Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HiBy R6 - ten nowy :)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, ForeseenQuasar napisał:

A może być z DX160?

Super! Jak już trochę się osłuchasz, to sprawdź jak działa MSEB (globalny EQ) - w Hiby R6 i w R6SS bardzo lubiłem ten motyw i używałem. Sprzedałem je, natomiast R62020 zdecydowanie jest na celowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzał się! Przez miesiąc pewnie nie znajdę czasu na dłuższe opisy z więc tymczasem odniosę się do tego, co was pewnie najbardziej intersuje, czyli SQ. 

 

Zacznę od tego, co mnie najbardziej urzekło po przesiadce z DX160, czyli od sceny. Nabrała pięknej głębi. W bezpośrednim porównaniu DX gra głównie szerokością, scena jest eliptyczna. W przypadku R6 nabiera kulistości (do szerokości dochodzi głębia), niesamowicie otworzyła się m.in. w połączeniu z CE Six. Poza tym ogólne technikalia, szczególnie separacja pomiędzy źródłami jest znacznie lepsza, klasa wyżej. "Klasa wyżej" jest oczywiście określeniem subiektywnym, ale mogę spokojnie powiedzieć, że różnica jest słyszalna. 

 

Co do ogólnej sygnatury - kształt U. Bas, nieco podkreślony uderza szybciej, i twardziej, dynamiczniej. Średnica podawana jest w chłodniejszy sposób, nieco odchudzony. Widzę tutaj synergię z IEMami o nieco pełniejszej średnicy, chociaż w połączeniu z CE Six było też ekstra. Światła na górze również nie brakuje. Chyba gdzieś już pisałem, że chociaż R6 pod względem technikialiów jest wyraźnie lepszy od DX 160, to nie traktowałbym go jako bezpośredniego rozwinięcia. Jest lepiej, ale też inaczej, dynamiczniej, żywiołowej, mniej hmmm, analogowo.

 

MSEB jest genialny i czyni cuda. Bardzo brakowało mi globalnego EQ w DX160, jest to dla mnie jeden z tych ficzerów, które mogą być decydującym przy wyborze. W przypadku CE Six dodałem +10 (w skali do -100/+100) do ogólnego ciepła, w przypadku Voltów +10 do napowietrzenia. Zmiany były dosyć subtelne, ale słyszalne. Nazwałbym je taką "kropką nad i". Daje to pewną uniwersalność źródła, nie zauważyłem słyszalnej degradacji/zniekształcenia dźwięku. Dla testu przesunąłem również na maxa - cóż, można brzmienie zmienić również niemal całkowicie ;)

 

Inne ważne rzeczy, ale już na bardzo krótko: bateria trzyma długo, ale i ładuje się dłużej. R6 podobno obsługuje Quick Charge, ale nie sprawdzałem, nie potrzebuję tego, ew. podłączam go wieczorem i powoli się ładuje. Mój, jako preorderowy przyszedł ze skórzanym etui, w zestawie z samym playerem nie zauważyłem żadnego, nawet silikonowego. Nie wiem jak będą wyglądały "oficjalne" zestawy, ale to może być ważne. Działa piekielnie szybko. Położony koło telefonu strasznie zbiera szumy.

 

Chyba tyle z istotnych rzeczy, jeżeli coś jeszcze to pytajcie ;)

 

@Najner @ZebLong @wegiel21 i kto tam jeszcze był zainteresowany wrażeniami :)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania ;)

 

@xenofont z Voltami, które są bardzo czułe: jest leciutki szum w tle w cichych partiach utworów, nie przeszkadza w normalnym słuchaniu, chociaż tło nie jest idealnie czarne. Przebicia od wi-fi/ładowania zdarzają się, ale są cichsze od tych z DX160. W tym drugim włączałam tryb lotniczy, tutaj nie mam takiej potrzeby, chociaż jakiś trzask się trafi. R6 za to nie powinien leżeć w pobliżu innych urządzeń typu telefon - wtedy szumi bardziej

 

@Najner - działa

@xtremesystems - Tak, MSEB realnie wpływa na barwę grania. Uważam to za dużą zaletę. Miałem kiedyś Blessingi2 (wiem, na pewno już to gdzieś pisałem 😅), które miały bardzo wyeksponowaną wysoką średnicę - wokale krzyczały do ucha. Na stacjonarce zdjąłem trochę tego zakresu przez EQ i granie bardzo mi się wtedy podobało. Na DX160 nie miałem takiej możliwości. Wracając - MSEBem można bardzo ingerować w dźwięk przesuwając suwaki na maksa, ale chyba jestem trochę zbyt ortodoksyjny na to ;) Za to przy każdych IEMach lubię leciutko sobie dostroić ustawienia. W przypadku CE Six i FH7 dodałem trochę do "Ciepła" (+10/100), a w przypadku Voltów +10 do napowietrzenia. Zmiany są taką "kropką nad i" - dopełnieniem wg uznania ;) 

Edytowane przez ForeseenQuasar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stanowisko Astella, ale najwidoczniej problem jest "globalny"

 

thank you very much for contacting Customer Support, and we would like to apologize for your experience.

Last week, the US Support Team began to receive reports on the APK-Tidal streaming application offering technical glitches for new users to download and log-in to the application.

After an extensive investigation, Astell&Kern's Global Services Team is able to verify the issue with APK-Tidal Streaming Application is a recently developed glitch, and it's due to metrics change from the services provider - Tidal.

If you are a current Tidal user and have not log-out of the account, the streaming application is still in active service without any interruptions.

With that being said, it has also been identified that it is not an isolated Astell&Kern issue, as log-in errors also occurred from other brands' Android portable devices as well.

Currently, the technical development team is working around the clock and aiming to conclude this unexpected matter with the best possible resolution.

The Support Team is committed to share any updates and insights with you, once the information becomes available.

We thank you for your understanding and patience throughout this process. Meanwhile, please enjoy the fullest Tidal Master streaming quality via the embedded Tidal application that is available on your SR25 media unit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Słucham od kilku dni nowego HiBy R6 i jest zaskakująco dobry. Dobrze kontrolowany dół z lekkim akcentem w subbasie, klarowna średnica ze świetnymi żeńskimi wokalami oraz świetnie rozciągnięta i szczegółowa góra, która pozostaje przeważnie gładka. Fajna szerokość sceny i bardzo dużo powietrza, a do tego jest wyraźna głębia. Działanie to bajka, chyba najszybszy DAP na Andku, jaki przewinął mi się przez ręce (musiałbym dokładnie z DX300 porównać jeszcze). Kusząca opcja. Zobaczę, co będzie gdy dobije do 100 godz. grania.

 

HiBy R6 Fusion.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 09:51, Wisting napisał:

Tylko to kółko sterujące - nieużywalne, jak załóżysz etui. Prawda, szybki jest, Shanling to przy nim mulasty muł.

Oby w RS6 to poprawili. Pozbyłem się DX300 bo tez te kółko było nieużywalne, szczególnie w etui wiec mam nadzieje ze tutaj będzie lepiej 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 31.08.2021 o 14:15, Methuselah napisał:

Słucham od kilku dni nowego HiBy R6 i jest zaskakująco dobry. Dobrze kontrolowany dół z lekkim akcentem w subbasie, klarowna średnica ze świetnymi żeńskimi wokalami oraz świetnie rozciągnięta i szczegółowa góra, która pozostaje przeważnie gładka. Fajna szerokość sceny i bardzo dużo powietrza, a do tego jest wyraźna głębia. Działanie to bajka, chyba najszybszy DAP na Andku, jaki przewinął mi się przez ręce (musiałbym dokładnie z DX300 porównać jeszcze). Kusząca opcja. Zobaczę, co będzie gdy dobije do 100 godz. grania.

 

HiBy R6 Fusion.jpg

 

Jest szansa na krótkie porównanie dźwiękowe z DX300? Bo tym klockiem to jednak czasem idzie się zabić i tak myślę, czy jednak nie lepiej byłoby kupić coś mniejszego 😅

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2021 o 22:10, Dirian napisał:

Jest szansa na krótkie porównanie dźwiękowe z DX300? Bo tym klockiem to jednak czasem idzie się zabić i tak myślę, czy jednak nie lepiej byłoby kupić coś mniejszego 😅

 

DX300 to jest już sprzęt dla osób, które lubią nosić coś wielkiego w kieszeni i trzeba się z tym pogodzić :D HiBy R6 sporo mniejszy, z nieco gorszej jakości ekranem (mniej nasycone kolory i chłodniejszym tonie). Pod kątem szybkości działania oba wypadają podobnie, z lekkim wskazaniem na HiBy ze względu na jeszcze lepszą optymalizację. Pokrętła głośności w obu nie są idealne...

 

Dźwiękowo to nieco inne szkoły grania, ale mogę porównać tylko względem DX-a z AMP11 (nie znam wersji AMP11 MK2 czy AMP12). iBasso na tle HiBy ma mniej zaakcentowany dół (tak subbass, jak i midbass), mocniej wygładzoną średnicę i gładszą i mniej napowietrzoną górę. Bas ma wyraźnie lepszy impakt, lepiej oddaną fakturę i jest bardziej dynamiczny. W R6 jest dół idący w kierunku neutralności, ugrzeczniony, bez mocnego uderzenia, ale jest całkiem szybki i szczegółowy. Wokale nieco mocniej napowietrzone i żywe w HiBy, ale pozostają gładkie. Szczegółowość podobna, ale iBasso oddaje instrumenty w sposób pełniejszy (także większe bryły), wokale są pełniejsze. Góra jaśniejsza, odrobinę bardziej szczegółowa i lepiej rozciągnięta w R6, ale nie jest przesadnie agresywna. Scena na szerokość podobna - HiBy ma lepszą separację i więcej powietrza, a DX300 prezentuje większą głębię i wysokość sceny oraz ma wyraźnie ciemniejsze tło.

 

R6 2020 to nieco inny kierunek grania i pewnie jego bezpośrednim konkurentem będzie DX240.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie do posiadaczy, mój Hiby w trybie kopiowania plików przy większej ilości plików i katalogów zrywa połączenie USB. Musiałem zgrywać kolekcję po kilka katalogów zamiast np. 20 giga za jednym zamachem. Spotkał się ktoś z tym ? czy uszkodzony odtwarzacz ? Wyłączyłem w biosie USB legacy suport ale nic to nie dało. W opcjach planu zasilania windows hibernacja USB też wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności