Skocz do zawartości
  • 0

Wokółuszne, przewodowe do domu, rock, metal klasyka, do 600 złotych


RaczQ

Pytanie

Cześć, rozważam zakup nowych słuchawek wokółusznych do słuchania w domu, wiec przewodowe, izolacja nie jest konieczna. Będę słuchał głównie rocka, metalu, muzyki klasycznej i filmowej. Budżet fajnie by było jakby zamknął się w 600 złotych, na ten moment jako źródło posłuży mi iPad 7gen. i amplituner Yamaha RN602. Zdaję sobie sprawę, ze nie są to wybitne źródła, więc rozważam rozbudowę o wzmacniacz, bo w 600 zł się nie zmieszczę z nim. Chciałbym jednak żeby mimo wszystko na ten moment zagrało to przyzwoicie, więc słuchawki raczej średnio wymagające, do 80ohm zakładam.

 

Mam doświadczenie z:

* Mee M6 Pro, scena była satysfakcjonujaca, ale mogłaby być szersza, na ten moment kliniczność dźwięku mi jednak nie pasuje. Zmiana pianek na Comply trochę poprawiała sytuację, ale dalej nie to

* CAL! muzykalność na fajnym poziomie, ale jednak środek był trochę za bardzo wycofany. Modowałem, recablowałem, ale jednak nie doszedłem do satysfakcjonujących rezultatów. W szybszych gitarowych kawałkach miałem wrażenie, że nie nadążają, wszystko mi się zalewało w papkę. Przydałoby im się trochę góry. Tak samo scena mogłaby być szersza. Fizycznie to jednak małe pady i nie do końca wygodne dla mnie. Zepsuły mi się jakiś czas temu, ale tak je zapamiętałem.

* Sony H900N w sumie odbieram je podobnie jak CAL, separacja instrumentów do poprawy, środek zbytnio wycofany, góry mogłoby być więcej, dla mnie jest tutaj za ciepło. Mam dodatkowo wrażenie, ze dźwięk jest trochę sztuczny. Konstrukcyjnie z kolei rozmiarowo już dobrze, nie są za małe, ale z kolei szybko robi mi się w nich gorąco.

 

Na ten moment mam tylko Sony, wiec do nich mogę się bezpośrednio odnieść. Chciałbym szerszą scenę i granie jednak mniej ciepłe, więcej góry, ale żeby jednak nie cięła po uszach.

Mogą być zarówno otwarte, jak i zamknięte. Wymienny kabel byłby miłym dodatkiem, bo czasem będę słuchał z iPada i nie potrzeba mi 3 metrów kabla. 
 

 

Edytowane przez RaczQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

DT-150

 

nadążają w najcięższych i najszybszych gatunkach, nie męcząca góra, świetna średnica i wygar na basie.Możesz wziąć na 14dni i zobaczyć jak grają na tym co masz, na 100% nie zagrają na maksa ale jak ci podejdą to sie możesz przemęczyć i po jakimś czasie dokupić lepszy wzmak

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, deftones9 napisał:

DT-150

 

nadążają w najcięższych i najszybszych gatunkach, nie męcząca góra, świetna średnica i wygar na basie.Możesz wziąć na 14dni i zobaczyć jak grają na tym co masz, na 100% nie zagrają na maksa ale jak ci podejdą to sie możesz przemęczyć i po jakimś czasie dokupić lepszy wzmak.

Zbyt kontrowersyjny przykład, kolega nie jest przygotowany na przygodę z tym modelem, imo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie, dosyć radykalne te DT-150. Wolałbym tez raczej sprzęt nowy, nie wiadomo ile będzie trzeba się czaić żeby kupić używki z danego modelu w dobrym stanie i przewidzianym budżecie. Zbliża się Black Friday, może któreś nowe wpadną u nas, albo Amazon w dobrej cenie.

 

Na ten moment rozważam Beyerdynamic 990, pewnie bardziej 80ohm niż 32. Nie ma o nich jednak zbyt wielu opinii, bo większość skupiała się na wersji Pro, 250ohm. Patrzyłem tez na 770ki, ale te zamknięte o niskiej impedancji są opisywane raczej jako nie żałujące basu, z ciepłą górą. Widziałem w tym dziale informacje o srajtaśma-modzie tych Beyerow przez zbyt natarczywą górę, ale raczej nie będzie jej więcej niż w Mee M6, co nie?

 

Co sądzicie o Soundmagic HP151? 3 tygodnie temu dało się je kupić za 250 złotych i strasznie mnie boli, że się nie zdecydowałem 😀

 

Widzę też, ze Sennheiser w polecanych zaczyna się od modelu 600, 599 raczej nie są polecane, faktycznie są słabe?

Edytowane przez RaczQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Ciężko Ci będzie pogodzić klasykę z metalem. To są dwie różne pary słuchawek (wiem coś o tym bo też słucham zarówno klasyki jak i metalu). Może pomyśl o 2 parach słuchawek - dał byś radę się w tym budżecie zamknąć. AKG K240MKII do klasyki i każdej lekkiej muzy, a TAKSTAR PRO 82 - do mocniejszej, masz odpinany kabel tam i regulację basu (3 stopniową) na każdej słuchawce. Wpadnij do MP3Store jak masz możliwość i potestuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, jak się uspokoi trochę sytuacja to chyba faktycznie wpadnę do sklepu w Krakowie. Chyba, że przy okazji Black Friday coś się pojawi ciekawego.

 

Jeśli idzie o zakup dwóch par za 600 złotych to jednak wolałbym te 600 zł przeznaczyć na jedną parę słuchawek, w kierunku rocka/metalu, bo tego słucham jednak więcej. Drugie do spokojniejszej muzyki się dokupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź dt150, dt880, dt990. Ostatnio chwalone TYGR też pewnie warto sprawdzić, ale to używki, żeby było tanio (bez mikrofonu).

 

Takstary hf580 też sprawdź jeśli będziesz w mp3store. Używki do 700 zł można dostać a i nówki z mp3store też były za 700 zł. Możliwe, że stwierdzisz, że warto dać te 100 zł więcej.

 

Świetną budżetową opcją (dźwięk niebudżetowy) jest tanio wyrwać stare hd265 i dać im tanie chińskie welury. 

 

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

DT880 - 990 do metalu?! Wof... nie odważył bym się słuchać metalu z tak kosmiczną ilością góry. Takstar hf580 - spoko słuchawka o ile masz w domu trochę wzbogaconego uranu żeby zrobić sobie elektrownię i to zasilić :D nawet pod SP2000 nie chciało mi to zagrać, wysterowało się dopiero po podłączeniu do antycznego radmora 5100 gdzie rekomendowane słuchawki powinny mieć 400ohm... dopiero wtedy takstar mi zagrał jakkolwiek. 

Można swoją drogą pomyśleć o akg k371, soundmagic hp151... wiem że to niewiele ale budżet... i tak czy siak - wpadaj kolego do MP3Store i testuj testuj testuj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, DeVilio napisał:

DT880 - 990 do metalu?! Wof... nie odważył bym się słuchać metalu z tak kosmiczną ilością góry. 

Ufałem w te zapewnienia przez wiele lat. Że dt880 to panie... gdzie to do metalu. Aż do mementu, gdy je kupiłem. Przeszedłem na dt880 bezpośrednio z dt150. Ognista góra to jest to. Mały subwoofer na głowie zmęczył mnie przez te osiem lat. Także ufaj, ale sprawdź.

Czyżby hf580 przejęły pałeczkę od dt150 co do wymagań elektrowni? :unsure: A z takim zwykłym, tanim* sp200 (bez trzeciego zera) to one nie grają?

*względem sp2000

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, bob2000 napisał:

Ufałem w te zapewnienia przez wiele lat. Że dt880 to panie... gdzie to do metalu. Aż do mementu, gdy je kupiłem. Przeszedłem na dt880 bezpośrednio z dt150. Ognista góra to jest to. Mały subwoofer na głowie zmęczył mnie przez te osiem lat. Także ufaj, ale sprawdź.

Czyżby hf580 przejęły pałeczkę od dt150 co do wymagań elektrowni? :unsure: A z takim zwykłym, tanim* sp200 (bez trzeciego zera) to one nie grają?

*względem sp2000

 

A co to są słuchawki do metalu? Przecież to nie jest muzyka poważna, gdzie masz jakiś tam punkt odniesienia jak to brzmi na żywo. Metal grany na żywo to jest po prostu hałas, bez dynamiki, separacji czy innych pożądanych przez audiofila rzeczy ;) Więc słuchawki można wybrać takie, jakie się komu podoba, choćby K701 ;) Choć akurat K701 czy DT880 Edition niemodowane nie oddają sprawiedliwości brzmieniu perkusji w którą ktoś nap... arza w garażu ;) Blasty brzmią jak walenie plastikowym sztućcem w blaszany karton ;)

Mnie się najlepiej metalu słuchało na DT990 Pro, których ogólnie nie lubię, ale mają tego kopa, który jest potrzebny w takiej muzyce. DT990 Edition czy DT880 Edition to przy nich zwiewne, audiofilskie plumkanie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, DeVilio napisał:

DT880 - 990 do metalu?! Wof... nie odważył bym się słuchać metalu z tak kosmiczną ilością góry.

Nie wiem czy to kwestia różnic w produkcji czy toru, ale na DT990 pro z Aune T1 słuchałem metalu, death metalu, crusta, grind i wszystkie szybkie odmiany gitarowe i nigdy mi tam góra nie przeszkadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziwię się że nikt jeszcze nie polecił Fidelio X2. Nie mają w sobie tego audiofilskiego sznytu jak np. Senki ale dla mnie to taka słuchawka która powoduje że takie DT990pro w ogóle przestają się liczyć. Bo mają w sobie wszystko to co powinny mieć te drugie bez zabiegów źródłowych. Dać im tylko czysty sygnał i gra muzyka. Fajny basik czysta średnica potrafiąca odpowiednio oddać mięcho z gitar i góra... ja do niej większych zastrzeżeń nie mam. Mają super szczegółowość przejrzystość, separację, ciekawy imaging. Obecnie za 650zł je już widziałem i w tej cenie to best buy. 

 

Muszę przyznać, że ja preferuje HF580 i HE-4XX, ale też słucham chyba trochę innej muzyki. Planary bardzo mi przypasowały, ale X2 nie traktuję jako gorsze, to inna szkoła brzmienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężka sprawa bo nie ma to jak samemu się przekonać jak kilka par gra względem siebie.

U mnie DT880 Edition grały fajnie nawet cięższe klimaty, było czuć trochę powietrza, zwiewności w zamian za potężny dociążony basior z DT150.

Tonalnie to DT880 mi bardziej pasowały, nie było aż tak przesadnie dużego dociążenia i ciemnawej, nie tak doświetlonej góry.

DT990 jak wyżej Koledzy pisali mogą być super, Fidelito X2 nie miałem okazji posłuchać a szkoda.

Z tego co pamiętam to zachwalali też dawno modele od HiFiMana HE300 czy HE350, ale nie słuchałem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Tak na prawdę te słuchawki są najlepsze, które się komuś najbardziej podobają. Dla mnie standardowo dość do muzyki poważnej najlepsze są półotwarte ale też w zależności od potrzeb - czasami w zamkniętych też się fajnie słucha. Po prawdzie to trzeba by było mieć conajmniej 4 - 6 par słuchawek, każde do innego rodzaju muzyki / nastroju na słuchanie / wymagań do odsłuchu. Obecnie poluję na FH3 i będę testował jak to się zgrywa z Q3 po kablu 2.5mm balans. Zobaczymy jak zagra zarówno na metalu, rocku, techniawce (infected mushroom), ale też na np. Wardrunie, DaftPunk, Dire Straits, Marilion, J.M.Jarre itd itd, długo by wymieniać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i dyskusję. Coś tam podpatrzyłem, poczytałem recenzje i zobaczę czy na Black Friday uda się kupić tanio, najwyżej odsprzedam jak mi nie siądą.

Przez koronawirusa ograniczam wychodzenie żeby zarazy do domu nie zawlec, więc do MP3store podejdę dopiero jak się uspokoi 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 8.11.2020 o 01:26, RaczQ napisał:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i dyskusję. Coś tam podpatrzyłem, poczytałem recenzje i zobaczę czy na Black Friday uda się kupić tanio, najwyżej odsprzedam jak mi nie siądą.

Przez koronawirusa ograniczam wychodzenie żeby zarazy do domu nie zawlec, więc do MP3store podejdę dopiero jak się uspokoi 😔

Daj znać co wybrałeś. 

 

Moim zdaniem DT990 Edition 250ohm mają zby dużo basu i i troche wycofaną średnice co do klasyki jest średnie,  AKG K371 mają bardzo niski komfort 30m ciężko w nijch wytrzymać, czuje sie jakbym miał kask motocyklowy na głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Szczurov napisał:

AKG K371 mają bardzo niski komfort 30m ciężko w nijch wytrzymać, czuje sie jakbym miał kask motocyklowy na głowie. 

Oj tam, bez przesady, są znacznie mniej wygodne słuchawki tej budowy, dla mnie K371 były jednymi z najwygodniejszych portable. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store
8 godzin temu, neonlight napisał:

Oj tam, bez przesady, są znacznie mniej wygodne słuchawki tej budowy, dla mnie K371 były jednymi z najwygodniejszych portable. ;)

Oboje macie racje. Dla niego były niewygodne, dla Ciebie wygodne i jest ok. Każdy z was ma inny kształt głowy i inaczej odczuwa słuchawki. Dla mnie k371 też są wygodne, podobnie jak takstar pro82, SoundMagic HP151 (widzieliście nową cenę?!)...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności