Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DAC/AMP do DT990 edition 250ohm i Akg k371


Szczurov

Pytanie

Witam! 

Muzyka jakiej słucham:

Billy Joel, The Baseballs, Amy Winehouse, Scott Bradlee Postmodern Jukebox, Celine Dion, Elvis Presley, The Weeknd, Dire Straits, Queen, Paul Anka. 

 

Lubię lekko podkreślony wokal i wysokie. Jasne i ładnie żeby gitary brzmiały i muzykalne granie, żeby muzyka wciągała. 

 

Czy Xduuo TA-01b nada się do w. w   słuchawek? czy lepiej smsl m3?

Budżet na daca i amp to 400zł

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, Szczurov napisał:

Witam! 

Muzyka jakiej słucham:

Billy Joel, The Baseballs, Amy Winehouse, Scott Bradlee Postmodern Jukebox, Celine Dion, Elvis Presley, The Weeknd, Dire Straits, Queen, Paul Anka. 

 

Lubię lekko podkreślony wokal i wysokie. Jasne i ładnie żeby gitary brzmiały i muzykalne granie, żeby muzyka wciągała. 

 

Czy Xduuo TA-01b nada się do w. w   słuchawek? czy lepiej smsl m3?

Budżet na daca i amp to 400zł

która wesja 990? jak wyżej ohmowa to czekaj i szukaj używki chińskiego otl'a (lampki) - jak sobie dobierzesz lampki to będziesz miał granie jakie będziesz chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, Rafacio napisał:

Mi pasuje Fiio K5Pro. Pisałem krótko o tym w muzycznych zakupach.

Sory. Nie doczytałem, że 400 zł.  Ale może lepiej poczekać i dołożyć?

Biore teraz pod uwagę tego fiio k5 pro co prawda trochę szkoda że nie ma wyjścia optycznego bo chciałbym w przyszłości amplituner podłączyć ale smsl m3 też nie ma. 

Jak to gra? basu nie dodał za dużo? nie zrobiły się zbyt ostre? Jakiej muzyki słuchasz? 

Dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie nie dodał, a na nadmiar basu jestem przewrazliwiony. Czy za ostre. ktoś kiedyś napisał, że dla mnie nie ma za ostrego sprzetu wiec tu się nie wypowiem. Ja w każdym razie szukałem integry do 3000 zł i wybrałem to fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Rafacio napisał:

Jak dla mnie nie dodał, a na nadmiar basu jestem przewrazliwiony. Czy za ostre. ktoś kiedyś napisał, że dla mnie nie ma za ostrego sprzetu wiec tu się nie wypowiem. Ja w każdym razie szukałem integry do 3000 zł i wybrałem to fiio.

Aktualnie na laotopie na dt 990 to po  1h uszy mnie bolą od basu na 10% głośności i też nie lubię dużo basu i kupuje daca aby dodał średnicy a obniżył ten bas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm. tT jest dopiero ciekawe. Ja w ogóle na DT990 ED250 nie widzę nadmiaru basu. A na K701 czasem mam ten nadmiar. ciekawe czy to temat dla laryngologa czy psychologa.

24 minuty temu, Szczurov napisał:

mplituner podłączyć ale smsl m3 też nie ma. 

Przecież amplituner możesz podłączyć do wyjścia liniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Szczurov napisał:

Aktualnie na laotopie na dt 990 to po  1h uszy mnie bolą od basu na 10% głośności i też nie lubię dużo basu i kupuje daca aby dodał średnicy a obniżył ten bas. 

 

Pałąk sobie rozciągnij tak, żeby był minimalny nacisk, to będziesz miał znacznie mniej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, Rafacio napisał:

Staram się być obiektywny teraz. Będzie za ostro.

Ale z drugiej strony może podejść pod Akg k371 bo podobno mają trochę obniżone wysokie tony. 

Ale jest to bardzo przyszłościowy zakup bo wspiera DSD i nawet jakbym póżniej kupił sam AMP to tego fiio bym wykorzystał jako sam przetwornik cyfrowo analogowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Rafacio napisał:

Wzmak jest całkowicie wystarczający do DT990 250. Po co dokupować inny? Ale jak chcesz cieplej to możesz kupić tanio korg i potem dodasć wzmaka, bo ten wbudowany w niego mocy ma czasami mało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A chyba, że tak. Poza K701 to i ja w takim okresie zmieniam trochę sprzętu. Góra może jest podbita , choć moim zdaniem jest po prostu nie schowana jak w większości sprzętów, ale sybilantów to ja nie słysze.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może najpierw wyjaśnijmy skąd się bierze bas w DT990 - kluczowe są siła nacisku pałąka oraz pady. W DT990Pro jest znacznie mocniejszy nacisk pałąka i przez to znacznie więcej basu. W Edition powinno go być zdecydowanie mniej. Jeżeli jest dużo, to może po prostu pałąk jest za mocno zgięty? W takim wypadku po prostu wystarczy go odgiąć, żeby nacisk był minimalny.

Druga sprawa to pady - może kolega ma jakieś nieoryginalne, które dodają więcej basu więcej niż srebrne Beyerdynamic?

 

Bo przepraszam, ale żaden wzmacniacz nie odejmie basu w DT990 w stosunku do karty dźwiękowej, raczej go doda. Chyba że w komputerze jest włączone jakieś EQ czy jakieś ulepszacze dźwięku podbijające bas.

 

Sytuacja dość dziwna bo 990 Edition to nie są żadne basowe potwory, bas jest w nich bliski neutralności.

 

24 minuty temu, Rafacio napisał:

ale sybilantów to ja nie słysze.

 

Sybilanty to: s, z, ż, sz itp. (przynajmniej w j. polskim). Raczej trudno ich nie słyszeć ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pół roku temu kupiłem dt 990 ale teraz 2 miesiące temu zaczął się remont u sąsiada i słuchawki otwarte odpadają kompletnie, jak remont się skończy to do nich wrócę. Tym czasem zastanawiam się nad Akg k371 a sony mdr 7506 bo potrzebuję zamkniętych z powodu hałasu przez remont. 

 

DACa który zadowoli obie słuchawki chyba nie znajdę bo różnią się typem grania. 

 

Tanie lampki mają  dużą impedancje wyjściową i średnio nadają się do 32omowych k371 ale do dt990 już ładnie wygładzają bas i wysokie i podnoszą średnicę. 

Analizuje jaki dac kupić i zamknięte czytając na zagranicznych forach, redditach i analizuje frequency response i jestem tym zmęczony. 

Doszedłem do wniosku że bez odsłuchu słuchawek w sklepie nie ma co kupować ale że u mnie nie ma sklepu typowo muzycznego i jestem w czerwonej strefie to z tym ciężko a i w odsyłanie wolę się nie bawić. 

 

Jestem już tym naprawdę zmęczony. 

 

 

 

5 minut temu, Kuba_622 napisał:

Może najpierw wyjaśnijmy skąd się bierze bas w DT990 - kluczowe są siła nacisku pałąka oraz pady. W DT990Pro jest znacznie mocniejszy nacisk pałąka i przez to znacznie więcej basu. W Edition powinno go być zdecydowanie mniej. Jeżeli jest dużo, to może po prostu pałąk jest za mocno zgięty? W takim wypadku po prostu wystarczy go odgiąć, żeby nacisk był minimalny.

Druga sprawa to pady - może kolega ma jakieś nieoryginalne, które dodają więcej basu więcej niż srebrne Beyerdynamic?

 

Bo przepraszam, ale żaden wzmacniacz nie odejmie basu w DT990 w stosunku do karty dźwiękowej, raczej go doda. Chyba że w komputerze jest włączone jakieś EQ czy jakieś ulepszacze dźwięku podbijające bas.

 

Sytuacja dość dziwna bo 990 Edition to nie są żadne basowe potwory, bas jest w nich bliski neutralności.

 

 

Sybilanty to: s, z, ż, sz itp. (przynajmniej w j. polskim). Raczej trudno ich nie słyszeć ;)

nie chodzi o sybilanty tylko o to że u niektórych są zbyt mocne wysokie tony przez co kłują w uszy. 

Pady mam oryginalne, odtwarzam z laptopa w sypialni acer aspire v5 121 mam zainstalowane asio4all na potrzeby odtwarzania flaców z foobara i odtwarzam jeszcze tidala. 

 

Kwestia tego że na stacjonarnym z nową płytą główną msi b360m tego basu jest mniej i wokal jest lepszy więc może laptop nie może wysterować poprawnie dt990. 

 

Słuchawki dosłownie trzęsą się od basu.

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Hmm. tT jest dopiero ciekawe. Ja w ogóle na DT990 ED250 nie widzę nadmiaru basu. A na K701 czasem mam ten nadmiar. ciekawe czy to temat dla laryngologa czy psychologa.

Przecież amplituner możesz podłączyć do wyjścia liniowego.

Właśnie z każdą opinią o dt990 zastanawiam się coraz bardziej czy coś ze mną jest nie tak. Na starych mdr zx110 nie miałem żadnego bólu a mogłem słuchać muzyki godzinami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

W dniu 16.10.2020 o 10:12, Szczurov napisał:

Witam! 

Muzyka jakiej słucham:

Billy Joel, The Baseballs, Amy Winehouse, Scott Bradlee Postmodern Jukebox, Celine Dion, Elvis Presley, The Weeknd, Dire Straits, Queen, Paul Anka. 

 

Lubię lekko podkreślony wokal i wysokie. Jasne i ładnie żeby gitary brzmiały i muzykalne granie, żeby muzyka wciągała. 

 

Czy Xduuo TA-01b nada się do w. w   słuchawek? czy lepiej smsl m3?

Budżet na daca i amp to 400zł

 

Jeśli na teraz potrzebujesz zamkniętych, a twój laptop gra ocielonym dźwiękiem z podbitym basem to polecam HM5 które widziałem u nas w komisie. Na stronie producenta też teraz są przecenione. Nie będziesz musiał kupować dodatkowego źródła. 

 

A jeśli chcesz coś taniego do napędzania DT990e co zagra czysto, dobrą jakością i uszczupli trochę bas to polecam gwizdek Sonata HD pro. Problemu góry raczej nie rozwiąże, będziesz musiał się wspomóc EQ lub jakiś materiał tłumiący wysokie położyć przed przetwornik. W przyszłości jakbyś chciał wymaksować dźwięk to HD pro może być dobrym źródłem do wzmacniacza. 

 

Sam osobiście nie próbowałbym naprawiać grania słuchawek źródłem jako tako. Jak mamy słuchawki które nam się podobają to warto podłączyć je do czegoś z czym.zagrają na maxa albo najprzyjemniej, ale jak coś nam wadzi w dźwięku i ogólnie szukamy innyvh wrażeń to najprawdopodobniej szykują się do wymiany. Sam osobiście też nie bawiłbym się w półśrodki w kwestii źródła tylko jak coś to zbierał np. Na combo lub stack toppinga gdzie za 1000-1100zł masz już taki sprzęt że slyszysz samą muzykę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, MrBrainwash napisał:

 

 

Jeśli na teraz potrzebujesz zamkniętych, a twój laptop gra ocielonym dźwiękiem z podbitym basem to polecam HM5 które widziałem u nas w komisie. Na stronie producenta też teraz są przecenione. Nie będziesz musiał kupować dodatkowego źródła. 

 

A jeśli chcesz coś taniego do napędzania DT990e co zagra czysto, dobrą jakością i uszczupli trochę bas to polecam gwizdek Sonata HD pro. Problemu góry raczej nie rozwiąże, będziesz musiał się wspomóc EQ lub jakiś materiał tłumiący wysokie położyć przed przetwornik. W przyszłości jakbyś chciał wymaksować dźwięk to HD pro może być dobrym źródłem do wzmacniacza. 

 

Sam osobiście nie próbowałbym naprawiać grania słuchawek źródłem jako tako. Jak mamy słuchawki które nam się podobają to warto podłączyć je do czegoś z czym.zagrają na maxa albo najprzyjemniej, ale jak coś nam wadzi w dźwięku i ogólnie szukamy innyvh wrażeń to najprawdopodobniej szykują się do wymiany. Sam osobiście też nie bawiłbym się w półśrodki w kwestii źródła tylko jak coś to zbierał np. Na combo lub stack toppinga gdzie za 1000-1100zł masz już taki sprzęt że slyszysz samą muzykę. :)

Zastanawiałem się nad HM5/Snab Af100 i nie wiem dlaczego ukierunkowałem się na k371 ale chyba dlatego że to następcy akg k550 które są bardzo polecane do każdego rodzaju muzyki. 

 

Z chin nie chce kupować bo nie chce problemów akcyza itp. no i nigdy nic z chin nie zamawiałem.

 

Ciągle się coś zmienia, na innym forum napisano że w dt 990 bas przesłania wokal dlatego że dostaje zbyt mało prądu a tutaj że wzmaczniacz im nie pomoże. Na alc887 w kompie stacjonarnym jest trochę lepiej.

 

Przed DT990 miałem sony mdr zx110 zamknięte i bardzo mi się podobały i grają bardziej muzykalnie niż dt990 ale nie mają sceny. 

 

Myślę też że zamkniętych nawet po skończeniu remontu będę używał częściej niż dt990. 

 

Nie wiem czy k371 nie będą zbyt nudne ale wygrywają wokalem. 

 

Przeczytałem dosłownie setki opini i komentarzy na zagranicznych i polskich stronach o k371 i wielu innych słuchawkach czasu spędziłem chyba nad tym tyle że jakbym pracował w tym czasie to zarobiłbym na wszystko w.w.

 

Dlaczego w tym kraju nie mogę kupić słuchawek i wzmaczniacza który zagra tak jak głośniki komputerowe mediona? Czy ja za dużo wymagam?! Chce się tylko poczuć jak na koncercie a nie jak w studiu za jednego sasina. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może kolega jeszcze ma na sprzedaż HM5:


Nie są to słuchawki rozrywkowe (choć K371 raczej też nie), nie grają koncertowo, ale jakościowo grają naprawdę dobrze, w dodatku tak czysto, że czyste źródło dźwięku im może nawet szkodzić. U mnie najlepiej grały z mp4rki Touch 4G. Mają dobrą średnicę, sprężysty bas i czyste wysokie. 

 

Cytat

Dlaczego w tym kraju nie mogę kupić słuchawek i wzmacniacza który zagra tak jak głośniki komputerowe mediona? Czy ja za dużo wymagam?! Chce się tylko poczuć jak na koncercie


No to AKG i Beyerdynamic edition to wydaje mi się nie jest najlepszy kierunek. Powinieneś skupić się na jakiś rozrywkowo grających słuchawkach.

Takie słuchawki zostały zaprojektowane by być muzykalne i grać jak głośniki: 
https://allegro.pl/oferta/sluchawki-audiofilskie-nauszne-nad-viso-hp50-8440784093
Na forum ASR ktoś je chwalił, że po odpowiedniej EQualizacji są zamkniętym odpowiednikiem HD600. Nie wiem na ile temu wierzyć ale to jest już jakiś trop. 

Mi się wydaje, że to nie ma co zwalać winę na kraj, chyba że masz na myśli problem z możliwością odsłuchu. Raczej kwestia jest taka, że dużo tego wszystkiego jest, ale nic konkretnego i ciężko się szuka "idealnych słuchawek". Człowiek sam nie wie na co może liczyć, czego oczekiwać i co jest możliwe. 

Pamiętaj też, że każdy inaczej słyszy i inaczej interpretuje dźwięk, więc opisy tego jakiego doświadczenia oczekujesz w zasadzie nie wiele pomogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 17.10.2020 o 21:27, Kuba_622 napisał:

Sybilanty to: s, z, ż, sz itp. (przynajmniej w j. polskim). Raczej trudno ich nie słyszeć ;)

Chodzi mi o to, że nie zwracam na to uwagi. Kompletnie mi to nie przeszkadza.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności