Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FranekKimono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż posiadam te słuchawki już lekko ponad 2 lata i przydałoby się wymienić w nich nausznice bo już się trochę złuszczyły, a przy okazji chciałbym spróbować je lekko zmodować.
Problem polega na tym, że jestem zielony w tym temacie (tak samo jak w temacie nausznic).
Kabla na pewno nie będę wymieniać, ponieważ nie mam lutownicy i nigdy jej nie używałem.
Co chciałbym uzyskać? Mniej pogłosów i fajnie by było jakby grały trochę równiej.
Ogólnie właśnie słucham różnej muzyki i fajnie mi się na nich słucha ale jeżeli mógłbym własnoręcznie trochę je ulepszyć to czemu by nie.
A co do nausznic to fajnie, żeby były tak wygodne jak te fabryczne no i żeby nie powodowały zmian jakiś w złą stronę brzmienia w stosunku do tych fabrycznych.
Na nausznice i modowanie fajnie jakbym nie wydał ponad 100 złoty ale jeśli będzie warto to mogę wydać trochę więcej.
Tak jak mówiłem lutownicy nie mam, więc zabawa nią odpada.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mają jeszcze oryginalne pady, bo po wstawieniu w nich innych przetworników (z racji, że miałem samą obudowę) tylko poprawiłem je brzmieniowo, a używać nie było kiedy.

 

3 godziny temu, FranekKimono napisał:

Co chciałbym uzyskać? Mniej pogłosów i fajnie by było jakby grały trochę równiej.

Prawdopodobnie wystarczy wygłuszenie wewnątrz muszli zrobić, choć nie wykluczam, że i w zmianę strojenia trzeba się będzie pobawić - nie słyszałem ich w oryginale, więc nie wiem w którą stronę tutaj pójść.

3 godziny temu, FranekKimono napisał:

Na nausznice i modowanie fajnie jakbym nie wydał ponad 100 złoty ale jeśli będzie warto to mogę wydać trochę więcej.

W tym budżecie spokojnie się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznijmy od wymiany nausznic jakie byłyby optymalne do tych słuchawek, fajnie jakby były deko trwalsze czyli, żeby po 2 latach użytkowania nie zaczęły się wykruszać, no i jak pisałem wcześniej żeby były wygodne w miarę i żeby brzmienia nie pogorszyły, jakby mogło pójść w stronę odwrotną to byłoby wręcz świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz zewnętrzną średnicę (z tego co pamiętam ok 10cm) i poszukaj na Aliexpress padów - są takie aukcje na których oferują różnej wielkości.

Co do modowania, to robi się je po wymianie padów, bo zawsze ich wymiana wpływa na dźwięk. Oczywiście nie zawsze w istotnym stopniu, tak na wszelki wypadek, bo po co robić dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zewnętrzna średnica 10,5cm +/-
Na aliexpress jest kilka różnych par tylko pytanie które wybrać czy może szukać od innych co mają identiko wymiary albo podobne (nie wiem może nie muszą być idealne, żeby je naciągnąć np.na head-fi.org znalazłem gościa co od Brainwavz HM5 nałożył pady na te JVC)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, FranekKimono napisał:

No zewnętrzna średnica 10,5cm +/-

 

21 minut temu, FranekKimono napisał:

Na aliexpress jest kilka różnych par tylko pytanie które wybrać

Podaj linki

21 minut temu, FranekKimono napisał:

Brainwavz HM5 nałożył pady na te JVC

Pady HM5 (te jajowate) to odpowiedniki 95mm średnicy, owszem mają duży i rozciągliwy kołnierz i pewnie da się założyć nawet i na 105mm, ale nie będzie to wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/4001123153738.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2f4d5545nMDH7F&algo_pvid=a7ec7787-5720-45b4-970b-3f7f3117d152&algo_expid=a7ec7787-5720-45b4-970b-3f7f3117d152-0&btsid=0bb0623f16027766029282279ebc93&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

https://pl.aliexpress.com/item/4001236113373.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2f4d5545nMDH7F&algo_pvid=a7ec7787-5720-45b4-970b-3f7f3117d152&algo_expid=a7ec7787-5720-45b4-970b-3f7f3117d152-1&btsid=0bb0623f16027766029282279ebc93&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

https://pl.aliexpress.com/item/32994469471.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2f4d5545nMDH7F&algo_pvid=a7ec7787-5720-45b4-970b-3f7f3117d152&algo_expid=a7ec7787-5720-45b4-970b-3f7f3117d152-3&btsid=0bb0623f16027766029282279ebc93&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

https://pl.aliexpress.com/item/32844004976.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2f4d5545nMDH7F&algo_pvid=a7ec7787-5720-45b4-970b-3f7f3117d152&algo_expid=a7ec7787-5720-45b4-970b-3f7f3117d152-6&btsid=0bb0623f16027766029282279ebc93&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

https://pl.aliexpress.com/item/32980536508.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2f4d5545nMDH7F&algo_pvid=a7ec7787-5720-45b4-970b-3f7f3117d152&algo_expid=a7ec7787-5720-45b4-970b-3f7f3117d152-12&btsid=0bb0623f16027766029282279ebc93&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

5 przykładowych tam jest masa tego
https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20201015074322&SearchText=jvc+ha-rx700

po tej frazie szukałem jakby co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz brzmienia zmieniać to bierz te, które są najbardziej podobne do oryginalnych czyli skórzane i o podobnej wysokości i otworze wewnątrz.

Osobiście wziąłbym jednak te https://pl.aliexpress.com/item/32980536508.html bo będą najwygodniejsze (wiem, bo mam takie w jednych słuchawkach), a skoro zamierzasz modować, to i nawet jakby się brzmienie zmieniło, to będzie można pod nie dopasować.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na pewnym forum ktoś wymienił na też dosyć grube od brainwavz hm5, to można spróbować a potem troche pomodyfikować, śrubokrętem posługiwać się potrafię i tak dalej, więc raczej nie powinno być problemów, dobra to zamawiam te i jak dojdą to się wznowi wątek, dzięki perul za dotychczasową pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@PerulDobra po długich namysłach jednak kupiłem te pady i do mnie przyszły, baaardzo wygodne, już trochę se posłuchałem na nich i ogólnie 1 wrażenia są takie, że na tych to słychać pogłos(na wokalach na moje ucho) tak wyraźnie już, no i ogólnie teraz są trochę przebasowione lekko mówiąc i jakby średnica się oddaliła właśnie znowu na wokalu z moich obserwacji jak sobie tak słuchałem trochę. Trochę, też jakby nie wiem straciły rozmachu na boki, takie mam uczucie, nie wiem jak to nazwać.


Patrzyłem trochę modyfikacji na head-fi ale nie znam się i sam nie będę bez jakiejś porady może nic tykać, bo jeszcze pogorszę sytuacje zamiast polepszyć, w końcu to będzie 1 raz z modowaniem.

Link do wątku: https://www.head-fi.org/threads/jvc-ha-rx700-mods.435809/

No i to chyba, tyle. Czekam na jakieś sugestie, pomysły no i być może jakieś jeszcze pytania bo może coś ważnego przeoczyłem.

Ogólnie dodam, że nie wiem jak ocenić górę podczas słuchania, nie zauważyłem, chyba jakiś znacznych zmian, może jest trochę bardziej słyszalna(głośniejsza), bo ogólnie przez to, że wokale jakby się wycofały to teraz troszeczke wyżej mam ustawiony suwak głośności, ale to raczej normalne w końcu ucho znajduje się trochę dalej od przetwornika.


No i może to trochę dziwne ale hi-hat jakby dla mnie lepiej brzmi.

Dobra to chyba tyle, sorry, że tak trochę chaotycznie xd

EDIT.pooglądałem jeszcze troche filmów i zauważyłem, że "ci" tak jakby głośniej wypowiadanie jakby tak kuło trochę w uszy, bardziej w prawe trochę, to pewnie z racji tego, że prawa słuchawka gra trochę głośniej (to normalne akurat w tym modelu bo gdzieś widziałem jak ktoś o tym pisał na jakimś forum), czy kłucie niektorymi sylabami z literką "c" lub "s" czasami to sybilowanie chyba z tego co wyczytałem. No to tak dodam, bo zauważyłem takie coś a z wcześniejszymi padami tego nie było.

Edytowane przez FranekKimono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra postanowiłem, zmienić jeszcze raz na stare nausznice żeby porównać jeszcze raz i jestem pewien, że w nowych bas i góra są bardziej dominujące, szczególnie basu jest więcej, jest całkiem fajny ale jak na moje ucho przez to, że jest go tak dużo przyćmiewa trochę wokale które są jakby w nowych nausznicach oddalone.

Kiedy przycisnę sobie nowe nausznice tak, ażeby moje ucho znajdowało się bliżej przetwornika to jakby wokale stają się bliższe, no ale jest to niepraktyczne no i odbija się na komforcie.


Co do góry jest jej jakby więcej, tych wyższych dźwięków ale nie jest to jakaś diametralna różnica.


Co do sybilowania to może trochę przesadziłem, może "c" "s" "sz" są bardziej podkreślone i przez to mi się tak wydaje jakby tak delikatnie czasem kuło, wyraźniejsze jest to w słabo zrealizowanych nagraniach dźwiękowych, bo sprawdzałem też i na starych to też jakby kuło tylko trochę mniej.

Więc może na początek jeśli to możliwe chciałbym zbliżyć wokale i może odrobinę odbassować słuchawki bo bass jest fajny ale jest go na moje ucho trochę za dużo.

Na head-fi to tylko rozumiem dampening mod po co służy bo gościu opisał dokładnie no i ma racji bo prawa słuchawka gra trochę głośniej, nie jest to jakoś mocno uciążliwe ale można to zauważyć.
Na stronie 17 link: https://www.head-fi.org/threads/jvc-ha-rx700-mods.435809/page-17 użytkownik phamine trochę zdjęć wrzucił ze swoich modyfikacji, tylko, że on tam używał EQ też, ale ogólnie tam ludzie chwalą te słuchawki, no i ogólnie grać to grają fajnie, szczególnie jak w przeszłości najdroższe słuchawki jakie się miało na głowie to fatality.

Dodam może jeszcze, że używam integry z płyty głównej ALC892 z audio boostem, który wielkich różnic nie robi tylko podgłaśnia słuchawki. No i słucham przeważnie z YT i spotify, żadnych plików FLAC i tak dalej, więc nie wiem czy kupno karty dźwiękowej ma jakiś sens większy skoro z tej integry mi tyle czasu grały i ogólnie fajnie się ich słuchało, może i są trochę ciepławe ale fajne są (no teraz może trochę aż za ciepłe xd).

Jeżeli są potrzebne jakieś zdjęcia czy coś to mogę dać, jakieś z środka słuchawek jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No daj fotki wnętrza, bo na head-fi mało i to już zmodowane są.

Chodzi jak wygląda przetwornik i wokół niego ta ścianka, oraz druga fotka, reszta muszli wewnątrz (gdzie są basreflexy itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności