Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lotoo PAW S1 (DAC/AMP z PMEQ II)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, chico99 napisał:

Zdzichu nie wie co to balans.:D

 

Wreszcie niezależna i obiektywna ocena.:)

Można sobie robić "podśmic**jki", jak najbardziej.

Świadomie też skazuję się na audiofilski ostracyzm, który mam w głębokim poważaniu, wiedząc jak brzmi moja stacjonarka, wiedząc, że mało kto może zbliżyć się do takiego poziomu odtwarzania dźwięku.

 

Czemu to napisałem ?  Temu, że nikt nikomu nie może narzucać jednego, słusznego brzmienia. Temu, że nikt nie ma prawa czuć się lepszym od innych tylko dlatego, że mu "bangla w jego własnym mniemaniu" lepiej niż innym.

 

Kowalski, Nowak - jak Ci "bangla" to cieszę się razem z Tobą. Przybijam Ci piątkę, szczerze i z radością, serio...

 

W sumie to nieważne jak coś komu gra obiektywnie, ale jak subiektywnie to odbiera, po prostu.

 

Jeśli jesteśmy Braćmi w Rozumie, to łączmy się w tym, po prostu ...

 

A, że mi S1 zagrał ładnie i dobrze ?  To mnie tak zagrał, nie Tobie, nie Onemu, ale mnie - tyle.

 

Przypadkowo edytowało mi post Tomka, chyba jakiś wirus mi wlazł na kompa i nie mogę za bardzo pisać. 

Tak więc nie jest to post skierowany do Ciebie, ale ogólnie ...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Compton napisał:

Miło sobie poczytać, że ma się killera w domu (:)), ale porównuję sobie S1 z K1 i jakoś tej miażdżącej różnicy nie słyszę.

Paw S1.jpg

Sygnatura inna, oczywiście, ale jeżeli chodzi o SQ, to się od dwóch tygodni mocno zastanawiam co wolę bardziej.

 

 

Temat 'Trochę śmiechu :d' to nie tu... :D A tak serio, to S1 gra lepiej od sporo wyższych modeli dongli / adapterów Fiio i walczy w swojej półce cenowej z innymi firmami równie dzielnie (nie chcę budzić skrajnych emocji, więc piszę delikatnie :D). Tak więc... something is no yes i tak zwyczajnie ciężko mi uwierzyć. Możesz napisać z jakimi słuchawkami masz takie odczucia i do czego podpinając (S1 jak wiadomo ma różny potencjał zależnie od zasilania ze źródła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash
S1 względem Meizu hifi pro.

Wypierdki służyły jako dac do sap2. USB z PC. S1 gain wysoki. Słuchane na T90.

 
-Meizu ma wyraźniejsze kontury, podkreślone skraje, zwarty/twardszy bas, bębny/werbel mają moc (soczyście, z energią, dobry rytm), całościowo jest bardziej energetyczny.
-S1 jest równy, nudny, gra miękko, bas miękki (bębny/werbel - brak tak soczystego uderzenia jak w Meizu), trochę zamula (wrażenie, że jest ciaśniej między instrumentami + ten miękki/luźniejszy bas), dźwięk wydaje się być gładszy o niższej rozdzielczości - to wszystko można odebrać jako bardziej prawdziwy/naturalny dźwięk, tylko, że o nieciekawej dynamice.
 
Po bezpośrednim przejściu z Meizu na S1, najbardziej rzuca się w uszy równość i nuda. Jest spokojniej, mniej energetycznie.

Potem sprawdzę jeszcze tablet lub telefon + doki + spotify - czyli bardziej standardowe przeznaczenie tych dongli.
 
Edyta1
Meizu wąsko i blisko, S1 z oddali i szeroko.
Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bob2000 napisał:

@MrBrainwash
S1 vs Meizu hifi pro.

Wypierdki służyły jako dac do sap2. USB z PC. S1 gain wysoki. Słuchane na T90.

 
-Meizu ma wyraźniejsze kontury, podkreślone skraje, zwarty/twardszy bas, bębny/werbel mają moc (soczyście, z energią, dobry rytm), całościowo jest bardziej energetyczny.
-S1 jest równy, nudny, gra miękko, bas miękki (bębny/werbel - brak tak soczystego uderzenia jak w Meizu), trochę zamula (wrażenie, że jest ciaśniej między instrumentami + ten miękki/luźniejszy bas), dźwięk wydaje się być gładszy o niższej rozdzielczości - to wszystko można odebrać jako bardziej prawdziwy/naturalny dźwięk, tylko, że o nieciekawej dynamice.
 
Po bezpośrednim przejściu z Meizu na S1, najbardziej rzuca się w uszy równość i nuda. Jest spokojniej, mniej energetycznie.

Potem sprawdzę jeszcze tablet lub telefon + doki + spotify - czyli bardziej standardowe przeznaczenie tych dongli.

To podobna różnica jak u mnie między SP200 a TheWire - oba grają równo, ale czystość przekazu w SP200 dodaje takiego życia, energii, "twartości" (ja bym mówił o solidności) itd.

 

Mógłbyś też podpiąć bezpośrednio by zobaczyć jak wygląda sprawa napędzania. U mnie na tempotec z Amironami nie było problemów (z pomiarów wynika że może mieć nawet do 110mW mocy, meizu ma chyba tylko odrobinę mniej choć to zależy od obciążenia, a S1 ma 70mW na SE i 120mW po bal).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bob2000 napisał:

@MrBrainwash
S1 vs Meizu hifi pro.

Wypierdki służyły jako dac do sap2. USB z PC. S1 gain wysoki. Słuchane na T90.

 
-Meizu ma wyraźniejsze kontury, podkreślone skraje, zwarty/twardszy bas, bębny/werbel mają moc (soczyście, z energią, dobry rytm), całościowo jest bardziej energetyczny.
-S1 jest równy, nudny, gra miękko, bas miękki (bębny/werbel - brak tak soczystego uderzenia jak w Meizu), trochę zamula (wrażenie, że jest ciaśniej między instrumentami + ten miękki/luźniejszy bas), dźwięk wydaje się być gładszy o niższej rozdzielczości - to wszystko można odebrać jako bardziej prawdziwy/naturalny dźwięk, tylko, że o nieciekawej dynamice.
 
Po bezpośrednim przejściu z Meizu na S1, najbardziej rzuca się w uszy równość i nuda. Jest spokojniej, mniej energetycznie.

Potem sprawdzę jeszcze tablet lub telefon + doki + spotify - czyli bardziej standardowe przeznaczenie tych dongli.

 

ty weź odeślij tego pindla majsterowi na serwis bo na bank jest walnięty.Nie ma czegoś takiego jak nuda przy korzystaniu z S1.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyślę o różnicy w cenie to faktycznie jest wesoło :mellow:

 

@MrBrainwash podpiąłem dt150 (bo czemu nie? :D). Bas się luzuje na obu względem opcji dac+sap2, gdy gram z nich bezpośrednio, ale można słuchać. Nie jest to żadna przepaść, ale na pewno wybrałbym opcje dac+sap2. S1 bardziej basowy, bo tak już on ma, reszta sygnatury zachowana jak wcześniej. Zasilanie z PC.

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, normalne jajka :woot: 

 

@MrBrainwash na Sonacie działa regulacja głośności pod Windowsem jak masz wpięte słuchawki do dongla? Czy tylko sprzętowo, przyciskami? Na S1 tylko sprzętowo o czym się przekonałem w dosyć hałaśliwy sposób mając ustawione 100 na donglu i 0 w Windowsie ;) 

Gdy S1 robi za daca dla wzmaka to regulacja w Windows 10 też nic nie zmienia.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 działa. Na sabaj i innych sprzętach też. Taki numer Ci wyciął S1 chyba w odpowiedzi na nudę o której mówiłeś. :P

 

Ja nie mogę wyjść z podziwu jak tempotec ładnie gra. Jeśli ktoś nie chce barwić dźwięku i nie potrzebuje jakiejś nie niewiadomo jak dużej mocy to nie widzę uzasadnienia by wydawać więcej. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysonans w odbiorze S1 może być naprawdę spory. Sprawdzałem na Dunu Falcon C z Ares Audio Okami wpływ ustawienia gainu na brzmienie i rezultaty w sumie pokrywają się z tym, o czym już wcześniej wspominałem. Na niskim stopniu wzmocnienia, brzmienie S1 jest bliskie neutralności, transparentne, co w połączeniu z Falconami sprawia, że te grają kontrolowanym, precyzyjnym i dynamicznym basem, klarowną średnicą i szczegółowym, jasnym sopranem, ale bez tej ostrości i szklistości o jakiej można poczytać i bez tnących po uszach sybilantów, kiedy są sparowane z fabrycznym kablem. Podbicie gainu sprawia, że bas zdecydowanie nabiera masy i autorytetu, średnica staje się nieco pełniejsza, a sopran nieco bardziej prominentny, zwłaszcza w niższej części, ale wciąż bez ostrości i natarczywości. Całościowo nie ma już tyle powietrza, bas jest luźniejszy i nie tak precyzyjny, ale w zamian brzmienie jest bardziej rozrywkowe i muzykalne. 

 

"Problemem" może być to, że o ile na niskim gainie i maksymalnej głośności ustawionej na telefonie mogłem ich swobodnie słuchać w przedziale 20-30vol, tak na wysokim już na 1-3vol było nieco za głośno (w dość głośnym pomieszczeniu) i musiałem redukować głośność na telefonie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocyja!

 

Wczoraj dojechała dostawa z S1 i etui, które do wyczerpania zapasów dodawane będzie gratis do każdego S1. Cena detaliczna samego etui wyniesie ok 100 zł., dostępne w kolorach czarnym i zielonym, ale póki co nie jest sprzedawane osobno.

 

Samo etui jest bardzo fajne, taka wsuwka z zapięciem + z tyłu klips i kieszonka dla kabla USB. Akurat nie zdążyłem już robić zdjęć samemu etui, ale w poniedziałek postaram się nadrobić :D Można go zobaczyć ewentualnie TUTAJ.

 

 

20201218_182133.jpg

20201218_182137.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał:

Promocyja!

 

Wczoraj dojechała dostawa z S1 i etui, które do wyczerpania zapasów dodawane będzie gratis do każdego S1. Cena detaliczna samego etui wyniesie ok 100 zł., dostępne w kolorach czarnym i zielonym, ale póki co nie jest sprzedawane osobno.

CIACH

 

Eeeeh, człowiek to zawsze się pośpieszy...🤑

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie jak to u mnie jest dla high vs low gain w takiej konfiguracji: S1 jako żródło dla sap2, na końcu T90.

High gain: brzmienie się odmula względem low. Wręcz nabiera powietrza. I przede wszystkim tomy, werbel i stopa nabierają energii, sprężystości.

Low gain: brzmienie napełnia się basem, a bębny nienaturalnie cichną. W zasadzie całe brzmienie robi się nienaturalnie płaskie. Mało energetyczne granie, brzmienie dźwięków szarawe względem high.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung galaxy tab a t510 + shozy v33. Spotify darmowe. Dziura Samsunga 3,5 czy dziura S1, bez rożnicy, gra to tak samo. Dzwine. Nawet nie słyszę stylu grania pawia. Wysoki czy niski gain też nic nie zmienia poza głośnością.

 

Edyta1

Na Aune e1 to samo. Nie słychać różnicy(SQ i sygnatura nie zmienia się). :huh::mellow: Użycie filtra z s1 psuj... modyfikuje odpowiednio dźwięk.

 

Edyta2

Samsung s10 + Aune e1 + s1 + spotify płatne - to samo co wyżej, brak różnicy. Na meizu hifi pro też nie ma rożnicy między jackiem 3,5 w telefonie a jackiem w s1.

Co więcej nawet nie słyszałem różnicy między meizu a s1.  Nie skupiałem się na różnicach między nimi, ale gdy są podpięte pod PC to od razu słychać, że coś innego gra.

 

Na tablecie zainstalowałem Neutron Playera darmowego (poustawiałem i pawia wybrałem :D) i wrzuciłem pliki we flackach. I też bez rożnicy między tabletem a s1 na e1.

 

Nigdy nie skupiałem się na graniu z androida, nie używam go do słuchania muzy. Albo coś źle robię albo rożnicy nie ma.

 

@MrBrainwash takie dziwne(?) dziwnostki mi wyszły.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 Jeśli te wszystkie źródła grają wystarczająco dobrze to masz prawo nie słyszeć różnicy. Ta przeważnie siedzi w naszej głowie. Z tego co zauważyłem to Twoje opisy często są takie bardziej obiektywne, ja sobie serwuje jeszcze placebo, bo drobne różnice brzmieniu czy głośności mogę odbierać jako jakiś określony styl grania, gdzie Ty po prostu stwierdzasz no tu i tu się trochę różni. :D Tak było przy słuchawkach. Przy źródłach marginesy są mniejsze, więc często pomijalne. 

 

Ja to bym wziął S1 na testy po nowym roku, tylko muszę wykombinować skąd wziąć przejściówkę z 2,5 na 4,4 i kabelek bal do edxów, aby móc go poznać w pełnym wymiarze jego możliwości. Aczkolwiek slodziewam się różnic tej samej kategorii jak między moimi urządzeniami, czyli lekkiej zmiany strojenia. 

 

Dalej się osłuc**ję z EDXami. Mi się podoba, że dają coś innego niż nauszne, że nawet porównywać te style grania nie widzę sensu i się po prostu cieszę z nowej prezentacji. Na sonacie wszystko jest cacy, przejście na ES100 dodaje więcej gładkości i takiej głębokości dżwięku. Po S1 według niektórych opisów spodziewałbym się rozwinięcia tego sposobu grania, ale trzeba to sprawdzić. Może być ciekawie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszy różnicy na Aune E1 i Shozy V33, na T90 już tak.

 

I S1 ma jednak bliżej do Qudelixa niż Radsone. Jak chcesz rozwinięcie ES100, to bardziej w Link2 byś musiał uderzyć.

Edytowane przez Inszy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Inszy napisał:

Nie słyszy różnicy na Aune E1 i Shozy V33, na T90 już tak.

 

Nie sprawdzałem wcześniej T90 na tablecie. Dziś sprawdziłem i nie byłem w stanie usłyszeć różnicy.

 

Co więcej sprawdzałem też ponownie na PC. I tak jak wcześniej byłem pewien różnic o których wyżej pisałem, tak dzisiaj trudno było mi je usłyszeć. Cały czas, w pierwszej kolejności, mam wrażenie lepszego obrysu dźwięków na Meizu, łatwiejszej analizy perkusji, bardziej rozmytych/wygładzonych talerzy na S1. Ale teraz te różnice (i inne o których wcześniej pisałem) wydają mi się strasznie znikome. Do tego stopnia, że nie mam pewności czy one faktycznie tam są, czy tylko jakieś bzdury sobie wmawiam. Tak czy owak do PC wybieram Meizu, bo jeśli nawet nie ma różnicy to po co przepłacać. A do sprzętów przenośnych na których sprawdzałem moje dongle są mi zbyteczne - nic nie zmieniają.
 

@MrBrainwash jak widzisz, sam musisz porównać, ja wymiękam. Nie jest to taka różnica jak między np. T90 a HF580 - dla pewności sprawdziłem i jest wyraźna ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł dzisiaj do mnie taki oto gumiak na S1. Co prawda nie jest tak fancy, jak wcześniej tu wrzucane futerały ze skóry, ale w swojej cenie robi robotę idealnie. Kosztował jakieś 7 czy 8 $. W mojej ocenie jest bardzo fajnie wykonany - materiał to silikon, przyjemny w dotyku i miękki, a do tego dość gruby. Wszystkie wycięcia ma bardzo dobrze spasowane, tak samo wypustki na przyciski, które niczego nie tracą na swojej klikalności. Jeśli komuś zależy na dość takim futerale, który będzie dobrze wykonany i przede wszystkim idealnie spełni swoją podstawową funkcję (ochroni sprzęt przed rysami, otarciami itp.) to zdecydowanie polecam.

20201229_145117.jpg

20201229_145237.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego znalazłem na CS43198 i wyjściem spdif. Nowość od Hifigo. Trochę mało danych.  Ciekawe jaka moc.

https://hifigo.com/collections/new-arrival/products/luxury-precision-w1-portable-usb-dac-amp-headphone-amp

Wrzucam tutaj bo podobne i takie luksusowe ( z nazwy na pewno). :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności