Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz słuchawkowy do kwoty~700zł


CoagulaHavoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu przymierzam się do zastąpienia mojego poczciwego wzmacniacza słuchawkowego Nostromo Valentine. Taki kaprys po prostu, bo generalnie jestem bardzo zadowolony z jego brzmienia. Szukam jednak nowych wrażeń i moja uwaga na początku skupiła się na lampowcu Little Dot MK II, jednak nieco się ociągałem, bo były inne wydatki i ostatecznie zniknął z rynku. Za 600zł to podobno bardzo dobry wzmacniacz był. Hybryda Little Dot I+ również nie jest już dostępny. Ale jest coś podobnego - xDuoo TA-05 - hybryda na lampach sterujących jak w Little Dot. Nie ma praktycznie żadnych informacji na jego temat w internecie. To były lampy/hybrydy, teraz tranzystor - pewnie mało znany następca Nostromo Tanatos w wersji Premium (wymienny OPAMP) + SMD zastąpione elementami przewlekanymi. Kusi mnie od dawna, ponieważ posiadam już zasilacz liniowy (też Nostromo) do Valentine na 12V i od razu miałbym odpowiednie zasilanie, jednak nie wiem czy przeskok jakościowy (Valentine - Tanatos) byłby wart tych 550zł. Ostatnio czytałem coś o Topping A30, jednak czytałem kilka opinii i są bardzo różne. Ponoć nudny, póki nie wymieni się w nim OPAMPów na Burson V5I, jednak są w nim 2 OPAMPY, więc taki upgrade kosztowałby bagatela ~300zł 😃 Ale to nadal wróżenie z fusów. Więc może już A50, o którym nie wiem praktycznie nic, bo jeszcze nie zdążyłem się zagłębić. Jednak to wydatek ~900zł, co dla mnie to kwota bliska zaporowej. No dobra, jest jeszcze IFI AUDIO ZEN CAN. Też niewiele o nim wiem, ale znam markę IFI i wiem co potrafi. Widziałem jednak wnętrze tej "puszki" a tam pustka. OK OK to nic nie znaczy 😉 Liczy się brzmienie. Ostatni na placu boju to SMSL SAP12.
To by było pewnie na tyle z tego co znalazłem na rodzimym rynku, bo nie ukrywam, że nie chciałbym bawić się w alliexpress.
Źródło jakie posiadam, to DACMAGIC 100 po gruntownych modach (audiopurist.pl), co zamieniło bezpłciowo brzmiącego DACa w całkiem inne urządzenie. Słuchawki to ATH-M40x.
Całość dość fajnie się zgrywa i daje w miarę zrównoważone, analityczne, lekko dociążone i ciepłe brzmienie.
Przy wyborze wzmacniacza zależy mi na jego barwie. Zdecydowanie ma być po cieplejszej stronie, z kontrolowanym, nisko schodzącym basem, przejrzystą średnicą i (o zgrozo) nie narzucającą się górą. Miałoby być soczyście, mięsiście, klarownie, nieco bardziej przestrzennie (w stosunku do Valentine) i byłoby fajnie 😉
Nie jestem audiowariatem i nie poszukuję cudów za tą kwotę (do ok ~700zł), jednak wydaje mi się, że z tych propozycji (inne mile widziane) wybrałbym coś, co lepiej gra od Valentine, który w dniu zakupu kosztował mnie 240zł 😉
Z góry dzięki za poświęcony czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Fakt zmiana słuchawek sporo daje. Rozjarzałbym się za czymś z Drop'a, albo IEM'ami - potrafią zaskoczyć np. BLON-03 szczególnie basem :D Ogólnie polecam JDS LABS ATOM. W połączeniu z Khadas Tone Board gra to naprawdę dość przestrzennie i czysto. Po przepięciu na stare Xduoo-XD-05 (w którym mam wpakowane Burson V5i) różnica jest odczuwalna szczególnie w scenie, która się poszerza i nie jest skupiona na około głowy, możliwe że jest to efekt Khadas'a. Sam posiadam M40x i dość ciekawą zmianę odczułem po zmianie padów i kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności