiędzy jakością i sposobem realizacji materiałów muzycznych, video również. ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neonlight napisał:

Jeżeli masz jeszcze taką możliwość, to dokup słuchawki grające jaśniejszym dźwiękiem, będziesz miała porównanie do SR2 i sama zdecydujesz, które brzmienie Ci odpowiada.

 

 

Jakieś sugestie?

 

6 godzin temu, neonlight napisał:

Mnie się wydaje, tak wnioskuję po Twoich opisach, że nie jesteś osłuchana i nie wiesz jeszcze, czego oczekujesz od dźwięku i to jest spoko, nie od razu Rzym zbudowano, wszystko z czasem. :)

 

 

Masz rację. Niewiele w życiu słyszałam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, as_50 napisał:

Jakieś sugestie?

Zaproponowałbym Fostex'y TH610, ale promka za 2kzł chyba się już skończyła w MP3Store, jednak warto zapytać, a nóż dadzą rabat. Ostatecznie, aczkolwiek niechętnie do portable, DT990Edition 250ohm, są za 540zł na Allegro ze sklepu X-kom, po zwrocie 14 dniowym, lub takie ciorne diabły Special Edition Black w MP3Store, za 700zł bez rabatu.

 

Hip'ek powinien je jako tako napędzić, więc ewentualnie, jak by DT'ki się spodobały, to zawsze można w późniejszym terminie zaopatrzyć się w mocniejszy wzmacniacz. Jedne i drugie słuchawki graja rozrywkowo, mają dobrą podstawę basową i doświetlone górne pasmo, scenicznie też są w porządku. Którego modelu nie wybierzesz, to i tak będziesz miała kontrast względem SR2. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Zaproponowałbym Fostex'y TH610, ale promka za 2kzł chyba się już skończyła w MP3Store, jednak warto zapytać, a nóż dadzą rabat

 

1 godzinę temu, neonlight napisał:

do portable

 

Do Fostexów trzeba doliczyć jakiś kabelek(tak ok. 200PLN), bo w zestawie jest tylko 3m z ogroomnym jackiem 6,3.

Edytowane przez deadman42
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykła przejściówka z 6.3 na 3.5 na razie, a w dalszej perspektywie można pomyśleć o zmianie kabla lub samego wtyku. Ale celna uwaga, nie każdy ma taki adapter, a takowego nie ma w komplecie, choć powinien być przy tej cenie. ;)

 

Do Autorki tematu, polecam sobie nabyć adapter Sennheiser na kablu, oczywiście z 6.3 na 3.5mm, warto mieć w razie czego. :)

 

Edit.

Widzę, że chyba słabo z dostępnością Sennheiser'owego, więc na szybkości musi wystarczyć zwykły metalowy, np taki: https://allegro.pl/oferta/redukcja-wtyku-duzy-na-maly-jack-metal-9117804892?reco_id=ff83e7dc-338a-11eb-b959-000af7f60050&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności