Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Następca AKG K240 MK II


switch321

Pytanie

Moje AKG K240 MK II maja już trochę godzin nabite, chętnie sprawdziłbym coś nowego.

Przeniosłem się z Superluxów HD681 Evo 2 i o ile AKG zdecydowanie uważam za lepsze słuchawki w których prawie wszystko jest na miejscu  jeśli chodzi o dźwięk to trochę mało się w nich dzieje szczególnie jeśli chodzi o bas. Oba sprzęty zasilane przez Prodigy Cube Black na standardowym OPAMPie.

Gdzie szukać nowych słuchawek? Czy DT990 to dobry kierunek?

Edit: Super by było gdyby jakimś cudem były to słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, natomiast nie jest to zdecydowanie priorytet.

Edytowane przez switch321
dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie podałeś budżetu. Jeśli ma to być podobna konstrukcja to polecam AKG k712 Pro. W porównaniu do k240 będą dużym krokiem do przodu. Ilość i jakość basu będzie na dużo większym poziomie. W porównaniu do k240 grają żywo/ciekawie ale bez szaleństw. Nadal są to słuchawki równe, bardziej studyjne niż rozrywkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, switch321 napisał:

Oba sprzęty zasilane przez Prodigy Cube Black na standardowym OPAMPie.

A podłączasz do małej czy do dużej dziury? Z innej beczki to przy tym dac-u iść w inne słuchawki nie bardzo jest poco? Nie, że jest zły, ale mocowo jednak słabawy. Kolejna sprawa to to, że moim zdaniem takie słuchawki jak K240, ATH ad500x dla przykładu to są już sprzęty na poziomie takim, że usłyszenie lepszości droższych modeli nie dla każdego będzie oczywiste. Inności owszem. Poza tym bez posłuchania szkoda pieniędzy wydawać.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, switch321 napisał:

Moje AKG K240 MK II maja już trochę godzin nabite, chętnie sprawdziłbym coś nowego.

Przeniosłem się z Superluxów HD681 Evo 2 i o ile AKG zdecydowanie uważam za lepsze słuchawki w których prawie wszystko jest na miejscu  jeśli chodzi o dźwięk to trochę mało się w nich dzieje szczególnie jeśli chodzi o bas. Oba sprzęty zasilane przez Prodigy Cube Black na standardowym OPAMPie.

Gdzie szukać nowych słuchawek? Czy DT990 to dobry kierunek?

Edit: Super by było gdyby jakimś cudem były to słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, natomiast nie jest to zdecydowanie priorytet.

DT990 mają basu aż za dużo.

 

Bez posłuchania ich przed zakupem to zbyt duże ryzyko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wydaje mi się by 990 miały za dużo basu. Mają tyle ile trzeba. Przesiadając się na nie z choćby K701 nie mam poczucia nadmiaru basu. Moim zdaniem K701 to dobry kierunek po K240 mk2. Albo od kolegi powyżej kup 712. Bardziej podobne do K240, a jakiś postęp jest.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT990 mają fajny bas, one mulą ze słabym źródłem. Prodigy gra dosyć chłodno na standardowym opampie, akg nie mają dużo basu i wymagają mocy. Szkoda, że nie miałeś zwykłych 681 lub 668b im jest bliżej do k240, bo Evo 2 to zupełnie inne granie. No i jak pisał wyżej- słuchać tylko z wyjścia 6.3mm, bo na nim Prodigy gra znacznie lepiej. Opamp możesz wymienić na tani ad8022, lepszy Muses 01 a najfajniej brzmiał z Muses 02. Beyerów nie słuchałem z Prodigy, ale dt990 250 omowe mogę odradzić, bo na pewno sobie nie poradzi, jeżeli próbować to jakieś 32 omowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności