Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FA9 - Recenzja (czy już pojazd?)


rev

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

na stronie pojawiła się moja recenzja słuchawek Fiio FA9. Słuchaliście? Co o nich sądzicie?

https://ear-fidelity.com/2020/10/12/fiio-fa9/

 

P8410988.jpg

Edytowane przez rev
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnje, że dorzuciliście info o źródle oraz porównywanych słuchawkach. Nie odniosę się natomiast do (delikatnego) pojazdu FA9 - słuchałem ich zbyt krótko, żeby wyrobić sobie rzetelną opinię, ale na pierwszy rzut ucha z DX160 brzmiały naprawdę nieźle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Tak, posłuchałem i stwierdziłem, że warto to dodać. Jak masz kolejne porady to śmiało, może coś jeszcze uznam za warte "dodania". 

Od 3 dni patrzyłem na ten tekst i miałem opory przed wrzuceniem go, ale upewniłem się tyle razy, słuchając ich, że stwierdziłem że tak je po prostu odbieram i tyle 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślę. Ziomek mi napisal "Stary, zapomnij o dealu z Fiio". No i trudno, jak tak postawią sprawę. Nie będę mydlić oczu i mówić nieprawdę. Za bardzo szanuje siebie i WIELU moich znajomych z tej branży oraz tych, którzy poświęcą te kilka minut żeby mój test przeczytać. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"If you’re a professional and you’re looking for an IEM that is VERY detailed and has this in your face treble response then yes, get them now, as you won’t find anything like that in the similar price range" - tak więc ponownie to kwestia gustu . Bardziej wyglada to na osobisty obraz wlasnych preferencji , niz recenzja sluchawek . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wytaczasz takie myśli to posiłkuj się treścią całej recenzji, a nie jednego zdania, bo nie jest to miarodajne. Każda recenzja audio jest jednak recenzją subiektywną. Gdyby było inaczej, to każda recenzja danego produktu na świecie miałaby ten sam ton i budowało te same odczucia. 

 

Przesłuchalem setki IEMow w życiu i porównując fa9 do nich oraz do tych, które użyłem w czasie pisania recenzji usłyszałem to, co napisałem.

Edytowane przez rev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Royal napisał:

Ja natomiast obejrzalem setki filmow ,co nie czyni mnie krytykiem filmowym.

Kolejny raz zdanie wyciągnięte z kontekstu w celu ugruntowania swojej "racji". Taki poziom dyskusji już lata temu zostawiłem za sobą, więc zrobie to i tym razem.

Widzę tylko że bez przerwy próbujesz tu wywołać jakaś gownoburze, ale przykro mi, nie uda Ci się. Pisze recenzje i nie potrzebuje niczyjej, a już na pewno nie Twojej zgody aby to robić :) jak Ci się nie podobają lub uważasz że gadam bzdury to ich nie czytaj, nikt Ci nie każe. Takie wypowiadanie się tylko po to, aby skrytykować lub podbudować swoje (widocznie) upadłe ego nie przyczynia się do absolutnie niczego, więc kolejne Twoje komentarze będę ignorował. Trudno, jak myślisz że gadam głupoty to myśl tak dalej. Jak ktoś jeszcze również będzie tak myśleć to droga wolna. Ja i tak będę pisał recki i je tu wrzucał, bo może komuś pomogą lub ktoś najzwyczajniej w świecie lubi czytać to, co pisze. Robię to, bo to lubię i czerpie z tego satysfakcję. Możesz komentować i się nie zgadzać, jednak kolejny raz Twoje argumenty są absolutnie żadne.

 

@Palpatine Andromedy są jeszcze lepsze technicznie ale przy tym znacznie bardziej nasycone, naturalne i muzykalne. Dla mnie kilka półek różnicy jakościowej. Fa9 przy Andro są suche, niepoukładane, szorstkie, ostre i chamskie wręcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FA9 mam w domu (choć zabrała mi je żona). Jak dla mnie to świetne słuchawki na codzień, a podchodziłem do nich bardzo sceptycznie.

FA9 dla mnie to znakomita wypadkowa komfortu i brzmienia.

Ja stawiam je pomiędzy Andro i Solarisami, ale uwaga hebelek jak dla mnie musi być na 32ohmy. Dla mnie one grają dużo lepiej niż FH7. Nie walą tak basem, nie sybilują tak mocno, a i góra mi się bardziej w nich podoba. 

Bas, co dziwne (bo to jednak armatury) jest bliższy temu z Solarisów niż Andromed zielonych.

Miałem je przez dłuższy czas równolegle z Solarisami i w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że to właśnie FiiO częściej mam w uszach przez, co ALO trafiły na sprzedaż.

Na ich plus należy zaliczyć również fakt, że nie szumią z telefonem (tak korzysta z nich moja kochana żona). 

Ps. Jako źródło był AK SE100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, jak odmienne mamy opinie. Ciekawe, czy różnice między egzemplarzami mogą być, czy słyszymy aż tak różnie. Ja np uważam że fa9 sybiluja 5x mocniej niż fh7, dosłownie. Ciężko powiedzieć, chyba nie będę się w to zagłębiać :p. 

 

Ale dzięki za feedback 🖤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę to zrobić w takim razie 😎

Ja spinfitów nie uzywam, bo zadne mi nic a nic nie pasuja :(

I teraz ciekawostka, duzo odsluchow bylo robionych na COMPLY (nie wszystkie) i na nich te sluchawki tez mi szalenie sybilowały, a jak kazdy wie, Comply takie kwiatki ograniczają, więc ja już sam nie wiem o co tu chodzi 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia powtarzalności produkcji. Większe marki miały z nią problemy w przeszłości, a marki z Chin w szczególności, ale nie wynikają one z błędów a częściej z celowego działania. Np. partie do oceny są lepszej jakości niż późniejsze produkcyjne. Tak czy owak warto na pewno rzucić uchem raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, dla zaspokojenia swojej ciekawości przynajmniej.

 

Ja nie stronie od mocnego sopranów grania, przecież wielbię Andro które z pewnością nie są ciemne i jakieś łagodne na górze. A odsłuchy fa9 musiałem robić partiami bo nie mogłem ich słuchać dłużej niż 30min na posiedzenie, bo góra mnie mordowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności