Skocz do zawartości

DAC / AMP do iPhone


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję Dac / Amp do iPhone'a. Wbrew pozorom nie jest to zadanie proste. Apple ogranicza dopuszczalny pobór prądu przez akcesoria, a co za tym idzie nie każde urządzenie, które hula z Androidem, będzie hulać z iPhone'm.

 

Problemem bywa też brak certyfikacji Apple :(

 

Pod uwagę biorę następujące modele:

  1. Ikko Zerda (429 pln)
  2. EarMen Sparrow (965 pln)
  3. Hidiz S9 (531 pln)
  4. Lotoo Paw S1 (649 pln)
  5. AQ Cobalt (939 pln)
  6. E1DA 9038S Gen 3 (egzemplarz, który miałem nie zadziałał z moim iPhone'm)
  7. ...

 

Pod uwagę nie biorę urządzeń z własnym zasilaniem oraz BT.

 

Wyjście SE + balans to duży plus (ale nie warunek bezwzględnie wymagany). Tutaj walka jest między poz. 2, 3 i 4 :)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
Literówka, dodano Lotoo Paw S1, ceny.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marek_m zmienił(a) tytuł na DAC / AMP do iPhone

Ikko Zerda polecam, używam z iPhone. Bardzo ładne naturalne brzmienie i pozbawione "cyfrowości" w strojeniu co u tańszych chińczyków jest popularne. Gra bardzo adekwatnie do swojej ceny. Produkt elegancki, solidnie wykonany. To taki mały dongiel który bardziej jest przedłużeniem słuchawek niż oddzielnym klockiem w kieszeni. Produkt kompletny moim zdaniem. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem trzy, które można podpiąć do iPhona - Ikko Zerda, Lotoo S1 i xDuoo Link2.

 

Ikko jest najbardziej żywiołowy, Lotoo gładszy, bardziej kulturalny (ale ma zestaw filtrów, które mocno mogą go zmieniać), a xDuoo z kolei, to czysta rozrywka, takie granie V. Z czego Zerda nie ma balansu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał:

Poszukuję Dac / Amp do iPhone'a. Wbrew pozorom nie jest to zadanie proste. Apple ogranicza dopuszczalny pobór prądu przez akcesoria, a co za tym idzie nie każde urządzenie, które hula z Androidem, będzie hulać z iPhone'm.

 

Problemem bywa też brak certyfikacji Apple :(

 

Pod uwagę biorę następujące modele:

  1. Ikko Zerda
  2. EarMen Sparrow
  3. Hidiz S9
  4. Lotoo Paw S1
  5. AQ Cobalt
  6. E1DA 9038S Gen 3 (egzemplarz, który miałem nie zadziałał z moim iPhone'm)
  7. ...

 

Pod uwagę nie biorę urządzeń z własnym zasilaniem oraz BT.

 

Wyjście SE + balans to duży plus (ale nie warunek bezwzględnie wymagany). Tutaj walka jest między poz. 2, 3 i 4 :)

 

 

 

 

 

 

 

miałem Cobalta i nie było żadnych problemów (mam 8-kę)

Edytowane przez zOrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Najbardziej bym cobalta polecił ale brak balansu na wyjściu. O łączeniu przez BT bym zapomniał, max - AAC - bieda troszkę. 

Jak masz mp3store gdzieś niedaleko wpadnij z przejściówką i kablem i zobacz czy np. BRT5 Ci się z telem nie zepnie. 

A jeżeli dopuszczasz zrobienie kanapki z telefonem - FIIO Q3. Na pewno pod japkiem poleci, przejściówkę masz w zestawie, sporo mocy i balans na wyjściu jest. A jak zastosujesz matę GECO czy GEKO jak to się tam nazywało to nie musisz robić kanapki na gumkach tylko "skleisz" bezpiecznie telfon z dac`em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim kontrybuującym w tym wątku. Liczę na dalsze uwagi, komentarze i sugestie :) 

 

Zdecydowałem, że chcę mieć dwie dziurki, a zatem dalej pod uwagę biorę:

  1. Lotoo Paw S1 (649 pln)
  2. EarMen Sparrow (965 pln)
  3. Hidiz S9 (531 pln)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję posłuchać w sklepie MP3Store w Gdańsku:

  1. EarMen Sparrow - rozczarowanie. Drogo. Bez efektu WOW. Obie dziurki podobne.
  2. AQ Cobalt - Ok, ale mój Red był niewiele (o ile w ogóle) słabszy, a do tego sporo tańszy.
  3. FIIO BTR5 - zaskoczenie, najwięcej mocy, największa funkcjonalność, najniższa cena. Testowany po BT (AAC) i kablu. Faworyt :) 

Źródło: iPhone XR

Słuchawki: FA E5000 (Balans), Meze 99 Noir (SE i Balans), BD DT1990 (SE).

 

Dziękuję za możliwość przetestowania sprzętów. Nic nie zastąpi własnych (ułomnych, ale własnych) odsłuchów :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
11 godzin temu, marek_m napisał:

Dzisiaj miałem okazję posłuchać w sklepie MP3Store w Gdańsku:

  1. EarMen Sparrow - rozczarowanie. Drogo. Bez efektu WOW. Obie dziurki podobne.
  2. AQ Cobalt - Ok, ale mój Red był niewiele (o ile w ogóle) słabszy, a do tego sporo tańszy.
  3. FIIO BTR5 - zaskoczenie, najwięcej mocy, największa funkcjonalność, najniższa cena. Testowany po BT (AAC) i kablu. Faworyt :) 

Źródło: iPhone XR

Słuchawki: FA E5000 (Balans), Meze 99 Noir (SE i Balans), BD DT1990 (SE).

 

Dziękuję za możliwość przetestowania sprzętów. Nic nie zastąpi własnych (ułomnych, ale własnych) odsłuchów :) 

Polecam się na przyszłość i jak zawsze zapraszam po więcej zaskoczeń, dodam tylko że kolega który siedział wtedy i próbował odpalić BTR5 w końcu go uruchomił na swoim telefonie i opinie były te same - najlepszy, natomiast sparrow - rozczarowanie roku. Słuchaliśmy też na plikach ISO, DSF z bit perfect i to grało czarująco, dało radę nawet Monolithom M1570... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marek_m napisał:

Dzisiaj miałem okazję posłuchać w sklepie MP3Store w Gdańsku:

  1. EarMen Sparrow - rozczarowanie. Drogo. Bez efektu WOW. Obie dziurki podobne.
  2. AQ Cobalt - Ok, ale mój Red był niewiele (o ile w ogóle) słabszy, a do tego sporo tańszy.
  3. FIIO BTR5 - zaskoczenie, najwięcej mocy, największa funkcjonalność, najniższa cena. Testowany po BT (AAC) i kablu. Faworyt :) 

Źródło: iPhone XR

Słuchawki: FA E5000 (Balans), Meze 99 Noir (SE i Balans), BD DT1990 (SE).

 

Dziękuję za możliwość przetestowania sprzętów. Nic nie zastąpi własnych (ułomnych, ale własnych) odsłuchów :) 


po kablu na iPhonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marek_m napisał:

 

Co w tym dziwnego ?

Nie chodzi mi o to, że to dziwne, tylko chciałem się upewnić, że btr5 działa z iphonem jako USB-dac. Nie wiedziałem, że ma taką funkcjonalność. To na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zOrg napisał:

To na plus

 

Zdecydowanie :) 

 

Konieczne jest co prawda wyłączenie ładowania BTR5, ale takie podłączenie:

  • zapewnia wyższą jakość dźwięku od połączenia po BT AAC;
  • pozwala zaoszczędzić baterią BTR5. Wzmacniacz nadal wymaga energii, ale BT jest wyłączony.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności