Skocz do zawartości

Dźwięk z TV przez BlueTooth na słuchawkach przewodowych - czy możliwe?


Patrycjusz2004

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam słuchawki przewodowe i chciałbym czasem podłączyć je do TV, żeby nie przeszkadzać innym domownikom. Zastanawiam się czy można byłoby jakoś wykorzystać do tego BT. Niby mogę puścić przedłużacz ale wolałbym, żeby kable nie walały się po podłodze, bo cały czas ktoś chodzi po pokoju i może się to źle skończyć dla któregoś z urządzeń lub domownika :)
Pudło mam takie -
sharp lc-55cuf8472es

Nie chciałbym też inwestować w nowe słuchawki, bo te co mam są bardzo ok - Klipsch Image One.

Gdzieś kiedyś pamiętam czytałem, że jest jakiś prosty sposób tylko nie pamiętam czy przy wykorzystaniu smartfona czy czegoś innego.
Będę wdzięczny za naprowadzenie :)

Pozdr.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz coś takiego za 40$ https://pl.aliexpress.com/item/4000420021211.html?spm=a2g0o.store_home.productList_390575310.pic_3 i masz problem rozwiązany ( pod warunkiem, ze tv ma nadajnik BT)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz we sklepie nadajnik bluetooth z wejściem USB koszt parę $
Sprawdź jak to działa, a TV na pewno ma gniazdo USB

US $3.49 30%OFF | Baseus Adapter USB Bluetooth Dongle do komputera mysz komputerowa klawiatura Aux Bluetooth 4.0 4.2 głośnik z odbiornikiem nadajnik
https://a.aliexpress.com/_AYevNZ

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Kupujesz we sklepie nadajnik bluetooth z wejściem USB koszt parę $
Sprawdź jak to działa, a TV na pewno ma gniazdo USB

US $3.49 30%OFF | Baseus Adapter USB Bluetooth Dongle do komputera mysz komputerowa klawiatura Aux Bluetooth 4.0 4.2 głośnik z odbiornikiem nadajnik
https://a.aliexpress.com/_AYevNZ

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka


Nie wie czy wstawiłem właściwą ofertę, ale dzięki niej wiesz czego szukać

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Kupujesz we sklepie nadajnik bluetooth z wejściem USB koszt parę $

Ten tv ma BT, więc JadeAudio XC3 wystarczy do odbioru sygnału po BT z tv. Jest to klon BTR3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR3 który mam jest całkiem przyzwoity, jak masz więcej do wydania to BTR5 jest już sporo lepszy, przeskok jakościowy, ale i cenowo to ok 550 pln. Moim zdaniem warto, ale każdy decyduje samodzielnie czy chce wydać 3x tyle tylko do TV. Jeśli będziesz korzystał również z telefonem i/lub laptopem to warto dołożyć. Do TV tylko wystarczy XC 3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaro54 napisał:

BTR3 który mam jest całkiem przyzwoity, jak masz więcej do wydania to BTR5 jest już sporo lepszy, przeskok jakościowy, ale i cenowo to ok 550 pln. Moim zdaniem warto, ale każdy decyduje samodzielnie czy chce wydać 3x tyle tylko do TV. Jeśli będziesz korzystał również z telefonem i/lub laptopem to warto dołożyć. Do TV tylko wystarczy XC 3

No chciałbym też czasem podłączyć do laptopa, jak pracuję. Mam też nowego Samsunga s10, czy jakość z tego BTR5 będzie lepsza niż z tego telefonu; mam dużo gęstych plików FLAC - HDtrack i ogólnie 24 bitowych. Mam też już chyba dobry DAC - Topping D70 czy możliwa jest jakaś inna droga, żeby go wykorzystać jako DAC i tylko jakoś ten sygnał wypuścić dalej, tylko wzmocnić? Muzę puszczam teraz z dysku przez malinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj recenzje @maciuxna kropce. @MrBrainwashteż porównywał różne moduły bt tu na forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To że TV ma Bluetooth nie oznacza z automatu że obsługuje słuchawki Bluetooth, nie mam na myśli tego konkretnego modelu ale telewizory ogółem, szczególnie te nieco starsze. To standardowy problem u mnie w sklepie ludzie zakładają że jest Bluetoth to sobie posłuchają na słuchawkach, kupują i w domu lipa. 

 

Ja mam dwa staruszki LG i Samsung obydwa z początków smart tv, obydwa z Bluetooth, niestety żaden nie ogarnia słuchawek a łączność służy do komunikacji z myszką/klawiaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kurop napisał:

To że TV ma Bluetooth nie oznacza z automatu że obsługuje słuchawki Bluetooth, nie mam na myśli tego konkretnego modelu ale telewizory ogółem, szczególnie te nieco starsze. To standardowy problem u mnie w sklepie ludzie zakładają że jest Bluetoth to sobie posłuchają na słuchawkach, kupują i w domu lipa. 

 

Ja mam dwa staruszki LG i Samsung obydwa z początków smart tv, obydwa z Bluetooth, niestety żaden nie ogarnia słuchawek a łączność służy do komunikacji z myszką/klawiaturą.

Ten tv obsługuje urządzenia audio BT, tak pisze w instrukcji. Przeczytałem najpierw, za nim zaproponowałem swoją propozycję. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 godzin temu, Jaro54 napisał:

Ten tv obsługuje urządzenia audio BT, tak pisze w instrukcji. Przeczytałem najpierw, za nim zaproponowałem swoją propozycję. 

tak, domyśliłem się dlatego napisałem że nie chodzi mi o ten konkretny przypadek tylko ogólnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności