Skocz do zawartości

Kolumny pasywne + wzmacniacz do 2000zł


Gantom

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nasunął mi się pewien pomysł, że fajnie by było kupić sobie jakieś lepsze głośniki, a jako iż się na tym za bardzo nie znam więc postanowiłem tutaj napisać. Mój obecny zestaw to edifier r1600 i topping d10s, gra to bardzo fajne ale chciałbym coś o nieco innym charakterze. Edifiery grają super czysto i miło się na nich słucha muzyki w bliskim polu, np. bezpośrednio przy komputerze. Niestety, gdy przyjdą znajomi czy w przypadku jakiejś małej imprezy, dźwięk który się z nich wydobywa jest całkowicie pozbawiony polotu. Od nowego zestawu oczekiwałbym aby nie tylko głowa była zaspokojona, ale żeby i również nóżka podskakiwała w rytm muzyki. Chciałbym aby brzmienie było przyjemne, muzykalne no takie trochę imprezowe, źródło to głównie spotify i yt. Nie wiem czy dobrze to opisałem bo się za bardzo nie znam, ale w razie pytań proszę śmiało pisać. Obecny dac oczywiście przejdzie do nowego zestawu, bo chyba tutaj nie ma potrzeby jego zmiany. Nie chciałbym aby głośniki były mocno zależne od ustawienia, ponieważ często mogą być przestawiane. Ampy jakie mi na razie wpadły w oko to typowa "chińszczyzna" od toppinga TP60 oraz PA3, nie wiem skąd taka różnica w cenie jak na dość podobne parametry. Jeśli chodzi o kolumny to jestem kompletnie zielony, ale widziałem że Taga Harmony ma dość duży asortyment. Wszelkie uwagi i propozycje będą mile widziane, z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping MX30 + kolumny podstawkowe (najlepiej używane).

 

Miałem i byłem bardzo zadowolony.

 

Obecnie mam Rotel RA-10 (używany za 700 PLN) i kolumienki Cambridge Audio SX50 (nowe za 900 PLN).

 

U mnie gra to w gabinecie, więc zależało mi na małych kolumienkach, ale gdybym mógł mieć większe, w tym budżecie (tzn. ok. 1400 PLN) brałbym np. Mission LX-2 MKII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że PA3 to taki MX30 bez dodatkowych funkcji i z dodatkową mocą ale powinny grać podobnie. Kolumny wyglądają bardzo ciekawie i będę miał je na uwadze. Osobiście nie jestem jakoś specjalnie ograniczony odnośnie wielkości kolumn, bardziej zależy mi na możliwie jak największej mocy. Używane kolumny jak najbardziej wchodzą w grę, a może znajdą się jakieś z bass reflexem z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności