Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle do telefonu do Monk Lite 120


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam jakiegoś dongla, który nie będzie obciążeniem dla telefonu i który zgra się z tymi Monkami. Mają ponoć trochę zapotrzebowania na prąd, więc dobrze by było, żeby źródło nie było anemiczne. I teraz najważniejsze - te Monki ogólnie grają fajnie, ale mają strasznie dużo pogłosów na średnicy/wyższym basie i chciałbym ograniczyć to do sensownego minimum. Ot kojarzą mi się z audioquestami. Budżet - nie wiem, 300 zł?

To, co miałem ze znanych sprzętów - DF black jeszcze bardziej je zamulał. Ibasso DC02 - powinien być ok, a jednak pogłosów nie ściągał. Grał tak, jakby nic nie dodawał od siebie w tym połączeniu. Dodam, że Sabaj gra podobnie do ibasso (z pamięci), a przynajmniej tak podobnie działa na Monki, nie ściągając z nich pogłosów.

 

Co mnie ciekawi, to e1da, acz ten nowy bez balansu bym musiał brać, a nie kupię go w Polsce bez możliwości zwrotu

 

Cheers!

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem tego dongla z Ali CharmTek Qualcomm 32 bit za 75 zl. Bardzo mocny i z dość dobrym sq. Ibasso mi się nie podobał. CT jest mniej podkolorowany, nie szumi i ma gladsze bardziej zaokrąglone wysokie tony. Baterii nie drenowal jakoś na tyle by się odznaczał, ale to chyba urządzenie z niskim zużyciem - gdzieś po necie było do znalezienia. 

Capture+_2020-11-14-03-38-14.png

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sar44 napisał:

Meizu HiFi Dac Pro i będziesz zadowolony .

Tyle w temacie.

 

Szkoda, że dostępność taka słaba, bo sam od jakiegoś czasu poluję i nawet u Chińczyka ciężko kupić.

 

Tylko zwykła wersja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sar44 napisał:

Meizu HiFi Dac Pro i będziesz zadowolony .

Tyle w temacie.

A on ściągnie mi te pogłosy, czy polecasz go, bo jest po prostu 'najlepszy'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie jestem ekspertem .Jak czytam recenzje różnych grajków ew. słuchawek to podziwiam ludzi jak je opisują. Dla mnie jak coś gra to albo mi pasuje lub nie .Ten meizu dla mnie gra czysto i w miarę szczegółowo .Mi pasuje  jego granie, a nie wiem czy daje koc ,prześcieradło czy kołdrę.

Sory ,ale nie wiem czy ci podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a ja potrzebuję czegoś analitycznego, co złapie za mordę ten przełom basu i średnicy, niekoniecznie mocą, co typem grania. I nie powiem propozycja kolegi @requal jak na razie weszła na prowadzenie. Niemniej wielkie dzięki :) no i czekam na jeszcze inne, ewentualne propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sobie na tych Monkach porównałem DC02 z xDuoo Link2 - poprawa znaczna jeśli chodzi o odmulenie, ale i cena powyżej 300 złotych. Pogłosów całkiem nie eliminuje, ale wątpię czy znikną na jakimkolwiek normalnym małym donglu. Nawet Lotoo S1 na wysokim gainie ich nie czyści. Może ikko Zerda by bało radę, bo i strojeniem pasuje ale to trochę większy kawałek dongla i cena w górę...

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Play napisał:

No właśnie, a ja potrzebuję czegoś analitycznego, co złapie za mordę ten przełom basu i średnicy, niekoniecznie mocą, co typem grania

Pożyczałeś mi takie słuchawki kiedyś yuin pk3 chyba 

jeżeli o ciepłą średnicę chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lolicomics napisał:

Pożyczałeś mi takie słuchawki kiedyś yuin pk3 chyba 

jeżeli o ciepłą średnicę chodzi 

No możliwe, nie pamiętam już.

Dzięki @Inszy, wiedziałem, że dopiszesz coś ciekawego. Wiem, że do zera nie zejdą pogłosy, byle je mocniej ograniczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 03:00, Play napisał:

Cześć,

Szukam jakiegoś dongla, który nie będzie obciążeniem dla telefonu i który zgra się z tymi Monkami. Mają ponoć trochę zapotrzebowania na prąd, więc dobrze by było, żeby źródło nie było anemiczne. I teraz najważniejsze - te Monki ogólnie grają fajnie, ale mają strasznie dużo pogłosów na średnicy/wyższym basie i chciałbym ograniczyć to do sensownego minimum. Ot kojarzą mi się z audioquestami. Budżet - nie wiem, 300 zł?

To, co miałem ze znanych sprzętów - DF black jeszcze bardziej je zamulał. Ibasso DC02 - powinien być ok, a jednak pogłosów nie ściągał. Grał tak, jakby nic nie dodawał od siebie w tym połączeniu. Dodam, że Sabaj gra podobnie do ibasso (z pamięci), a przynajmniej tak podobnie działa na Monki, nie ściągając z nich pogłosów.

 

Co mnie ciekawi, to e1da, acz ten nowy bez balansu bym musiał brać, a nie kupię go w Polsce bez możliwości zwrotu

 

Cheers!

Nie prościej i taniej będzie po prostu zmienić pchły ?

Próbować korekcji pcheł za 120 zet budżetem do 300 zet ? 

Jestem humanistą, ale mnie się to nie kalkuluje 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paratykus napisał:

Nie prościej i taniej będzie po prostu zmienić pchły ?

Próbować korekcji pcheł za 120 zet budżetem do 300 zet ? 

Jestem humanistą, ale mnie się to nie kalkuluje 😉

Akurat przewaliłem bardzo dużo modeli pchełek i w większości modeli nie pasowała mi wygoda. Te grają bardzo fajnie (a miałem tomahawki, pożyczone od ciebie senki i od kogoś innego żeby, i na własność jakieś wysokie Bloxy), w ogóle nie męczą moich uszu i jedynie te pogłosy w trochę zbyt dużych ilościach, które powinno się dać skorygować źródłem, są problemem. A dongle za 2-3 stówy, który będę mógł używać też z innymi słuchawkami w tej sytuacji nie jest dla mnie jakimś złym wyborem :)

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Play napisał:

Akurat przewaliłem bardzo dużo modeli pchełek i w większości modeli nie pasowała mi wygoda. Te grają bardzo fajnie (a miałem tomahawki, pożyczone od ciebie senki i od kogoś innego żeby, i na własność jakieś wysokie Bloxy), w ogóle nie męczą moich uszu i jedynie te pogłosy w trochę zbyt dużych ilościach, które powinno się dać skorygować źródłem, są problemem. A dongle za 2-3 stówy, który będę mógł używać też z innymi słuchawkami w tej sytuacji nie jest dla mnie jakimś złym wyborem :)

Spoko Panie Kolego :-) Tak przypuszczałem, że może o wygodę chodzić. Ja mam to szczęście, że mnie praktycznie każde pchły pasują.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Inszy napisał:

Może też by pomogła wymiana kabla. Mam Monki Plus zwykłe i z wymienionym kabelkiem i po operacji te drugie grają trochę inaczej, czyściej.

 

Gdzie, u kogo załatwić, zagadać o wymianie kabelka w pchełkach...? 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z @espe0

4 minuty temu, paratykus napisał:

Spoko Panie Kolego 🙂 Tak przypuszczałem, że może o wygodę chodzić. Ja mam to szczęście, że mnie praktycznie każde pchły pasują.

To Zdzichu efekt targania za uszy, dziś nie można w szkole i w domu, więc problem z pchelkami. Nas odpowiednio wytargali i nam wsio pasuje :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Pogadaj z @espe0

 

W i e l k  i e  Dzięki !

 

Odniosę się jeszcze do głównego tematu. Mnie to Monki nie przypasowały w niczym , za mało w nich miałem basów. Też bym polecił zmianę pchełek. Ibasso 02 próbowałem z jakimś Samsungiem, Huawei p20 lite i Xiaomi. Z niczym mi się granie jakichkolwiek słuchawek (doków, pchełek) nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w pchełkach często obudowy są na zatrzaski, więc łatwo ją można otworzyć i sobie raz dwa wymienić :)

 

@Play też mam ten problem z pchełkami - wypadają i bolą mnie od nich uszy... Ale oprócz Monków Light dobrze mi leżały stare Ostry KC08 oraz Penon BS1. I dużo tu zależy od kabla, bo np. Monki Plus Espresso są całkiem w porządku, prócz tego, że tradycyjnie wypadają, jednak jak w piątek posiedziałem pół godziny w Monkach Plus Bloody Orange, które teoretycznie mają taką samą budowę, to do tej pory trochę boli mnie ucho. Kabel w nich jest koszmarny pod względem użytkowym, sztywny, ciągnie słuchawki, więc człowiek wpycha je do ucha i później są takie efekty...

Ale chętnie bym sprawdził VE ZEN LL, bo obudowa jak w Plusach Light, no i VE Sun, ale to już abstrakt jeśli chodzi o pchełki i pewnie niewygodne ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie sobie "dosztukować" przeciwskrawek. Ja mam wysoki i jak wkładam pchełki to one się za nim elegancko chowają i mocują.

Zdjęcie poglądowe ;

 

małżowina.jpg

 

Nie ma jednak nic za darmo, bo czasami mam problem z dopasowaniem doków, szczególnie większych 😉

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności