Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo XP-2 Pro


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem możliwość pobawić się  xDuoo XP-2 Pro czyli odbiornikiem blutooth i dac/ampem w jednym. 

 

Xduoo XP-2Pro bardzo porządnie wykonane z metalu i szkła w obydwu stron co niestety wiąże się z tym iż jest dość duże i ciężkie jak na bluetootha.

 

Dźwiękowo całkiem, całkiem. Zwarte, czyste, trochę odchudzone brzmienie ale dynamiczne i bezpośrednie do słuchacza z fajnym impaktem. Nie jest to wyrafinowane czy wybitnie naturalne granie ale przyjemnie się tego słucha i nóżka sama chodzi. 

 

Problem jest z potencjometrem bo Xduoo ma strasznie wysoki gain ustawiony i na IEMach na LOW GAIN jest nie tylko szybko głośno ale też jest duży imbalans kanałów który wyrównuje się dopiero powyżej głośności którą uważam za komfortową. Jasne, że można kombinować i zmniejszać głośnosć na telefonie czy w windowsie ale nie każdy sprzęt z którym się paruje to potrafi i raczej nie o to chodzi. Mocy jest sporo, a imbalans nie jest problemem z bardziej wymagającymi słuchawkami tak, że całkiem fajne, dobrze grające urządzenie z przeznaczeniem do bardziej wymagających słuchawek.

 

20201026_115655~01.jpg

 

20201026_115631~01.jpg

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma 300 mW na kanał czy w sumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę słabo na dzisiejsze warunki. BTR5 ma 240 mW na kanał

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaro54 napisał:

To trochę słabo na dzisiejsze warunki. BTR5 ma 240 mW na kanał

 

Nom, po to Fiio ma balans, za to z dziurki 3,5mm ma już tylko 80mW czyli polowe tego co Xduoo. Jak ktoś niechce przerabiać słuchawek na balans to ma ja jak znalazł dość mocną dziurkę 3,5mm w xduoo.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

On ma 300 mW na kanał czy w sumie?

 

14 minut temu, Jaro54 napisał:

To trochę słabo na dzisiejsze warunki. BTR5 ma 240 mW na kanał

 

Na kanał. Od BTR5 ten xDuoo jest mocniejszy. Dodam, że FiiO zdarza się podawać moc w peaku. W XP-2 Pro te 300 mW wydaje się realną wartością.

 

XP2 Pro to ciekawy sprzęt, lepszy niż spodziewałem się w pierwszej chwili. Spoko radzi sobie z bardziej wymagającymi dokami, jak hybrydy EE czy Tin Audio P1. Samo granie też spoko, bo chociaż rozjaśnione i idące nieco w stronę neutralności, to brzmienie jest dość gładkie i dynamiczne.

 

Na miejscu xDuoo dodałbym kontrolery odtwarzacza, jak w Oriolus 1795. Trochę tego mi brakowało.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Methuselah napisał:

 

 

Na kanał. Od BTR5 ten xDuoo jest mocniejszy. Dodam, że FiiO zdarza się podawać moc w peaku. W XP-2 Pro te 300 mW wydaje się realną wartością.

Nie w peeku bo bez problemu (z balansu oczywiście ) napedza Pinnacle P1. a MF 200B głośno gra na 23-25/60 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

To trochę słabo na dzisiejsze warunki. BTR5 ma 240 mW na kanał

 

Kilka faktów bo znów fantazjujesz:

1) Głośność nie jest wyznacznikiem prawidłowego wysterowania słuchawek

2) XP-2 Pro ma co najmniej 3,5 więcej mocy na wyjściu 3.5mm od BTR5. Co najmniej bo wartości specyfikacji są często mocno u nich zawyżane w przeciwieństwie do xDuoo. Jak następnym razem nowe prawa fizyki zaczniesz tworzyć to zachęcam najpierw do zerknięcia na pomiary:

https://reference-audio-analyzer.pro/en/manufacturer-reports.php?manufi=56&img=1#gsc.tab=0

 

Edytowane przez bigmaras
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że na balansie. To ty tworzysz bajki wyrywając z kontekstu fragmenty. Głośność jest miernikiem mocy na wyjściu. Nie pisałem o wysterowaniu tylko o głośności. Zacznij czytać ze zrozumieniem tekstu, bo coraz częściej to ci się zdarza, a w szczególności do wyrobów które sprzedajesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Pisałem że na balansie. To ty tworzysz bajki wyrywając z kontekstu fragmenty. Głośność jest miernikiem mocy na wyjściu. Nie pisałem o wysterowaniu tylko o głośności. Zacznij czytać ze zrozumieniem tekstu, bo coraz częściej to ci się zdarza, a w szczególności do wyrobów które sprzedajesz. 

 

Pozwól, że przypomnę post poniżej...

 

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

To trochę słabo na dzisiejsze warunki. BTR5 ma 240 mW na kanał

 

1) BTR5 ma 80mW na wyjściu 3.5 (wg ich specyfikacji), XP-2 Pro 300mW - Jak będzie wygladać realnie to pewnie chłopaki nie długo wrzucą.

2) XP-2 Pro nie ma balansu

 

Jak widzisz u mnie ze zrozumieniem jest ok a z Ciebie jak zwykle kupa śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Nie w peeku bo bez problemu (z balansu oczywiście ) napedza Pinnacle P1. a MF 200B głośno gra na 23-25/60 

 

10 minut temu, bigmaras napisał:

 

Pozwól, że przypomnę post poniżej...

 

 

1) BTR5 ma 80mW na wyjściu 3.5 (wg ich specyfikacji), XP-2 Pro 300mW - Jak będzie wygladać realnie to pewnie chłopaki nie długo wrzucą.

2) XP-2 Pro nie ma balansu

 

Jak widzisz u mnie ze zrozumieniem jest ok a z Ciebie jak zwykle kupa śmiechu.

Ja też Ci przypomnę. I widać jak wyrywasz z dwóch wpisów co tobie pasuje. Dyskusja z tobą nie ma sensu, więc end offtop 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Kilka faktów bo znów fantazjujesz:

1) Głośność nie jest wyznacznikiem prawidłowego wysterowania słuchawek

2) XP-2 Pro ma co najmniej 3,5 więcej mocy na wyjściu 3.5mm od BTR5. Co najmniej bo wartości specyfikacji są często mocno u nich zawyżane w przeciwieństwie do xDuoo. Jak następnym razem nowe prawa fizyki zaczniesz tworzyć to zachęcam najpierw do zerknięcia na pomiary:

https://reference-audio-analyzer.pro/en/manufacturer-reports.php?manufi=56&img=1#gsc.tab=0

 

"marketingowcy" mogą podawać co im się podoba a i tak nikt nie zarzuci im nieszczerości publicznie... prawda jest taka że nieważne co byś robił cudów nie będzie - sprzęt droższy ma zalety nad tańszym które powodują że cena jest taka jaka jest

(nie zawsze ludzie wiedzą co kupują i później komentują że sprzęt przedrożony)

ludzie którzy liczą że wezmą popularne, tanie rozwiązanie wszędzie doradzane i że będzie idealnie bo to remedium na wszystko zawsze (btr/ wzmacniacze z thx aaa) 

no cóż... stary wyjadacz się nie złapie a ktoś bez doświadczenia kupi (chodzi o przykładowych klientów często na tańszy sprzęt - nie o Spawn'a)... i będzie dalej chwalił bo kompletnie nie ma punktu odniesienia...

skończmy z ciągłym hype'owaniem wszystkiego co nowe jako co miesiąc/dwa rewolucyjne i znacznie lepsze niż wszystko co było wcześniej bo... zawsze dostaniemy dokładnie to za co zapłacimy

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 14:43, Jaro54 napisał:

Głośność jest miernikiem mocy na wyjściu.

Od kiedy? 😦

 

Co do XP-2 Pro, to fajny dzikus. Mocne i szybkie uderzenie na dole, z dobrym wybrzmiewaniem, średnica trochę oddalona i czytelna, więc mamy wrażenie nieco większej sceny niż faktycznie się ona rozkłada na boki, góra wyraźna, ale raczej spokojna, choć też delikatnie matowa mimo dobrze zarysowanych dźwięków. Na pewno nie do cichego słuchania ze względu na różnicę balansu na początku skali o której pisał Spawn. Ale jak się zapuści metal, to i po prawdzie nie chce się słuchać cicho - na zewnątrz jak znalazł. Choć złapałem się kilka razy na tym, że za bardzo rozkręcałem potek.

Ogólnie granie "w stylu xDuoo". Jak ktoś lubił X2, D3 czy Linka, to będzie w pełni zadowolony z brzmienia, bo tu dostajemy coś podobnego, ale na sterydach. Z początku myślałem, że to będzie taki mini XD05 Plus, ale jednak nie, tu się liczy tylko rozrywka. Do domowych spokojnych odsłuchów niekoniecznie najlepszy wybór, tu jednak wolę Plusa z modułem BT, ale chodząc nocą po mieście, gdy w słuchawkach leci takie Psychosocial, to jednak XP-2 Pro.

W porównaniu do starego XP-2 zdecydowanie zmieniono brzmienie, choć mimo nazwy, idąc w fun, a nie granie "pro". Teraz jest mniej grzecznie, z większym wykopem, szybciej.

 

Brakuje mi jednak jednej rzeczy - możliwości zmiany utworów z pominięciem telefonu. Można tylko pauzować. Na wielki plus brak jakichkolwiek szumów. Ani w trakcie odtwarzania, ani na pauzach, ani przy uruchamianiu, ani wyłączaniu, nie ma też przebić z leżącego obok telefonu.

 

Co do rozmiaru - jest spory jak na moduł BT, ale czy faktycznie duży, to kwestia indywidualna. Ja i tak zawsze noszę je w kieszenie, a nie przypinam do ubrania, więc dla mnie bez różnicy, bo XP-2 Pro jest niewiele większy od X3 II, a zauważalnie mniejszy niż DX160, M6 czy Alien+.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 19:36, whero napisał:

"marketingowcy" mogą podawać co im się podoba a i tak nikt nie zarzuci im nieszczerości publicznie...

 

I właśnie po to są takie portale jak https://reference-audio-analyzer.pro/en/index.php#gsc.tab=0 aby obnażać zawyżone wartości. Tutaj "marketingowcy" nie siedzą a pomiary wrzucają też użytkownicy i jak najbardziej wielu firmom zarzucono nieszczerość publicznie.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam i ja. Dałem sobie kilka długich dni przerwanych kilkoma dniami pauzy na oswojenie się z XP-2 Pro, na przywyknięcie do niego, sprawdzenie w kilku różnych parach i mogę podzielić się swoimi pierwszymi wrażeniami. 

 

A pierwsze wrażenie tuż po wyjęciu z pudełka to mniej więcej "O, jaki on ładny! I mniejszy, niż wyglądał na zdjęciu. I jak on jest zayedwabiście wykonany!". Krótko mówiąc, wygląda na kawał porządnego sprzętu i taki też wydaje się w dłoni. Nie jest to cegła, która wyciągnie kieszenie, za to świetnie w tej kieszeni leży i nie przeszkadza nawet w ciasnej przestrzeni pracowni projektowej, w której wiję się czasem między ludźmi, maszynami i regałami. Na potencjometr były jakieś narzekania, ale problemu nie zauważyłem, bo łączę go po LDAC z telefonem, więc głośność ustawiam w połowie i jest cacy nawet z czułymi dokami typu Fidue A91 czy Oriveti New Primacy. Z tymi drugimi co prawda nieco szumi, ale tragedii nie ma. Niestety, OnePlus 7 Pro po kablu współpracować nie chciał, więc kij mu w port USB, ale współpracę z PC sobie obczaję.

Z czysto użytkowych kwestii cieszy mnie to, że jednym przyciskiem można szybko zatrzymać utwór i równie szybko go wznowić, potencjometr działa z niemal idealnym oporem, a jednocześnie płynnie i gładko. Po LDAC z fonem łączy sie ultra-szybko (max 2 sekundy od włączenia), a czas pracy na baterii jest... No jeszcze go nie zarżnąłem, a spokojnie dobiłem do dziesięciu godzin czystego grania plus przynajmniej 2-3h w standby. 

 

3.jpg

 

Dźwiękowo określiłbym go jako neutralno-jasny, ale wyważony z lekkim akcentem na wyższe tony, bez bolesnego odchudzenia reszty pasma. Bas jest sprężysty, ma bardzo fajny impakt oraz fakturę, jest przy tym szybki i schodzi do samego dołu. Średnica neutralna pod kątem barwy, ani chuda ani gęsta, z może odrobinę tylko chudszym niższym środkiem. Brak jakiejś znamienitej masy, co zawiedzie pewnie fanów średnicy ciepłej i pełnej, nadrabia klarownością oraz energią. Wokale są nieznacznie zaakcentowane, ale nie nazwałbym ich przesadnie mocno wysuniętymi do przodu. Ot, podane odrobinę do przodu nie próbują grać za wszelką cenę pierwszych skrzypiec. Góra czysta, ładnie rozciągnięta, trochę na moje ucho rozjaśniona, ale jestem sam fanem raczej gładszych tonów wysokich. Scena nie powala szerokością, ale nie jest klaustrofobiczna. Ma raczej kształt kuli, bo potrafi zaskoczyć, zwłaszcza na tę półkę cenową, wysokością i głębią. Sama szerokość raczej średnia i czuć to kiedy podłączy się takie słuchawki jak np. Fostex TH610, które grają sceną bardzo szeroką, ale dość płaską. XP-2 Pro nieco ściągnął skraje sceny do środka, ale nadrobił wysokością, precyzją pozycjonowania i jakimś tam zalążkiem głębi na nich, więc IMO jest git. I właśnie to pozycjonowanie, precyzja w ulokowaniu dźwięków w tej uporządkowanej przestrzeni robi największą robotę, za co ode mnie wielki plus. 

 

2.jpg

 

Ogólnie lubię go i złapałem się na tym, że zacząłem częściej sięgać po XP-2 Pro, niż po DAPy. Trochę ze mnie leniwa buła i nie chce mi się targać ćwierćkilogramowej cegły, a trochę wygodnicki dzik, który coś tam sobie grzebiąc wszystko ogarnia z telefonu i nie musi martwić o dodatkowe kabelki, skoro wszystek dźwięków leci z TIDAL Hi-Fi. Xduoo się nie grzeje, nie marudzi z połączeniem, nie rwie połączenia w zasięgu swobodnych 6-7 metrów, a do tego pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne we względnie dobrej jakości, choć to jeszcze będę bardziej sprawdzać, bo zaintrygowała mnie ta funkcjonalność. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

 

Jako źródło dźwięku mam Galaxy S23 i laptop. Serwisy to Spotify i Apple Music, własne piloty CD. Słuchawki zwykle Sony WF-1000 XM3 lub Soundcore Life Q30 (bluetooth, ale można też z kabelkiem), przy komputerze zwykle Koss Porta Pro. Jak dla mnie jest nieźle, ale pomyślałem że może mogło by być jeszcze lepiej.

Jako że moja wiedza w zakresie DAP skończyła się wiele lat temu na Sansie Clip, zacząłem przeglądać to forum. Myślałem o zakupie jakiegoś np Xduuo X2S, ale że jako nie mam póki co swojej kolekcji FLAC, zainteresowałem się możliwością podłączenia jakiegoś DAC pod to co mam... Co o tym myślicie?

Np Xduuo XP-2 Pro lub XP-2 Bal. Warto?

Muzyka, której słucham to np Depeche Mode, electropop, Marillion, Pink Floyd, elektronika, trochę metalu, rapu, rzadziej klasyczna lub Jazz... 

Nie mam się za znawcę i audiofila, więc pewnie nie rozróżnię niuansów dźwięku, o których często się dyskutuje na tym forum...

 

Michał

Edytowane przez michal w.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności