Skocz do zawartości

HiBy R6 - ten nowy :)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Wisting napisał:

Otóż nie spojrzałeś dobrze, a komentujesz - jest wybór czy chcesz wersję międzynarodową z Google, czy bez (Material with Google Play). Typowo polskie to są januszowe marże w naszych sklepach. I nie jest to 5%.

A taki typowy Polski przedsiębiorca to jest zwolniony z podatków? Nawet jak jest ciut drożej to czasem warto mieć w Polsce niż "zaoszczędzić" dwieście złotych monet :) Kto chciał to kupił go w chyba pewnym polskim sklepie za 3200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wegiel21 napisał:

Nie 800 a 200 zł taniej bo było w tym sklepie można go kupić za 3199 zł, po 2 w tym jednym polskim sklepie miałeś go z skórzanym stylowym etui o wartości 60$ i ze sklepem google a tu jest to wersja azjatycka bez sklepu google. No ale taniej jest, jakie to typowo polskie ;)

Za to typowo polskie jest również patrzenie w przeszłość, a nie teraźniejszość - można było kupić to słowo klucz, bo teraz nie widzę, żeby kosztował 3200, tylko 3800. Poza tym na HifiGo jest do wyboru wersja z Google Play, więc nie wiem w czym problem. A kupując bundle z tym futerałem, o którym mówisz, dalej wychodzi 3 dyszki taniej niż w preorderze (którego już nie ma) w polskim sklepie. Tak w ogóle to skąd pewność, że w tym polskim sklepie będzie akurat batch z futerałem Dignisa, masz takie info od sprzedawcy? Jedyny minus to brak rękojmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wisting napisał:

A ja muszę mu płacić, jak mogę kupić taniej? Patriotycznie mam kupować płacąc drożej? Każdy płaci podatki, kupując cokolwiek za 100 zł oddajesz 20 zł w podatkach. Więc argument z dudy.

To nadal wolny kraj i mogłeś kupić 200 zł "drożej" z etui i gw na terenie Polski lub taniej 200 a teraz 800 i mieć grajek bez etui o wartości 60$ (60 x 3.8 = 230 ) i gw u chińczyka. Każdy ma wybór bo jeszcze to wolny kraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wegiel21 napisał:

To nadal wolny kraj i mogłeś kupić 200 zł "drożej" z etui i gw na terenie Polski lub taniej 200 a teraz 800 i mieć grajek bez etui o wartości 60$ (60 x 3.8 = 230 ) i gw u chińczyka. Każdy ma wybór bo jeszcze to wolny kraj :)

Dokładnie, to wolny kraj (przynajmniej teoretycznie), więc jak chcesz przeznaczyć furmankę kasy na to, by zostać testerem sprzętu to nikt tego nie broni. :) Przy skomplikowaniu i mnogości funkcji dzisiejszych DAPów jest niemal pewne, że będą jakieś problemy.

Edytowane przez P1gu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, P1gu napisał:

Za to typowo polskie jest również patrzenie w przeszłość, a nie teraźniejszość - można było kupić to słowo klucz, bo teraz nie widzę, żeby kosztował 3200, tylko 3800. Poza tym na HifiGo jest do wyboru wersja z Google Play, więc nie wiem w czym problem. A kupując bundle z tym futerałem, o którym mówisz, dalej wychodzi 3 dyszki taniej niż w preorderze (którego już nie ma) w polskim sklepie. Tak w ogóle to skąd pewność, że w tym polskim sklepie będzie akurat batch z futerałem Dignisa, masz takie info od sprzedawcy? Jedyny minus to brak rękojmi.

Tak mam takie info z tego Polskiego sklepu :) i tak była cena o 3200 a jest 3800 zł. Wiem że ta opcja możliwości zakupu ze sklepem google i bez pojawiła się niedawno a już pierwsze zamówienia zostały wysłane bez sklepu google do ludzi którzy dowiedzieli się o tym po inf o wysyłce.

3 minuty temu, P1gu napisał:

Dokładnie, to wolny kraj, więc jak chcesz przeznaczyć furmankę kasy na to, by zostać testerem sprzętu to nikt tego nie broni.

A to sprzęty od AK, Ibasso, Shanlinga , Samsung czy Sony wychodzą wolne od bug'ów czy jednak każdy z nowych właścicieli jest beta testerem a ich sprzęt dostaje mniejsze czy większe łaty 🤔

 

To ryzyko i podatek gdy się chce nowości. Taka przypadłość obecnych czasów i to nie tylko problem sprzętu ale np gier też ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wisting napisał:

Tutaj jest do kupienia za niecałe 3000 zł: https://hifigo.com/collections/portable/products/hiby-r6-2020-new-version?variant=37641616523438

I to z wszystkimi opłatami. Wychodzi 800 zł taniej niż w jednym polskim sklepie :)

 

Raczej z kombinowaniem i ominięciem opłat, ale zakładam, że nie zastanowił Cię brak takiej informacji przy kurierze.

 

37 minut temu, Wisting napisał:

Otóż nie spojrzałeś dobrze, a komentujesz - jest wybór czy chcesz wersję międzynarodową z Google, czy bez (Material with Google Play). Typowo polskie to są januszowe marże w naszych sklepach. I nie jest to 5%.

 

Ściągając coś legalnie, płaci się VAT (23%), cło (zależnie od towaru, średnio 3-4 %), koszt odprawy (ok. 100 zł.) i samego transportu (w moim przypadku DHL Express, tj. chyba najdroższy, ale i najszybszy). Na pewno chcesz nadal rozmawiać o januszowych marżach? Przywołujesz przykład sklepu, gdzie cena jest w zasadzie taka sama albo i wyższa. A to, że można pokombinować i nie zapłacić podatków? Można też ukraść i mieć jeszcze taniej, ale mnie to mało interesuje akurat. Potem są płacze jak przyjdzie do reklamowania, bo zaoszczędził stówkę, ale na wysyłkę wydał dwie i jeszcze mu dowalili podatki przy powrocie sprzętu :D

29 minut temu, Wisting napisał:

A ja muszę mu płacić, jak mogę kupić taniej? Patriotycznie mam kupować płacąc drożej? Każdy płaci podatki, kupując cokolwiek za 100 zł oddajesz 20 zł w podatkach. Więc argument z dudy.

 

W tym wypadku nie płacisz, słaby przykład, ale spoko, nie musisz rozumieć pewnych spraw i żyć dalej :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie Kasza wyśle do kąta, ale muszę to powiedzieć: chciałbym, żeby "typowo polskie" było kupowanie u Polaków i wspieranie polskich przedsiębiorców. Tym bardziej, jeżeli żyje się "w tym kraju" i korzysta z różnych michałków typu drogi, służba zdrowia czy edukacja. I tak: wolę zapłacić trochę więcej u Polaka, mieć spokój z gwarancją, tym bardziej, że wliczając w to koszty sprowadzenia spoza UE, może w konsekwencji wyjść nawet taniej.

 

A przy okazji widzę jak jeden z użytkowników wziął sobie na cel produkty sprzedawane przez innego forumowicza i w każdym wątku poświęconym tymże produktom uporczywie daje wyraz swemu wielkiemu niezadowoleniu. Trochę słabo to wygląda, bo widzę w tle jakieś inne uwarunkowania dla takiego działania. 

 

Żyj i daj żyć innym. 

 

I generalnie: niech żyje Polska!

 

:D   

Edytowane przez westberg
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma wybór i potrafi liczyć co mu sie bardziej opłaci. Zakup za granicą i całe ryzyko z tym związane czy lokalnie. Jak coś jest w podobnej cenie lub nieznacznie droższe 200 czy 300 zł to biorę lokalnie. Szczególnie, że jak pisze Mayster idzie się z nim dogadać.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wegiel21 napisał:

 Każdy ma wybór bo jeszcze to wolny kraj :)

OT

oj nawet nie wiesz jak się mylisz..

(czego przykładem są polskie ceny b. wysokie  podatki od wszystkiego i haracze)

Chętnie kupię w polskim sklepie ale pod stołem :) cza se radzić..

 

Co do tematu:

tamten sklep opłaty ma w cenie..

 
Priority ( 1-3weeks, avg.2weeks )- All taxes & duties paid · Free
 
 
 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wegiel21 napisał:

W końcu ktoś coś! Większa scena i lepsza separacja od M6pro i M11pro, najs. 

 

"The synergy is best with expressive IEMs that are well textured or colored in the lower-mids." Powinno fajnie siąść z Voltami, no ciekawe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ForeseenQuasar napisał:

W końcu ktoś coś! Większa scena i lepsza separacja od M6pro i M11pro, najs. 

 

"The synergy is best with expressive IEMs that are well textured or colored in the lower-mids." Powinno fajnie siąść z Voltami, no ciekawe

Tylko nadal ta recenzja to takie lanie wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

35 minut temu, Najner napisał:

Nie rozumiem recenzji bez punktów odniesienia do innych playerów. 

 

W tekście znajdziesz odniesienia do R6 Pro i do poprzedniej wersji R6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ZebLong napisał:

 

 

W tekście znajdziesz odniesienia do R6 Pro i do poprzedniej wersji R6.

Tak, czytałem "reckę" :) Taki brak porównania do innych DAPów z podobnej półki cenowej traktuję trochę jak tekst sponsorski. Nie jest to przytyk do Ciebie, że to wrzuciłeś, po prostu skomentowałem formę recenzji :)

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem "reckę" Taki brak promowania do innych DAPów z podobnej półki cenowej traktuję trochę jak tekst sponsorski. Nie jest to przytyk do Ciebie, że to wrzuciłeś, po prostu skomentowałem formę recenzji
Headfonia od dawna jest banerem reklamowym, a recenzje ma najwyżej średnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:

Tak, czytałem "reckę" :) Taki brak promowania do innych DAPów z podobnej półki cenowej traktuję trochę jak tekst sponsorski. Nie jest to przytyk do Ciebie, że to wrzuciłeś, po prostu skomentowałem formę recenzji :)

 

Luzik :) Jestem głodny info o tym sprzęcie, więc szukam i szukam. Może któryś z forumowiczów skrobnie kilka zdań? Kilka sztuk już chyba krąży w nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Headfonię też czytam bardziej w celach rozrywkowych :P 

A może być z DX160? To półka wyżej jeżeli chodzi o technikalia, ale też inna sygnatura, więc nie jest to wprost rozwinięcie ;) Napiszę coś tutaj, ale chce mu dać chwilę pograć. Kiedy pierwszy raz słuchałem go zaraz po dostaniu, to z Voltów zrobił mi bass-cannony. Z czasem się wyrównał. Nie mam pojęcia czy elektronika się wygrzewa, czy nie, ale niech już będzie full profeszynal. 

Albo, rzucę już trochę tekstu :) 

Wykonanie, strona techniczna

Wykonanie jest baja. Czarne szczotkowane aluminium (chyba, sprawdzę i najwyżej poprawię) jest świetnie spasowane ze szklanym frontem i pleckami. Szkło jest leciutko wyoblone na samej krawędzi. Obudowa utrzymana w "męskim", graniastym charakterze - krawędzie nie są wyoblone, a ścięte. Trzymany w ręce buduje wrażenie obcowania z produktem premium. Na lewej krawędzi slot na kartę, od dołu 4 gniazda - 2 wyjścia liniowe (3,5SE i 4,4BAL) i w tej samej konfiguracji 2 wyjścia AUX + na środku USB typu C. Wszystkie gniazda dobrze spasowane. Podpisane są w dyskretny sposób, nie odróżniają się niczym, ale jako użytkownik szybko przyzwyczaiłem się, że po prawej mam PO, a po lewej LO. Kolejno - po prawej stronie 4 przyciski, które działają tak samo jak te z DX160 + dioda - od góry: włączanie/wyłączanie urządzenia i ekranu; wspomniana dioda pokazująca czy odtwarzany jest plik MQA (żółć kadmowa), inny (cyjan) czy akurat urządzenie jest ładowane (karmazynowy) (Może są inne, zerknę do instrukcji ;)); przycisk przełączania utworu do tyłu; pauza/play; utwór do przodu. klasyka, którą znamy np. z iBasso DX160. Tak samo jak w iBasso możemy zablokować ich działanie przy zablokowanym ekranie, chociaż jednej funkcji mi brakuje. W przypadku iBasso można było zamienić ze sobą działanie przycisków "utwór do przodu" i "utwór do tyłu", tutaj na razie jej nie ma, chociaż nie powinno być to trudne do późniejszej implementacji :)   Na górze pokrętło zmiany głośności - chyba moja największa bolączka w kwestii technicznej. Jest dosyć wysoko, nawet mając długie palce ciężko wygodnie ją obsługiwać jedną ręką. Samo pokrętło chodzi z przyjemnym skokiem i słyszalnym klikiem. Pokrętło jest osadzone w wystającej części obudowy - z jednej strony chroni to je przed uszkodzeniami, z drugiej jej krawędzie są utrzymane w takim samym charakterze jak reszta obudowy - ostrociętym. No i na taką krawędź nadziewamy się co chwilę zmieniając głośność. Pokaleczyć się nie pokaleczymy, ale krawędzie pewnie po jakimś czasie użytkowania trochę się wytrą. 

Akcesoria, obsługa, SQ in progress :) 

(jeżeli macie jakieś konkretne pytania to napiszcie, postaram się odnieść, miłej niedzieli ;) )

Edytowane przez ForeseenQuasar
literówki, składnia, interpunkcja ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności