Skocz do zawartości

DAP trap


Rekomendowane odpowiedzi

Przenoszę się tutaj z wątku o Kann Alpha bo uświadomiłem sobie, że potrzebuję DAPa, jak tlenu.

Dap do domu, do Hawków i Fostexów th-x00, jako alternatywa dla aune t1s jak dziecko okupuje laptopa i do czasu umilania jak czytam.

Wydaje mi się, że prądowo nie trzeba wiele. 

Jeśli chodzi o sq to mid-fi jest dla mnie ok, bardziej zależy mi żeby grał dużymi dźwiękami, z głębią i holografią (namacalnością) i nie ostro, wolę czary mary zagęszczenie.

Musi mieć streaming Tidala.

 

Jest kilka opcji. 

~2k (tutaj najchętniej się zatrzymam)

  • Ibasso DX160
  • Shanling M6
  • Fiio M11

- mogą być za słabe

+ może być czary mary papka

 

+3k

  • Shanling M6PRO
  • Fiio M11PRO

- brzmienie idzie chyba w stronę techniczności, ja chcę muzykalności

+ mocowo powinno być ok

 

~6k

  • Shanling M15
  • Kann Alpha

- drogie cholery 

+ mogą brzmieć jak lubię

 

+7k

  • SA700 
  • SP1000M
  • Shanling M8

- za drogie cholery 

- z tego co mi napisano to średnicowe (nie mówię, że to źle ale jednak minus :D )

 

Słuchałem Kann Cube - gra cudnie, pieści dźwiękiem i to czarne tło - coś pięknego. Ale dla mnie zbyt twardo, wolę raczej papkę. Trochę małe źródła pozorne i brakowało mi zagęszczenia na środku sceny... albo za krótko słuchałem. 

Fiio podobno mają górę cyfrową, ale może te "tańsze" modele.

 

Progi cenowe są mocno orientacyjne - nie komentować.

Czy któreś z powyższych grajków spełniają założenia? - to poproszę skomentować. 

Poza tym wiem, że najlepiej byłoby wziąć i posłuchać, dlatego robimy tutaj selekcję :) 

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy +7k zapomniałeś o Hidzis R8 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze jest do dostania, to cholernie drogi iBasso DX220 Max. Co prawda mam Fostexy TH610, a nie TH-X00, ale panie, co się na nich wyprawia... Za to na NightOwlach, a nie NightHawkach, jest po prostu fajnie - w przeciwieństwie do Fostexów z kapci mnie nie wyrzuciło.

 

Po taniości można szukać używek Shozy Alien+ albo Colorfly C10, gdzie ten drugi bardziej czaruje. Oba są pod względem oprogramowania w epoce kamienia łupanego, ale jak się liczy tylko jakość brzmienia, no to ciekawy kierunek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nowy Cayin N3 Pro z mini lampkami w środku?

https://en.cayin.cn/products_info?itemid=132

 

Zgłoś się do kogoś z AM - organizują preorder.

2 minuty temu, Inszy napisał:

Po taniości można szukać używek Shozy Alien+ albo Colorfly C10, gdzie ten drugi bardziej czaruje. Oba są pod względem oprogramowania w epoce kamienia łupanego, ale jak się liczy tylko jakość brzmienia, no to ciekawy kierunek.

 

Shozy Alien+ pomimo wysokiego poziomu technicznego, to raczej nie jest taki dźwięk, jakiego szuka kolega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mszysz napisał:

Cayin N6II z E01 ?

Nie wiem jak z prądem przy pełnowymiarowych, ale dźwiękowo powinno być w porządku zgodnie z preferencjami.

AM ma i można odsłuchiwać.

Cayin N6II podobno wył gubi prąd więc to dla mnie go dyskwalifikuje ... 4000 zł i taki feler 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jednak SA700 - w Katowicach i Łodzi jest za 3999 zł a to jednak dobra promocja z ceny 6499 zł

Myślę, że on spełnia wszystkie oczekiwania z pierwszego postu.

SP1000M też jest testówka w MP3Store za 4500 zł. Może warto przy okazji posłuchać obu. 

 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wegiel21 napisał:

Czytałem wiele opinii iż wyłączony traci % naładowania ...

 

Nie potwierdzam.

Włączony i nie używany czyt. uśpiony, to jak każde urządzenie z androidem traci ale całkowicie wyłączony fizycznie nie ma prawa tracić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mszysz napisał:

 

Nie potwierdzam.

Włączony i nie używany czyt. uśpiony, to jak każde urządzenie z androidem traci ale całkowicie wyłączony fizycznie nie ma prawa tracić. 

Temat dość powszechnie poruszany na Hedfaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo idealny byłby N3 Pro od Cayina.
Ale nie ma streamingu. Ewentualnie poprzez bluetooth (ldac i uac) z telefonu. Albo po usb, o ile by działało.

Jednak jak ktoś szuka ciepłej barwy z mega wygarem, to chyba nic innego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Shanling M6 mógłby się sprawdzić, a i portfela nie urywa. Zapytaj @Mayster'a, może ma demówkę ;)

Tak se myślę, że jak lubisz papkę, to może po taniości DX150? Ja sprzedałem go właśnie dlatego, że był dla mnie zbyt miękki i gęsty, jakiś taki mało dynamiczny. Miałem później DX160, bardziej dynamiczny, ale już na pewno nie gęsty, jak Kolega wyżej zaznaczył. Fiio M11 użytkowo lepszy od w.w. Ibasso (bateria, responsywność systemu, antena wifi, czystość sygnału, miejsce na dwie karty SD) - mi się bardzo podobał. Granie może nie "gęste", ale też i nie jakieś szczególnie napowietrzone czy konturowe. Ja słucham głównie elektroniki i mi się podobał. Ma też taką opcję "all to DSD", która właśnie zagęszcza brzmienie - myślę, że mogłoby Ci się to spodobać. "All to DSD" działa w każdym trybie (Tidal, pliki systemowe etc.), doczytaj w sieci, może Ci siąść :)

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaworrr niedługo w audiomagic ma pojawić się nowy Caiyn N3 Pro z lampami w środku i tylko 2,5k pln. 

https://majorhifi.com/the-ultra-crisp-cayin-n3pro-dap-review/

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się z pytaniem, tylko trochę innym. Który z DAPów gra (racjonalnie) dużą sceną? DX160, którego mam gra trochę węziej od Bursona Playmate'a. Jest coś, co zagra napowietrznym, neutralnym graniem? Może mieć nieco techniczny sznyt, raczej nie ocieplający. M15 podobno scenicznie nie gra znacznie inaczej niż M11. Nowy R6 2020, wiadomo o nim cokolwiek? @Mayster

 

Ah, koniecznie Tidal :)

Edytowane przez ForeseenQuasar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ForeseenQuasar napisał:

Podpinam się z pytaniem, tylko trochę innym. Który z DAPów gra (racjonalnie) dużą sceną? DX160, którego mam gra trochę węziej od Bursona Playmate'a. Jest coś, co zagra napowietrznym, neutralnym graniem? Może mieć nieco techniczny sznyt, raczej nie ocieplający. M15 podobno scenicznie nie gra znacznie inaczej niż M11. Nowy R6 2020, wiadomo o nim cokolwiek? @Mayster

 

Ah, koniecznie Tidal :)

Do jakiej kwoty? Bo na pewno M8 spełnia wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M11Pro jest jasny i muzykalnie analityczny, DSD troszeczkę rozmaśli, ale bez Perulowej Miedzi pierzynki nie zrobi. Po balansie scena jest elegancka, a mocy pełno. Używki chodzą po 2k i mniej, gdzieś w Krakowie widziałem na olx za 1500 z wyszczerbionym na kancie szkłem ochronnym- kruche to szkło strasznie. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności