Skocz do zawartości
  • 0

Wybór Beyerów i wzmacniacza dla przyjemności


bbrylinski1984

Pytanie

Dzień dobry bardzo wszystkim

Ostatnio, po długich bojach dojrzałem w końcu do zakupu dobrych słuchawek i wzmacniacza z (mojej finansowej) wyższej półki. Najpierw może po krótce opiszę zastosowanie i wymagania. Z założenia słuchawki będą użytkowane przez 90% do odtwarzania muzyki z telefonu iPhone (pliki FLAC i Spotify) na spacerze i w biurze. Muzyka to głownie coś ze starego rocka, metal, jakiś skandynawski folk i ogólnie takie klimaty. Słuchanie rozrywkowe dla przyjemności i relaksu, bez analizy każdego instrumentu i nuty z osobna.
Wytypowałem sobie dwie pary słuchawek oba ze stajni Beyerdynamic DT880 i DT990 zakładam, że ze względu na sposób użytkowania wersje PRO tych modeli odpadają (ale całkowicie ich nie wykluczam i myślę, że w toku dyskusji temat rozwiniemy). Rozważam zakup jednej z par w wersji 250 Ohm lub 600 Ohm.
I teraz kilka pytań.

 

1. Która z tych par słuchawek bardziej waszym zdaniem spasuje do słuchania muzyki z mojego opisu i sposobu jej słuchania (mobilność). Wiem, że izolacja będzie słaba ze względu na budowę ale nie zależy mi jakoś na niej szczególnie.

 

2. Kwestia wzmacniacza słuchawkowego, pierwotnie planowałem zakup ifi Hip DAC (520 mW przy 32 Ohm) ewentualnie kiedyś wymianę na ifi nano iDSD BL (285 mW przy 16 Ohm) pytanie czy przy ich mocy będą one w stanie poradzić sobie ze słuchawkami 250 lub 600 Ohm? Na stronie ifi jest kalkulator spasowani słuchawek i wzmacniacza pod kątem możliwości ich napędzenia i oba powyższe powinny sobie poradzić zarówno ze słuchawkami 250 i 600 Ohm.

 

3. Ze względu na sposób połączenia ifi i iPhona z wykorzystaniem Applowskiego kabelka lightning->camera, który w moim odczuciu wygląda na mogący w krótkim czasie się zniszczyć przy mobilnym użytkowaniu zacząłem rozważać wzmacniacze od xDuoo. Co prawda wydaje się mi, że można by Apllowski kabelek trochę zabezpieczyć/usztywnić dodatkowym oplotem i termokurczkami ale czy na dłuższą metę przetrwa próbę czasu <nie wiem>. Wracając do xDuoo, rozważam zakup xDuoo XD05 Basic (500 mW przy 32 Ohm) z adapterem Bluetooth xDuoo 05BL Pro lub xDuoo XP-2 Pro (320 mW przy 32 Ohm). Oba urządzenia mogą komunikować się poprzez Bluetooth co byłoby wygodne podczas spacerów lub po kabelku Lightning->USB-C i samo xDuoo ma w ofercie taki kabelek w wersji audiofilskiej ;) (krótki, opleciony i drogi :) ), a w ostateczności można z Apllowskiego kabelka korzystać, który można dodatkowo opleść i zabezpieczyć (a podobno to Apple ostatnio nawet wprowadziło do sprzedaży taki nowy opleciony i wytrzymalszy kabelek)

 

Panie i Panowie proszę o jakieś wskazówki co z tymi sprzętami zrobić, jak poskładać te klocki aby mobilnie przyjemnie było muzyki słuchać, a przy okazji się nie zaplątać w setki kabli i przejściówek, które będzie trzeba wymieniać co pół roku bo się pozaginają. Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne uwagi i propozycje. Co do potencjalnych propozycji zmian konfiguracji to jestem otwarty na wzmacniacze innych firm niż wyżej wspomniane ifi i xDuoo, natomiast same Beyery chciałby zostawić, jakoś tak mam do nich pewne ciepłe uczucie chociaż nigdy w rękach nie miałem.

 

Pozdrawiam ciepło i serdecznie
Bolesław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • MP3store

Ani 880 ani 990 nie nadają się na słuchanie muzyki na zewnątrz bo są półotware. Poza tym samo japko ich nie zasili. Nie ma opcji. Co do wzmacniacza albo bierz Dragonfly RED, albo FIIO Q1 II (ten drugi przystosowany pod japka). Co do słuchawek - wdepnij w miarę możliwości do sklepu mp3store jakiegokolwiek i sam posłuchaj co Ci przypasuje bo z tego co mówisz to bliżej jest Ci do AKG K371 niż do beyerów, (chyba że custom one pro). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, DeVilio napisał:

Ani 880 ani 990 nie nadają się na słuchanie muzyki na zewnątrz bo są półotware. Poza tym samo japko ich nie zasili. Nie ma opcji. Co do wzmacniacza albo bierz Dragonfly RED, albo FIIO Q1 II (ten drugi przystosowany pod japka). Co do słuchawek - wdepnij w miarę możliwości do sklepu mp3store jakiegokolwiek i sam posłuchaj co Ci przypasuje bo z tego co mówisz to bliżej jest Ci do AKG K371 niż do beyerów, (chyba że custom one pro). 

 

Dziękuję za bardzo konkretną wypowiedz. Pierwotnie myślałem o tym FiiO aczkolwiek inne wzmacniacze też da się ogarnąć, kwestia kabli. 

Zastawiam się jeszcze nad Beyerdynamic T50p, dostałem interesującą propozycję ich zakupu, a że są zamknięte i podobno bardzo wygodne to zaczynam je rozważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Miszczu, to nie tylko kwestia kabli tylko wredności iphone, nie ze wszystkim chce to działać bo nie i już. Sprzęty muszą mieć w opisie info że współpracuje z japkiem inaczej nie masz pewności że to poleci. Zarówno czerwona ważka jak i q1 II jak i też Q5 - mają info że działa z japkiem. Co do słuchawek - ciężko jest cokolwiek doradzić bo to kwestia tak indywidualna że jak nie posłuchasz to nie będziesz wiedział czy Ci to podpasuje. Jeden powie o tych samych słuchawkach że ciemne i kleiste, inny że za jasne i obaj mają rację bo tak je odbierają po prostu. Wzmak możesz kupić w ciemno byle parametry Ci pasowały i masz potwierdzenie od sprzedawcy że z japkiem zadziała. Ale po słuchawki przejedź się osobiście jak masz możliwość, umów się na odsłuchy, podaj wymagania sprzedawcy i niech ogarnie Ci sprzęt, posłuchasz, wybierzesz i będzie git. Słuchawek nie kupuj w ciemno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, DeVilio napisał:

Ani 880 ani 990 nie nadają się na słuchanie muzyki na zewnątrz bo są półotware. Poza tym samo japko ich nie zasili. Nie ma opcji. Co do wzmacniacza albo bierz Dragonfly RED, albo FIIO Q1 II (ten drugi przystosowany pod japka). Co do słuchawek - wdepnij w miarę możliwości do sklepu mp3store jakiegokolwiek i sam posłuchaj co Ci przypasuje bo z tego co mówisz to bliżej jest Ci do AKG K371 niż do beyerów, (chyba że custom one pro). 

 

Dziękuję. Chyba właśnie takiej wypowiedzi w całym tym temacie mi brakowało, wskazówki w, która tak naprawdę stronę swoja uwagę i nacisk podczas wyboru przyłożyć.

Dziękuję za konkretną, szczerą i nieaudiofilską ;) wypowiedź.

 

Edytowane przez bbrylinski1984
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 30.10.2020 o 10:09, DeVilio napisał:

Ani 880 ani 990 nie nadają się na słuchanie muzyki na zewnątrz bo są półotware

Zależy jak dla kogo. Ja np. wolę jednak słyszeć to co się dzieje na zewnątrz idąc ulicą. Raczej i tak chodzenie i delektowanie się muzyką inaczej niż jako tło moim zdaniem odpada. Zbytnie zasłuchanie się w muzykę może skończyć się pod kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store
W dniu 5.11.2020 o 07:15, Rafacio napisał:

Zależy jak dla kogo. Ja np. wolę jednak słyszeć to co się dzieje na zewnątrz idąc ulicą. Raczej i tak chodzenie i delektowanie się muzyką inaczej niż jako tło moim zdaniem odpada. Zbytnie zasłuchanie się w muzykę może skończyć się pod kołami.

Jak potrzebuję mniej więcej słyszeć co się dookoła dzieje to przyciszam muzykę i słyszę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak koniecznie Beyerdynamic, to np. DT250 250Ω i Xduoo XD-05Plus, żaden Basic bo to słabizna jest. Słuchawki wygodne i względnie małe, brzmienie ciepłe i przyjemne, z dobrym dociążeniem i łagodną góra, a sam wzmacniacz neutralny z dobrym wykopem, szeroką sceną i dobrze rozciągniętą górą, bardzo wysoka moc 1000mw i długi czas na baterii  ok.13h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności