Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125


Wuc

Pytanie

Dzień dobry. Szukam słuchawek głównie do pianina cyfrowego Yamaha p125. 

Obecnie używam jakichś Chińczyków oneodio studio pro-50, ale one jakoś kiepsko grają i są zbyt głośne (albo to wyjście z piana takie wulgarne w brzmieniu)

Szukam słuchawek z najbardziej równym i szczegółowym brzmieniem, które w pełni ukażą piękne brzmienie owej Yamahy w całym zakresie klawiatury bez dudnienia, zbytniej basowości, albo krzykliwych sopranów.
Dźwięk w miarę możliwości jak najrówniejszy, bogaty w detale, żebym mógł cieszyć się dynamiką barwy fortepianu. 

Słuchawki muszą być też mega wygodne bo ja mam sporą głowę i uszy, dużo ćwiczę i nie mogę tego robić na głośnikach (słuchu nie uszkodzę bo i tak nie słucham na maks i robię przerwy. 

Docelowo kupię jeszcze monitory odsłuchowe, ale pytanie czy ma sens granie na przyciszonych...

Słuchawki będą też służyły przy komputerze w połączeniu z Audiotrak Prodigy Cube BE (docelowo pewnie zaopatrzę się w jakiś interfejs audio) do filmów, YouTube, słuchania najróżniejszej muzyki, ale głównie jazz, blues i klasyka.

Nie wiem też jaki typ będzie dobry do pianina, otwarte? Pół? Zamknięte? Mieszkam sam, ale za ścianą mam sąsiadów. być może chciałbym ich użyć też z telefonem na ulicy. Może zamknięte jak najwygodniejsze z akceptowalną sceną?

Cena to maks 600, ale myślę że mogę dołożyć maks do 1000 jeśli będzie coś naprawdę wartego uwagi...i tak pewnie kupię na raty.

Myślałem nad audiotechnika m40x, ale ludzie narzekają na wygodę, dt770 pro 80 ohm, ale podobno dźwięk bardziej na planie V. Akg k271 mkII podobno dźwięk płaski ale też jakiś bez wyrazu.. 
Dt880 32 ohm, ale pół otwarte, podobno bardziej neutralne od 770 pro.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Audiotechnica m50x, Beyerdynamic dt880. Zapropnowałbym jeszcze ciekawe Fostexy T50RP - warta zauważenia alternatywa ale koniecznie trzeba je sprawdzić czy źródło w pianinie sobie z nimi poradzi, bo wymagają sporo mocy. Beyery i Fostex będą wygodniejsze od Audio-Technica, ale tych ostatnich też nie można przekreślać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@sicarrotsa m50x nie będą zbyt basowe do piana? Tak je ludzie oceniają i podają, że bardziej płaskie są m40x.

O fostexach nie słyszałem, nigdzie nikt nie polecał.. kuszą te dt880, ale to półotwarte, mógłbym zrezygnować ewentualnie z odsłuchów na ulicy, ale być może zamieszkam ze swoją Panią i nie wiem czy nie będzie jej przeszkadzać to..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M40x są ok jak dokupisz większe pady od brainwavz hm5 lub zamówisz z Chin. Grają na pewno również niż m50, czy lepiej- kwestia gustu. Z droższych akg k550 lub z otwartych Philipsy x1 (nie x2, są ostrzejsze).

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 dla mnie zdecydowanie lepsze od m40x. Jakbyś szukał to możesz poszukać k551, to samo z krótszym kablem. Ja nie lubię zamkniętych, poza wymienionym dobrze mi brzmiały brainwavz hm5/Snab Euphony AF-100 które by się dźwiękowo nadały, ale są duże, ciężkie i mocno ściskają głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Wuc napisał:

oneodio studio pro-50

Jak tak patrzę na fotki, to chyba to samo co Tracer Opal, które wg mnie są dźwiękowo chyba najlepszymi w swojej cenie (czyli do 100zł).

A co Ci nie pasuje w dźwięku tych Oneodio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do samego pianina nie próbowałem, zbyt krótko miałem na uszach m40x i m50x żeby coś bardziej szczegółowo o nich powiedzieć. m50x wydawały mi się rzeczywiście bardziej basowe, ale zdecydowanie nie był to przesadzony bas, bardziej miałem wrażenie że w 40 jest go za mało niż że w 50 zbyt dużo.

Fostexy to uznane od lat słuchawki studyjne, u nas mało popularne co nie znaczy że nigdzie 😉 Polecam przesłuchać jeśli jest taka możliwość, bo można się bardzo pozytywnie zaskoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź sobie Sennheiser HD560S, grają bardzo neutralnie bez koloryzacji, jeżeli chcesz jak najrówniejsze i najlepsze słuchawki do monitorowania to te będą dobrym wyborem. Nie są jakieś szczególnie super trudne do wysterowania ale nie pogardzą wzmacniaczem.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Wuc napisał:

Dźwięk mało monitorowy niestety.

Nie rozumiem, co to znaczy mało monitorowy - za dużo basu, sopranu?

 

18 godzin temu, Wuc napisał:

albo to wyjście z piana takie wulgarne w brzmieniu

To może być wina wyjścia słuchawkowego, one często są traktowane przez producentów po macoszemu, byle grało. 

18 godzin temu, Wuc napisał:

jakoś kiepsko grają i są zbyt głośne

Albo wyjście ma sporą impedancję i przez to z niskoomowymi słuchawkami kiepsko gra.

Sprawdzałeś jak te słuchawki grają podłączone do innych źródeł (telefonu, TV, wieży)? Też wtedy jest tak kiepsko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Wuc napisał:

@pawelekdabek

Ale to otwarte. Czy wyciek dźwięku na zewnątrz będzie zbliżony do ISK HP 580, które miałem wcześniej? (Półotwarte). Jeśli tak to do przyjęcia bo robiłem kiedyś testy. Kazałem kobiecie słuchać coś i oceniałem ile dźwięku wycieka. Nie było źle..

 

Co prawda nie słyszałem z boku HD560s, ale słyszalem HD559 (podobna budowa) i wyciek był bardzo mocny. Siedząc po drugiej stronie pokoju 25m2 słyszałem doskonale czego słucha druga osoba, można było nawet śpiewać, bo było dobrze słychać słowa. :D

 

@Wuc odrzucasz słuchawki dokanałowe? Moim zdaniem w takim multi-użytkowaniu sprawdziłyby się po prostu lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@P1gu dokanałowe odpadają.. nie cierpię. Poza tym wyjście w Yamaszce jest na dużego Jacka. Musiałbym kupić przelotkę

 

@Perul

No na maks głośności słuchawki zaczynają harczeć, jest nieznośnie głośno. W Rolandzie FP30, którego miałem wcześniej nie było takiej sytuacji, a tu na maks głośności pianina nie da się słuchać, dźwięk przeostrzony, dodatkowo bas jakiś zamulony. Nie wiem.. kiepsko sobie radzę z opisywaniem dźwięku, ale z audiotrakiem przy PC oneaudio grają lepiej niż z pianinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Wuc napisał:

No na maks głośności słuchawki zaczynają harczeć, jest nieznośnie głośno. W Rolandzie FP30, którego miałem wcześniej nie było takiej sytuacji, a tu na maks głośności pianina nie da się słuchać, dźwięk przeostrzony, dodatkowo bas jakiś zamulony. Nie wiem.. kiepsko sobie radzę z opisywaniem dźwięku, ale z audiotrakiem przy PC oneaudio grają lepiej niż z pianinem.

no więc masz odpowiedź

1 godzinę temu, Perul napisał:

wina wyjścia słuchawkowego, one często są traktowane przez producentów po macoszemu, byle grało. 

 

Kupowanie lepszych słuchawek wiele tego nie zmieni, raczej trzebaby się zastanowić nad wzmacniaczem słuchawkowym, lub jeszcze lepiej combo DAC+wzmacniacz, jeśli z pianina jest wyjście cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Wuc napisał:

ISK HP 580, które miałem wcześniej? (Półotwarte)

Jak Ci grały ISK? Miałem je i typowe superluxy są półotwarte/otwarte, ISK też są półotwarte ale idące w stronie zamkniętych. W swojej cenie nawet ok, choć bez modów lubią mulić. Przy nich każde słuchawki wydawały mi się jasne i bez pogłosu., k550 czy nawet m40x to już zupełnie inny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności