Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Monitory + wzmacnicz + adapter do 600-700zł


piecho

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Małe wyzwanie. Temat nie jest pilny, powili chcę rodzicom skompletować zestaw stereo z adapterem.

- Kolumny powinny być stosunkowo niewielkie, na pewno nie podłogowe

- Dźwięk bardziej w klimatach ciepłego pluszowego misia niż wysokich szczegółów

- Sprzęt używany, mam znajomego elektronika jeśli będzie trzeba wymienić kondensatory czy pasek

- Adapter najlepiej pełny automat i kwarc, ale jak się coś trafi z fajną wkładką na pasku i półautomacie to też ok

 

Ciężko mi szukać, bo nie znam ani firm jeśli chodzi o monitory, ani wysokich modeli jeśli chodzi o wzmacniacz. Z obecnych ofert taki zestaw złożyłem, czekam na komentarze i sugestie:

-  Kolumny Acron 210 c - 210pln

- Pioneer A-331 lub NAD 701 (czyli w środku 3020) - 190-250pln. NAD to chyba jakiś trafiony model, ale ile nad tymi zachwytami prawdy we współczesnym świecie tanich komponentów półprzewodnikowych i nowszych konstrukcji w obecnie podobnej cenie to nie mam pojęcia. A tego Pionka ktoś polecił, ale nadal jak mówię - nie mam pojęcia : ) Jak to się zgra z tymi kolumnami także.

- I tu jest problem, bo relatywnie sporo jest modeli 200-250pln które mógłbym rozważać:

   - NAD 5120 z igłą Ortofon - niby niski model, ale ponoć udany, no i jak niski to nadal niski NAD

   - Akai ap-d2 - oryginalna wkładka ale bez igły, ale cena to rekompensuje

   - SONY PS-X35 - aż 300zł, może do stargowania, ale kwarc jest

   - Grundig PS-4000 Quartz 250zł nowa wkładka Music Hall Tracker

   - GRUNDIG PS-2500 240zł - nowy pasek, Wkładka Audio Technica AT71

   - HARKSOUND by CEC HS 210 z wkładką AKG P5ED - aktualnie 150zł

   - JVC AL-E500 - wydaje się być wysoki model, ale wkładka pewnie fabryczna

   - PHILIPS SYNCHRO DRIVE F7222 - fabryczna wkładka, automat - 250zł

   -  VISONIK VT-3300 półautomat na pasku, ale z ORTOFON FF 15 XE - 250zł

 

Edytowane przez piecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY PS-X35 za 300 zł z OLX jest od handlarza. Wkładka jest ponoć od modelu dj, wiec raczej do wymiany. Sam byłem zainteresowany, ale sprzedający nie zna się na rzeczy, więc obawiam się sprzętu prosto z Niemiec. Jeśli masz blisko to jedź i sprawdź, ponieważ cena jest całkiem dobra.
 

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Gundiga 4000, Castle Satellite i NAD 701. Dopiero teraz widzę, że adapter to jednak pół automat, ale po przeniesieniu ramienia opuszcza się je dźwignią a nie barbarzyńsko ręcznie, więc chyba będzie ok. Całość wyszła 660zł, jak ktoś jest zainteresowany to w przyszłym tygodniu mogę dać znać jak to gra : )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tutaj o 2 razy większym budżecie na adapter. Tutaj mam nową wkładkę z igłą i wysoki model Philipsa z kwarcem. Więcej nie potrzebuję.

Z CD23 brzmi zadziwiająco chłodno, ale szczegółowo i dynamicznie. Na pewno jak na tak niewielkie kolumny jestem miło zaskoczony, jutro przelutuję wtyczki w gramfonie i podłączę pod NADa. Sprawdzałem go na innym wzmacniaczu, jakość zdecydowanie mi wystarczy na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności