Skocz do zawartości

Test FiiO Q3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Do kompletu z FH3?

 

Q3 to średniopółkowy przedstawiciel serii mobilnych DAC/AMP-ów od FiiO. Ma przetwornik AKM AK4462 oraz zbalansowany wzmacniacz THX AAA-28 i jest wyposażony w gniazdo 3,5 mm oraz zbalansowane wyjścia 2,5 mm i 4,4 mm.


FiiO zasypało rynek przeróżnymi słuchawkami, adapterami Bluetooth oraz przenośnymi odtwarzaczami muzyki, a mobilne przetworniki ze wzmacniaczami niejako zeszły na dalsze tory. To zrozumiałe, bo „kanapka” w postaci smartfona połączonego ze wzmacniaczem jest bez wątpienia mniej praktyczna od adaptera Bluetooth czy dedykowanego odtwarzacza. Ponadto zarówno odtwarzacze, jak i adaptery Bluetooth mogą służyć także stacjonarnie, podłączone przez USB do komputera czy tabletu. Są one często wyposażone w wysokiej jakości odbiorniki XMOS, obsługują „gęste” pliki i pozwalają także na oglądanie filmów bez opóźnień...

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-q3-recenzja/

 

spacer.png

Edytowane przez maciux
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@maciux

To znaczy jak to jest składnik kanapki ze smartfonem to praktycznie chyba mamy Bluetooth, ba! a nawet znacznie więcej rozwiązań wireless pochodzących ze sterującego smartfona.

W recenzji nie wyczytałem nic o dedykowanej aplikacji mobilnej FiiO czy się do czegoś w tym wypadku nadaje i czy coś (do)daje...

Poza tym jak wypada w porównaniu z DAPAmi takimi jak DX160, Shanling M6, FiiO M11.... czy to przepaść czy jednak mamy tu do czynienia z brzmieniem innym ale jednak jakościowo dość porównywalnym?

 

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 09:32, blueme napisał:

@maciux

To znaczy jak to jest składnik kanapki ze smartfonem to praktycznie chyba mamy Bluetooth, ba! a nawet znacznie więcej rozwiązań wireless pochodzących ze sterującego smartfona.

W recenzji nie wyczytałem nic o dedykowanej aplikacji mobilnej FiiO czy się do czegoś w tym wypadku nadaje i czy coś (do)daje...

Poza tym jak wypada w porównaniu z DAPAmi takimi jak DX160, Shanling M6, FiiO M11.... czy to przepaść czy jednak mamy tu do czynienia z brzmieniem innym ale jednak jakościowo dość porównywalnym?

 

 


Generalnie motywem przewodnim testu była kwestia, czy warto w ogóle kupować DAC/AMP-a na USB zamiast adaptera Bluetooth, bo te mogą działać też jako przetworniki po USB z komputerem, a do tego nie wymagają właśnie "kanapkowania" ze smartfonem.

 

W przypadku połączenia smartfona kablem USB z takim Q3 rzeczywiście mamy do dyspozycji Bluetooth czy Wi-Fi, ale potrzebny jest jeszcze odtwarzacz/oprogramowanie, które zrobią z niego adapter Bluetooth, by telefon przyjął sygnał i podał go na Q3. Nie obejdzie się też bez odpowiedniego źródła plików, które nie zawsze jest mobilne. Stąd adapter Bluetooth jest i tak bardziej praktyczny, bo moim zdaniem w takich mobilnych zestawach lepiej wykorzystać smartfona z hi-resowymi kodekami w roli bezprzewodowego źródła dźwięku, bez dodatkowych kombinacji.

 

DX160 i Shanlinga M6 niestety nie znam, ale jeśli chodzi o M11 czy M11 Pro, to Q3 nie brzmi jeszcze tak dobrze i nie generuje tak dużej/holograficznej sceny. To jednak znacznie tańsze urządzenie, które stanowi raczej alternatywę dla odtwarzaczy z niższej/niższej średniej półki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux porównałem z Shanlingiem M6, nie no, M6 to inna liga, to koncertowe muzykalne granie, pełne rozmachu, realizmu dźwięku, rozlokowania źródeł pozornych... Q3 czuć że gra trochę gorzej lub inaczej, bardziej sucho, neutralniej. Ale pod względem basów wypada bardzo dobrze i przekonująco. No i biorąc pod uwagę czym jest i ile kosztuje, a czym jest i ile kosztuje M6, to jest to brzmienie warte swojej ceny, całkiem uporządkowane i rozdzielcze, choć dodałbym mu więcej muzykalności, ale to też kwestia do przywyknięcia, bardziej wychodzi to na wierzch przy bezpośrednim porównaniu z cieplejszym źródłem..
aha, ja mam problem z uruchomieniem przez telefon, nie wiem o co chodzi, muszę jeszcze do tego dojść...

Edit: spoko z tel już działa jak, się okazuje niepotrzebnie włączałem debugowanie USB - czyste ustawienia z włączonym tylko deweloperem wystarczyły, nie no z telefonu robi dapa ewidentnie :D

....i to rasowego, przekonuje mnie - za te pieniądze!? BRAĆ :D

F_Q3.jpg

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Shanling albo iBasso zdecydują się na takiego Q3 koniecznie z zestawem złączy se, 2.5 i 4.4, ale po prostu zrobią to lepiej, dadzą podwójnego DACa i zestroją jak DAPy za 2tys.

Takie rozwiązanie jest rewelacyjną alternatywą DAPa, który kuleje pod względem softu, szybkości działania, responsywności, uniwersalności itp. A tutaj wystarczy sobie kupić albo przeznaczyć jakiś pełnowartościowy smartfon nawet za 700 zl i ma sie nieporównanie lepszą jakość obsługi urządzenia i kompatybilność z aplikacjami po złożeniu z takim DAC/AMPem w nizszej cenie niż DAP (do tego super działające wifi, BT i jeszcze kartę sim na ewentualną transmisję danych 4G). Także no producenci powinni rozwijać ten segment, jest w tym wbrew pozorom potencjał...

Poki co jednak Q3 to rewelacyjne rozwiązanie syndromu DAPoizacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności