Jump to content

Szum po USB C z telefonu

Recommended Posts

Cześć

Jestem posiadaczem telefonu bez dziurki na słuchawki , więc zakupiłem przejściówkę z UBC na jack 3.5mm. 

Czy słyszalne wyraźne szumienie np między utworami lub gdy się pauzuje utwór ale i podczas odgrywania muzyki to może być wina przejściówki? Czasem bez wł muzyki też słyszę buczenie/bzyczenie i/lub szumy.

Telefon to galaxy s20 fe.

Edited by wegiel21
Błąd w temacie
  • wegiel21 changed the title to Szum po USB C z telefonu

Tak, to może być wina przejściówki. Mój telefon szumi niemiłosiernie na mini jacku więc kupiłem iBasso DC03 na USB-C. Sam w sobie jednak taki DAC nie likwiduje szumów. Potrzeba:

1) Dobrej jakości pliki mp3

2) Apkę np USB Audio Player PRO - odtwarzając z niej znikają u mnie wszystkie szumy. Serio nie ma ani grama i to na czułych na szum słuchawkach dokanałowych. Sama jakość dźwięku - miodzio.

Więc np odtwarzając muzykę ze Spotify nadal będą szumy. Ale podobno da się to obejść, tylko trzeba użyć chyba Tidala + jakiejś dodatkowej apki. Gdzieś o tym kiedyś czytałem i zapomniałem. Jak ktoś wie jak ogarnąć streaming bez szumów to też proszę o pomoc :)

• Haha 1

No właśnie o to chodzi że chodzi o Tidal ale i na mp3/flac też szumi ... 

Sprawdzałem na Note 9 po USB C i też szumi... 

A znalazłem, to właśnie USB Audio Player PRO ma w menu opcję do zalogowania się do Tidala i podobno to gra dobrze. Nie wiem tylko czy potrzeba subskrypcję Tidal standard czy Tidal HiFi - pewnie tą droższą. W każdym razie UAPP będzie niezbędny, możesz sprawdzić czy z nią będziesz miał szumy w swoich mp3/flac. Jeśli tak to znaczy że DAC w przejściówce USB-C to jakiś gniot.

Edited by umcacz
16 minut temu, umcacz napisał:

A znalazłem, to właśnie USB Audio Player PRO ma w menu opcję do zalogowania się do Tidala i podobno to gra dobrze. Nie wiem tylko czy potrzeba subskrypcję Tidal standard czy Tidal HiFi - pewnie tą droższą. W każdym razie UAPP będzie niezbędny, możesz sprawdzić czy z nią będziesz miał szumy w swoich mp3/flac. Jeśli tak to znaczy że DAC w przejściówce USB-C to jakiś gniot.

Dzięki będę testować za parę chwil , dam znać co i jak :)

Teraz, ratajczak napisał:

A u mnie nie szumi nic, a nic tidal master-> Audeze isine 10 + cipher v1 

Podpinasz pod UBC C ?

Teraz, pawelekdabek napisał:

Ja też żadnych problemów nie mam. Kabelek od słuchawek ma mikrofon może?

Nie nie to kabelek ciut Hi End :)

16 minut temu, ratajczak napisał:

tak, telefon na andku z przejściówką Ankera

To może jednak wina chińskiej taniej przejściówki 🤔