Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pełnowymiarowe ~1tyś / mocny bas / długie odsłuchy


Przemi

Pytanie

Cześć, zwracam się do was z zapytaniem o pomoc w wyborze słuchawek. Z obiegu wypadłem dość dawno, nie wiem co jest hot i trendy w tych czasach, ale gust odsłuchowy pozostał nadal ten sam. Czyli typowy basshead. Specyfika grania (niestety dla wielu z was odrzucająca) obecnych RHA T10 trafia w 99% w moje oczekiwania. Niestety nie nadają się one na wielo godzinne odsłuchy, co jakiś czas muszę dać ochłonąć uszom, bo po prostu bolą. 

 

DAP Note 9 z Lotoo s1, słucham głównie offline Deezer, tidal. 

 

Co do wymagań: 

Do 1tyś (+ jakaś rezerwa, o ile warto będzie dołożyć) 

Misiowaty, ciepły dźwięk. 

Ale wszystko dobrze kontrolowane.

Niezbyt głęboka penetracja kanału słuchowego. 

 

Edit:

Po wnikliwej analizie, poszukuje jednak pełnowymiarowych, a nie dokanałowych. 

Edytowane przez Przemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 5.11.2020 o 10:48, Przemi napisał:

Cześć, zwracam się do was z zapytaniem o pomoc w wyborze słuchawek. Z obiegu wypadłem dość dawno, nie wiem co jest hot i trendy w tych czasach, ale gust odsłuchowy pozostał nadal ten sam. Czyli typowy basshead. Specyfika grania (niestety dla wielu z was odrzucająca) obecnych RHA T10 trafia w 99% w moje oczekiwania. Niestety nie nadają się one na wielo godzinne odsłuchy, co jakiś czas muszę dać ochłonąć uszom, bo po prostu bolą. 

 

DAP Note 9 z Lotoo s1, słucham głównie offline Deezer, tidal. 

 

Co do wymagań: 

Do 1tyś (+ jakaś rezerwa, o ile warto będzie dołożyć) 

Misiowaty, ciepły dźwięk. 

Ale wszystko dobrze kontrolowane.

Niezbyt głęboka penetracja kanału słuchowego. 

Chyba raczej, już nie chce OTE. 

Myślałem, o Shure se215, ale czy warto? 

No i w sumie kolejne OTE. 

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Wymagania pogrubiłem. Czy zmiana budżetu x2 coś zmieni? Jest coś wybitnego do 2k dla osoby lubiącej porządne uderzenie basu, organiczną średnicę i niewychodzącą przed szereg górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

23 minuty temu, ICTC napisał:

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Wymagania pogrubiłem. Czy zmiana budżetu x2 coś zmieni? Jest coś wybitnego do 2k dla osoby lubiącej porządne uderzenie basu, organiczną średnicę i niewychodzącą przed szereg górę?

Wysupłaj jeszcze z 200 i kup nowe Bravado od @Maystera. Nic lepszego nie dostaniesz w tych pieniądzach. 👍

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój głos na EX800. Płytka penetracja kanału. Trochę dziwna budowa ale mi leżały w uchu bardzo dobrze tylko odcinki pamięciowe nie mi pasowały. Scena wielka i otwarta. Dziwęk jest przyjemny i nie męczący. Bas rewelacyjny. Do tego zawsze możesz zrobić tape mode i sam sobie dopasujesz ile chcesz tego świetnego basu;) Tylko musisz pamiętać ,że te słuchawki słabo izolują. Jak chcesz wiedzieć więcej zajrzyj do recenzji Spawna ja się z nią zgadzam. Natomiast w komisie masz je za 800zł czy jakoś tak. Za te pieniądze to na pewno świetny wybór.

A co do Bravado... Nie słuchałem ich ale znając inne modele EE z dynamikiem W9 muszę przyznać ,że daje on świetny bas.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej panowie małe podsumowanie, wczoraj poczytałem recenzje wymienionych już tutaj słuchawek, większość jest OTE oraz posiada futurystyczna budowę, mając na względzie przygody z T10 i z tyłu głowy, że w reckach opisywane były jako wygodne (i w sumie są, tak do 60min odsłuchu) bez obaw byłbym w stanie zaryzykować tylko z Final E5000. 

 

Dlatego

 

Zmieniam wymagania z doków na pełne. Mój głos idzie w tej chwili na Custom Pro. 

Wymienione wcześniej już Meze i Fiio po recenzjach odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych wszystkich wymienionych tutaj najlepiej do wymogów powinny pasować Dunu dk2001. Mimo ,że ote ,to ergonomia naprawdę na plus. Napisz do polskiego dystrybutora ,czy ma wersję demonstracyjna ,a jeśli nie to do któregoś z forumowych kolegów o możliwość wypożyczenia. Ciężko o coś wyraźnie lepszego w przedziale do +/-2k. 

Edytowane przez Loke13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, Loke13 napisał:

Z tych wszystkich wymienionych tutaj najlepiej do wymogów powinny pasować Dunu dk2001. Mimo ,że ote ,to ergonomia naprawdę na plus. Napisz do polskiego dystrybutora ,czy ma wersję demonstracyjna ,a jeśli nie to do któregoś z forumowych kolegów o możliwość wypożyczenia. Ciężko o coś wyraźnie lepszego w przedziale do +/-2k. 

 

Mi się po prostu wydaje, że problemy z OTE wynikają z noszenia oprawek, jak bym nie ułożył przewodu za uchem zawsze przy poprawiany oprawek, ruchu głowa czuje jak przemieszcza mi się w uchu słuchawka wraz z przewodem. Dlatego trosze się boje wchodzić znowu w OTE. Albo po prostu nie umiem ich założyć i tyle :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wyżej, polecam wypożyczyć i się przekonać na własnej skórze/uchu😉. Sam mam dk3001 i myślałem o wymianie na dk2001 głównie przez wzgląd na ergonomię. Przy dobrze dopasowanych tipsach nie czuć ,że masz coś w uchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Loke13 napisał:

Jak wyżej, polecam wypożyczyć i się przekonać na własnej skórze/uchu😉. Sam mam dk3001 i myślałem o wymianie na dk2001 głównie przez wzgląd na ergonomię. Przy dobrze dopasowanych tipsach nie czuć ,że masz coś w uchu

Czyli 2001 wygoniejsze od 3001 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od 3001(bez pro) na dłuższe odsłuchy tak. Są trochę mniejsze i nie mają pogrubienia na kopułce ,które przy dłuższych odsłuchach potrafi "rosnąć" w uchu

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności