Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Szum po USB C z telefonu


wegiel21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jestem posiadaczem telefonu bez dziurki na słuchawki , więc zakupiłem przejściówkę z UBC na jack 3.5mm. 

 

Czy słyszalne wyraźne szumienie np między utworami lub gdy się pauzuje utwór ale i podczas odgrywania muzyki to może być wina przejściówki? Czasem bez wł muzyki też słyszę buczenie/bzyczenie i/lub szumy.

 

Telefon to galaxy s20 fe.

Edytowane przez wegiel21
Błąd w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wegiel21 zmienił(a) tytuł na Szum po USB C z telefonu

Tak, to może być wina przejściówki. Mój telefon szumi niemiłosiernie na mini jacku więc kupiłem iBasso DC03 na USB-C. Sam w sobie jednak taki DAC nie likwiduje szumów. Potrzeba:

 

1) Dobrej jakości pliki mp3

2) Apkę np USB Audio Player PRO - odtwarzając z niej znikają u mnie wszystkie szumy. Serio nie ma ani grama i to na czułych na szum słuchawkach dokanałowych. Sama jakość dźwięku - miodzio.

 

Więc np odtwarzając muzykę ze Spotify nadal będą szumy. Ale podobno da się to obejść, tylko trzeba użyć chyba Tidala + jakiejś dodatkowej apki. Gdzieś o tym kiedyś czytałem i zapomniałem. Jak ktoś wie jak ogarnąć streaming bez szumów to też proszę o pomoc :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi że chodzi o Tidal ale i na mp3/flac też szumi ... 

 

Sprawdzałem na Note 9 po USB C i też szumi... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znalazłem, to właśnie USB Audio Player PRO ma w menu opcję do zalogowania się do Tidala i podobno to gra dobrze. Nie wiem tylko czy potrzeba subskrypcję Tidal standard czy Tidal HiFi - pewnie tą droższą. W każdym razie UAPP będzie niezbędny, możesz sprawdzić czy z nią będziesz miał szumy w swoich mp3/flac. Jeśli tak to znaczy że DAC w przejściówce USB-C to jakiś gniot.

Edytowane przez umcacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, umcacz napisał:

A znalazłem, to właśnie USB Audio Player PRO ma w menu opcję do zalogowania się do Tidala i podobno to gra dobrze. Nie wiem tylko czy potrzeba subskrypcję Tidal standard czy Tidal HiFi - pewnie tą droższą. W każdym razie UAPP będzie niezbędny, możesz sprawdzić czy z nią będziesz miał szumy w swoich mp3/flac. Jeśli tak to znaczy że DAC w przejściówce USB-C to jakiś gniot.

Dzięki będę testować za parę chwil , dam znać co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ratajczak napisał:

A u mnie nie szumi nic, a nic tidal master-> Audeze isine 10 + cipher v1 

Podpinasz pod UBC C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawelekdabek napisał:

Ja też żadnych problemów nie mam. Kabelek od słuchawek ma mikrofon może?

Nie nie to kabelek ciut Hi End :)

16 minut temu, ratajczak napisał:

tak, telefon na andku z przejściówką Ankera

 

To może jednak wina chińskiej taniej przejściówki 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności