Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne do domu - około 300 zł


Lordwz

Pytanie

Cześć, poszukuję słuchawek przewodowych, wokółusznych, użytkowane będą głównie w domu, więc żaden rozmiar itp mi nie straszne. 

 

Przyznam się, że przed chwilą założyłem to konto, spędziłem 2 dni na czytaniu forum, ale bardziej dowiedziałem się, żeby czegoś nie kupować niż co kupić, wcześniej miałem na oku ISK HD9999 oraz Encore Rockmaster OE, ale już wiem, że raczej ich nie kupię. 

 

Dokładnie nie powiem jaki rodzaj brzmienia mnie interesuje, bo zwyczajnie nie wiem, na pewno nie chce tonąć w basie. Testowałem ATH M50x i mi nie podeszły, wydały mi się strasznie "mulowate". 

 

Muzyka jakiej słucham to w zasadzie każdy gatunek, ale głównie stary rock i blues (Gary Moore, Hendrix itp). 

Sprzęt jaki mam to zwykły smartfon, Cowon C2, Denon PMA-510 AE. 

 

Przeglądając forum i ofertę sklepu Mp3store wytypowałem:

Shure SRH 440/550DJ (oba są poniżej 300 zł) - martwi mnie kabel, nie jest łatwo wymienny. 

FURUTECH ADL H118 - wydają mi się najfajniejsze z całej 3, mają bas i średnicę co wydaje mi się ważne przy gitarach + są nowe, jedynie martwi mnie dość wysoka impedancja

Audio Technica MSR7 - używane, najdroższe i martwi mnie to czy nie okaza się podobne do M50x

 

Często w budżecie 300 zł polecana jest kombinacja słuchawek + DragonFly Black, niestety nie moge sobie aktualnie pozwolić na taki zakup. 

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To może z amazon.de Pioneer SE-MS7BT. Są to słuchawki BT ale można ich również słuchać po kablu. Dlaczego amazon.de? Na amazon.de ok 80 euro a w Polsce ok 500 pln. Amazon.de daje 2 lata gwarancji, nie ma problemu ze zwrotem. Przyzwoita scena. Bas jest ale nie mulacy, raczej sprężysty. Garry Moore w Parisienne walkway świetnie brzmi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam Takstary PRO82 i właśnie jeśli chodzi o średnicę i brzmienie gitar to czegoś mi brakuje. Nie wiem czy to wina źródła, którym są telefon i karta zintegrowana w laptopie czy porostu te słuchawki już takie brzmienie mają. Stare Sennheiser HD 201 w tym aspekcie brzmiały lepiej. No, ale to moja subiektywna opinia. 

A słuchawki generalnie są fajnie wykonane i wygodne jak na konstrukcję zamkniętą. 

Ja zastanawiam się właśnie czy zainwestować w jakiegoś DACa USB typu Dragonfly black lub np. Fx-audio X6 czy jednak je sprzedać i kupić coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, groggy napisał:

Ja zastanawiam się właśnie czy zainwestować w jakiegoś DACa USB typu Dragonfly black lub np. Fx-audio X6 czy jednak je sprzedać i kupić coś innego. 

 

Podrzuć jakieś przykładowe kawałki ktorych słuchasz z gitarami to jutro dam znać czy coś w tej kwestii się poprawia względem integry - sprawdzę na XD05 Plus i Dragonfly Cobalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, bardzo dziękuję za propozycje, Pioneera będę musiał odrzucić, z tego powodu, że wydaje mi się że dużo płaci się w przypadku niego właśnie za BT, który w sumie nie jest mi potrzebny. 

 

Przeczytałem jeszcze o

1. Creative Aurvana Live 2!

2. Sennheiser HD 280 Pro

3. Bayerdynamic DT240 Pro

4. Sennheiser HD 559

5. Snab Euphony AF-100 (chociaż tutaj mam mieszane uczucia, z jednej strony polecane, z drugiej wyczytałem że pozbawione życia) 

6. Philips SHP9500

7. Ewentualnie jeśli to mocno poprawiłoby wybór mógłbym poczekać z wyborem i dozbierać do SoundMagic HP151

 

 

Domyślam się, że może to być irytujące, że podaje konkretne przykłady, bo może to wyglądać, że uważam, że wiem lepiej, po prostu za duzo już przeczytałem i mi się namieszało haha :D

 

Dlatego miałbym prośbę, byście mi pomogli wybrać z tych 6 napisanych + ADL H118 (który wydaje mi się świetnym interesem patrząc na jego dawna cenę, choć zdaje sobie sprawę, że mogę na początku nie wykorzystać ich pełnej mocy). Z biegiem czasu jak będzie potrzeba spróbuję zainwestować w Dragonfly Black, bądź Ibasso DC03 lub inny dość tani wzmacniacz. 

 

Zależy mi, żeby były muzykalne, żywe. Żaden ze mnie znawca poszczególnych dźwięków, ot do zwykłego relaksu przy ulubionej muzyce. 

 

Edit: Chciałem skorzystać z możliwości odsłuchania słuchawek, jest punkt w moim mieście, niestety w dobie pandemii, nie ma takiej możliwości 

Edytowane przez Lordwz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup używanego Dragonfly Black za 200-220zł i do tego jakieś superluxy, mogą być 668b, tańsze (w moim odczuciu nieco gorsze) 681b lub bardziej basowe 681 evo. Piszesz, że będziesz używał w domu, wg mnie niepotrzebnie wybierasz zamknięte, choć możesz też wziąć 669. Wg mnie ten zestaw zagra lepiej niż Snab Euphony AF-100 które są dobrymi zamkniętymi, jednak trzeba im coś lepszego od integry. Z czasem też możesz je kupić, bo z Dragonfly już grają bardzo dobrze.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności