Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Szukam zbiorczych porad modyfikacji odtwarzacza na TDA1541/TDA1549


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam Grundiga CD na TDA1549, dzisiaj kupiłem Sansui na TDA1541A-R1 – SAA7220P/A z CDM-4/19. Odsłucham sobie oba, jeden pójdzie na sprzedaż. Czytałem wiele o modyfikacjach głównie starszego chipu, ale dla mnie jako laika wiele z tego nie wyciągnąłem. Macie gdzieś zebrane informacje jakie proste modyfikacje mógłbym wykonać? Czy może olać to wszysto i zostać z czystym TDA1549?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przy odtwarzaczu na TDA1541A bardzo ważne jest osobne zasilanie dla SAA7220 - osobny transformator i stabilizator tylko dla SAA.

To samo się tyczy zasilania TDA1541A ale najważniejsze jest -15v dla analogówki TDA - warto tu dać coś dobrego z wysokim ripple rejection.

Nie będę pisał o kondensatorach przy samym tda bo one też są bardzo ważne.

Nie wiem czy chce Ci się bawić z masterclockiem dla 11.2896 dla saa oraz 5.6448Mhz dla tda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zobaczę czy na stocku różnicę odczuję, szczerze jak policzyć części i wysokie prawdopodobieństwo spalenia przez moją osobę komponenty to chyba zabawa nie ma sensu bez jasnych instrukcji.

Masz @Kubasz porównanie dźwiękowe tych 2 chipów? Tylko tyle wiem, że 49 jest mniej czuła na spadki pojemności w kondensatorach, może dla stocka nie warto się bawić w kolejne CD i zostać przy CD23? Jak wzmacniacz mam NADa 302.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Service Manual:

https://www.manualslib.com/manual/1159809/Grundig-Cd-23.html#manual

 

Zrezygnowałem z TDA1541. Z tego co rozumiem 49 to bardziej dopracowana wersja gdzie nie mają na dźwięk aż takiego wpływu kondensatory i inne zużywające się elementy, a nie chcę wkładać w playera 2-3 razy tyle co zakup, więc skupię się na jego modyfikacji. Chciałbym zacząć od NOS, ale nie mam wiedzy jak mógłbym to wykonać na swoim playerze. Czy ktoś z Was jest w stanie rzucić na to okiem i dać mi znać na schemacie CD23 jakie konkretnie ścieżki muszę przeciąć i zlutować?

 

http://www.lampizator.eu/Nonoversampling/NOS.html

 

Druga kwestia to lampa i to, co się dzieje tutaj dookoła:

 

http://www.lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/Philips%20CD751/Philips_tda1549.html

 

Facet na messengerze nie odpowiada, pewnie nie chce mu się tłumaczyć za darmo tego, za co bierze kasę. Będę wdzięczny za pomoc w przełożeniu tego moda na mój schemat, lampa kosztuje 5-10zł aż szkoda by było nie spróbować. Tylko wiem, że sam tego odszyfrować nie dam rady. Przekierowanie do innych ludzi/for też mile widziane.

Edytowane przez piecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności