Skocz do zawartości

Lotoo PAW S1 (DAC/AMP z PMEQ II)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, chico99 napisał:

Są jakieś inne kryteria, jak nie masz dostępu do sprzętu?


Jak ktoś nie ma dostępu to gra w ślepą ruletkę i robi sobie bazę pod placebo. Ja nie mówię, że opinie się nie przydają. Tylko kwestia jeszcze jakie to opinie i jak je człowiek interpretuje. Taki DA3 był porównywany do mojo, a mojo do sprzętów jeszcze droższych. A dla mnie gra normalnie.Tzn. bardzo dobrze, ale przełączam się między różnymi urządzeniami i nie zgrzytam zębami, nie słyszę przepaści. :)  

 

Domyślam się, że niektórzy opisują różnice w kablach takie jak ja słyszę między urządzeniami, a różnice między odtwarzaczami jakie ja słyszę między słuchawkami. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, chico99 napisał:

Ktoś tu tak napisał ...?

Ja wiem, ścisłe trzymanie się słówek itd. ale stwierdzenie, że S1 daje radę grajkom za 2-3 tys. PLN i więcej chyba nie leży aż tak daleko? ;)

 

56 minut temu, chico99 napisał:

Należało by dodać według mnie. Chyba, że głosisz prawdy objawione.

Bynajmniej, są to wyłącznie moje opinie i wydawało mi się, że to oczywiste i zbędne jest podkreślanie w każdym poście, że moje wypowiedzi to moje prywatne opinie. Więc teraz, żeby nie było najmniejszych wątpliwości - w mojej opinii presety EQ na S1 są tragicznie i psują jego brzmienie, bardzo dawno nie słyszałam tak bardzo daleko ingerujących "ulepszaczy", które w dodatku robią to tak źle.

Edytowane przez pysiaDK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

@pysiaDK

zabija grajki w cenie do xkzł. = daje radę grajkom za 2-3 tys

Bez komentarza ...

 

W mojej opinii ustawienia EQ w S1 są przemyślane i podwyższają wartość tego urządzenia.

Podobnie zresztą jak w paw6000 ...

 

"Nie leży aż tak daleko" to to samo, co "="? Jeśli już tak bardzo chcesz się ściśle trzymać słówek, to proponuję nie robić tego wybiórczo. ;)

 

5 minut temu, Royal napisał:

Absolutnie nie jest to poziom DAPow ale chyba nie takie mial zadanie i przeznaczenie. Zapewne przeznaczeniem jego bylo i jest poprawienie SQ dla uzytkownikow telefonow . Robi to doskonale. Chcac lepsze SQ siegamy po DAPy. Mam nadzieje,ze Was pogodzilem :)

I dokładnie to pisałam już kilka dni temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chico99 napisał:

 

Dwukrotnie napisałaś, że Ci nie gra S1, już wszyscy to wiemy ... Może wystarczy ...;)

Tyle w temacie. Nie mam czasu na słowne przepychanki.

Powiem tylko tyle - rzuć chociaż pobieżnie okiem na moje posty o S1. Niestety, w żadnym z nich nie odnajdziesz wypowiedzi, że gra źle albo że "mi nie gra". Wręcz przeciwnie, wielokrotnie pisałam, że (według mnie) gra świetnie w swojej cenie, ale daleko mu do DX220. Jedyna moja negatywna wypowiedź to ta odnosząca się do presetów EQ, które (według mnie) są tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba trochę common sense i doświadczenia z takimi urządzeniami, a na koniec sprawdzenia czy nam pasuje użytkowo i czy może coś wnieść dźwiękowo (czyt. wady stają się zaletami bo się synergicznie znoszą ;) ). 

 

Skoro HF580 na tempotec grają i jakościowo i swój charakter mają ładnie oddany to nie szukam do nich kolejnego pendraka za x ceny bo spodziewałbym się prędzej popsucia dźwięku. 

 

Natomiast Amirony grają z niego całkowicie w porządku, ale że można je kształtować jak plastelinę i zyskać jakiś ciekawy efekt niewielkim kosztem straty na jakości to np. dla lepszych efektów przestrzennych i funowego grania chętnie podłącze je do Q5k. Po opisach tutaj i na sieci wnioskuję że S1 nie wniósł by mi więcej w tym aspekcie od Q5k. Być może znajdą się jednak słuchawki takie jak np. M650 które stworzą udany match. Tylko pobłogosławić takiemu połączeniu i jak ktoś oczekuje opisanej "naturalności" to powinien rozważyć S1 ponad efekciarskiego Q5k i liniowego tempotec. 

 

Kiedy dobry produkt zostanie wyhajpowany to jeszcze nie jest źle, gorzej jak dobry produkt (np. O2 :P) nie wejdzie w łaski znawców, którzy nakręcają gawiedź i zostanie zhejtowany.

 

Natomiast sprzeczne opinie jak np. "Tragiczny EQ który podnosi wartość sprzętu" (wersja po skompilowaniu tych opinii :P ) to cos normalnego zdarzającego się na porządku dziennym. Taka jest natura subiektywności przemnożona przez rozmaitość czynników wywierających wpływ. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Pany, zostawić Was samych na dobę ... 😞

Gdyby nie to, że kurier od 6:58 ma S1 na pace i jeździ gdzieś po "Szangri La", dawno pogodziłbym te zwaśnione narody...

 

Pomysłów co i jak spiąć z S1 mam co niemiara, ale ten qurwiel, tfu ... kurier mnie zesłabił.

  • Haha 4
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, paratykus napisał:

Ech Pany, zostawić Was samych na dobę ... 😞

Gdyby nie to, że kurier od 6:58 ma S1 na pace i jeździ gdzieś po "Szangri La", dawno pogodziłbym te zwaśnione narody...

 

Pomysłów co i jak spiąć z S1 mam co niemiara, ale ten qurwiel, tfu ... kurier mnie zesłabił.

Wymieniaj Pan możliwości, pomożemy zdecydować, ustalimy harmonogram, udzielimy porad i wskazówek. A tego kuriera, to się odpowiednio rozliczy za opieszałość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Wymieniaj Pan możliwości, pomożemy zdecydować, ustalimy harmonogram, udzielimy porad i wskazówek. A tego kuriera, to się odpowiednio rozliczy za opieszałość :D

Kurier wziął sprawę na klatę i wrzucił paczkę 1 km ode mnie, bo mój paczkomat był zapchany.

Właśnie odebrałem. Nie jest to S1 bezpośrednio od Maystra, ale od Tomka (chico), który mi grubą kursywą zaznaczył, że mam go tylko do posłuchania,a jak chcę "se" kupić to od Maystra.

Na razie przechodzi dekompresję temperaturową w klatce schodowej, później pójdzie pod lampę UV, a jutro zostanie skatowany bezwzględnie.

Już wiem jak go sprawdzę. Pójdzie z grubej rury, bo jako dac z laptopa do SWS Silicone Balanced AMP by Fatso, zastąpi SWS dac dedykowany SWS pod słuchafony SWS Nuoroda na bazie Hifiman HE-5LE czyli będzie grubo, bo ten mój zestaw jest z gatunku : "klękajcie narody" i jeśli wrzucę go kiedyś w Komis będzie to znak, że albo umieram, albo postradałem zmysły.

Potem porównam go już zwyczajnie czyli w konfrontacji z Sony A55 JAKO dac z laptopa i dokami.

Jeszcze mam w planie popatrzeć jak zabrzmi w konfrontacji z Pioneer XDP-100R, bo był na Forum popularny.

I jeszcze jakieś inne opcje są, ale to wyjdzie w praniu.

Chcę go spiąć z jasnymi i kiedyś na hajpie Samsungami Level In, jak wyżej czyli  z MrZ Tomahawk, MX985,  FLC8s oraz (sic!)  KZ ZS5, bo ja chomik jestem, nie sprzedaję, tylko trzymam po szufladach.

Wisienka na torcie to będzie GRADO 325 w drewnie-mahoń by Michauczok, które są jasne do potęgi n-tej i bezwzględnie weryfikują źródła.

O, to te będą :

IMG_7044.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym porównaniem S1 do DAPów, to tak czytam i myślę, że jedni o piernikach, a drudzy o wiatrakach. A co najlepsze wszyscy mają rację :D Otóż np. ja parowałem swoje FH7 z Fiio M15 i mi zgrzytało po zębach. Dla mnie było zbyt jasno, za mało muzykalnie, dół jakiś taki zupełnie niewciągający. I co mi wtedy z lepszej dynamiki, rozdzielczości, pozycjonowania źródeł i holografii M15, skoro słuchanie muzyki nie daje mi radości? Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i subiektywnego odbioru muzyki. Nikt mi nie powie i ja tego nie powiem, że S1 to lepsze źródło od M15. A mimo to wolę w parze z FH7 pierdka USB od Lotoo. I nie trzeba też od razu nazywać S1 zabójcą dapów za 6000 zł ;)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@najner Ja też parowałem FH7 z M15 i mi nie zgrzytało;) Miałem je pożyczone na kilka dni. Pewnie słuchałem ich na UAPP. Na pewno kwestia gustu, uszu , muzyki. Może też inne tipsy i filtry.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chico99 jesteś Super przez duże "S" - dzięki za podesłanie mi tego "pierdka".

Lecę sobie soundtrack "Ostatnie kuszenie Chrystusa" w wykonaniu P.Gabriela, a w reżyserii Scorsese, bo kto słuchał, ten wie, że to co dzieje się z tym soundtrackiem to są wyżyny Gabriela - uważam, że nic lepszego w swojej karierze nie zrobił.

Poza tym, zakres dynamiki jaki daje ten soundtrack, jest w stanie szybciutko zweryfikować źródła.

I tak, słuchałem z gołego Redmi Note 9 Pro - "żenua", nawet mi się nie chce wrażeń odsłuchowych opisywać. Po przejściu na pierdka - bananik, po prostu...

Na razie to jest tak, że Sony A55 wymiękł w pierwszym podłączeniu. Jeszcze zweryfikuję Pioneer XDP-100R, ale też pewnie będzie podobnie.

Pierwsze wrażenie - S1 rządzi. Czystość przekazu zabiła na wejściu( od pierwszych sekund) Note 9 Pro -wszelkie analizy mijają się z celem.

Słuchane na Smabat-ST10 (pierwszy wypust, bo potem było gorzej) :  Smabat ST-10 English Review - Hi End Portable

 

Nie wiem gdzie mi się to wpisze, ale ten "pierdek" jest wart swoich "piniendzy".

Jeszcze podepnę to pod Samsung Level In, które "piłowały" górę i były mało słuchalne przez to, ale dopuszczalne dla starszych uszu....

I tak w sumie - to nie jest "pierdek" dla "Dużych słuchawek", ale dla doków i dousznych jak najbardziej.

Już zrozumiałem, czemu Chico99 zastrzegł mi, że jak chcę kupić, to "se muszę zamówić u Maystra".

 

No dobra - napiszę tak - napierdaaaaaala to super.

Jestem w szoku co zrobił, z moim Note 9 Pro - ciężko to opisać. I mi się nie chce.

 

No dobra, ten S1 - roz****aaał system.

Stoję se pod ścianą,  można mnie kamienować, jak tam chcecie. Załączone na "Headphones" w S1 - Snabat ST-10(pierwszy wypust) ...

Oczywiście, że przegrał  z SWS-ami, w kwestii wzmaka i daca, ale jako  pierdek do fona, rządzi.

Bardzo fajny "dongle" - nie wiem co tam kto chce w kwestii priorytetów, ale z Note 9 Pro zrobił mi niesamowitą "bazę" odsłuchową : powietrze, przestrzeń, szerokość i głębokość, no Matko Jedyna... Słucham i w zachwytach jestem...

I tak ogólnie - nie przyjmuję krytyk żadnych. W życiu ... po prostu fon dostał takiego pałeru, że opisywanie tego nie ma sensu.

I tyle.

Edytowane przez paratykus
  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

No! W końcu jakiś porządny, barwny hajp w starym, klasycznym stylu, a nie jakieś bezsensowne przepychanki. Teraz to nawet mam ochotę go posłuchać na jakichś łatwych nausznych.

@paratykus👍

Nanik, ja tam prosty chłop jestem, serio. Biorę życie i dźwięki tak jak mi uszy przekazują...

W dooopie mam "tryndy" i inne "duperszwance" ....

Jeszcze S1 podłączę do Soniaka, który był 1,5 roku temu , /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności