Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HEDD Audio Type 07 recenzja


audioupdate

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

 

 

 

HEDD Type 07 Studio Monitor

 

Słowem wstępu

 

Rynek aktywnych monitorów studyjnych, do odsłuchu w bliskim polu, zdaje się podążać od jakiegoś czasu utartymi szlakami. Dziś postaram się sprawdzić, czy wykorzystujące nietuzinkową technologię AMT monitory odsłuchowe niemieckiej marki HEDD Audio, model Type 07, wykraczają poza utarte już szlaki rynku. Nie ukrywam, że dość długo wyczekiwałem na ten moment, aby po raz kolejny w swoim życiu mieć okazję obcowania z przetwornikiem w tej technologii, bowiem ujął mnie w kolumnach podłogowych, w modelu ESS AMT1D... zatem zaczynajmy.

 

Wewnątrz i zewnątrz

 

Monitory przychodzą zapakowane w dość sporych rozmiarów pudła kartonowe, w zestawie znajdziemy monitory oraz kable zasilające. Wykonane ręcznie w niemczech głośniki budzą respekt już przy wyjmowaniu z pudeł, bowiem każdy z nich waży 10kg. To, co przykuwa uwagę od razu, to gładkie, matowe obudowy głośników. Są naprawdę piękne. Widać tu dbałość o każdy szczegół, spasowanie materiałów, licowanie przetworników z obudową, to bardzo wysoka półka. Uwagę zwracają też dwa bass-reflexy, ułatwiające notabene przenoszenie najniższych częstotliwości.

 

Technologia

 

Zanim przejdę do wrażeń z odsłuchu, na początek garść ważnych informacji technicznych. Producent zdecydował się na połączenie przetwornika AMT – Air Motion Transfomer, odpowiadającego za wysokie częstotliwości oraz część wyższej średnicy, wraz z średnio-niskotonowym przetwornikiem o średnicy 182mm, który wyposażony jest w membrane wykonaną w charakterze plastra miodu, deklaruje również pasmo przenoszenia na poziomie od 45Hz do 20kHz przy zachowaniu odchyłów +/- 1.5dB, to, krótko mówiąc fenomenalny wynik. Częstotliwość podziału zwrotnicy to 2300Hz, a za wzmacniacze odpowiadają moduły ICE power, przez które moc, którą możemy śmiało podać tym głośnikom to 100W na kanał. Producent zdecydował się również na umieszczenie korektorów niskiego i średniego pasma na tyłach obudów obu monitorów, zakres regulacji to +/- 4dB przy 20kHz oraz +/- 4dB przy 50Hz, tak, aby potrafiły odnaleźć się na standach jak i w warunkach półkowych, bowiem nie każdy ma miejsce, aby trzymać monitory na standach. Standardowo głośniki wyposażone są w wejścia XLR oraz RCA, natomiast inżynierzy marki HEDD dają nam możliwość zaimplementowania kolejnych wejść cyfrowych w postaci karty zgodnej z Dante, AES67, AES3/EBU.

 

Brzmienie

 

Dźwięk wydobywający się z tych monitorów bliskiego pola można opisać jednym słowem. Niesamowity. Głośniki, nie tylko sprawdzają się niesamowicie w bliskim polu, ale i w średnim polu. Są w stanie wygenerować bardzo duży obraz sfery stereo, doskonale poukładany, a jednocześnie potrafią zagrać muzykę, oddać miejsce realizacji. Grają bardzo wyraźnie, liniowo, ale i emocjonalnie, za sprawą przetwornika AMT – mają przepięknie nasączoną średnicę dolną, jak i górną, a wysokie tony nie kłują, jednocześnie zachowując wyraźną prezentację. Obawiałem się tego, co poznałem już kiedyś. Jako monitory studyjne sprawdzają się znakomicie, każdy błąd realizacji, niepożądany szmer, zakłócenie jesteśmy w stanie wyłapać na cito. Grają kompletnie. Jako konstrukcja dwudrożna. Kompletnie. Śmiało mogę powiedzieć, że w budżecie do 6000pln,- nie słuchałem tak dojrzale i emocjonalnie brzmiących monitorów. Potrafią przenieść słuchacza w miejsce realizacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

hedd-type-07.jpg

1.jpg

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności