Skocz do zawartości

SA700 , Kann Alpha


MP3store Lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że tych pięknych bestii nie trzeba przedstawiać. 

 

Zapraszam do przetestowania ich, jak i nowych odświeżonych Andromed!

 

Przejrzyste, pełne smaczków brzmienie gwarantowane :)

IMG_20201022_132844.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ten SA700 ma taki krótki czas działania i długo czas ładowania bo tak to mi się podoba.No nawet zielony pokrowiec jest do niego ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Melancholik napisał:

Szkoda że ten SA700 ma taki krótki czas działania i długo czas ładowania bo tak to mi się podoba.No nawet zielony pokrowiec jest do niego ;)

 

Mam obecnie w domu SR25 i SA700 i bateria w SR25 działa dwa razy dłużej. Ok 16h do 8 po wifi na tidal na korzyść SR25

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 18:29, Palpatine napisał:

Mam obecnie w domu SR25 i SA700 i bateria w SR25 działa dwa razy dłużej. Ok 16h do 8 po wifi na tidal na korzyść SR25

Nie miałeś przypadkiem SR15? Jeśli tak, jak SA700 ma się do niego jeśli chodzi o SQ? Jest mniej czy bardziej "muzykalny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ICTC napisał:

Nie miałeś przypadkiem SR15? Jeśli tak, jak SA700 ma się do niego jeśli chodzi o SQ? Jest mniej czy bardziej "muzykalny"?

Nie miałem SR15 ale możemy przyjąć że gra on podobną sygnaturą do SR25, różnią się jedynie detalami. SA700 jest dużo bardziej muzykalny od każdego sprzętu AK jaki jest na rynku. Z opisów wynika, że drugim grającym równie (+/-) muzykalnie jest Kann Alpha.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej subbasu i podobna ilość midbasu jak w SR25. W SR25 wg mnie midbas był najbardziej podbitym pasmem, reszta jest dość liniowa.

Ale mid jest bardziej poluzowany, pluszowy nie tak techniczny.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brać pod uwagę regularna cenę SR25 2999 zł i możliwość kupna SA700 za 3999, to uważam że przeskok jest warty inwestycji. To jest inna jakość brzmienia oraz samej obsługi. Pod warunkiem, że kogoś nie razi połowę krótszy czas pracy na baterii. Ja zrobiłem porównanie obu, zaliczyłem opad "szczeny" i sprzedałem SR25 w moment.

SA ma jeszcze jedną wadę. Od ostatniej aktualizacji sprzęt okazyjnie potrafi zaliczyć laga i trzeba go zresetować. Na headhifi o tym piszą w konetarzach na amazonie, AK o tym wie i może coś z tym zrobią. Tutaj mp3 na forum niby opisał  sprzęt ale nawet się nie zająknął na ten temat. Na pytania też nie odpowiada więc najwyraźniej jego rola kończy się na komercyjnym opisie bo ciężko to nazwać recenzją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Astell&Kern SR15 A&norma “Norma” is the first player in mind when you listen to SA700. The new player seems to be an enhanced version of SR15. It’s also mid-centric, but is more dynamic an lively with better frequency range edges. Recommended if you search for upgrade to Norma."

https://porta.fi/astellkern-sa700-player-review-unexpected-but-good/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Nie miałem SR15 ale możemy przyjąć że gra on podobną sygnaturą do SR25, różnią się jedynie detalami. SA700 jest dużo bardziej muzykalny od każdego sprzętu AK jaki jest na rynku. Z opisów wynika, że drugim grającym równie (+/-) muzykalnie jest Kann Alpha.

W kategorii muzykalności, jeśli miałbym przyznawać miejsca (KANN-owi Alpha i SA700), na pierwszym miejscu by był KANN Alpha, a na drugim - SA700.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ICTC napisał:

Z Kanna straszna cegła jest. To go wyklucza. 

To żadna cegła... Lekko cięższy i grubszy od samego AK300. W porównaniu z kompletem 300/380 AMP Alpha jest lżejsza i zgrabniejsza. Nie wiem jak się przedstawia  włożone w etui. Ale pewnie niewiele grubiej. Na pewno jest o wiele ładniejszy i zgrabniejszy niż pierwszy Kann.

Cegła to SP2000.

 

Jak ktoś chce Astella mini mini a grającego jak flagowiec może "powrócić do przeszłości" i sięgnąć po AK120 MK1. Do dzisiaj daje radę jako odtwarzacz FLAC. No ale Tidala tam nie ma.

 

Trzeba by poprosić któregoś z kolegów pracujących w Mp3store o fotkę kolekcji Astelli. Oba SRy, wszystkie Kanny, serie SA i SP.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ICTC napisał:

Z Kanna straszna cegła jest. To go wyklucza. 

Tak, jak napisał Lord Rayden - cegłą jest raczej SP2000.
KANN Alpha jest tak wyprofilowany, że świetnie leży w dłoni i wcale jego ciężaru nie czuć! 

To już bardziej ciężki wydawał mi się model SA700 (o modelu SP2000 nie wspominając...).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KANN Alpha to taki mini KANN CUBE. Myśle  że specjalnie poszli  w tym kierunku aby stał się bardziej kompaktowy od swojego starszego brata 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rozeznanie i SA700 ma więcej wad niż zalet. Dla mnie samą świetną SQ nie obroni się. W skrócie: 330grams it’s a brick to hold. Forget about keeping it in your pocket and did run very hot during tests. Horrible UI slowness (when overheating) and average 6h of battery life with 4.5h to charge is a little unacceptable in 2020."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności