Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MHDT Lab - dyskusje i porady oraz doświadczenia


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Witam. Czy ten klub jeszcze zyje ? ;)  zakupilem DAC MHDT Orchid. Pewnie dojdzie za okolo 1 tydzien.  Po przygodzie z wieloma Dacami (Denafrips Pontus 2, Terminator 2, Gustard A22, x26pro, chord qutest)   chce sprobowac przygody z legendarnym tda 1541 zalampionym....zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Pozdro. Michał

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cybermike1 napisał:

Witam. Czy ten klub jeszcze zyje ? ;) zakupilem DAC MHDT Orchid. Pewnie dojdzie za okolo 1 tydzien.  Po przygodzie z wieloma Dacami (Denafrips Pontus 2, Terminator 2, Gustard A22, x26pro, chord qutest)   chce sprobowac przygody z legendarnym tda 1541 zalampionym....zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Pozdro. Michał

czekamy na wrażenia ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cybermike1 napisał:

Witam. Czy ten klub jeszcze zyje ? ;) zakupilem DAC MHDT Orchid. Pewnie dojdzie za okolo 1 tydzien.  Po przygodzie z wieloma Dacami (Denafrips Pontus 2, Terminator 2, Gustard A22, x26pro, chord qutest)   chce sprobowac przygody z legendarnym tda 1541 zalampionym....zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Pozdro. Michał

Gratuluję i witamy w klubie. Zamów od razu taki adapter https://pl.aliexpress.com/item/32664739251.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0feH5Mz6 i zaczynamy zabawę z lampami :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 18.09.2021 o 03:55, cybermike1 napisał:

Witam. Czy ten klub jeszcze zyje ? ;) zakupilem DAC MHDT Orchid. Pewnie dojdzie za okolo 1 tydzien.  Po przygodzie z wieloma Dacami (Denafrips Pontus 2, Terminator 2, Gustard A22, x26pro, chord qutest)   chce sprobowac przygody z legendarnym tda 1541 zalampionym....zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Pozdro. Michał

No i jak wrazenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba wersja specjalna orchida.

 

https://www.ebay.com/itm/125034430740?hash=item1d1ca20114:g:g1kAAOSweE5grdVv&mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338093425&toolid=10001&customid=kx1kx8qobp01zlp100004

 

Inna obudowa, dodali aes/ebu i na lampie 6922 (ale to juz wczesniej mozna bylo przez adaptez uzyc). No i cena dwa razy do gory. Ciekawe, czy to zabieg marketingowy, czy realna zmiana.

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 08:51, fallow napisał:

Ku przestrodze:

 

Chińska podróbka TDA 1541 S2. Mozna ja kupic za jedyne 650 PLN. TDA 1541 nie byly nigdy oznaczane wprost jako S2. Najpierw stawaly sie S1 z jedna korona a potem dopisywana w kolejnej iteracji druga. Wiec bylo to S1 z dwoma koronami.

 

Szanowni, a jak się do tego ma nowy MHDT Orchid?

https://www.ebay.pl/itm/125034430740?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908105057%26meid%3Df911788c21584673a2a40d0ba4d704e6%26pid%3D100675%26rk%3D6%26rkt%3D15%26mehot%3Dnone%26sd%3D165231429002%26itm%3D125034430740%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2380057&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A2fc3086c-5db4-11ec-9d96-82881963cab4|parentrq%3Abe849d0417d0a6e5989714b6ffeb03a4|iid%3A1

 

Ze zdjęcia to ma dwie korony i S2,

 

mhdt.jpg

 

 

 

czyli MHDT montuje podróbę s2? Wygląda kropka w kropkę jak ten co w powyższym poście pokazany jak podróbka, wszystkie symbole takie same.

 

 

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 15:36, bpiotrow13 napisał:

Nie ma absolutnej jasności, czy kośći oznaczone jako S2 kiedykolwiek wychodziły z oryginalnych źródeł. S2 to często był swoisty kolokwializm, który oznaczał S1 "double crown".

 

Natomiast w rozmowie ze mną, DutchAuidioClassics nie był w stanie stwierdzić, że sprzedawany przez niego S2 jest oryginalny, co więcej wskazywał na to, że raczej nie. Seria to oczywiście RSH9713 2 - ten sam, którego wsadza tutaj MHDT.

 

Według mnie jest spora szansa, że to fake. Jest na ebayu wystawiony prawdziwy TDA 1541 S1 "Double Crown". Kosztuje 550 USD. Pochodzi bezpośrednio od dystrybutora Philipsa i jest zapakowany firmowo. Są papiery, potwierdzające pochodzenie.

 

Polecam zagłębić się w rozległe analizy Pedji Rogica odnośnie tej kości bo opisuję on tam dogłębnie od deski do deski swoje przygody z tymi kościami oraz pomiary. Pedja jest można powiedzieć światowym guru zapaleńcem tej kości i jego DAC oparty na TDA 1541 ma opinie, wyciągać maksimum co się da z tej kośći. Opracował również do perfeksycji oscylator DEM i jej asynchroniczną pracę.

 

Streszcze w kropelce:

N2 najczęściej osiaga lepsze rezultaty niż S1 Single Crown. 

Oczywiście można szukać prawdziwego "S2" vide S1 Double Crown, tylko pytanie czy jest sens skoro N2 można kupić w ludzkich jeszcze pieniądzach. Sam mam zapas kilku bo tylko drożeją.

Istniał też prototyp N3, zapewne jest tego kilka sztuk na świecie.

 

Ale jak wiemy łatwość produkcji, koszta....przepchały nas w świat delta-sigma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fallow napisał:

Nie ma absolutnej jasności, czy kośći oznaczone jako S2 kiedykolwiek wychodziły z oryginalnych źródeł. S2 to często był swoisty kolokwializm, który oznaczał S1 "double crown".

 

Natomiast w rozmowie ze mną, DutchAuidioClassics nie był w stanie stwierdzić, że sprzedawany przez niego S2 jest oryginalny, co więcej wskazywał na to, że raczej nie. Seria to oczywiście RSH9713 2 - ten sam, którego wsadza tutaj MHDT.

 

Według mnie jest spora szansa, że to fake. Jest na ebayu wystawiony prawdziwy TDA 1541 S1 "Double Crown". Kosztuje 550 USD. Pochodzi bezpośrednio od dystrybutora Philipsa i jest zapakowany firmowo. Są papiery, potwierdzające pochodzenie.

 

Polecam zagłębić się w rozległe analizy Pedji Rogica odnośnie tej kości bo opisuję on tam dogłębnie od deski do deski swoje przygody z tymi kościami oraz pomiary. Pedja jest można powiedzieć światowym guru zapaleńcem tej kości i jego DAC oparty na TDA 1541 ma opinie, wyciągać maksimum co się da z tej kośći. Opracował również do perfeksycji oscylator DEM i jej asynchroniczną pracę.

 

Streszcze w kropelce:

N2 najczęściej osiaga lepsze rezultaty niż S1 Single Crown. 

Oczywiście można szukać prawdziwego "S2" vide S1 Double Crown, tylko pytanie czy jest sens skoro N2 można kupić w ludzkich jeszcze pieniądzach. Sam mam zapas kilku bo tylko drożeją.

Istniał też prototyp N3, zapewne jest tego kilka sztuk na świecie.

 

Ale jak wiemy łatwość produkcji, koszta....przepchały nas w świat delta-sigma.

Michal, dzieki, to jasne. Mnie tylko zaciekawil nowy Orchid i kosc, ktora w nim jest (oznaczona jako s2). Jest zupelnie identyczna z ta, ktora pokazywales jako przyklad podrobki. Czyli rozumiem mhdt montuje podrobki..

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fallow napisał:

 

 

Ale jak wiemy łatwość produkcji, koszta....przepchały nas w świat delta-sigma.

jakbyś chciał po tym lecieć... 1541 to nie szczyt górki - polecam poczytać o kościach dac729 ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Michal, dzieki, to jasne. Mnie tylko zaciekawil nowy Orchid i kosc, ktora w nim jest (oznaczona jako s2). Jest zupelnie identyczna z ta, ktora pokazywales jako przyklad podrobki. Czyli rozumiem mhdt montuje podrobki..

Tak jak napisałem, nie ma jasności. Nie ma dowodów na to, że ta kostka jest oryginalna lub nieoryginalna. Są natomiast powtarzające się przesłanki co do tej konkretnej serii, jakoby był to fake.

 

41 minut temu, whero napisał:

jakbyś chciał po tym lecieć... 1541 to nie szczyt górki - polecam poczytać o kościach dac729 ;) 

 

Nie chcę. Dobrze mi. A na kiedyś mam już inne plany.

 

Nikt tutaj nie twierdzi, że TDA 1541 to szczyt górki. Po czym to ja już nie latałem i o czym to ja już nie czytałem, że jest :) Kolejna  wyszukana kostka z dawnych lat nie robi na mnie wrażenia. Zdobywanie 8 tysięczników jest już trochę passe a w audio na pewno za sczyt możliwości audio nie uważam TDA 1541. Tak jak 8 tysięczniki już całe szczęście wychodzą z mody, mam nadzieje że i w audio kiedyś do lamusa odejdą wielkoforumowe legenedy nabitych postów czy "legendy" pokłosia reputacji autora czy to w sieci (jeszcze ktoś wierzy) czy w pismackim wydawnictwie (już chyba prawie nikt).

 

Sama kostka po prostu nie powinna być sp*lona. Jeżeli ten warunek jest spełniony to jesteśmy w domu, znacznie ważniejsze jest to co wokół tej kości. A TDA 1541 to ciekawa zabawa, kiedy jej wady przekuwa się w zalety i tyle (po tym już można wydedukować że ultima to nie jest), żaden tam szczyt :)

 

---

 

Jeszcze co do tej kości. Nie dziwi mnie że MHDT wsadzałoby tam fake'a. Skąd mieliby wiedzieć. Trzeba naprawdę zgłębić temat, znalezienie jednej sztuki tej kości w najwyższej gradacji ze sprawdzonego źródła stanowi dzisiaj niemal cud, poza tym nie to jest wcale najważniejsze. Nie wiem dlaczego ludzie tak na to się uparli, a właściwie to może wiem. Łatwiej zmienić kość by mieć poczucie że jest się w przód niż coś polutować. To jak tube-rolling.

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fallow napisał:

Nie chcę. Dobrze mi. A na kiedyś mam już inne plany.

 

Nikt tutaj nie twierdzi, że TDA 1541 to szczyt górk

Dokladnie:) jakie to ma znaczenie co tym szczytem jest i jak sie go wyznacza? Mi z orchidem dobrze. Czy go zmienie? Moze, ale gra swietnie. Nawet na mody juz mi ochota przeszla, przynajmniej na razie. Powiem nawet wiecej, mam fajne lampy do rolowania i nie chce mi sie zmieniac siemensa cca, ktory w orchidzie siedzi juz dlugo:)

11 godzin temu, fallow napisał:

Oczywiście można szukać prawdziwego "S2" vide S1 Double Crown, tylko pytanie czy jest sens skoro N2 można kupić w ludzkich jeszcze pieniądzach.

A.gdzie Michal to mozna kupic?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

Dokladnie:) jakie to ma znaczenie co tym szczytem jest i jak sie go wyznacza? Mi z orchidem dobrze. Czy go zmienie? Moze, ale gra swietnie. Nawet na mody juz mi ochota przeszla, przynajmniej na razie. Powiem nawet wiecej, mam fajne lampy do rolowania i nie chce mi sie zmieniac siemensa cca, ktory w orchidzie siedzi juz dlugo:)

A.gdzie Michal to mozna kupic?

Dokładnie, widać jest jednak na tyle dobrze, że się po prostu chce słuchać, i to jest to :)

 

A bardzo proszę: 

https://www.ebay.pl/itm/164267853392?hash=item263f208650:g:qEcAAOSwGgdcj2~6

 

Rozmawiałem z nimi co do oryginalności, moim zdaniem wszystko jest OK - mają wystarczające dowody. Co do malowania też, widać wyraźnie że druga korona jest dorysowana później, tak jak winno być. Forma nie jest też idealna jak w chińskich malowanych fakeach.

 

Ja nie umiem sobie póki co przełączyć przełącznika żeby to kupić gdyż naprawdę analizowałem temat researchu jaki zrobił na temat wersji TDA 1541 Pedja Rogic. Jest duże prawdopodobieństwo, że kupiona N2 z okresu u schyłku produkcji jest tak samo dobra lub nawet lepsza, zależy od sztuki ale prawdopodobieństwo, pozostaje prawdopodobieństwem :)

 

W 10 lat oni jednak znacząco udoskonalili proces.

 

Tak więc zamiast tego dokupiłem kilka lampek.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.12.2021 o 11:22, fallow napisał:

Dokładnie, widać jest jednak na tyle dobrze, że się po prostu chce słuchać, i to jest to :)

 

A bardzo proszę: 

https://www.ebay.pl/itm/164267853392?hash=item263f208650:g:qEcAAOSwGgdcj2~6

 

Rozmawiałem z nimi co do oryginalności, moim zdaniem wszystko jest OK - mają wystarczające dowody. Co do malowania też, widać wyraźnie że druga korona jest dorysowana później, tak jak winno być. Forma nie jest też idealna jak w chińskich malowanych fakeach.

 

Ja nie umiem sobie póki co przełączyć przełącznika żeby to kupić gdyż naprawdę analizowałem temat researchu jaki zrobił na temat wersji TDA 1541 Pedja Rogic. Jest duże prawdopodobieństwo, że kupiona N2 z okresu u schyłku produkcji jest tak samo dobra lub nawet lepsza, zależy od sztuki ale prawdopodobieństwo, pozostaje prawdopodobieństwem :)

 

W 10 lat oni jednak znacząco udoskonalili proces.

 

Tak więc zamiast tego dokupiłem kilka lampek.

Zastanawiam się nad kupnem srebrnego MHDT Orchida  za cenę znacznie wyższą jaką wy zapłaciliście. Czy ktoś z was już ma taki egzemplarz lub słyszał jak gra ? Model ma symbol Orchid 69 SE i prosiłbym o poradę oraz dokładne info dotyczące przejściówki na inne lampy - czarny egzemplarz czy złocony ? Z góry dziękuję za dokładne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.11.2020 o 18:18, fallow napisał:

Cześć,

 

Zakładam wątek o urządzeniach MHDT Lab.

 

Sam mam dwie sztuki a miałem już wiele urządzeń ich produkcji, praktycznie wszystkie. Mam tez dobre relacje z MHDT i może (nie nie obiecuję) uda się zorganizować jakiś forumowy tour.

 

Wiem, że jest na forum kilku użytkowników tych DACów, w tym kilkoro kupiło je ode mnie.

 

Dzielmy się spostrzeżeniami.

 

Cechy wspólne:

* Non-oversampling

* Stare multibitowe kości R2R, w żadnym razie nie delta-sigma

* Output klasycznie na małej lampce 5670, spokojnie można używać też ECC88 z adapterem.

* W nowszych konstrukcjach tak jak u Predja Rogica, sławne wyjscie pod TDA 1541 na OPA861 jako "ideal transistor".

 

DACi brzmia od ciemno po jasno, jednak zawsze jest doza "lampowego" ciepla i holografii, gladkosci.

 

Standardowe lampy sa "OK", ale zdecydowanie polecana jest zmiana na cos lepszego. W przypadku DACow na TDA 1541, dostajemy R1, da sie zyc ale polecana zmiana. 

 

http://www.mhdtlab.com

 

image.thumb.png.9e1ea0ee8465be40258ca882af9f825b.png

może masz jakieś informacje o modelu renaissance ii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@whero Gratuluje również🙂 muszę przyznac że pcm56p-j to tajemnica dla mnie, chociaż podobno był kiedys bardzo popularnym 16-bitowcem. Z datasheet wynika, że się postarali, bo opisali go jako najnowocześniejszego jak na tamte czasy. Jak będziesz miał czas i ochotę opisz jak to gra, poproszę🙂

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, NuYam napisał:

@whero Gratuluje również🙂 muszę przyznac że pcm56p-j to tajemnica dla mnie, chociaż podobno był kiedys bardzo popularnym 16-bitowcem. Z datasheet wynika, że się postarali, bo opisali go jako najnowocześniejszego jak na tamte czasy. Jak będziesz miał czas i ochotę opisz jak to gra, poproszę🙂

dlatego również szukałem głównie tego modelu ;) - ogólnie gra mi pięknie - zachowywuje słodycz lampowego grania jednocześnie nie wykazując jego aspektów które często neguję - w minimalnych wartościach wycofuje środek i wygładza/zaokrągla górę jednocześnie wyciągając średnicę na pierwszy plan i zwiększając scenę nie umniejszając naturalności brzmienia - wszystkie te zabiegi jednak przeprowadza na tyle dyskretnie iż chyba nawet miłośnikom neutralnego grania nie byłyby one zbytnio wadzące - jestem podwojnie pozytywnie zaskoczony - nie spodziewałem się aż tak "nie lampowego" grania a jednocześnie dostałem wszystkie aspekty technologii próżniowej bez wad które często wykreślają je z mojej listy zakupów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności