Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Następca Momentum AEBT - tor do odsłuchu bezprzewodowego (10 000 zł)


Wieszak

Pytanie

Cześć,

Od lat jestem wierny Sennheiser Momentum i kupuję każdą kolejną generację. Obecnie zatrzymałem się na AEBT i zastanawiam się co dalej.
Szukam czegoś najlepiej bez kabla, choć muzyki słucham głównie w domu (PC + AIM SC808). Preferuję konstrukcje nauszne, ale jestem gotów rozważyć iSine 20, jeśli zmiecie mnie z planszy.
Budżet mam elastyczny. Jeśli są pozycje naprawdę warte uwagi za znacznie większe pieniądze, chętnie je rozważę. Granica to 10 000 zł.
Nie wiem czy z powodu limitacji technologii bezprzewodowej jest w ogóle coś powyżej 2500 zł co może konkurować z konstrukcjami przewodowymi.


Co mi się podoba w obecnym sprzęcie? Muzykalność, przyjemność z odsłuchu, relatywnie dobra jakość.
Czego mi brakuje? Większej sceny, większego efektu wow i wgniecenia w fotel podczas odsłuchów. 
Czego słucham? Najlepiej muzyki, która pozwala delektować się dzwiękami: wokalami, instrumentami. Lubię słyszeć każdy odgłos, widzieć go na trójwymiarowej scenie, czuć jak odseparowany jest od innych dzwięków, które jednocześnie słychać, odczuwać jak wybrzmiewa soczysto na dole i czysto na średnicy i górze.
Nie lubię, gdy dzwięk jest zbyt przytłumiony, ale też stronię od ostrego, analitycznego brzmienia powodującego ból głowy. To ma być czysta przyjemność i ciepło grzejące moje uszy (nie jest to analogia do nauszników, w których mam się pocić ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jest jeden model, który aż mi się ciśnie na usta i nie widzę konkurencji przy Twoich dość charakterystycznych wymaganiach :) Hifiman Ananda BT. Spełniają dosłownie wszystkie podane przez Ciebie wytyczne. Jedynie zastanawiałbym się nad trójwymiarowości sceny. Jest okej, a nawet imponująca pod względem rozmiarów, ale w ich cenie są przewodowe odpowiedniki innych marek, które są bardziej holograficzne. Recenzenci raczej zgodnie uznają je najlepszym bezprzewodowym dźwiękiem na rynku, natomiast trzeba mieć na uwadze budowę. To bardzo duże słuchawki które nic nie tłumią, więc otoczenie też usłyszy czego właśnie słuchasz. To bardziej słuchawka do spacerów po mieszkaniu niż do wyjścia na zewnątrz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@adriano2510 Ciekawa sugestia, dziękuję.
Model bezprzewodowy kosztuje ponad 1500 zł więcej od przewodowego. Wiesz może jak w praktyce wypadają różnice między jednym a drugim wariantem?
Czy właśnie holografia nie jest jednym z nich? Inne mi słowy, czy to nie jest aspekt będący Piętą Achillesową wszystkich bezprzewodowych rozwiązań względem przewodowej konkurencji?   Zastanawiam się też czy bezprzewodowe posiadają inne bajery, które uzasadniają sporą różnicę w cenie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Różnica w cenie bierze się z tego, że wewnątrz słuchawki musieli upakować odbiornik BT wspierający wszystkie topowe kodeki, przetwornik cyfrowo-analogowy i jakiś sensowny wzmacniacz, który rozbuja te słuchawki. W wersji przewodowej wszystko to dostarczasz na własną rękę. Poza tym to model który wyszedł rok czy dwa lata po premierze wersji kablowej, stąd ich mniej "okazyjna cena". Szukałbym promocji na black friday, może w mp3store będą. 

Osobiście posiadałem kablowe Anandy, o wersji BT tylko czytałem. Naturalnie jeśli dostarczysz słuchawkom topowe źródło o wartości większej niż same słuchawki to zagrają o klasę lepiej niż bezprzewodowa Ananda. Zgaduję że wersja BT to podobny level co przewodowe podłączone do odtwarzacza wartego ok 1 tys zł, ale to takie wymyślanie żeby zobrazować ;) Holografia nie jest wcale taka zła, a wspomniałem o tym gdybyśmy mieli szukać na siłę słabszych stron. Arya i KE1000se lokalizują źródła lepiej, ale odpowiednio więcej kosztują. Z BT będą najlepsze, pytanie jak bardzo zależy Ci na braku kabla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności