Skocz do zawartości

Lotoo PAW S1 (DAC/AMP z PMEQ II)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, marek_m napisał:

No i po orgazmie :D 

 

17 minut temu, neonlight napisał:

Haha.. na osłodę dodam, że po balansie S1 daje trochę obszerniejszy dźwięk, jednak technikalia nadal są na przeciętnym poziomie. To jest dobry sprzęt do jasnych i ostrych słuchawek, z dużą sceną, wtedy może być fajna synergia.

 

12 minut temu, P1gu napisał:

Jego nawet nigdy nie było. No może z wyjątkiem kilku osób. :)

 

Póki co widzę jednego niezadowolonego użytkownika z nausznymi Takstarami, wpinanymi w 3.5mm, które też zwyczajnie mogą nie łapać synergii. Samo granie S1 zależy też od napięcia jakie dostanie z USB, więc na laptopie może mieć większy potencjał od jakiegoś słabego (w kontekście USB) smartfona ze średniej półki.
Dla mnie S1 też nie jest konkurentem DAPów za 2-3k. To jednak zbyt duża różnica w cenie i całkiem inne zastosowanie oraz możliwości z uwagi na samą konstrukcję i przeznaczenie.

 

Z dongli, które znam jest jednym z najlepszych i to akurat opinia nie tutejsza, 'kilku osób', bo można sobie poczytać opinie i recenzje zagraniczne. A czy Cobalt ma trochę lepsze SQ czy nie? Nie wiem, nie porównywałem, może mieć. To sprzęt, który kosztował 1333 zł. (i nadal jest zauważalnie droższy), ale nie ma PMEQ II i ATE, wyjścia 4.4 i wyświetlacza + ma USB A, co znacznie go powiększa po zastosowaniu przejściówki.

 

O ile telefony nie mają problemów z obsługą zewnętrznych urządzeń to też problemów nie ma. Na kilkudziesięciu klientów miałem tylko jednego z Note 10, gdzie nie działał, ale tam nie działają też innego dongle i to już nie ich problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S1 jako dac dla sap2: srogo wygładza. Wolę sap2 + meizu hifi pro - dla mnie więcej dźwięku w dźwięku. Na takstarach ml750. Ogólnie rzecz gustu i jestem przekonany, że wielu osobom z S1 spodobałoby się bardziej, ale nie mi.

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 PAW S1 to dość transparentny sprzęt, który pokazuje też jak grają same słuchawki...

 

@neonlight słuchałem go z cieplejszymi i jaśniejszymi słuchawkami. Dawał radę w większości konfiguracji. Jeżeli jednak szukasz dźwięku zrobionego pod wypychanie detali i podbijanie rozdzielczości, to PAW S1 zdecydowanie nie jest takim urządzeniem. To gładkie, ocieplone i czarujące granie, które tonalnie stoi na bardzo wysokim poziomie.

 

Technicznie jest po prostu dobry. Nie jest to sprzęt, który ma sztucznie podkręcać technikalia. Przy tym detalu nie brakuje jak na dongle'a, z separacją żadnych problemów nie ma, pozycjonowanie i głębia są bardzo dobre. Czystość dźwięku jest do tego na bardzo wysokim poziomie. Dynamika jest ok, nie ma zamulania, ale bas ma luźniejszy charakter, a punchy atak nie jest priorytetem.

 

Balans vs SE w PAW S1 to większa moc, co przekłada się na nieco lepszą dynamikę, oraz nieco ciemniejsze tło.

 

I ogólne, każdy może mieć swoje zdanie, ale sam uważam, że to po prostu świetna opcja w swojej cenie. Trzeba tylko wiedzieć, co znaczy transparentny :D

 

No i nie nazwałbym go konkurencją dla DAP-ów ze średniej półki, raczej czegoś pokroju HiBy R3 Pro, Shanling M2x. iBasso DX160, Shanling M6, Astell&Kern SR25, Cayin N3Pro, HiBy R5 to dźwiękowo po prostu wyższa półka (oczywiście, komuś PAW S1 może się od nich podobać bardziej).

 

@Palpatine @neonlight @Mayster Nie ma przenośnego DAC/AMP-a, który będzie współpracował z każdym telefonem. Zbyt wiele różnych kontrolerów, sterowników, implementacji itd. Może zdarzyć się model, który danemu użytkownikowi zagra ze wszystkim, ale w przypadku innego mogą pojawić się problemy. Co więcej, to DAC/AMP-y mają bardziej ustandaryzowaną obsługę USB, więc wina najczęściej jest po stronie smartfonu.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bob2000 napisał:

Możliwe, później se sprawdzę dt880 i t90 :D i jako dac do sapa2.

 

👍

 

Bezpośrednio do meizu też możesz porównać. To dobry punkt odniesienia. Bo mocy mu nie brakuje, a dobrze w pomiarach wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Haha.. na osłodę dodam, że po balansie S1 daje trochę obszerniejszy dźwięk, jednak technikalia nadal są na przeciętnym poziomie. To jest dobry sprzęt do jasnych i ostrych słuchawek, z dużą sceną, wtedy może być fajna synergia.

 

nie, to jest sprzęt głównie do doków a nie słuchawek wokółusznych.Nie rozumiem po co ludzie kupują takie małe ******lniki i parują je ze z tym z czym nie powinni.Paw gra świetnie ale ze słuchawkami wciskanymi w kanał.Ja nie widziałem aż tak dramatycznych różnic w porównaniu np do shanlinga M6.Da sie z nim żyć i cieszyć muzyką.

Natomiast presety wbudowane to największy minus tego małego dongla, one są jak gwałt na muzyce w biały dzień w rowie przy drodze.Nie wiem po co to komu właściwie, przecież to tak znacząco w negatywnym tego słowa znaczeniu wpływa na muzykę że ja nie mam pytań.Ale niektórzy to lubią, no nie @Najner? :) ja tam nie nawidzę equalizować muzyki ale każdy ma inne jakieś swoje priorytety

Swietny mały dongiel który u mnie zaliczył już walke z buldogiem francuskim ale przeżył i śmiga pięknie ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, deftones9 napisał:

nie, to jest sprzęt głównie do doków a nie słuchawek wokółusznych.Nie rozumiem po co ludzie kupują takie małe ******lniki i parują je ze z tym z czym nie powinni.Paw gra świetnie ale ze słuchawkami wciskanymi w kanał. 

Opis wrażeń był po odsłuchu głównie z FH3. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem też Fidelio X1 i SRH1540, myślę, że wystarczające jakościowo słuchawki, jak na takiego malucha. :) A poza tym, tu nie chodzi o jakość słuchawek, tylko o jakość dongla i nawet na gorszych słuchawkach można łatwo ocenić, które źródło daje wyższe SQ, imo. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, deftones9 napisał:

.Ale niektórzy to lubią, no nie @Najner? :)

Dobrze zaimplementowane EQ z niezłych słuchawek może zrobić znakomite. Tutaj lekko zbić peak, tam lekko wyrównać dołek. Nie zrobi z CALi Audeze. Tylko tyle i aż tyle. Dla mnie jak ktoś mówi, że ABSOLUTNIE KAŻDE eq jest złe, to po prostu znaczy, że nie umie tego robić 😛

Np. takie EE Bravado świetnie współgrają z presetem "bright", a z neutralnymi słuchawkami podoba mi się preset "headphones". A jak komuś nie pasuje, to nie używa i wszyscy są zadowoleni ;) Dla mnie najważniejsze w słuchaniu muzyki liczy się to, co słyszę. Nieważne czy zmienione sprzętowo czy oprogramowaniem - liczy się radość, jaką daje mi dokładnie ta konfiguracja dokładnie w takiej chwili.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Najner napisał:

Dla mnie najważniejsze w słuchaniu muzyki liczy się to, co słyszę. Nieważne czy zmienione sprzętowo czy oprogramowaniem - liczy się radość, jaką daje mi dokładnie ta konfiguracja dokładnie w takiej chwili.

 

 

No to jest raczej oczywiste najnerku :) ja tylko napisałem co ja myśle o tego typu kombinacjach i tyle, dlatego dodałem zdanie o różnych priorytetach.Dla mnie te presety zmieniają za dużo i tyle.To standardowe strojenie NONE jest najrówniejsze i na razie sprawdzało mi sie ze wszystkimi dokami i nie musiałem kombinować.Bawiłem sie już kiedyś w eqalizowanie i nigdy nic z tego dobrego nie wyszło, szkoda mi teraz czasu na to i zawsze szukam czegoś co mi zagra pięknie na standardowych ustawieniach.

Słyszałem np że dokanałowa wersja audeze wręcz wymaga EQ więc to już nie dla mnie

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Bezpośrednio do meizu też możesz porównać. To dobry punkt odniesienia. Bo mocy mu nie brakuje, a dobrze w pomiarach wychodzi. 

Jeśli wcześniej go nie sprzedam ;) 

 

S1 jako dac + sap2 i T90 = kaszana. T90 chyba nie lubią jak się je wygładza.

Co do EQ to Takstar ml750 dobrze reaguje na EQ w sony a45 (można sobie rozjaśnić, dodać basu), a w S1 te presety psują dźwięk taksów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, neonlight napisał:

Podłączałem też Fidelio X1 i SRH1540, myślę, że wystarczające jakościowo słuchawki, jak na takiego malucha. :) A poza tym, tu nie chodzi o jakość słuchawek, tylko o jakość dongla i nawet na gorszych słuchawkach można łatwo ocenić, które źródło daje wyższe SQ, imo. ;)

 

SRH1540 to zdecydowanie nie sprzęt do pary z PAW S1. Lotoo jest po prostu za słaby na nie :)

 

W przypadku FH3 PAW S1 jest IMHO średnią parą, jeżeli można dołożyć do Cobalta, która podbija rozdzielczość, to będzie to lepszy wybór. Do tego, FiiO nie są technicznie powalającymi słuchawkami, a do tego grają wyraźnie na swój własny sposób (to czyste, ale wyraźnie funowe granie), więc nie nazwałbym ich szczególnie dobrą platformą (albo coś się z nimi zgrywa, albo nie). PAW nie podkręci ich w żaden sposób, a pokaże jak standardowo grają. Just saying.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

SRH1540 to zdecydowanie nie sprzęt do pary z PAW S1. Lotoo jest po prostu za słaby na nie :)

No jak za słaby, przecież to jest taki wykwint z tego Lotoo, że klękajcie narody, a dzisiejsze pendraki usb pędzą wszystko, co się im wepnie?! 😆

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobieranie sobie sprzętu na słuch można się bawić w nieskończoność (tak samo z jego wycenianiem). IMO format urządzenia może mieć wpływ na to co z niego da się wykręcić i jakie słuchawki najwięcej skorzystają. Nie ma to jednak tak dużego związku z samą mocą per se, bardziej według mnie chodzi o możliwość czarowania ze strojeniem. W takim pendraku pewnie możliwości grzebania będzie mniej, więc odpuszcza się kontrolę basu na rzecz innych cech. Mojemu tempotec w kwestii kontroli dolnego pasma nic zarzucić nie mogę, kłopoty by się mogły zacząć jak chcielibyśmy utrzymać jakość odchodząc od neutralności. 

 

IMO już jakiś obraz tego jak S1 gra dzięki Waszym wypowiedziom powstał mi w głowie. Zapewne był strojony pod IEMy. Choć domyślam się, że z hifimanami mógłby dobrze współpracować. Z senkami pewnie już słabiej. Beyery chyba za ciepłe. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że to sprzęt pod IEMy było wiadomo od początku, ale wynikła jakaś dziwna dyskusja. Zresztą nigdy dongla nie brałbym pod uwagę do czegoś nausznego, a przynajmniej nie oczekiwał od niego napędzenia jak trzeba. Z zasilania USB telefonu cudów nie ma co oczekiwać, ale dla niektórych głośność = napędzenie... i tak sobie powoli żyjemy 😅

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, espe0 napisał:

Najlepiej gra z walkmanem, bo nadaje do grajka taki stream jaki jest faktycznie. Telefony czasem robią upsampling do 48khz. A nawet uapp, nawet bitperfect, robi up do 32bit 😕

CIACH

 

UAPP nie robi upsampling'u... "dobija" zerami do szerokości kolejki/szyny 🆗 Android ma ustawiony sztywne parametry do khz/bit w mikserze i rzeczywiści wtedy robi upsampling, taki design :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w ogóle nie dziwi, że ML750 nie siadły z S1 - miałem przez dłuższy czas Takstary, teraz jest u mnie Lotoo i jak lubię je oba, to na próbę ich połączenia bym nie wpadł.

Wiem, łatwo mi się mówi, bo miałem oba, a tu pewnie był zakup w ciemno, ale ML750 potrzebują czegoś bardziej radosnego i z wykopem, gdyż duża gładkość źródła mocno dusi ich charakter.

 

S1 najlepiej mi się zgrywa ze słuchawkami albo grającymi V i to najlepiej po jaśniejszej stronie (szczególnie w niższych przedziałach cenowych), albo po prostu oferującymi dużą dynamikę, gdzie ta dość neutralna barwa i gładkość nie wniosą nudy w odsłuchach, przez odkrycie pewnych niedostatków słuchawek (oczywiście przy założeniu, że nie będą one zbyt wymagające prądowo).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Inszy napisał:

Mnie w ogóle nie dziwi, że ML750 nie siadły z S1 - miałem przez dłuższy czas Takstary, teraz jest u mnie Lotoo i jak lubię je oba, to na próbę ich połączenia bym nie wpadł.

Wiem, łatwo mi się mówi, bo miałem oba, a tu pewnie był zakup w ciemno, ale ML750 potrzebują czegoś bardziej radosnego i z wykopem, gdyż duża gładkość źródła mocno dusi ich charakter.

Mój chiński grajpenek gra z Takstarami podobnie jak S1 tylko, że rzeźbi dźwięki, a nie rozmazuje. I nie pozwala, aby bas przekraczał pewne granice. Ogólnie ciepłe (jak dla mnie) i przyjemne granie pod kontrolą, tego oczekiwałem. S1 miał mieć podobno wysokie SQ, więc pomyślałem sobie, że pewnie będzie podobnie, ale z jeszcze lepszym SQ. No cóż, jest masa, ale bez rzeźby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bob2000 napisał:

Mój chiński grajpenek gra z Takstarami podobnie jak S1 tylko, że rzeźbi dźwięki, a nie rozmazuje. I nie pozwala, aby bas przekraczał pewne granice. Ogólnie ciepłe (jak dla mnie) i przyjemne granie pod kontrolą, tego oczekiwałem. S1 miał mieć podobno wysokie SQ, więc pomyślałem sobie, że pewnie będzie podobnie, ale z jeszcze lepszym SQ. No cóż, jest masa, ale bez rzeźby.

 

To też zdaje się napisał - do tych Takstarów trzeba czegoś innego i tyle. Nie wiemy też dalej co to za 'grajpenek', ale może jego dziwaczny charakter lub wręcz niedoskonałości służą tym słuchawkom.

 

Weź S1 do mp3store (jeśli masz w pobliżu jakiś), sprawdź kilka doków do 1000 i wtedy się przekonaj (lub nie) w czym tkwi problem. 'Grajpenka' też warto będzie zabrać.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chiński grajpenek to też teoretycznie złe połączenie. I do tego podobno to mulący Sabre, tutaj na forum ktoś tak się wypowiadał i go przerobił. 

Ogólnie nie odczułem, aby S1 miał jakieś wspaniałe SQ względem chińskiego grajpenka (DAC Audio - taka nazwa) i Meizu HiFi Pro - na Aune E1, KEF100, Senfer DT6, Shozy V33.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabre mulący? To co oni przy tym układzie namieszali? Bo akurat Sabre z reguły są daleko od mulenia i jak najbardziej pasują do Takstarów (w przeciwieństwie np. do części bardziej analogowych w barwie Cirrusów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności