Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lotoo PAW S1 (DAC/AMP z PMEQ II)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Nic się tu nie dzieje, to może zacznę z fanklubem jednego z moich ulubionych ultra przenośnych DAC/AMP-ów - Lotoo PAW S1. Rewelacyjne wykonanie, wyjścia 3,5 mm i 4,4 mm Pentaconna, złącze USB-C, funkcja PMEQ II i efekty ATE oraz ekran ułatwiający obsługę.

 

S1 DK #2.jpg

 

Naturalne, lekko ocieplone brzmienie (bez PMEQ II), ale dość transparentne. Tonalnie to w zasadzie taki mały PAW 6000, chociaż technicznie to jeszcze nie poziom świetnego DAP-a Lotoo.

 

S1 DK #1.jpg

 

 

Oferty z PL:

https://audeos.pl/pl/p/Lotoo-PAW-S1/1154

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/lotoo/2020030619054133006/6970082830878/lotoo-paw-s1

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KaszaWspraju zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

No wreszcie coś można napisać .... "Gratuluję" obsłudze technicznej forum "szybkiego" ogarnięcia i odblokowania wątku.

 

Świetne grający, doskonale wykonany Lotoo Paw S1.  Bardzo dobra i intuicyjna obsługa (ekran!), profesjonalnie opracowane presety.

Spokojnie daje radę* playerom za 2-3 tys. a nawet droższym.👍

Mateusz, Twoje odkrycie to TECHNO. Nie mam wiele wspólnego z tym gatunkiem ale jako preset w S1 po prostu wymiata he, he

 

*czynić zadość wymaganiom, dotrzymywać kroku, nadążać, nie zostawać w tyle ...

 

 

 

s1.jpg

Edytowane przez chico99
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chico99 napisał:

Spokojnie daje radę playerom za 2-3 tys. a nawet droższym.👍

s1.jpg

To po masz tyle grajków skoro daje im radę ???

Serio pytam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, paratykus napisał:

To po masz tyle grajków skoro daje im radę ???

Serio pytam.

 

Mam Fioo M15 i Cayina N6II to jednak wyższa półka ...

Mam jeszcze N3pro, technicznie to ten poziom. Doceniam w zasadzie tylko jego lampową dziurkę,

która gra na tyle inaczej, że jest sens ich posiadania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, chico99 napisał:

No wreszcie coś można napisać .... "Gratuluję" obsłudze technicznej forum "szybkiego" ogarnięcia i odblokowania wątku.

 

Świetne grający, doskonale wykonany Lotoo Paw S1.  Bardzo dobra i intuicyjna obsługa (ekran!), profesjonalnie opracowane presety.

Spokojnie daje radę playerom za 2-3 tys. a nawet droższym.👍

Mateusz, Twoje odkrycie to TECHNO. Nie mam wiele wspólnego z tym gatunkiem ale jako preset w S1 po prostu wymiata he, he

 

 

s1.jpg

Czyli jak rozumiem powinien dawać radę względem DX220? No niestety, nie daje rady. To świetny dongle, w tej cenie jego poziom grania jest bardzo, bardzo wysoki i jest adekwatnie wyższy, niż DC01, ale niestety, nie zgodzę się, że dorównuje chociażby DX220, bo co do innych grajków w przedziale 2-3 tys. zł i wyżej nie wypowiem się.

O ile różnica na takich FH3 nie jest aż tak duża, ale już podpinając KSE czuć po prostu nie przepaść, ale jednak istotną różnicę. Pierwsze z brzegu - dynamika. W porównaniu do DXa, dynamika na S1 praktycznie nie istnieje. Owszem, w swojej półce cenowej dynamika jest bardzo w porządku, ale jednak porównując do DXa wypada ona przeciętnie. Idźmy dalej - rozdzielczość. Tu różnica nie jest aż tak przepastna jak w przypadku dynamiki, ale dalej jednak czuć, że to jednak nie jest to.

W większości aspektów mogłabym dokonać analogicznego porównania i w zasadzie chyba w każdym z punktów okazuje się, że jednak niestety S1 nie dorównuje DXowi, choć nie wątpię, że być może dorównuje innym DAPom z tego przedziału cenowego. W dalszym ciągu jak za swoje pieniądze gra świetnie, bardzo mi się podoba jego charakter brzmienia i sama miałam cień nadziei, że posiadania DXa okaże się zbędne. Niestety, spełzło na niczym. :)

Choć podkreślę jeszcze raz, S1 gra świetnie jak w swoim przedziale cenowym, to jednak nie zgodzę się, że choćby w części gra na tym samym poziomie co DX220 ;)

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chico99 napisał:

 

Mam Fioo M15 i Cayina N6II to jednak wyższa półka ...

Mam jeszcze N3pro, technicznie to ten poziom. Doceniam w zasadzie tylko jego lampową dziurkę,

która gra na tyle inaczej, że jest sens ich posiadania.

 

Pytałem bo jak za 6,5 stówek mogę mieć coś co zagra jak za 3k to zaczynam się zastanawiać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paratykus napisał:

Pytałem bo jak za 6,5 stówek mogę mieć coś co zagra jak za 3k to zaczynam się zastanawiać ...

Powinieneś się zapoznać z jego brzmieniem, jak chcesz to PW.

 

4 minuty temu, pysiaDK napisał:

Czyli jak rozumiem powinien dawać radę względem DX220? No niestety, nie daje rady. To świetny dongle, w tej cenie jego poziom grania jest bardzo, bardzo wysoki i jest adekwatnie wyższy, niż DC01, ale niestety, nie zgodzę się, że dorównuje chociażby DX220, bo co do innych grajków w przedziale 2-3 tys. zł i wyżej nie wypowiem się.

O ile różnica na takich FH3 nie jest aż tak duża, ale już podpinając KSE czuć po prostu nie przepaść, ale jednak istotną różnicę. Pierwsze z brzegu - dynamika. W porównaniu do DXa, dynamika na S1 praktycznie nie istnieje. Owszem, w swojej półce cenowej dynamika jest bardzo w porządku, ale jednak porównując do DXa wypada ona przeciętnie. Idźmy dalej - rozdzielczość. Tu różnica nie jest aż tak przepastna jak w przypadku dynamiki, ale dalej jednak czuć, że to jednak nie jest to.

W większości aspektów mogłabym dokonać analogicznego porównania i w zasadzie chyba w każdym z punktów okazuje się, że jednak niestety S1 nie dorównuje DXowi, choć nie wątpię, że być może dorównuje innym DAPom z tego przedziału cenowego. W dalszym ciągu jak za swoje pieniądze gra świetnie, bardzo mi się podoba jego charakter brzmienia i sama miałam cień nadziei, że posiadania DXa okaże się zbędne. Niestety, spełzło na niczym. :)

Choć podkreślę jeszcze raz, S1 gra świetnie jak w swoim przedziale cenowym, to jednak nie zgodzę się, że choćby w części gra na tym samym poziomie co DX220 ;)

Masz dobry player, też go miałem, ze wszystkimi ampami, nawet z modowanymi amp8.

I tu się zgodzę, DX220 technicznie gra lepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Palpatine napisał:

Poczekaj aż ktoś napiszę, że ma DAPA za 2k który gra jak ten za 10k zł ;)

Fakt ... 😉

 

Jestem coraz bardziej zaciekawiony...

Będę tu zaglądał licząc na to, że dyskusja się rozwinie :-)

 

Tomisławie - idę po pizzę. Sam fakt, że mogę chodzić (po covidzie) sprawia mi nieprawdopodobną radość...

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to PAW1 to jeden z najlepszych dongli jakie miałem. Czary zaczynają się dopiero po podłączeniu przez balance. Chociaż nie mówię że po singile gra źle. Takie AK Diany dostają naprawdę wyraźnego kopa na plus. Wróciłem już do Polski mam jeszcze troszkę rzeczy do zrobienia ale jak znajdę trochę czasu to może zrobię jakąś małą reckę tego lotoo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gra to najlepiej po balansie, na EQ: Dental i podłączony do laptopa, iPhone chyba nie ma wystarczająco mocy żeby go w pełni napędzić. Oczywiście nawet przy fonie jest już bardzo dobrze, poziom grania wyższy niż Dragonfly Red i DAPy (takie do 2k) raczej już zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gra to najlepiej po balansie, na EQ: Dental i podłączony do laptopa, iPhone chyba nie ma wystarczająco mocy żeby go w pełni napędzić. Oczywiście nawet przy fonie jest już bardzo dobrze, poziom grania wyższy niż Dragonfly Red i DAPy (takie do 2k) raczej już zbędne.
Też mi się na początku ustawienie dental podobało, ale potem stwierdzilem, że bez eq jest lepiej. Generalnie te ustawienia eq moim zdaniem nie są zbyt dobre - mocno przesadzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szwagiero napisał:

bez eq

 

1 godzinę temu, atr3yu napisał:

EQ: Denta

 

Ja słucham z komputera przez jitterbuga od AQ i jest dobrze. Robotę robi naprawdę dobry układ wzmacniaczy na opa1622 - wiedziałem że to musi się udać :D

 

bez eq

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gra przyzwoicie jak na takiego małego dzyndzla 🆗 Mój ulubiony zestaw do pary to Ety ER4XR, i Audeze LCD-1 👍... Tutaj więcej o filtrach, a na zechęte FR tychże

PAW S1 Equalizer Filters

 

EDIT: i jeszcze 2 rzeczy, dla przyszłych kupujących...

1. gra lepiej podpięty pod laptopa/PC, niźli na "wyżyłowanych" portach z telefonu...

2. RFI/EMI 4G w odpowiednich warunkach potrafi siać, niektórzy wyklejają folia alu środek, z WiFi 5G jest OK :], ewentualnie poprawia kabel z dobrym ekranem.

Edytowane przez trez0r
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic tylko słuchając Was, trza tego posłuchać ... Choć ja mam takiego daca dłubanego (2 razy) przez Miłosza (Fatso) pod moje SWSy, że jego w tym względzie nic raczej nie przeskoczy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MrBrainwash napisał:

On ma więcej czy mniej charakteru od takiego DX160 jak można byłoby porównać te 2 sprzęty?

 

Lotoo PAW S1 jest bardziej muzykalny na standardowym ustawieniu, ale pozostaje przy tym dość transparentny. DX160 jest bardziej neutralny i precyzyjny (tonalnie pozostaje naturalny), lepszy technicznie.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MrBrainwash napisał:

On ma więcej czy mniej charakteru od takiego DX160 jak można byłoby porównać te 2 sprzęty?

 

O, ciekawe pytanie.

13 minut temu, Methuselah napisał:

 

Lotoo PAW S1 jest bardziej muzykalny na standardowym ustawieniu, ale pozostaje przy tym dość transparentny. DX160 jest bardziej neutralny i precyzyjny (tonalnie pozostaje naturalny).

Kurka, jak Cię czytam to jakbym Pytii słuchał 😉

I nie ma w tym ironii. Raczej bezradność zrozumienia.

Nie możecie gadać konkretnie jak "chłopy" ???

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus to jest konkretnie. Czego nie rozumiesz w zwrocie muzykalny (więcej ciepła, nieco mocniej podbity bas, najczęściej także gładki), transparentny (dobrze oddaje założenia artystów i pozwala grać słuchawkom), bardziej neutralny (mniej podkolorowany, najczęściej w odniesieniu do krzywych DF czy Harman, można potocznie jako brak dużych akcentów w którymś z pasm)? Bardziej precyzyjny i lepszy technicznie to nie są rzeczy które ciężko sobie wyobrazić?

 

Jak mniemam, pytanie mniej czy więcej charakteru zrozumiałeś, gdzie nie wiadomo co pod pojęciem "charakter" ma się ukrywać...

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Methuselah napisał:

Jak mniemam, pytanie mniej czy więcej charakteru zrozumiałeś, gdzie nie wiadomo co pod pojęciem "charakter" ma się ukrywać...


Odchodzenie od neutralności. Dla mnie Ibasso miał podbicie na basie i był barwiony w przekazie, choć zniekształcenia miał pewnie niskie bo grał dość czysto (dobrą dawką szczegółowości). Są sprzęty, które na przykład delikatnie odchodzą od neutralności, albo podają je w jakimś swoim własnym wydaniu, co zawsze jest bardzo subtelne, a są sprzęty które maja już wyraźny swój charakter i ibasso zaliczyłbym do takich sprzętów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MrBrainwash napisał:

Odchodzenie od neutralności. Dla mnie Ibasso miał podbicie na basie i był barwiony w przekazie, choć zniekształcenia miał pewnie niskie bo grał dość czysto (dobrą dawką szczegółowości). Są sprzęty, które na przykład delikatnie odchodzą od neutralności, albo podają je w jakimś swoim własnym wydaniu, co zawsze jest bardzo subtelne, a są sprzęty które maja już wyraźny swój charakter i ibasso zaliczyłbym do takich sprzętów. 

 

DX160 to naturalno-neutralne strojenie. PAW S1 można określić podobnie, ale jest pełniejszy w brzmieniu (większe instrumenty), dół mocniej wypełnia przestrzeń (mniej zwarty), a przekaz jest mniej napowietrzony (nieco mniej podkolorowany z PC niż smartfonu, na co wpływają różnice prądowe). Oba grają na swój sposób. Zależy kto co lubi. Lotoo czasami może lepiej oddać charakter podłączonych słuchawek. Technicznie DX160 jest lepszy, ale różnica sporo mniejsza niż w starciu z wieloma innymi mobilnym DAC/AMP-ami.

 

Ogólnie, to mało jest sprzętów do bólu neutralnych, niemal każdy ma swój charakter.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na standardowym ustawieniu, to S1 jest pewnego rodzaju ekwiwalentem dla Shanlinga M6. Nie ma tu takiego detali, dynamiki na dole i scena mniejsza, ale jak podpiąłem Lotoo do telefonu, to od razu pomyślałem właśnie o M6.

 

DX160, to jednak inne, bardziej frywolne granie z większym kopem niż S1.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

Dla mnie na standardowym ustawieniu, to S1 jest pewnego rodzaju ekwiwalentem dla Shanlinga M6. Nie ma tu takiego detali, dynamiki na dole i scena mniejsza, ale jak podpiąłem Lotoo do telefonu, to od razu pomyślałem właśnie o M6.

 

DX160, to jednak inne, bardziej frywolne granie z większym kopem niż S1.

No to jednak wpisuje się "jakoś tam" w widełki dapa za ok.2K, przy czym mnie pieniądze nie grają, w życiu. Staram się odnieść do tego co Tomek pisał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności