Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lotoo PAW S1 (DAC/AMP z PMEQ II)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jest nowy FW dla S1, analogicznie jak w S2 poprawili obsługę bit-perfect z apki Tidala 🆗, RNy dla porządku...

 

1.0.0.11
1. Tidal APP supported.
2. Fixed the bug that sample rate may be incorrectly set when rapidly switching songs in some APP.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.11.2021 o 23:37, szwagiero napisał:

Panowie chciałem sobie updatnąć firmware w S1, wciskam FN podpinam do lapka i pokazuje mi się S1 jako nowy dysk, natomiast pisze, że ma wolnych 269 Kb z 272 Kb, a sam plik firmware waży ponad 300 Kb... coś źle robię?

Upewnij się, że w wykonujesz aktualizacje po kolei. Jeżeli dobrze pamiętam, któryś update zawierał dwa pliki COE i należało zaaplikować obydwie łatki aby ten nowszy się zmieścił w pamięci.

 

Przy okazji pojawił się nowy firmware:

1.0.0.12
1. New feature: Line Out Mode.
2. Compatibility improved.

 

Instructions - How to enter Line Out Mode:

1. Unplug both 3.5 and 4.4mm sockets.
2. Press the [Fn] key and switch to the [Line Out] menu. Press <+> to Enter or <-> to Exit.
3. When in [Line Out] mode, plug in to the 3.5 or 4.4mm socket for listening.
 

Notice:

1. In [Line Out] mode, ATE and PMEQ are disabled.
2. In [Line Out] mode, Output volume cannot be adjusted.
3. [Line Out] mode exits automatically for safety reasons if both 3.5 and 4.4mm sockets are plugged in.
4. [Line Out] mode exits automatically when unplugged.
5. To manually exit [Line Out] mode, press [Fn] immediately followed by <->.

 

Edit:

I jeszcze mały tip. Jeżeli plik z firmware nie chce się pobrać w Chrome (klikasz i brak reakcji). Klikamy prawym myszy na link -> zapisz link jako -> pojawia się pobieranie z ostrzeżeniem -> rozwijamy menu kontekstowe -> zachowaj. image.thumb.png.14680efde407f80649549bf482743d1a.png

Edytowane przez Akustik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
13 minut temu, marcelmtbmx napisał:

Może się ktoś wypowiedzieć czy zakup tego urządzenia pod iPhone’a ma sens? 

O ile nie są to wyjątkowo wymagające mocowo iem-y to nie ma to sensu. Dongle appla daje Ci transparentne granie. 

 

15 minut temu, marcelmtbmx napisał:

Odczuje różnice w porównaniu do zwykłego dongla lightning->3,5 mm? 

Dźwiękowo mało osób robi testy na wyrównanym poziomie głośności, a mózg często doszukuje się różnic tam gdzie ich nie ma. Ja bym sobie odpuszcił i cieszył się czystym dźwiękiem dongla apple. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że dongle japka ociepla dźwięk. Dźwięk na słuchawkach zdecydowanie staje się łagodniejszy na górze względem DC05.
Co do upgrade do S1 - będzie bardziej basowo, może coś tam głębia sceny urośnie, ale to tyle. Dużej poprawy nie będzie

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcelmtbmx PAW S1 jest wyraźnie lepszym urządzeniem niż dongle Apple'a. Lepiej oddaje każdy fragment pasma (sopran w sprzęcie Apple jest przykładowo za mocno wygładzony i przytłumiony), ma lepsze rozciągnięcie tak dołu, jak i góry. Gra w sposób bardziej organiczny, a przy tym jest bardziej transparentny, chociaż oba lekko kolorują brzmienie. S1 technicznie wszystko robi lepiej - wyższe detaliczność, rozdzielczość, a przy tym ma większą scenę (szczególnie głębia i wysokość) oraz lepszą holografię.

 

PAW S1 na iPhone'ach gra nieco mniej dynamicznie i nieco cieplej (ograniczona moc), ale na iPadach wypada już optymalnie. Wiele zależy więc od słuchawek, z których korzystasz. Najlepiej sprawdzić samemu.

 

@MrBrainwash nie, dongle Apple'a nie jest rozwiązaniem stricte transparentnym. To stosunkowo neutralno-naturalne granie, ale można je określić także jako dość średnicowe. Ma za mocno ograniczone skraje pasma, gra zbyt jednowymiarowo, góra nie jest oddana naturalnie, dół jest nieco sztucznie podbity, aby symulować lepszą dynamikę, podkolorowuje brzmienie w dość wyraźny sposób itd. Wspomnienie o czystości dźwięku także słabe, bo z tych dwóch czyściej gra PAW (w "sterylnych" warunkach).

 

Tekst w stylu "dongle Apple'a to transparentne granie" wskazuje, że raczej nie miałeś okazji słuchać ani wersji Lightning, ani USB-C tego urządzenia, a jedynie skądś głupoty przepisujesz.

 

@Play tak, dongle Apple'a, ociepla lekko brzmienie. PAW S1 nie jest stricte bardziej basowy w porównaniu, ale ma luźniejszy charakter dołu, więc wydaje się, że wypełnia bardziej przestrzeń. W połączeniu ze słabszymi pod kątem mocy iPhone'ami, dół będzie nieco mniej kontrolowany i bardziej ocieplony. W bezpośrednim porównaniu obu, S1 ma wyraźnie lepiej oddaną górę, wyraźnie więcej detali oddaje, lepiej pokazuje plany itd. Różnica jest odczuwalna, ale zależy także od wpiętych słuchawek.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z tym 'wyraźnie'. To grajki wielkości pendrive. Coś tam było lepiej, ale może Senki hd545 i monolithy nie chcą oddawać różnic w dźwięku źródeł

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Play napisał:

Nie przesadzałbym z tym 'wyraźnie'. To grajki wielkości pendrive. Coś tam było lepiej, ale może Senki hd545 i monolithy nie chcą oddawać różnic w dźwięku źródeł

 

Na lepszym sprzęcie różnice usłyszysz wyraźne. Pomijając fakt, że dongle to zabawki przede wszystkim do IEM-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie taka poprawka z mojej strony. Apple dongla polecałbym ale wersje amerykańską, europejska ma tylko 0,5V na wyjściu a ta poprzednia 1V. Ta europejska byłaby też pewnie spoko do iemów ale lepiej mieć pewien zapas mocy. 

 

Na forum jeden kolega z forum @bob2000 porównywał chiński gwizdek jakiś za 80zł z S1 i on preferował chińczyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dac do sp400 lepszy dla mnie S1. Różnica w sposobie grania swobodnie i wyraźnie słyszalna między "DAC Audio" i S1 w tym połączeniu. Od czasu, gdy mogę ponownie korzystać z aima808 to nawet o nich nie myślę, nie te oczy, nie te oczy :D.

Do słuchawek używam "DAC Audio", ale tutaj już takiej dużej różnicy sobie nie przypominam, na różnych słuchawkach. Często nawet myślę sobie, że moja nokia808 niczym od nich nie odstaje jak i nie lepsza od obu :D - ale telefonu używam do "telefonowania" :P

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli zdania są podzielone. Chciałbym mieć możliwość sprawdzenie tego bez zakupu, myślicie, że jest gdzieś taka szansa? Generalnie lubię brzmienie iPhone'a, jednak IEMy coraz to lepsze i nie wiem czy nie robi się już trochę overkill pod taki odtwarzacz a jednak wygodnie mieć jedno urządzenie do wszystkiego. Kiedyś też porównywałem 1:1 telefon z androidem + ibasso dc01 po balansie do iPhone'a ze stock'owym donglem wraz z IEM'ami i szczerze mówiąc iPhone grał lepiej, bardziej naturalnie, szczególnie w sopranie z lepszym rozciągnięciem i detalem. jedyne co to z ibasso było łatwiej napędzić ale przy tym też mocno szumiał. Dlatego chciałbym poznać opinie osób które faktycznie Lotoo S1 do iPhone'a podpinali i wiedzą jak się to ma do standardowego dongla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli zdania są podzielone. Chciałbym mieć możliwość sprawdzenie tego bez zakupu, myślicie, że jest gdzieś taka szansa? Generalnie lubię brzmienie iPhone'a, jednak IEMy coraz to lepsze i nie wiem czy nie robi się już trochę overkill pod taki odtwarzacz a jednak wygodnie mieć jedno urządzenie do wszystkiego. Kiedyś też porównywałem 1:1 telefon z androidem + ibasso dc01 po balansie do iPhone'a ze stock'owym donglem wraz z IEM'ami i szczerze mówiąc iPhone grał lepiej, bardziej naturalnie, szczególnie w sopranie z lepszym rozciągnięciem i detalem. jedyne co to z ibasso było łatwiej napędzić ale przy tym też mocno szumiał. Dlatego chciałbym poznać opinie osób które faktycznie Lotoo S1 do iPhone'a podpinali i wiedzą jak się to ma do standardowego dongla
Najłatwiej będzie kupić przez internet z możliwością zwrotu. Mimo wszystko własne ucho, gust, synergia ze słuchawkami - to wszystko robi swoje i czyjaś opinia może się kompletnie nie pokrywać z twoją.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcelmtbmx napisał:

Hmm czyli zdania są podzielone. Chciałbym mieć możliwość sprawdzenie tego bez zakupu, myślicie, że jest gdzieś taka szansa? Generalnie lubię brzmienie iPhone'a, jednak IEMy coraz to lepsze i nie wiem czy nie robi się już trochę overkill pod taki odtwarzacz a jednak wygodnie mieć jedno urządzenie do wszystkiego. Kiedyś też porównywałem 1:1 telefon z androidem + ibasso dc01 po balansie do iPhone'a ze stock'owym donglem wraz z IEM'ami i szczerze mówiąc iPhone grał lepiej, bardziej naturalnie, szczególnie w sopranie z lepszym rozciągnięciem i detalem. jedyne co to z ibasso było łatwiej napędzić ale przy tym też mocno szumiał. Dlatego chciałbym poznać opinie osób które faktycznie Lotoo S1 do iPhone'a podpinali i wiedzą jak się to ma do standardowego dongla


nie mam S1, ale mam obecnie Ikko Zerda ITM03 (i miałem wcześnie kilka innych dongli) i to w czym dongiel Apple jest słaby, to przedewszystkim głębia i bas (zejście i dynamika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć, 

 

tytułowy dongle przestał współpracować z iphone 12mini.... ma ktoś podobne doświadczenia? nie jestem pewien czy to przez update nowego iOS, czy coś innego. Po podłączeniu uruchamia się menu lotoo (na jego wyświetlaczu), ale nie jest widoczny przez apki odtwarzające audio 😕

 

Teraz podłączyłem do MACa i działa normalnie. Kable sprawne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś pietwsze odsluchy Pawia.

Tak na gorąco ze spraw technicznych.

Z Tidala przez aplikację uapp przy rozpoczęciu utworu krótkie przycięcie na ułamak sekundy. Potem już bez problemu. Są jakieś kluczowe ustawienia w uapp które koniecznie trzeba zastosować?

Po za tym na ekranie dongla pokazuje inne wartosci Hz i bit niż w aplikacji. Zaktualizowany fo najnowszej wersji.

Edytowane przez ablak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ablak napisał:

Dziś pietwsze odsluchy Pawia.

Tak na gorąco ze spraw technicznych.

Z Tidala przez aplikację uapp przy rozpoczęciu utworu krótkie przycięcie na ułamak sekundy. Są jakieś kluczowe ustawienia w uapp które koniecznie trzeba zastosować? Potem już bez problemu.

Po za tym na ekranie dongla pokazuje inne wartosci Hz i bit niż w aplikacji. Zaktualizowany fo najnowszej wersji.

 

A jaki telefon? Samsung?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
11 minut temu, delfin150 napisał(a):

Nieco odkopię temat ;). Czy parował ktoś tego zawodnika z dynamicznymi dokanałówkami? Chodzi mi o FiiO fd3 pro. Czy nie zmuli za bardzo przekazu i tak już dość basowych słuchawek. 

 

To dosyć liniowy dongiel, do tego bardzo klarowny. Z tego co pamiętam to bardzo fajnie to grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem FD3 Pro, ale PAW S1 w połączeniu Sennheiser IE300 (myślę, że równie basowe) to nie jest najszczęśliwsze połączenie. Na mój gust bas jest zbyt wolny w tym połączeniu i w efekcie robi się trochę buła. Niby da się słuchać, można się też poratować nieco wbudowanym profilami EQ, ale nadal czuć, że można lepiej wykorzystać potencjał słuchawek i nie jest to idealna para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności