Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Beyerdynamic dt 990 32ohm za dużo wysokich


MarcinT

Pytanie

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Najpierw spróbuj włożyć jakieś wkładki tłumiące pod albo do środka padów. Może to być nawet i ręcznik papierowy bo o to najłatwiej. Możliwe że w zupełności wystarczy i nie będziesz potrzebował zmiany. Pokombinuj z materiałami, różne gąbki do środka padów to często dobry pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
31 minut temu, Birken napisał:

Najpierw spróbuj włożyć jakieś wkładki tłumiące pod albo do środka padów. Może to być nawet i ręcznik papierowy bo o to najłatwiej. Możliwe że w zupełności wystarczy i nie będziesz potrzebował zmiany. Pokombinuj z materiałami, różne gąbki do środka padów to często dobry pomysł. 

 

Beyerdynamic zrobił nową gąbkę znacznie lepszą od tej oryginalnej, dźwięk staje się sporo ciemniejsze, nieprzyjemny pik zmniejsza się o jakieś 5-6 dB, ale bez utraty szczegółowości. Świetnie działa z DT990 czy T90. Wygląda to tak:

https://www.beyerdynamic.de/schaumstoffscheibe-amiron-wireless.html

Będę pisał do Konsbudu w sprawie zamówienia tych gąbeczek.

 

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
7 godzin temu, MarcinT napisał:

bo przecież są jedno, dwu, trzy a nawet cztero warstwowe, więc przy każdym efekt powinien być inny

 

I tak audiofil stał się koneserem papieru toaletowego :) 

Nigdy nie wiadomo gdzie nas to hobby zaprowadzi :D 

 

A tak serio, papier to chyba nie najlepszy pomysł - będzie się kruszyć / ścierać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
2 godziny temu, marek_m napisał:

A tak serio, papier to chyba nie najlepszy pomysł - będzie się kruszyć / ścierać.

Bo to tylko rozwiązanie poglądowe. Najłatwiej tym zacząć bo to każdy ma pod ręką. 

10 godzin temu, MarcinT napisał:

Popróbuję jeszcze z

Różne gąbki przynoszą bardzo rożne efekty. Fajnie jakbyś miał jakąś cieniutką bardzo gęsta wełnę ale może być i np. kawałek fizeliny (z pasmanterii lub sklepu z tkaninami) bądź agrowłókniny (ogrodnicze). Niemal każdy materiał daje inne efekty.

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
11 godzin temu, Birken napisał:

Niemal każdy materiał daje inne efekty.

No nie do końca, liczy się zagęszczenie włókien i ich grubość. Bardzo podobny efekt daje np płatek kosmetyczny jak filc ok 1mm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Z mojego skromnego doświadczenia z modowaniem słuchawek wynika, iż najlepsze efekty na utemperowanie góry daje ręcznik kuchenny, zamiennie z papierem toaletowym. ;)

16 godzin temu, marek_m napisał:

A tak serio, papier to chyba nie najlepszy pomysł - będzie się kruszyć / ścierać.

A niby czemu miałby się "kruszyć / ścierać", przecież nie będzie słuchawkami tyłka podcierał?! Będzie?! 🤔:D

Poza tym, jaki problem wymienić wkład na nowy, skoro tani i pod dostatkiem?! Póki co!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Birken napisał:

Najpierw spróbuj włożyć jakieś wkładki tłumiące pod albo do środka padów. Może to być nawet i ręcznik papierowy bo o to najłatwiej. Możliwe że w zupełności wystarczy i nie będziesz potrzebował zmiany. Pokombinuj z materiałami, różne gąbki do środka padów to często dobry pomysł. 

Dzięki. Spróbowałem z ręcznikiem papierowym i różnica jest spora. Wysokie już nie kłują, chociaż nie wiem, czy teraz aż za bardzo się nie wyfiltrowały. Popróbuję jeszcze z... papierem toaletowym 😄, bo przecież są jedno, dwu, trzy a nawet cztero warstwowe, więc przy każdym efekt powinien być inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, MarcinT napisał:

Cena mi nie odpowiada 😉

Ja za mojego dałem 1250zł. Wersja MK IV z BT. Za 700zł da się kupić używkę. Pamiętaj, że możesz nieco złagodzić górę inną lampą ;) 

Słuchałem DT 990 z X1s i doszedłem do wniosku, że lampa chyba najbardziej do nich pasowała.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności