Skocz do zawartości

Jakie Słuchawki... Iriver T10


pieczarka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
widze, ze glownie w temacie wystepuje metal, a hip hop, R'n'B ? Tancze i chce czuc bit, rytm ... slucham rowniez POP'u, Rocka ale to dalszy plan. 80 zl max. Kupowal ktos sluchawki do T10 wlasnie do takiego rodzaju muzyki?

 

Nom. ;) Brałem Ep-630. Ale to głównie z tego względu, że wtedy nie było nic lepszego w tym przedziale cenowym. :)

Teraz noszę na zmiane PX-100 (do sluchania po domu) i EP-630 (na ekstrim wypady poza dom ;) )

 

 

Ps. Czy CX300 to rzeczywiście potężna różnica pomiędzy EP-630? :) Czy tez może jakiś model AKG konkuruję z CX'ami w tej dziedzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak dla mnie nie. z akg sa k324 - tez ta sama obudowa co ep/cx, ale tez imo niezachwycajace...

 

:/ No to nie ma co w takim wypadku...w sumie nie narzekam na ep, a zwłaszcza jeśli ktoś mówi, że są niezachywacające...bez przesady. ;) 200zł to przegięcie za nikły skok w jakości. Pozostaje EQ. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Temat prawie przez rok nie był odświeżany. A co byście polecili w tej chwili do T10?

 

Zakupiłem EP-630 ale nie podoba mi się jak grają, muzyki słucham głośno a ten bass to dla mnie nie bass, poza tym świszczą, drażni mnie to. Przez ten "bass" i świszczenie przy dużej głośności odsłuchu nie odbieram innych dźwięków tak dobrze jak to miało miejsce przy orginalnych słuchawkach z zestawu. Orginalne pchełki dodawane do T10 brzmiały lepiej (cresyny), jakość dźwięku mi bardzo w nich pasowała, niestety już nie działają. Najczęściej słuchana przeze mnie muzyka to trance.

 

Wiele osób poleca Sony EX85, JBL Reference 220 i Denon C551. Jestem w stanie wydać kasę nawet na Denony jeśli dźwięk mnie w pełni usatysfakcjonuje, tylko jak te wymienione modele sprawdzą się przy odsłuchu muzyki typu trance?. A może coś innego warto jeszcze rozważyć? W grę wchodzą tylko pchełki i dokanałowe. Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku, wytłumienie otoczenia nie ma dla mnie znaczenia. Może w punktach będzie łatwiej:

 

1. Co byście polecili w tej chwili do T10?

2. Jeśli nie pasują mi EP-630 a podobał mi się dźwięk z orginalnych słuchawek dodawanych do T10, to jakie modele mają szansę trafić w moje gusta?

3. Jaka byłaby różnica w jakości odbioru dźwięku jeśli bym przesiadł się na polecane przez was modele, zaznaczając że przede wszystkim będę słuchał muzyki typu trance?

4. Co myślicie o Sony EX85, JBL Reference 220 i Denon C551?

 

Dzięki z góry za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w, ze wskazaniem na porty. dorzuc do tego ksc 75, bo tansze, a dzwiekowo to samo/lepsze co porta pro. jak koniecznie ma byc male, ale zaniedbujesz dzwiek to srsy to bdb wybor. jbl sobie od razu odpusc, ex85 sa calkiem ok, ale drozsze i do trance niekoniecznie dobre - lepsze moglyby byc do tej muzyki w/w denony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat prawie przez rok nie był odświeżany. A co byście polecili w tej chwili do T10?

 

Zakupiłem EP-630 ale nie podoba mi się jak grają, muzyki słucham głośno a ten bass to dla mnie nie bass, poza tym świszczą, drażni mnie to. Przez ten "bass" i świszczenie przy dużej głośności odsłuchu nie odbieram innych dźwięków tak dobrze jak to miało miejsce przy orginalnych słuchawkach z zestawu. Orginalne pchełki dodawane do T10 brzmiały lepiej (cresyny), jakość dźwięku mi bardzo w nich pasowała, niestety już nie działają. Najczęściej słuchana przeze mnie muzyka to trance.

 

Wiele osób poleca Sony EX85, JBL Reference 220 i Denon C551. Jestem w stanie wydać kasę nawet na Denony jeśli dźwięk mnie w pełni usatysfakcjonuje, tylko jak te wymienione modele sprawdzą się przy odsłuchu muzyki typu trance?. A może coś innego warto jeszcze rozważyć? W grę wchodzą tylko pchełki i dokanałowe. Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku, wytłumienie otoczenia nie ma dla mnie znaczenia. Może w punktach będzie łatwiej:

 

1. Co byście polecili w tej chwili do T10?

2. Jeśli nie pasują mi EP-630 a podobał mi się dźwięk z orginalnych słuchawek dodawanych do T10, to jakie modele mają szansę trafić w moje gusta?

3. Jaka byłaby różnica w jakości odbioru dźwięku jeśli bym przesiadł się na polecane przez was modele, zaznaczając że przede wszystkim będę słuchał muzyki typu trance?

4. Co myślicie o Sony EX85, JBL Reference 220 i Denon C551?

 

Dzięki z góry za podpowiedzi.

 

Myślę że to jest twój problem, że słuchasz tak samo głośno na dokach jak na pchełkach a to jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

No tak, temat trochę umarł. :(

Ja też mam pytanie o słuchawki do T10, bo Cresyny mi padają, a potrzebowałbym czegoś w przedziale cenowym do ok. 70 zł (douszne lub dokanałowe) o jakości nie gorszej niż te fabryczne z T10.

Słucham głównie rocka, hard rocka i progressive rocka.

Co polecacie? Może być ze stronki mp3store.pl lub Allegro (ale tam obawiam się podróbek).

 

PS. I jeszcze tak z ciekawości dopytam ile na wolnym rynku mogłyby być warte te Cresyny, które były fabrycznie dołączane do iRiver T10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają być pchełki, czy mogą być dokanałowe?

W zasadzie mogą być chyba dokanałowe. Jakoś się przyzwyczaję. ;)

 

W tym drugim przypadku rozejrzyj się za Sony MDR-EX82
OK, tak chyba zrobię.

W lokalnym sklepie gość miał MDR-E829V, ale to chyba co innego, prawda? Chyba gorsze od tego co Ty proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tak chyba zrobię.

W lokalnym sklepie gość miał MDR-E829V, ale to chyba co innego, prawda? Chyba gorsze od tego co Ty proponujesz?

 

Przyznam, że nie znam tych słuchawek które wymieniłeś, ale raczej nie będzie to żadna rewelacja. Sony mdr-ex82 (lub mdr-ex85 - to te same słuchawki, tylko że ex85 to wersja pudełkowa z dołączonym futerałem, które można kupić w sklepach tak za 130-160 zł) to sprawdzone i naprawdę dobre słuchawki. Mam je już długi czas i nie myślę o wymianie, a zwykle po pewnym czasie nudzą mi się każde słuchawki, także o czymś to świadczy ;) A i z T10 grają bardzo ładnie, mogę potwierdzić. A inną propozycją, ciut tańszą, może być coś z soundmagiców- np PL11, aktualnie za 55 zł w promocji w mp3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inną propozycją, ciut tańszą, może być coś z soundmagiców- np PL11, aktualnie za 55 zł w promocji w mp3store.
Gdzieś wyczytałem, że mają dość "rozwinięty" bas. Boję się, że kosztem innych częstotliwości, a akurat wyeksponowany bas do mojej muzyki (rock, progressive) jest chyba wręcz przeszkadzający.

Tu jest chyba nawet temat o tych słuchawkach: http://forum.mp3store.pl/topic/51053-sound-magic-pl11-super-bass-in-ear-plug-earphone/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie :)

 

Temat już chyba umarł śmiercią naturalną, a wielu użytkowników poczciwego T10 zapewne zdążyła dawno przerzucić się na nowsze odtwarzacze. Niemniej, ja wciąż nie mogę niczego zarzucić mojemu iRiverowi i z przyjemnością z niego korzystam. A raczej korzystałem, póki jeszcze miałem działające słuchawki. Gdy dokonały żywota zacząłem rozglądać się za czymś innym. Przejrzałem ofertę MP3 Store, przeczytałem cały ten temat i oto jakie modele rzuciły mi się w oczy:

 

1. http://www.mp3store.pl/article/sennheiser-cx300-ii-precision-black-ean.4044155043006,2009381140978002042.html

2. http://www.mp3store.pl/article/jbl-j-22-black-ean.0500363161702,2013300217575081525.html

3. http://www.mp3store.pl/article/audio-technica-ath-ckp200-black-ean.ath-ckp200bk,2013130258117151412.html

4. http://www.mp3store.pl/article/sennheiser-px100-ii-black-ean.4044155044591,2010160248982162141.html

 

Teraz słowem wyjaśnienia:

Trzy pierwsze modele to słuchawki dokanałowe, takich zacząłem szukać na początku, ponieważ do takich jestem najbardziej przyzwyczajony. Ponadto, chciałbym używać tych słuchawek również do biegania lub w podróży, więc ich niewielki rozmiar i waga są bez wątpienia zaletą. Niemniej, naczytałem się sporo pozytywnych opinii na temat px100, a że są składane, doszedłem do wniosku iż to również niegłupia opcja. Zaznaczę przy tym, że jestem kompletnym laikiem w temacie, nie wiem na co powinienem zwrócić uwagę ani co jest istotne przy dokonywaniu wyboru. Na koniec dodam, że słucham bardzo różnej muzyki, ale na moich playlistach najczęściej pojawiają się różne odmiany rocka i właśnie pod ten gatunek muzyki chciałbym sobie coś dobrać.

Jeżeli ktoś jeszcze tu zerka, to bardzo proszę o pomoc :).

 

P.S. Jeszcze jedna istotna sprawa - cena. Chciałbym się zmieścić w granicy 200 zł, a najlepiej w okolicy 150 :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam niestety modeli dokanałowych które wskazałeś w linku, ze swojej strony do muzyki rockowej proponuję poczytać trochę o następujących modelach:

 

Soundmagic E30

Soundmagic PL30

Brainwavz Beta

Cresyn C510E

 

Wszystkie propozycje sprawdzą się poprawnie w tym gatunku muzycznym, wszystkie mieszczą się też w budżecie który wskazałeś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności