Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe pytanie techniczne


luksand1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Chciałbym zapytać szanowne grono o kwestie jakości przesyłu dźwięku bezprzewodowo z Tidal i spotyfi.

 

Czy każdy telefon bez względu na cenę, przesyła taką samą jakość sygnału do słuchawek bezprzewodowych. Czy jakość dźwięku zależy od jakości słuchawek czy od jakości smartfona. ( chodzi mi wyłącznie połączeniu bezprzewodowym)

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość przesyłanego bezprzewodowo dźwięku zależy od obsługiwanych kodeków audio po stronie zarówno smartfona jak i słuchawek. Najpopularniejsze kodeki to: SBC < Apt-X < Apt-X HD < LDAC. Moim zdaniem wszystko oprócz SBC brzmi przyzwoicie.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, luksand1981 napisał:

 

Witam serdecznie.

 

Chciałbym zapytać szanowne grono o kwestie jakości przesyłu dźwięku bezprzewodowo z Tidal i spotyfi.

 

Czy każdy telefon bez względu na cenę, przesyła taką samą jakość sygnału do słuchawek bezprzewodowych. Czy jakość dźwięku zależy od jakości słuchawek czy od jakości smartfona. ( chodzi mi wyłącznie połączeniu bezprzewodowym)

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

 

 

 

To niestety długa droga hardwaru, enkoderów i dekoderów, przygotowywania paczki, latencji i ok 100 innych czynników. Gdyby było tak pięknie to nawet biedronkowe smarty za 250zł grałyby zacnie jak dobre dapy.

Swojego czasu porównywałem flagowce Sony (smartfony) w połączeniu BT i były różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czy jest sens pakować większe pieniądze ok 1000 za dokanalówki do telefonów typu poco x3. Będzie różnica w poszczególnych słuchawkach z różnego pułapu cenowego. Czy poprostu poco x3 osiągnie dany poziom przesyłu dźwięku i dalej się nie przeskoczy i nie warto pchać się w słuchawki droższe bo nie odczuje różnicy.

Mam 3 typy
Sony wh1000
Jabra 75
AT. Ath-50xbt

Czy są słuchawki z wbudowanym DAC? Wtedy telefon przejmuje funkcje pilota.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luksand1981 napisał:

Czy są słuchawki z wbudowanym DAC? Wtedy telefon przejmuje funkcje pilota.

To też nie tak jest :P ta sama droga BT + DAC. Tak czy siak musisz mieć naprawdę bardzo wyczulone ucho żeby usłyszeć różnicę. Telefony ze średniej półki powinny bez problemu spełniać Twoje oczekiwania jeśli chodzi o takie połączenie. Tym bardziej że słuchanie po Bluetooth to przeważnie gdzieś po drodze do pracy czy sklepu więc nie ma co się zagłębiać w niuanse.

 

Słuchawek najlepiej posłuchaj i wybierz te które Ci najlepiej odpowiadają pod względem dźwięku, bo przecież to wszystko musi pasować do rodzaju muzyki której słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, luksand1981 napisał:

Więc czy jest sens pakować większe pieniądze ok 1000 za dokanalówki do telefonów typu poco x3. Będzie różnica w poszczególnych słuchawkach z różnego pułapu cenowego. Czy poprostu poco x3 osiągnie dany poziom przesyłu dźwięku i dalej się nie przeskoczy i nie warto pchać się w słuchawki droższe bo nie odczuje różnicy.

dobrze by było po prostu sprawdzić samemu :) jak będzie ci się podobało, to po prostu bierz i nie oglądaj się na kodeki, audiofilskie powietrze i inne mistycyzmy. ja dzięki odsłuchom odrzuciłem dziesiątki potencjalnie idealnych dla mnie par słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności