Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Coś co da rady wyciszyć pianino grające za ścianą i dobrze zagra z iPhone.


romejo

Pytanie

Dzień dobry.

Od kilku dni szukam w necie odpowiednich słuchawek, które spełnią pare warunków:

1. Jak najlepsze wyciszenie - za drzwiami stoi pianino córki. Podczas jej ćwiczenie oglądanie TV jest praktycznie niemożliwe.

2. Wokół-uszne.

3. Z możliwością podpięcia kabla mały jack

4. Z obsługa kodeka iPhon'a

5. Z obsługą kodek lepszego niż aptx

6. Dźwięk z wyraźną średnicą i naturalnym basem. Do jazzu, ale i do oglądania TV. Nie Lubie zbyt podkręconych niskich tonów.

7. Cena +/- 1000 PLN

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze.

 

Edytowane przez romejo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najpopularniejsze słuchawki z najskuteczniejszym ANC raczej nie wchodzą w grę ze względu na kryterium basowe i jazz (Sony i Bose).

Na bazie moich doświadczeń poleciłbym:

- Beyerdynamic Lagoon: całościowo pewnie dadzą radę, aczkolwiek nie spełniają kryterium kodeków.

- Dali io6: spełniają wszystkie kryteria, ale zdecydowanie wyjdą poza budżet, chyba że używane wchodzą w grę - sprzedaje aktualnie na olx parę, która została mi po testach wielu modeli: https://forum.mp3store.pl/topic/195419-moje-przygody-ze-s%C5%82uchawkami-btanc/

Edytowane przez sicarrots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Dopakował bym do stawki FIIO EH3NC. Ciężko będzie uzyskać jednakże jakąkolwiek jakość z iphone biorąc pod uwagę najgorsze zastosowane kodeki jakie są (pomijając podstawowy SBC). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A zamienić fortepian na pianino i do tego słuchawki dla córki? Mogła by ćwiczyć nawet w nocy.

Inna propzycja sony lub bose z systemem tłumienia, niestety BT więc IP może średnio gadać, ew jakiś Player.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

I uważacie że zmiana pianina na keyboard to jest wyjście? Inaczej się gra, inna siła nacisku na klawisze ergonomia grania itd. Tak jakby ktoś wam dał do "ćwiczeń" skoków rowerek bobo, żeby full`a nie niszczyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

BW PX mają dość dobre ANC. Często używałem ich w samolocie i dawały rade, ale nie wiem jak poradzą sobie z pianinem, bo to inne częstotliwości ;) 
Nie mają jednak jacka tylko USB-C. Z Iphone działają z kodekiem AAC. Ogólnie fajne słuchawki, grające trochę jasno, z dobrze kontrolowanym basem. Wg. mnie właśnie trochę niskich tonów im brakowało. Myślę, że do spokojnej muzyki bardziej się będą nadawały niż np. do Metalu. 

Edytowane przez g88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 hours ago, soulreaver said:

Już widzę jak ANC wycisza pianino...  🤣

Nie wyciszy, ale znacząco pomoże. Różnica pomiędzy elektronicznym keyboardem za ścianą i B&O H95 na uszach jest znacząca. Przypuszczam że Sony i Bose poradzą sobie jeszcze lepiej, ale nie spełniają reszty kryteriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żaden "kibord" tylko pianino elektroniczne z akcją klawiszy taką jak w tym "prawdziwym" nie chodzi tylko o to jak szybkość i siła nacisku działa na wydobywany dźwiek ale też o to jak palce czują klawisze.

Dobre pianino elektroniczne daje poczucie grania na "prawdziwym" instrumencie, jest tańsze (czasem, jest drożej,  zależy kto co ) mniej miejsca potrzeba, no i słuchawki można podpiąć, nie trzeba stroiciela itp.

Same zalety.

 

Tylko trzeba spróbować kilka, bo największą rożnicę robi akcja klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności