Skocz do zawartości
  • 0

Budżetowe, nauszne, studyjne, do grania na gitarze, 150-250 Om - macie jakieś typy?


JohannDaart

Pytanie

Witajcie, szukam słuchawek, które będę podpinał do multi-efektu (jack 6,3 mm).

 

Zrobiłem już mały research, producent zaleca do tego modelu słuchawki między 150 a 300 Om, no i większość użytkowników potwierdza, że takie się z tym sprzętem najlepiej spisują.

 

Multi-efekt (HD500x) sam z siebie raczej daje brzmienie o mocnym basie, więc słuchawki nie mogą go dodatkowo podbijać, całkiem niezłą opcją byłyby półotwarte.

Zdecydowanie słuchawki nie powinny mieć Vki i nie powinny kolorować brzmienia.

Spotkałem się z opinią, że AKG K240S (nowej produkcji) są zbyt ciemne z tym sprzętem (no i mają niską impedancję).

 

Będę ich używał z przedłużaczem kabla, fajną opcją byłby odpinany kabel.

 

Podsumowując:

  • 150 - 300 Om.
  • Neutralne, koniecznie bez podbicia basów. Jeśli już, to w stronę jasnego brzmienia, niż ciemnego z dudnieniem.
  • Mogą być pół-otwarte. Nie muszą izolować, bo będą do grania w domu.
  • Odpinany kabel byłby super.

 

W budżecie nie oczekuję jakiś cudów. Jeśli są jakieś ciekawsze słuchawki o takiej charakterystyce w przedziale 200-300 zł, to też wrzućcie :)

 

 

Edytowane przez JohannDaart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

AKG 612 PRO mają 120 Ohm i widywałem używane za około 300 pln. Nowych słuchawek wysokomowych za 300 pln nie widziałem jeszcze. DT880 Pro też by się nadały ale moim zdaniem nie ma szans ich kupić w tym budżecie, nawet 20 letnie egzemplarze kosztują więcej.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, JohannDaart napisał:

To są propozycje 300+ :(

Potarguj się ze sprzedającym i się zmieścisz w 300. 😎👍

Godzinę temu, soulreaver napisał:

AKG 612 PRO mają 120 Ohm i widywałem używane za około 300 pln. Nowych słuchawek wysokomowych za 300 pln nie widziałem jeszcze. DT880 Pro też by się nadały ale moim zdaniem nie ma szans ich kupić w tym budżecie, nawet 20 letnie egzemplarze kosztują więcej.

Ooo.. o K612 zapomniałem, są teraz na OLX za 280zł. 😉 DT880 da radę dostać koło 3 stów, ale łatwo nie będzie, fakt. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, soulreaver napisał:

Nowych słuchawek wysokomowych za 300 pln nie widziałem jeszcze.

 

Nie mam rozeznania w tym co jest na rynku słuchawek, dzięki za tę informację :)

 

No nic, poszperam na OLX i zobaczę, co uda się wyrwać, dziękuję za wszystkie propozycje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności