Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki stojak na słuchawki?


Barbartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Powiększa mi się tzw. kolekcja dużych słuchawek nausznych i w związku z tym zaczynam myśleć o zakupie stojaków. Jakie używacie? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy taki typ stojaka, jak na zdjęciu nie powoduje odkształcenia padów w miejscach styku ze stojakiem?22763abb2f7343284ce7aa25e2d939e4.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie trzymasz słuchawki, ile par. Ja trzymam na biurku. Również mam obawy o pady i obicie pałąka. Ponadto mam wrażenie, że mało który stojak zabezpiecza przed przypadkowym strąceniem słuchawek. Dlatego kupiłem matę na biurko za 83zł i na niej trzymam słuchawki.

https://www.morele.net/podkladka-dream-machines-xxl-my-p-dma-003-979459/

 

Mając szersze biurko można też pomyśleć o rozwiązaniu pod biurkiem

https://old.reddit.com/r/headphones/comments/7i9qrg/ikea_just_released_this_new_headphone_stand/

Tanie i praktyczne. Ten wątek ma najwięcej łapek w górę na /r/headphones :)

https://www.ikea.com/pl/pl/p/brogrund-uchwyt-na-papier-toaletowy-stal-nierdz-00328540/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie używam takich:

spacer.png

https://www.euro.com.pl/akcesoria-audio-hifi/multibrackets-mb1893.bhtml

 

Solidne wykonanie - o ile pamięć mnie nie myli waga ok. 700g, co sprawia, że słuchawki wiszą stabilnie. Nie kosztowały też dużo - za swoje zapłaciłem ok. 60-70 zł/sztuka.

Co ciekawe kupowane w pewnym odstępie różnią się wykonaniem - jeden jest z błyszczącej blachy, a drugi z matowej.

 

Stojak, który wrzuciłeś może powodować samoczynne ugniatanie się padów, w zależności od słuchawek.

 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Moim zdaniem na wysokość, tak by stojak nie był zbyt niski i słuchawki nie opierały się na wtykach oraz masę - im większa tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład preferuję stojaki o konstrukcji pozwalającej rozłożyć ciężar na headbandzie, bez ingerencji w pady. Takiego jak powyżej nigdy bym nie kupił własnie z uwagi na ugniatanie padów. NA obecną chwilę mam 2 stojaki - ten dodawany do TH900, na którym one właśnie sobie leżą i drugi, drewniany z tej aukcji - https://archiwum.allegro.pl/oferta/statyw-na-sluchawki-stojak-sluchawkowy-i7506098193.html.

 

Moim ideałem są stojaki Room's Design, które można dostać u @Mayster. Są ładne, solidne i co najważniejsze - mają dobrze wyprofilowaną podstawę, więc pałąk nie naciska punktowo na miejsce oparcia, ale obciążenie rozkłada się na większym wyprofilowanym obszarze. Co za tym idzie, ani obicie pałąka nie będzie sie na dłuższą metę tak odkształcać, ani nie dojdzie do wygięcia pałąka z racji obciążenia. Bankowo ogarnę sobie model FS-Pro przy zakupie ZMF Eikon, bo one są dość ciężkie, a nie będę za każdym razem wciskał ich do kufra :D

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie takie coś wykombinowałem.

 

Zaprojektowałem(zwymiarowałem), kumpel wydrukował na drukarce 3D, rurki nierdzewne z odpadów. Inspiracją był Fanatum Statera duo. Mój może nie jest tak ładny, ale swoją rolę spełnia świetnie i co najważniejsze nic mnie nie kosztował😁

20201116_003722_HDR.jpg

20201115_235443_HDR.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś udostępnić model do wydruku? Mam na myśli dane do drukarki 3D.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, deadman42 napisał:

Inspiracją był Fanatum Statera duo.

 

Miło wiedzieć, że mój projekt kogoś zainspirował :). Fajny pomysł z wnękami na szpargały 👍. Również miałem taki koncept, ale finalnie zdecydowałem się na jednolitą podstawę ze względów estetycznych i praktycznych. Podstawa miała być maksymalnie solidna, a lite drewno to jednak lite drewno i jego obróbka jest raczej trudniejsza od wydruku 3D jak mniemam. Plus zbyt cienkie również nie może być, bo zacznie pękać, odkształcać się od wilgoci itd. 

 

12 godzin temu, Barbartek napisał:

Jakie używacie?

 

Prywatnie przechodziłem z ROOMs Design FS na własne konstrukcje. Z racji redukcji kolekcji słuchawek, używam obecnie tylko trzech modeli: dwóch zwykłych Fanatum Statera (pod K1000 i HD800) i jednego Statera Duo (pod K240 i LCD-XC). Potrzebowałem czegoś wyższego i z lepiej dopasowaną głownią. W ROOMsach było zbyt szeroko dla LCD-XC, przez co śruby opaski pałąka rysowały głownię stojaków i niszczyły same siebie, zaś na wysokość było za nisko dla wszystkich prócz K240, co powodowało wyginanie wtyków i konieczność odkładania słuchawek odwrotnie niż na głowę, wtykami do przodu. A to z kolei skręcało kable i powodowało, że po kilku odłożeniach robiła się spiralka przy splitterze. Było też nieco problemów z kontrolą jakości i trwałością typu np. słabo wklejona głownia w podstawę w miejscu dwóch mosiężnych tulejek podnoszących czy schodząca po bokach farba na wersjach czarnej/białej. Po prostu nie przeszły u mnie finalnie próby czasu jako u użytkownika. Choć forniry i sama sklejka były dobrej jakości.

 

12 godzin temu, Barbartek napisał:

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy taki typ stojaka, jak na zdjęciu nie powoduje odkształcenia padów w miejscach styku ze stojakiem?

 

Zwracaj uwagę na kształt głowni, jej szerokość, wysokość samej konstrukcji. Typ Omega może powodować odkształcenia padów, jeśli:

  • słuchawki mają mocny clamping force,
  • pady słuchawek są łatwo podatne na odkształcenia gąbki lub jej zużycie się.

 

Większość słuchawek operuje na tym, że pady przyjmują kształt głowy użytkownika, która nie jest płaska, a obła. Taki stojak musiałby mieć boczne ścianki w formie walcowatej, aby miało to jakkolwiek sens i nie powodowało "zresetowania" się kształtu padów i szybszego ich zużycia. Bo po spłaszczeniu będą nadal wygniatane na obłej głowie. Unikaj jak już tu powiedziano też punktowego nacisku na opaskę lub obicie pałąka. 

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś udostępnić model do wydruku? Mam na myśli dane do drukarki 3D.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka


Jasne.
Wieczorem ci podeślę (chyba, że Evil będzie miał coś przeciwko).
Bazą jest średnica rurki. U mnie było to 12,5mm.Po wydrukowaniu i wyschnięciu otwory pod rurki delikatnie zmniejszyły swoją średnicę , ale to dobrze bo mogłem później ciasno wpasować. Trzpień z papierkiem ściernym i wiertarka dały radę (tylko nie na wysokich obrotach, bo się tworzywo topi).
Jeśli zdecydujesz się robić to podaj średnicę rurki i mogę zmienić w pliku do wydrukowania.
@EvilKillaruna
Fanatum Statera jest tak śliczny, że szkoda wieszać słuchawki, żeby go nie zasłaniały. U mnie wygrał konkurs na mistera stojaków. Nie miałbym tyle czasu, cierpliwości i pewnie umiejętności, żeby taki zrobić więc poszedłem na łatwiznę. Cenowo trochę po za zasięgiem na chwilę obecną, ale jak jakiś extra grosz wpadnie , no i będę miał godne jego klasy słuchawki to się skuszę

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwko nic oczywiście nie mam :), oby tylko nie było z tym potem tak jak z podróbkami ROOMsów i Sievekingów na Allegro:

https://allegro.pl/oferta/stojak-stand-na-sluchawki-omega-sound-9408973171

 

50 minut temu, deadman42 napisał:

Fanatum Statera jest tak śliczny, że szkoda wieszać słuchawki, żeby go nie zasłaniały. U mnie wygrał konkurs na mistera stojakówemoji16.png. Nie miałbym tyle czasu, cierpliwości i pewnie umiejętności, żeby taki zrobić więc poszedłem na łatwiznę. Cenowo trochę po za zasięgiem na chwilę obecną, ale jak jakiś extra grosz wpadnie , no i będę miał godne jego klasy słuchawki to się skuszęemoji4.png

 

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam tym handlować mam na szczęście pewniejsze źródło dochodów

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności