Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL M200 recenzja


audioupdate

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

 

 

 

SMSL M200

 

Słowem wstępu

 

Ostatnimi czasy mnoży się i roi wręcz, od przetworników analogowo-cyfrowych. Rynek DAC skupia coraz więcej, za coraz mniej. Dziś postaram się przedstawić swoje za i przeciw w związku z tym, że dane mi było obcować z urządzeniem wschodniej marki SMSL, modelem M200. Czy za 1400pln,- można mieć urządzenie, które może praktycznie wszystko?

 

Wewnątrz i zewnątrz

 

Urządzenie przychodzi do nas w niewielkich rozmiarów tekturowym pudełku, które skrywa w sobie garść dodatków. W zestawie znajdziemy pilot zdalnego sterowania, kabel USB, antenę umożliwiającą odbiór przez Bluetooth oraz zasilacz z kabelkiem zasilającym. Samo urządzenie sprawia wrażenie dobrze wykonanego, przyjemny w dotyku i w odbiorze dla oka DAC od razu ląduje na biurku.

 

Technologia i użytkowanie

 

Powoli przechodzimy do meritum. Urządzenie po wizualnym zapoznaniu się momentalnie wpiąłem do systemu. Kabelek USB – plug & play, żadnych problemów, zbalansowane interkonekty Wireworld'a wpięte bezpośrednio do Brystona... ale zaraz, zaraz. Najpierw trochę techniki. A więc producent śmiało chwali się całą masą technologicznych możliwości tego DAC'a. SMSL wykorzystał tutaj prawie topowy 32-bitowy układ AKM4497EQ, zatem ten maluszek wspiera natywnie DSD512, wraz z zestawem filtrów umożliwiających personalizację brzmienia. Został również wyposażony w szereg wyjść i wejść, zatem mamy możliwość wejścia po USB, optycznie i koaksjalnie, opcjonalnie możliwy jest bluetooth, a i tu jest niespodzianka – bluetooth w wersji 5.0 ze wsparciem bezstratnego przesyłu, z użyciem UAT oraz LDAC. Wyjścia natomiast, standardowo XLR i RCA. Parametry, którymi chełpi się producent to, idąc za ciosem; dynamika na poziomie 125dB – XLR oraz 123dB – RCA, natomiast stosunek S/N wynosi 125dB. Gdyby tego było mało, urządzenie wyposażone jest w niezwykle prosty, czytelny wyświetlacz OLED, który zdecydowanie ułatwia nawigację. Biorąc pod uwagę, że to wszystko wycenione jest na 1400pln,- - moje oczekiwania i rozpęd nie wziął się z powietrza. No więc jak to gra?

 

Brzmienie

 

Kontynuując, urządzenie wpięte przez zbalansowane interkonekty Wireworld'a do Brystona BHA-1 wywołało niemałe zdziwienie. Gra bardzo przyjemnie, w ucho rzuca się od razu brak cyfrowej maniery, ostrości oraz plastyczne niskie tony i średnica, która jest i daje o sobie znać w niesamowicie przyjemny lampowy wręcz sposób. Rozdzielczość to kolejny atut tej konstrukcji, jest szeroko i selektywnie. Potrafi oddać charakter nagrania, niemalże perfekcyjnie, intymnie a innym razem głęboko i emocjonalnie, tak, jak w nagraniu. Momentami daje o sobie znać szczegół, góra pasma potrafi wybrzmiewać dość długo, to na tyle mnie osobiście się spodobało, że zostawiam go na dłużej. Zwłaszcza, że wpięty pod monitory odsłuchowe poprzez końcówkę mocy, zrobił równie dobre wrażenie. Reasumując, urządzenie w tej cenie niemalże powaliło mnie na kolana, a obok stoi konstrukcja kilkukrotnie droższa. Odłączona. To maleństwo ze wschodu gra muzykę, stara się coś przekazać, odsłuch we własnych systemach wskazany. Może narobić zamieszania...

 

 

 

 

 

 

SMSL-M200-2.jpg

PRZETWORNIK-CYFROWO-ANALOGOWY-SMSL-M200-BLUETOOTH-Marka-SMSL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ciekawa recenzja! Sam posiadam tego DAC i w pełni się zgadzam - gra bardzo naturalnym brzmieniem, wygodna łączność przez Bluetooth, układ z wysokiej półki, samo urządzenie robi z zewnątrz wrażenie bardzo porządnego - czego chcieć więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem wielką nadzieję, że ten model zastąpi mojego wysłużonego DAC od MRElektronik (pisane razem, Mr Elektronik ze spacją z allegro to inna firma).Wg. mnie gra sucho i płasko. Miałem go 2 dni po czym go odesłałem, rozczarował mnie najbardziej brakiem najniższych rejestrów i dynamiki. Fatycznie średnie tony mogą przynieść skojarzenia z lampowością ale to tylko niestety namiastka. Podłączony był coaxialem ze źródłem, rca PAD Musaeus'em ze wzmacniaczem Unison Research  Unico Secondo.

Nie wiem co mieliście poprzednio za DAC'i ale ten jest wyraźnie brzmieniowo gorszy od starocia z 2008r? Różnica jest tak duża że usłyszałem już po chwili, że to nie to. Zostawiłem go na wygrzewanie na ok 30h i sobie pracował, po ponownym podłączeniu znowu to samo. Może to kwestia połączenia ze wzmakiem? Nie wiem używałem bardzo dobrych kabli, które świetnie sprawdzają się w moim systemie. XLR'y raczej tu nie pomogą bo jak coś nie gra to nic nie pomoże. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 12.06.2022 o 11:20, Ziggi napisał(a):

Miałem wielką nadzieję, że ten model zastąpi mojego wysłużonego DAC od MRElektronik (pisane razem, Mr Elektronik ze spacją z allegro to inna firma).Wg. mnie gra sucho i płasko. Miałem go 2 dni po czym go odesłałem, rozczarował mnie najbardziej brakiem najniższych rejestrów i dynamiki. Fatycznie średnie tony mogą przynieść skojarzenia z lampowością ale to tylko niestety namiastka. Podłączony był coaxialem ze źródłem, rca PAD Musaeus'em ze wzmacniaczem Unison Research  Unico Secondo.

Nie wiem co mieliście poprzednio za DAC'i ale ten jest wyraźnie brzmieniowo gorszy od starocia z 2008r? Różnica jest tak duża że usłyszałem już po chwili, że to nie to. Zostawiłem go na wygrzewanie na ok 30h i sobie pracował, po ponownym podłączeniu znowu to samo. Może to kwestia połączenia ze wzmakiem? Nie wiem używałem bardzo dobrych kabli, które świetnie sprawdzają się w moim systemie. XLR'y raczej tu nie pomogą bo jak coś nie gra to nic nie pomoże. 

 

 

 

Jeśli poprzedni DAC to multidac to nic dziwnego. Noweg delta-sigma grają nijak - odfiltrowany i uśredniony do pierwotnego sygnału szum, co gra nijak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności