Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki z ANC do nauki


minowak

Pytanie

Witam,

 

Mam pytanie, otóż jestem osobą uczącą się na głos, a z racji tego, że mamy pandemię, uczelnie przeszły na tryb zdalny. W domu hałasują inni domownicy w skutek czego nie mogę się zbytnio skupić. Myślałem nad kupnem słuchawek z ANC i znalazłem wiele pozytywnych opinii o  modelu Sony WH 1000XM3, z tymże mam pytanie odnośnie do tego czy te słuchawki spełnią swoją rolę albo może ktoś poleci mi jakichś inny model ? a także czy przy włączonym ANC, słychać wyraźnie swój własny głos ? Przypominam, że uczę się na głos.

 

Jestem totalnie zielony w tym temacie.  Dziękuję za każdą radę.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zależy czego oczekujesz. ANC nieźle się w tych słuchawkach spisuje i faktycznie mozna uznać, że "to działa". Natomiast w zastosowaniach domowych to nie jest aż tak idealne - przykładowo jak słucham audiobooka (czyli nie jakoś super głośno), a w tle gra telewizor - to ten telewizor i tak gdzieś tam się przebija i go słychać. Tak samo wyglądałoby jakby np. ktoś w pokoju obok głośno słuchał muzyki.

 

ANC fajniej spisuje się na mieście - w autobusie, samolocie - tam gdzie trzeba wyciszyć szum i inne tego typu dźwięki.

 

Co do własnego głosu - nie bardzo go słychać, w sensie wiesz, że coś mówisz, ale nie słyszysz tego jako tako. A i jeśli chcesz korzystać z mikrofonów w tych słuchawkach - to są kiepskie.

 

Słuchawki fajne i mega wygodne, ale nie wiem czy nie lepiej spiszą się u ciebie jakieś zamknięte modele z dobrym tłumieniem pasywnym (czyli po prostu mocno wygłuszające same z siebie), ale nie będą na pewno tak wygodne.

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepszego ANC niż w Sony i może jeszcze Bose 700 nie uświadczysz na rynku. Przede wszystkim trzeba się przymierzyć i posłuchać. Sony potrafią dosyć skutecznie wyciszyć nawet mowę (aczkolwiek nie do 0), ale jednak tak jak mówi poprzednik te słuchawki są przede wszystkim do wycinania hałasów tła - komunikacja, klimatyzacja, pracujące urządzenia itd. Musisz sobie też zdać sprawę z tego że ANC podczas działania ma też pewne negatywne strony, choćby efekt "kapsuły" czy uczucie nienaturalnego ciśnienia. Te efekty są bardzo łatwo zagłuszane przez muzykę, w Sony akurat dokuczają mało ale nie można powiedzieć że ich nie ma wcale. Proponowałbym zamówić sobie wspomniane Sony, może tez Bose 700 i do tego znośne słuchawki zamknięte bez ANC, np. po taniości ale całkiem przyjemne audio-technica ATH-AVC500 albo półkę wyższej ATH-M50x i spróbować - może to wystarczy? Ja bardzo długo pracowałem w poprzednikach AVC500 i całkiem nieźle dawały sobie radę w biurze.

Edytowane przez sicarrots
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@minowak żeby miec na słuchawkach ANC taki efekt ze wyciszasz otoczenie a siebie slyszysz, musiałbyś je podpiąć po kablu do jakiegos mikrofonu z jednoczesnym monitoringiem i wyjsciem audio jak np. Audio Technica AT2020 USB. W tym połączeniu z tymi Sony byłoby spoko.

Inaczej to po prostu ANC wycina całe otoczenie więc Twoj głos też

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

ANC to jest redukcja SZUMU, a nie hałasu. Szum Ci to wyciszy ale nie hałas domowników, najlepiej sprawdziły by się dokanałowe z dobrym tłumieniem mechanicznym, innego wyjścia nie widzę. Wokółuszne z dobrym tłumieniem też da się dorwać ale najlepsze jednak będzie w dokanałowych. System ANC to nie jest święty gral i nie rozwiąże Twoich problemów w tym przypadku. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności