Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio A3000 i A4000 porównanie


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słuchałem na Dethonray DTR1 a on ma dużo mocy. Ale myślę że nie potrzebują dużo mocy, DAP z niskiej półki je powinien wysterować bez problemu. Widzę że masz A45 to nie powinno być problemu z napędzeniem ich, ale mogę się mylić, gdyż oceniam to po A8000, które nawet ZX2 wysterowywał jako tako, tylko przy dużych aranżacjach czasami nie dawał problemu.

Edytowane przez misiekkb
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie dotarły E5000. Poprzednio dwa razy miałem e3000 i mój fon napędzał je bez problemów, ale z tymi 5k to prawdziwa tragedia. Musiałem podpiąć je pod przenośnego ampa i wówczas było juz bardzo ładnie. Po przesiadce z Audeze isine10 zauwazyłem, że Finale 5000 strasznie łupią basem. Nie wiem, czy uspokaja się ów po godzinach grania czy taki zostaje ale nizszy model w mojej pamieci nie przytłaczał aż tak bardzo. Gdyby tylko e3000 miały wymienny kabel byłyby o wiele lepszą inwestycja niż piątki. Niestety dwie posiadane przeze mnie pary wyziąneły ducha po nieco ponad pól roku. Na chwilę obecną zostaje więc przy Isine10 a Finale wracają do sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chodzi o a4000, to recenzja powinna wyglądać następująco, oczywiście jeżeli chodzi o zwykłego człowieka słuchającego muzyki ze Spotify na ipadzie/iphonie :) 

 

1. Przesiadka z airpodów na final e2000, jest efekt wow, dodatkowo w EQ podbić syngature na V może z mniejszym basem i jest juz bardzo dobrze. Wiadomo treble troche przytłumione ale jest ok.

 

2. Chcę czegoś lepszego, kupuję a4000 i subiektywna ocena? Zmarnowane pieniądze. Dlaczego? Efektu wow brak. Dzwięk jest czystszy, dokładniejszy ale jakis taki za jasny, wysokie tony kłują w ucho przy dłuższym słuchaniu. No i najważniejsze, subiektywnie BASU BRAK :) Przy próbach podbicia basu w EQ słuchawki stają sie niesłuchalne, dziwnie nienaturalne. Generalnie słuchawki o brzydkiej sygnaturze, jak ktos chce wsłuchiwać się w szmery to może ok. Do muzyki rock/rap się nie nadają. Meczą uszy przynajmniej moje. W subiektywnej ocenie zmarnowałem pieniądze dając sie ponieść BARDZO POZYTYWNYM recenzjom prawdziwych audiofili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bigB napisał:

Jeżeli chodzi o a4000, to recenzja powinna wyglądać następująco, oczywiście jeżeli chodzi o zwykłego człowieka słuchającego muzyki ze Spotify na ipadzie/iphonie :) 

 

Wyciągnąłeś chyba złe wnioski z recenzji. Jak dla mnie to bezsprzecznie seria A potrzebuje mocnego i cieplejszego źródła, niż Apple.  No i Spotify za źródło też pozostawia wiele do życzenia. Dlatego po przeczytaniu testu i sprawdzeniu wykresów odpuściłem sobie. Obecnie nie będę miał z czym je synergicznie z parować. Pozostaje dalej przy E3000. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bigB napisał:

Zmarnowane pieniądze. Dlaczego? Efektu wow brak. Dzwięk jest czystszy, dokładniejszy ale jakis taki za jasny, wysokie tony kłują w ucho przy dłuższym słuchaniu. No i najważniejsze, subiektywnie BASU BRAK

 

Brak basu, z tym się nie zgodzę, wystarczy przeczytać to:

W dniu 11.11.2020 o 15:07, misiekkb napisał:

A3000 niższe pasmo skupia się bardziej na średnim i wyższym basie z trochę dłuższym decayem tak aby dźwięk był bardziej naturalny. Jakość oraz tekstury są bardzo dobre jak na ten przedział cenowy. Barwa jak z dobrego dynamika czyli bardzo dźwięczna, a do tego jest jak na dynamiczny przetwornik szybki.

A4000 tutaj jest zaakcentowany niższy bas razem wypełnieniem, natomiast średni i wyższy są w cieniu niskiego basu oraz nie posiadają takie wypełnienia, ale jest tutaj go więcej niż w A8000.

 

I ma się odpowiedź. Zresztą moja recenzja dokładnie wspomina, chcesz mieć efekt WOW na wysokim basie to wtedy A3000, jeśli chcesz mieć niski bas, co jest lepsze przy soundtrackach i symfoniach wtedy A4000, także A4000 są lepsze do jpopu.

 

49 minut temu, bigB napisał:

Generalnie słuchawki o brzydkiej sygnaturze, jak ktos chce wsłuchiwać się w szmery to może ok. Do muzyki rock/rap się nie nadają. Meczą uszy przynajmniej moje. W subiektywnej ocenie zmarnowałem pieniądze dając sie ponieść BARDZO POZYTYWNYM recenzjom prawdziwych audiofili.

 

Słuchawki mają taką sygnaturę jak napisałem i to jest ważne przy doborze muzyki jakiej słuchamy, raz że gatunki, a dwa że mastering, A4000 to są baby A8000, czyli bardziej ukierunkowane na japoński mastering zarówno w rocku, rapie, pop niż na amerykański czy europejski. Do amerykańskiego czy europejskiego to bardziej A3000.
I tutaj masz rację wszystko jest subiektywne a recenzje jakie są, przynajmniej te, które czytałem i ta moja dają wyraźnie do zrozumienia jak grają A4000.

 

PS. No I jeszcze źródło o ipodach czy iphonach jako źródło, przecież to nie jest granie, już dawno minęły czasy kiedy one grały dobrze, jeśli chcesz z smartphone to polecam Sony 5 II albo 1 II, to wtedy usłyszysz jak one mogą zagrać, a nie na źródle, które jako odtwarzacz się wogóle nie nadaje.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze kilka ostatnich słów :) Jeżeli nie interesują cię wykresy, nie posidasz DOBREGO ŹRÓDŁA, słuchasz utworów na platformach streamingowych a szukasz słuchawek, dzięki którym przyjemniej spędzisz czas słuchając muzyki to słuchawki a4000 odradzam. Nie znajdziesz w ich dźwieku nic powalającego względem słuchawek z przedziału powiedzmy 200 zł. A i tutaj dygresja o e2000. Dla mnie grają fajnie (moje rozeznanie na rynku jest niewielkie) ale znalazłem materiał z porównania ich do słuchawek wycenionych na 50 zł. 

Oceńcie sami. Coś mi sie wydaje że jeżeli chodzi o firmę S'NEXT i jej zawrotne ceny to może być FINAŁ. Zaznaczam, że jest to moja subiektywna ocena :)  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bigB napisał:

To jeszcze kilka ostatnich słów :) Jeżeli nie interesują cię wykresy, nie posidasz DOBREGO ŹRÓDŁA, słuchasz utworów na platformach streamingowych a szukasz słuchawek, dzięki którym przyjemniej spędzisz czas słuchając muzyki to słuchawki a4000 odradzam. Nie znajdziesz w ich dźwieku nic powalającego względem słuchawek z przedziału powiedzmy 200 zł. A i tutaj dygresja o e2000. Dla mnie grają fajnie (moje rozeznanie na rynku jest niewielkie) ale znalazłem materiał z porównania ich do słuchawek wycenionych na 50 zł. 

Oceńcie sami. Coś mi sie wydaje że jeżeli chodzi o firmę S'NEXT i jej zawrotne ceny to może być FINAŁ. Zaznaczam, że jest to moja subiektywna ocena :)  

Dzięki. Krytyczna opinia zawsze w cenie. Mnie to co słyszałem z serii E nie urzekło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem jak potrafią E3000 zagrać, słuchałem ich z różnych źródeł. To co Pionek xdp100 i Poweramp + flac, potrafią z nich wycisnąć, to zupełnie inne granie niż z telefonu czy nawet z Qudelixa. Nie potrzeba żadnej korekcji a każdy gatunek śmiga aż miło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz dużo do wyboru, zależy czego potrzebujesz i do jakiej kwoty, tym bardziej że tego nie napisałeś, czy ma być mobilny, czy stacjonarny, czy ma mieć BT czy nie. Tak są dobre Shanling UA1, Earmen sparrow, BTR5 i wiele innych. A także przedewszystkim czy połączenie obu będzie Ci dźwiękowo odpowiadać. Najlepiej jakbyś się przejechał do sklepu audio że słuchawkami, iPhonem, kablem USB Camera Adapter, chyba że tylko BT, to wtedy bez kabla i sprawdził na własne uszy co Ci najbardziej się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 15:27, bigB napisał:

2. Chcę czegoś lepszego, kupuję a4000 i subiektywna ocena? Zmarnowane pieniądze. Dlaczego? Efektu wow brak. Dzwięk jest czystszy, dokładniejszy ale jakis taki za jasny, wysokie tony kłują w ucho przy dłuższym słuchaniu. No i najważniejsze, subiektywnie BASU BRAK :) Przy próbach podbicia basu w EQ słuchawki stają sie niesłuchalne, dziwnie nienaturalne. Generalnie słuchawki o brzydkiej sygnaturze, jak ktos chce wsłuchiwać się w szmery to może ok. Do muzyki rock/rap się nie nadają. Meczą uszy przynajmniej moje. W subiektywnej ocenie zmarnowałem pieniądze dając sie ponieść BARDZO POZYTYWNYM recenzjom prawdziwych audiofili. 

To chyba była opinia po wysłuchaniu od razu po wyjęciu z pudełka. Też tak je widziałem, ale...

80-100 godzin wygrzewania - tego im potrzeba 🙂

I rzeczywiście , bardzo ładnie reagują na srebrny kabelek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Obie się nadają, lepsze będą A3000 jeśli nie chcesz się bawić w zmianę kabla. A jeśli chcesz zmienić kabel, który ociepli i doda barwę na średnicy to wtedy A4000.
Jakiś sensowny kabel do A4000 to?(muszę sprawdzić czy zmieści się w budżecie)
A co do sceny to które mają lepszą/szerszą?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto słyszał A4000 zna również VSonic GR07X a najlepiej VS7 i porówna te słuchawki?

I pojawia się pytanie czy może lepiej dołożyć już niewiele do B2, abstrahując od wykonania, bo wiadomo, że B2. 

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności