Skocz do zawartości
  • 0

zgubiłem się w internecie więc pytam: słuchawki do 1500 zł (używki lub nowe) żywe, głośnikowe granie


Mr Nice

Pytanie

Witam,

 

Postanowiłem poszukać nowych słuchawek, obecne akg k545 wydają mi się trochę za nudne ale overall są to w porządku słuchawki (słucham ich z lg v30, nie wiem czy zmiana źródła by mogła coś poprawić. Szukam słuchawek które są muzykalne i wygodne. Fajnie jeżeli średnica (wokale) byłyby na pierwszym planie nieco wypchnięta, a sam dźwięk byłby "żywy", kolumnowy.

Generalnie najbardziej mi sie podoba dźwięk z kolumn/głośników niestety obecnie nie mogę sobie na ten komfort pozwolić. (choć kto to wie ;), jeżeli ktoś zna jakiś dobry zestaw do 2.5k to prosze pisać :D )

 

Jeżeli chodzi o kwestie zamkniete/otwarte/polotwarte - mocno mi to obojętne. Bardzo ważna dla mnie jest wygoda, żebym w praktyce po prostu mógł ich komfortowo słuchać.

Mogą być nawet doki. Ważne żeby dobrze grało i było wygodnie :). Jestem co do zasady sceptyczny jezeli chodzi o doki według mojego rozumienia oferują gorszą jakość dzwięku  w porównaniu do dużych słuchawek powyżej 1k. Być może się mylę, stąd moja otwartość na doki. 

 

Kiedyś w łódzkim mp3store ktoś mi pokazał colorfly c4 i senki hd650 było to na prawdę wporzo (choć mineło kilka lat od tego odsłuchu).

Obecnie patrze na sprzęty i widze to tak

1) Oppo pm-3. Są wygodne, są planarne minus - nie są już produkowane, słuchawki mi osobiście się w miare szybko niszczą (eg. pady) i boje sie o brak replejsmentu w razie zarycia padów. No i te oppo są bardzo ładne i uniwersalne 😆

2) bowers & wilkins p7 - nie podobają mi się z wyglądu i to chyba jedyny ich minus.

3) audeze lcd-1

4) takstar HF-580 - mnogość opinii mnie przerasta. Przez chwile byłem zdecydowany na ich zakup, ale ponoć mogą być niewygodne i są troszku za bardzo zhajpowane.

5) fostex th610 - tutaj nieco powyżej budżetu. Musiałbym cierpliwie czekać na używki w nowej cenie.

6) kef m500

7) xcan + mezze 99 - tutaj rozumiem ze sam xcan jest jedynie ampem, więc za źródło robiłby lgv30 a same mezze 99 są mocno za bardzo basowe. Więc zestaw który wyglądał na obiecujący po przeczytaniu recenzji okazuje się średni.

https://allegro.pl/oferta/ifi-audio-xcan-meze-99-classics-9121605389?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+audio,+satelitarny+oraz+słuchawki&gclid=Cj0KCQiAy579BRCPARIsAB6QoIbHdI1szVlwHAoTYnYCAMqMKUQ5JASRlv1Y7ZlJTDj1EkAX3cPnhNIaAg5sEALw_wcB

8. Audio-Technica ATH-R70X

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hey
Dorzuć do listy do listy coś z Hifimana. Co prawda nie słuchałem ich ale dużo dobrego słyszałem o Sundarach. Są w komisie za 1000zł. Także w budżecie znajdziesz jeszcze coś co je napędzi.

Co do doków to nie uważam żeby miały być gorsze. Doki łatwiej napędzi Twój telefon. W tej cenie znajdziesz używane Fiio FH7. Wg mnie grają świetnie jak na tą cenę.

Są też opcje mniej konwencjonalne. Na mnie ogromne wrażenie zrobiły Audeze LCD-i4. Tak wiem nie łapią się budżecie ale są jeszcze iSine 20. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie i świetny dziwięk. Z tym, że trzeba je equalizować ale co i jak możesz poczytać.

W każdym razie gorąco polecam przesłuchać przed zakupem co nieco żenby wiedzieć , w którą stronę chcesz iść.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Hey
Dorzuć do listy do listy coś z Hifimana. Co prawda nie słuchałem ich ale dużo dobrego słyszałem o Sundarach. Są w komisie za 1000zł. Także w budżecie znajdziesz jeszcze coś co je napędzi.

Co do doków to nie uważam żeby miały być gorsze. Doki łatwiej napędzi Twój telefon. W tej cenie znajdziesz używane Fiio FH7. Wg mnie grają świetnie jak na tą cenę.

Są też opcje mniej konwencjonalne. Na mnie ogromne wrażenie zrobiły Audeze LCD-i4. Tak wiem nie łapią się budżecie ale są jeszcze iSine 20. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie i świetny dziwięk. Z tym, że trzeba je equalizować ale co i jak możesz poczytać.

W każdym razie gorąco polecam przesłuchać przed zakupem co nieco żenby wiedzieć , w którą stronę chcesz iść.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka


Ja od siebie też polecę hifiman, a konkretnie model Sundara na Ceneo oferty poniżej 1600pln, Uważam że można kupić w ciemno (ewentualnie zawsze możesz zwrócić)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LCD-1 jak rozkręcisz potek na maxa, to może się ożywią, 😆 a przy normalnej głośności zabijają nudą, szare i płaskie strasznie.

 

Takstar'y HF580 są świetne, jedynie przyciężkawe, stąd dla niektórych niewygodne.

 

TH-610 to efekciarskie słuchawki, mają coś z kolumnowego odsłuchu, ale i też potrafią być ostrawe. 

 

Ode mnie ibasso SR2, dozbieraj, targuj, nie wiem. 😎

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności