Skocz do zawartości

Shanling up4


wfmsiekierka

Rekomendowane odpowiedzi

Gra bardziej neutralnie niż ES100, z mocniej kontrolowanym basem, mocniej rozciągniętą górą i szerszą sceną. Nieco bardziej szczegółowy niż ES100, ale mniej naturalny/ciepły tonalnie. Wyraźnie spokojniejszy sopran niż w BTR5, nieco mocniej zaakcentowany subbass, nie tak twardy bas. Na tle FiiO gra nieco pełniej, gładszym dźwiękiem z lepiej kontrolowaną górą.

 

Ciężko powiedzieć jednoznacznie który jest najlepszy, bo każdy wpisuje się w nieco inne preferencje. Z pewnością warto się z nim zapoznać :D

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział tak - jak jest się fanem średnicy, to Shanling, jak grania zrównoważonego, choć nieco cyfrowego, to FiiO, jak ma być ciepło i miło, to Earstudio, a jak bardziej rozrywkowo, to Qudelix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO UP4 raczej dla fanów transparentnego dźwięku, to zdecydowanie nie jest średnicowy DAC/AMP. Jest dość neutralny, transparenty, a przy tym gładki o naturalnej tonalności (delikatne U o lekko ocieplonym charakterze) bez ograniczanych skrajów. Nie gwarantuje ani pełnych, dużych instrumentów, ani mocno eksponowanych, żywych wokali, jeżeli same słuchawki tak nie grają. Bardziej "średnicowy" jest już Qudelix-5K, ale ten też wcale nie dla każdego będzie bardziej rozrywkowy niż ES100. On gra po prostu naturalno-neutralnym dźwiękiem o dobrej dynamice. Jak ktoś lubi twardy bas i lekko zadziorną górę, to bardziej funowy np. w elektronicznej muzyce może okazać się BTR5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacham się pomiędzy Qudelix k5 a Shanling up4, ma służyć do Fiio FH3,@maciux pisał że z tymi słuchawkami k5 brzmiał najlepiej,ale do testów wykorzystał es100. Btr5, qudelix k5, Oriolusa 1795, btr3k, a pominą Shanling up4 który, który jakiś czas temu recenzował

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Wacham się pomiędzy Qudelix k5 a Shanling up4, ma służyć do Fiio FH3,@maciux pisał że z tymi słuchawkami k5 brzmiał najlepiej,ale do testów wykorzystał es100. Btr5, qudelix k5, Oriolusa 1795, btr3k, a pominą Shanling up4 który, który jakiś czas temu recenzował

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

 

Niestety nie znam Shanlinga UP4. Na łamach kropka.audio testował go @Inszy

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/shanling-up4-recenzja/

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Niestety nie znam Shanlinga UP4. Na łamach kropka.audio testował go [mention=21694]Inszy[/mention]
 
https://kropka.audio/test/wzmacniacze/shanling-up4-recenzja/
A ok, recenzje czytałem wcześniej, to może@Inszy się wypowie czy UP4 się zgra się z FH3

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności