Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jakie Słuchawki... Iriver T10


pieczarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanko. Jestem szczęśliwym posiadaczem iriverT10 B) i dostałam do niego słuchaweczki sennheiser tzw pchełki. Mój problem polega na tym iż lubię słuchać głośnej muzyki i moje pchełki często nie dają rade :unsure: (np tramwaj czy pociąg je troche zagłusza). Pomyślałam, że kupię sobie "większe słuchawki" które chyba głośniej dają :unsure: i tu pojawia się moje pytanie co kupić, za ile jakiej firmy itd. :blink: zależy mi aby dobrze współgrały z moim iriverem ale również żeby nie były wielkie jak u tych szpanujących gości B) poprostu dobra jakosc dobry dzwiek. prosze doradzcie i thank you from the mountain ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przeciez tego pelno na forum. z izolacja - akg k26p - 130zl. bez izolacji, ale z innym (najczesciej lepszym) - sennheiser px100, koss porta pro. pomysl jeszcze o dokanalowkach - EP-630 - 70zl - te izoluja swietnie, ale dzwiek jest taki sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dobre słuchawki do tego odtwarzacza i nie chcesz wygldać jak czołgista rudego 102 idac przez miasto to polecam px100, jeśli nie chcesz wydawać az tyle kasy na słuchawki to równie dobrze sprawuja sie kossy porta/sporta pro (miałem jene i drugie, może zbyt głeboki bas ale eq wszystko wyrówna) tylko uważaj na allegro bo często zdarzaja sie podróbki :/ więc najlepiej w jakimś media markcie warto posłuchać aktualnie jadę właśnie na t10 i senkach px100 (bardzo lekkie i wygodne, świetny bas i pasmo) naprawdę warto władować troszkę kaski w sprzęt i na pocztek to naprawdę dobre rozwiazanie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobre słuchawki do tego odtwarzacza i nie chcesz wygldać jak czołgista rudego 102 idac przez miasto to polecam px100, jeśli nie chcesz wydawać az tyle kasy na słuchawki to równie dobrze sprawuja sie kossy porta/sporta pro (miałem jene i drugie, może zbyt głeboki bas ale eq wszystko wyrówna)

 

1. Sennheiser PX100

 

2. KPP mają głęboki bas :huh: ? Mają dużo basu, ale głęboki to on nie jest ;), lecz na pewno warte polecenia!

 

3. Koss KSC75 - posiadające zimne brzmienie, około 75 złotych.

 

4. Philips Shs8200 - tańsza wersja KPP i PX100, około 75 złotych.

 

5. Koss Sporta Pro nie są raczej polecane.

 

We wszystkich wyżej wymienionych będziesz bardzo wyraźnie słyszeć dźwięki otoczenia! Głośny autobus jest w stanie je zagłuszyć...

Jeśli masz nie masz ochoty na walkę z hałasem, powinnaś wybrać jakieś słuchawki dokanałowe:

 

1. Crossroads X3 - 175 złotych u Wojt_bb

 

2. Akg K324p - około 180 złotych.

 

3. Sennheiser CX300 - około 150 złotych.

 

4. Crossroads Classic - 125 złotych u Wojt_bb

 

5. Creative Zen Aurvan - około 100 złotych, lecz są wyprane z bassu.

 

6. Creative EP630/635 - około 60 złotych, różniące się tylko smyczą i kolorem.

 

Może pomogłem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. ;)

Od siebie polecę EP630.

Używałem wcześnie Koss Spark Plugów, Sennheiserów MX400, MX 500, Philipsów SHE 580 i 590 (wszystko do Philips SA 220),

 

Z moich doświadczeń wynikło, że warto mieć dobre słuchawki. Ale liczy się też moc odtwarzacza i jego zdolność do korygowania (jeśli już trzeba) dźwięku. EP630 podobają mi się, z tego względu, że idalnie reagują na zmiany w EQ. Dla mnie nie ma lepszych na obecne możliwości portfelowe. ;)

 

Słuchawki kanałowe (tzw. wyciskacze miodu ;P ) są idealne jeśli nie lubisz głośno słuchać muzyki, nie przejmując się w dodatku hałasem z zewnątrz. Tramwaj, autobus...nie ma problemu. Nie używałem iRivera głośniej niż powyżej 19/40 głośności. ;)

 

Zadaj sobie 2 pytania.

Ile mam $$. Czy chcę niskie tony (techno, trance, house), wysokie tony, czy może coś co je łączy. ;) I basta.

 

Ja narazie już zbieram na Sennki PX100. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując - jeśli chcę posłuchać rocka i metalu, wydać do 100zł (na razie) i skutecznie odizolować się od pociągu, na który jestem codziennie skazany nie tracąc przy tym słuchu to EP630 to dobry wybór?

I czy na pewno od 635 różni je tylko smycz i kolor (oraz długość kabla - 630-1,2m, 635-60cm) . To czemu na mp3store różnią się cenowo o 20zł... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Sennheiser MX 400 będą dobrze grały na T10 w porównaniu z Cresynami zestawowymi?

Moim zdaniem MX400 grają porównywalnie z Cresynami, choć inaczej. Cresynki mają lepszą scenę, nieco więcej basu i głębszy ale góra i środek lepsze są na MXach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy Sennheiser MX 400 będą dobrze grały na T10 w porównaniu z Cresynami zestawowymi? Muszę kupić jakieś nowe pchły, bo nowe Cresyny z zestawu trzeszczą w prawej słuchawce :(
Daruj sobie. Kupisz praktycznie to samo. :) Doinwestuj w EP630 chociaż. W Koss Spark Plug niewarto (wiem, bo sam używałem) bo bass rozpierniczy Ci uszy.
Czyli podsumowując - jeśli chcę posłuchać rocka i metalu, wydać do 100zł (na razie) i skutecznie odizolować się od pociągu, na który jestem codziennie skazany nie tracąc przy tym słuchu to EP630 to dobry wybór? I czy na pewno od 635 różni je tylko smycz i kolor (oraz długość kabla - 630-1,2m, 635-60cm) . To czemu na mp3store różnią się cenowo o 20zł... :huh:
Tak, 630 to dobry wybór. A jaka jest róznica między 635 a 630? Tym, że w tym pierwszym modelu nie słychać takiego klika charakterystycznego jak się wkłada słuchawy do uszu, oraz kolorem i smyczą dodatkową, czyli tak jak napisałeś. ;)ps. sorki, za bumping topicu, ale nie jest on zamierzony, było pare pytań bez odpowiedzi, to myślałem, że uzupełnię. Pozdrawiam. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. też mam pytanie ;)

 

Do T10ki dostałem pchełki IRiver... jednak ze względu na moje specyficzne uszy słuchawki łatwo mi wypadają...

 

Co moglibyście mi polecić? Nie chcę takich całkiem odcinających mnie od otoczenia, bo jeżdżę ze słuchawkami na rolkach, biegam i słucham na lekcjach. Cena do 100 :> Słucham rock'u najczęściej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocka ;). do 100zl sa akg k24p i koss ksc75. te pierwsze slyszalem i jesli moglbys dolozyc jeszcze dwie dychy to by bylo bardzo dobrze - koss porta pro, imo warte jak najbardziej doplaty - tym bardziej do irivera... drugich juz niestety nie slyszalem, ale podobno nie sa najgorsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj za duże...

 

http://www.allegro.pl/item252678700__sennh...lon_wa_wa_.html

 

Coś w tym typie... sorki ale nie mam zielonego pojęcia jak nazywa się ten typ słuchawek ;)

 

to są pchełki z zausznikami.. ;)

 

btw. Sennki z serii Style raczej nie są polecane.. <_< poza tym są drogie i wystylizowane.. a lepiej mieć coś co najmniej równie dobrego w przystępniejszej cenie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym wadzi wielkosc? znajomy ma te nowe mx50 i raczej odradzam - totalny brak basu. podejrzewam, ze pozostale pchelki sa podobne, bo raczej nic znosnego nie slyszalem poza stockami od meizu (pewnie cresyny by tez mi mogly podejsc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie: B)

 

Jak ocenić takie słuchawki:

 

Audio-Technica Ck5

http://www.allegro.pl/item260778142_nowe_s..._gwarancja.html

 

* Głośniczki: 11,5 mm przetworniki z magnesem neodymowym

* Pasmo przenoszenia: 14 Hz - 24 kHz

* Impedancja: 20 ohmów

* Czułość: 104 dB

* Długość kabla: okolo 1 m

* Wtyczka: złocona wtyczka 3.5 mm mini plug stereo

* Waga: 6 g (bez opakowania)

 

oraz: AUDIO-TECHNICA CK32

http://www.allegro.pl/item260778141_nowe_s..._gwarancja.html

 

Czekam na opinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ide po t10 do sklepu ( wybralem miedzy T60 a T10 ) urzekl mnie jego wyglad :). PRzechodzac do tematu : sluchawki, zastanawialem sie nad Creatuvami ep 630, ale nie za bardzo orientuje sie jesli chodzi o specyfikacje techniczna. Glownie chodzi o muzyke typu Hip Hop, R&B aby bylo dobrze slychac bity, basy etc. Zeby czuc rytm. I powinny byc to douszne sluchawki...

 

Kanalowe to takie, ktore czyszcza z halasu dzwiek? Tzn nie slychac dziwekow otoczniea?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creatuvami ep 630... ...Glownie chodzi o muzyke typu Hip Hop, R&B aby bylo dobrze slychac bity, basy etc. Zeby czuc rytm. I powinny byc to douszne sluchawki.

Tak, epki powinny się sprawdzić :) . Słuchawki dokanałowe wkłada się na koniec kanału słuchowego, maja takie gumowe lub silikonowe końcówki dzięki czemu dopasowują się do ucha i tłumią część hałasu z otoczenia => słychać lepiej muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności